Esileht Imetamine Kas 2a8k lapse imetamine on te jaoks kummaline?

Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 62 )

Teema: Kas 2a8k lapse imetamine on te jaoks kummaline?

Postitas:
Kägu

Minu jaoks ei ole imelik. Kui endal jaksu on, siis võib vabalt imetada. Ega kolmeaastane ei ripu pidevalt küljes, aga see on ülim lähedus ja mõnulemine, nii kahju oleks seda keelata. Mõne jaoks on imelik, aga minu jaoks on imelik näiteks see, kui aastane joob lutipudelist piimasegu.

+9
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kumba nüüd see WHO soovitab? Kas imetamist teise eluaastani või kaks aastat. Üks siin kirjutas ühte, teine teist. Teine eluaasta algab siis, kui laps on 1aastaseks saanud ehk siis 1 aasta soovitatakse imetada. Teise puhul on asi selge, et imetatakse 2 aastat. Pidevalt aetakse neid asju segamini. Kui räägitakse, et beebi areng kolmandal elukuul peaks olema selline ja selline ning teises kohas räägitakse, et 3-kuuselt laps peab oskama seda ja teist.
Minu jaoks on normaalne aasta imetada last. Neid mitu aastat imetavaid emasid võib võib-olla terve Eesti peale kokku lugeda paaril käel. Tänapäeval üldse veel mõned üksikud imetavad oma last. Minu tutvusringkonnas olen mina ainus, kes on kõiki oma kolme last imetanud vähemalt 8 kuud. Neljandat imetan praegu. Tema veel väike. Isegi arstid imestavad ja kiidavad, kui tubli ma olen. Ma ei saa aru, mis tubli. See on ju normaalne. Ju siis on neid rinnaga toitjaid ikka vähe.

+4
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Jah, imelik ja ebameeldiv.

+9
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kumba nüüd see WHO soovitab? Kas imetamist teise eluaastani või kaks aastat. Üks siin kirjutas ühte, teine teist. Teine eluaasta algab siis, kui laps on 1aastaseks saanud ehk siis 1 aasta soovitatakse imetada. Teise puhul on asi selge, et imetatakse 2 aastat. Pidevalt aetakse neid asju segamini. Kui räägitakse, et beebi areng kolmandal elukuul peaks olema selline ja selline ning teises kohas räägitakse, et 3-kuuselt laps peab oskama seda ja teist.

Minu jaoks on normaalne aasta imetada last. Neid mitu aastat imetavaid emasid võib võib-olla terve Eesti peale kokku lugeda paaril käel. Tänapäeval üldse veel mõned üksikud imetavad oma last. Minu tutvusringkonnas olen mina ainus, kes on kõiki oma kolme last imetanud vähemalt 8 kuud. Neljandat imetan praegu. Tema veel väike. Isegi arstid imestavad ja kiidavad, kui tubli ma olen. Ma ei saa aru, mis tubli. See on ju normaalne. Ju siis on neid rinnaga toitjaid ikka vähe.

Oi, kes sind küll ära jõuab kiita! Mille alusel su väited muidu põhinevad, et ainult mõned üksikud toidavad rinnaga oma last?

+5
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ei ole imelik ja ei ole ühtegi uuringut, mis tõestaks, et see emale või lapsele kuidagi kahjulik oleks, pigem vastupidi.

Need kommentaarid, et “perversne ja vastik” on tulnud sellest, et rindadest on meie kultuuriruumis tehtud mingi seksuaalobjekt ja automaatselt tõmmatakse sinna joon vahele, et kui laps midagi juba aru saab (ja jumal hoidku, kui veel räägib!), siis muutuvad rinnad justkui tema jaoks ka kohe millekski seksuaalseks. Rinnad on imetajatel selleks, et oma järeltulijaid imetada. Seksuaalsus on sinna inimeste poolt hiljem ise juurde mõeldud, mis aga ei tähenda, et tegelikult nende funktsioon muutunud oleks.

Muidugi ei ole rind siis enam põhitoit, aga ei ole ka midagi mõttetut – kasulikke aineid on seal endiselt küllaga. Lihtsalt neid aineid saab nii suur laps kätte juba ka nö päristoidust ja rinnapiim ei ole talle eluliselt vajalik.

Kui vanem ise jaksab, siis minu meelest ainult au ja kiitus talle. Ei ole küll kõrvaltvaataja asi mingit halvustavat arvamust siin omada, eriti seda väljendada.

+7
-9
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Jah, minu jaoks on. Enda laps käis sellel ajal juba lasteaias, sõi tavalist toitu. Väga palju aega veetis koos isaga, sest ise olin õhtuti tööl. Kas inimesed, kes nii kaua imetavad ei käi tööl, koolis või lapsed lasteaias/vanavanemate juures vms? Veel vähem kujutaksin ette, et peaaegu viie aastane laps saaks rinda.

