Esileht Imetamine Kas 2a8k lapse imetamine on te jaoks kummaline?

Näitan 12 postitust - vahemik 1 kuni 12 (kokku 12 )

Teema: Kas 2a8k lapse imetamine on te jaoks kummaline?

Postitas:
Kägu

Tunnen, et veel ei ole valmis võõrutama. Kas pikal imetamisel on negatiivseid mõjusid?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mina just võõrutasin 1a ja 1-kuuse lapse. Ei olnud endal imelik, aga olen uuesti rase ja imetamine hakkas mind väsitama ja suurendas iiveldustunnet.

Minu jaoks oleks 2a8k lapse imetamine suure tõenäosusega imelik, see on ju suur laps, räägib juba jne.

Kokkuvõttes iga ema enda otsus, aga minu arust on see põhjusega, miks väikelaps ei mäleta oma elu esimesi aastaid ja siis hakkab mäletama.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Jah, on.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ei ole kummaline. Keegi teine ei saa sulle öelda, et nüüd tuleb laps rinnast võõrutada. Te peate mõlemad ise selleks valmis olema. Ja kui keegi imelikult vaatab, siis see on puhtalt selle vaataja probleem, mitte sinu.

Please wait...
Postitas:
Kägu

On küll imelik, jah.
Tean last, kes sai veel kolmeaastaselt rinda ja seitsmeaastaselt magas emme kaisus. Kapriisne jonnijurakas.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Jah, on imelik.
Laps ei saa enam täisväärtuslikku piima, vaid ta on harjunud lihtsalt rinna otsas olema.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ma ütleksin nii, et ma ei pea seda kummaliseks, küll aga suures osas mõttetuks. Tõepoolest, raske uskuda, et nii suure lapse jaoks on rinnapiim esmane toit, seega tegu pigem turvalisuse ja lohutuse pakkumisega.
Kõigele lisaks kurnab see ema organismi.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kui aus olla, siis jah. Probleem ei ole lapses, vaid sinus – sa ei ole valmis võõrutama. Lähedus lapsega ei kao kuhugi, selleks ei pea olema laps tissi otsas (usu, mul on 2 last). Laps on juba suur, jookseb ringi, suu hambaid täis, sööb liha – see piim, mida ta imeb ei ole enam vajalik. Seega -tee otsus ja lapse laps lahti.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Roos_est

Ma ausaltöeldes ei kujutaks ette, et mu 2.5 aastane laps mul tissiotsas tsilliks.
Minujaoks on see natuke palju liiast.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Pikal imetamisel võib laps saada rinnapiimakaariese.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Lapsele on nüüdseks põhiline toitainete allikas ikkagi täisväärtuslik toit, rind on lihtsalt mõnu ja harjumus. Laps enam ei vaja seda, sina oled see, kellel ei ole valmidust lahti lasta turvalisest titendusest. Lapse kasvatamine ongi tema järk-järguline lahtilaskmine, iseseisvumise võimaldamine- kui liiga kaua teda eelmises staadiumis (tite moodi) kinni hoiad, hakkad tema arengut takistama. Nii terve lapse kasvamise aja kuni temast saabki sõltumatu täiskasvanu.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Vanim laps sai rinda 2a 9k. Viimase aasta imetasin kahte last ja teise lapse sünni tõttu lükkus esimese võõrutamine edasi, muidu plaanisin 2 aastat imetada. Ei teinud seda kunagi avalikult ja ei rääkinud ka eriti kellelegi. Siis, ühel päeval leidsime, et oleks aeg lõpetada ja vähem kui nädalaga ning lihtsalt selgitades, ilma kisa ja tülita, lõpetasime. Laps on nüüd 12 ja ei mäleta rinna imemiseset midagi, on väga hästi arenenud, oli ja on harva haige.

Minu perearst raiub ka kui rauda, et üle 1 a imetamine ei anna lapsele midagi, on kahjulik jne. Noh, ma suudan teaduskirjandust lugeda (ei, mitte populaarteaduslikku kirjandust, vaid päris teaduskirjandust, olen 10+ aastat ülikoolis õppinud) ja erinevad antropoloogilised uurimused leiavad, et inimlapse imetamine olla normaalne 4-7. eluaastani (minu jaoks on seda ikkagi liiga palju). Võrreldes teiste suurte imetajatega (primaatidega siis eelkõige), olla normaalne imetada umbes 3 aastat (oli mingi vahemik antud, aga seda enam täpselt ei mäleta). Meditsiinikirjandusest ei leidnud ühtegi uurimust, mis oleks pikal imetamisel midagi negatiivset esile toonud, küll aga leiti, et rinnapiima koostis muutub ajas ja 2. aastal sisaldab rinnapiim oluliselt rohkem valke kui päris pisikest imetades (muutusi koostises oli veelgi). Ka sisaldab rinnapiim ka hiljem antikehi, mis aitavad last haiguste eest kaitsta. Mu perearst käis ülikoolis siis, kui nõukogude normid nägid ette imetamist 11-12 kuud maksimaalselt. Kord oli imetamise teemal juttu äiaga, kes on täiesti meditsiinikauge inimene. Tema kommenteeris nõuka-aegseid norme nii: rohkem ei tohtinud imetada, sest naine pidi siis tagasi tööle minema ja sellepärast olid sellised normid. Aga näiteks Brežnev sai rinda lausa 5 aastat.

Ainuke mõningane negatiivne oht pikal imetamisel on võimalik kaaries. Aga selle tekke eelduseks on, et laps on vanematelt (või teistelt) juba kaariesepisiku saanud (jah, see on nakkushaigus!) ja laps saab öösel tihti rinda. Rinnapiim ise olla küll pisut antibakteriaalsete omadustega, aga sisaldab samas ka päris palju suhkrut. Rinnapiim on söök ja pidev söömine soodustab kaariese teket, kui seda põhjustav bakter juba suus elab. Üle aastane võiks öösel ikka pikalt jutti magada või vähemalt mitte iga natukese aja tagant süüa. Ja selline suurem laps võiks söögiaegadel esmalt nö suurte inimeste söögi ära süüa ja alles seejärel, kui veel soovi on, rinda saada. Siis pole karta, et tal toitainetest midagi puudu jääks.

Please wait...
Näitan 12 postitust - vahemik 1 kuni 12 (kokku 12 )


Esileht Imetamine Kas 2a8k lapse imetamine on te jaoks kummaline?