Aga igaüks teeb seda, mis tema jaoks normaalne tundub. 🙂

+8
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Jah, minu jaoks on. Enda laps käis sellel ajal juba lasteaias, sõi tavalist toitu. Väga palju aega veetis koos isaga, sest ise olin õhtuti tööl. Kas inimesed, kes nii kaua imetavad ei käi tööl, koolis või lapsed lasteaias/vanavanemate juures vms? Veel vähem kujutaksin ette, et peaaegu viie aastane laps saaks rinda.

Aga igaüks teeb seda, mis tema jaoks normaalne tundub. ????

Minu tuttav proua ei käinud jah tööl. Laps sai hommikul rinda, lõuna ajal läks ema lasteaeda, tissitas oma 4 a last ja õhtul siis kodus jälle. Kaua ta jätkas, ei tea, ei suhtle enam temaga. Nüüd laps juba kooliealine ehk on ikka ära lõpetanud selle “mõnulemise ja ülima läheduse”.

+8
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Jah, minu jaoks on. Enda laps käis sellel ajal juba lasteaias, sõi tavalist toitu. Väga palju aega veetis koos isaga, sest ise olin õhtuti tööl. Kas inimesed, kes nii kaua imetavad ei käi tööl, koolis või lapsed lasteaias/vanavanemate juures vms? Veel vähem kujutaksin ette, et peaaegu viie aastane laps saaks rinda.

Aga igaüks teeb seda, mis tema jaoks normaalne tundub. ????

Minu tuttav proua ei käinud jah tööl. Laps sai hommikul rinda, lõuna ajal läks ema lasteaeda, tissitas oma 4 a last ja õhtul siis kodus jälle. Kaua ta jätkas, ei tea, ei suhtle enam temaga. Nüüd laps juba kooliealine ehk on ikka ära lõpetanud selle “mõnulemise ja ülima läheduse”.

Appike. No ei ole normaalne, miinustage palju tahate.

Oma elu siis pole? Õhtul kvaliteetset õhtusööki koos veiniga ei taha? Mees ega seltsielu enam ei huvita?

Hakkajad tugevad lapsed loobuvad muide ise normaalses eas, aasta paiku. Ülehoitud poputatud klammerdujad panevad ilmselt edasi kuni 10.-nda eluaastani.

Ja no see on haige.

+11
-11
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Oma elu siis pole?

Mõnele meeldibki vb lapsi rohkem kasvatada kui veinitada ja poshi täiskasvanut mängida, nagu telekas teevad?

+6
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Oma elu siis pole?

Mõnele meeldibki vb lapsi rohkem kasvatada kui veinitada ja poshi täiskasvanut mängida, nagu telekas teevad?

Päris pervoks ei maksa ka muutuda, isegi, kui miski muu peale imetamise pinget ei paku.
Mu tuttav sai viie aasta jooksul kolm last, tissitas neid kõiki järjest ja samal ajal. Kaks vanemat last kaklesid vaba tissi pärast, kui imik sõi. Pole normaalne, kui 4-6 a tujutsevad ja kisavad, et rinda saada. Ema meelest oli kõik normaalne, ta ilmselt imetaks jumal teab kui kaua, aga ta mees hakkas lõpuks sõna võtma ja täiesti õigustatult.

+12
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Jah, minu jaoks on. Enda laps käis sellel ajal juba lasteaias, sõi tavalist toitu. Väga palju aega veetis koos isaga, sest ise olin õhtuti tööl. Kas inimesed, kes nii kaua imetavad ei käi tööl, koolis või lapsed lasteaias/vanavanemate juures vms? Veel vähem kujutaksin ette, et peaaegu viie aastane laps saaks rinda.

Aga igaüks teeb seda, mis tema jaoks normaalne tundub. ????

3aastane ei söö enam nagu aastane. Vabalt saab anda näiteks kord päevas vaid. Ei sega ei tööd, lasteaeda ega joomist.

+4
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kumba nüüd see WHO soovitab? Kas imetamist teise eluaastani või kaks aastat. Üks siin kirjutas ühte, teine teist. Teine eluaasta algab siis, kui laps on 1aastaseks saanud ehk siis 1 aasta soovitatakse imetada. Teise puhul on asi selge, et imetatakse 2 aastat. Pidevalt aetakse neid asju segamini. Kui räägitakse, et beebi areng kolmandal elukuul peaks olema selline ja selline ning teises kohas räägitakse, et 3-kuuselt laps peab oskama seda ja teist.

Minu jaoks on normaalne aasta imetada last. Neid mitu aastat imetavaid emasid võib võib-olla terve Eesti peale kokku lugeda paaril käel. Tänapäeval üldse veel mõned üksikud imetavad oma last. Minu tutvusringkonnas olen mina ainus, kes on kõiki oma kolme last imetanud vähemalt 8 kuud. Neljandat imetan praegu. Tema veel väike. Isegi arstid imestavad ja kiidavad, kui tubli ma olen. Ma ei saa aru, mis tubli. See on ju normaalne. Ju siis on neid rinnaga toitjaid ikka vähe.

Vot ei tea. Minu tutvuskonnas (ja see on suur) imetavad kõik, kel see pole mingil põhjusel võimatu.

+5
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

On küll imelik minu jaoks, aga see on minu probleem, mitte sinu 🙂

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Jah, minu jaoks on. Enda laps käis sellel ajal juba lasteaias, sõi tavalist toitu. Väga palju aega veetis koos isaga, sest ise olin õhtuti tööl. Kas inimesed, kes nii kaua imetavad ei käi tööl, koolis või lapsed lasteaias/vanavanemate juures vms? Veel vähem kujutaksin ette, et peaaegu viie aastane laps saaks rinda.

Aga igaüks teeb seda, mis tema jaoks normaalne tundub. ????

3aastane ei söö enam nagu aastane. Vabalt saab anda näiteks kord päevas vaid. Ei sega ei tööd, lasteaeda ega joomist.

Jumala eest!! Miks on vaja peale lasteaeda ja tööd 3-aastane rinna otsa toppida!!! Ma lihtsalt ei saa sellest vajadusest aru.

 

+11
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Keegi küsis selle WHO soovituse kohta. Vaatasin kunagi järgi – soovitati 23 kuud ehk enam-vähem 2 aastat ja eestikeelses ajakirjanduses on sellest rääkides (teise eluaastani) lihtsalt eksitud.

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Hetkel on WHO kodulehel öeldud, et esimesed kuus kuud peaks laps toituma eranditult rinnapiimast (st ka vett ei ole vaja juurde anda), et kuue kuu vanuselt peaks rinnapiimale lisaks hakkama pakkuma lisatoitu, jätkates samas rinnaga toitmist kuni lapse kaheaastaseks saamiseni ja kauemgi. Muidugi peab arvestama, et need soovitused on globaalsed ja siin on arvestatud sellega, et igal pool ei ole puhas joogivesi saadaval.

+3
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Jah, minu jaoks on. Enda laps käis sellel ajal juba lasteaias, sõi tavalist toitu. Väga palju aega veetis koos isaga, sest ise olin õhtuti tööl. Kas inimesed, kes nii kaua imetavad ei käi tööl, koolis või lapsed lasteaias/vanavanemate juures vms? Veel vähem kujutaksin ette, et peaaegu viie aastane laps saaks rinda.

Aga igaüks teeb seda, mis tema jaoks normaalne tundub. ????

3aastane ei söö enam nagu aastane. Vabalt saab anda näiteks kord päevas vaid. Ei sega ei tööd, lasteaeda ega joomist.

Jumala eest!! Miks on vaja peale lasteaeda ja tööd 3-aastane rinna otsa toppida!!! Ma lihtsalt ei saa sellest vajadusest aru.

Võib olla sellepärast, et sellel kolmesel on tohutu lasteaiastress, mida annab imetamisega maandada? Meil vähemalt oli nii.

+4
-9
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Jah, minu jaoks on. Enda laps käis sellel ajal juba lasteaias, sõi tavalist toitu. Väga palju aega veetis koos isaga, sest ise olin õhtuti tööl. Kas inimesed, kes nii kaua imetavad ei käi tööl, koolis või lapsed lasteaias/vanavanemate juures vms? Veel vähem kujutaksin ette, et peaaegu viie aastane laps saaks rinda.

Aga igaüks teeb seda, mis tema jaoks normaalne tundub. ????

3aastane ei söö enam nagu aastane. Vabalt saab anda näiteks kord päevas vaid. Ei sega ei tööd, lasteaeda ega joomist.

Jumala eest!! Miks on vaja peale lasteaeda ja tööd 3-aastane rinna otsa toppida!!! Ma lihtsalt ei saa sellest vajadusest aru.

Võib olla sellepärast, et sellel kolmesel on tohutu lasteaiastress, mida annab imetamisega maandada? Meil vähemalt oli nii.

Eks see tohutu lasteaiastress tekibki kergemini lapsel, kellele ema pole raatsinud eakohasel määral iseseisvust, mh rinnast võõrutamist, võimaldada. Klammerduvatel emadel kipuvad olema lahutamishirmus, ärevad ja klammerduvad lapsed. Muidugi on erandeid, aga laias plaanis kipub see nii olema.

+8
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kumba nüüd see WHO soovitab? Kas imetamist teise eluaastani või kaks aastat. Üks siin kirjutas ühte, teine teist. Teine eluaasta algab siis, kui laps on 1aastaseks saanud ehk siis 1 aasta soovitatakse imetada. Teise puhul on asi selge, et imetatakse 2 aastat. Pidevalt aetakse neid asju segamini. Kui räägitakse, et beebi areng kolmandal elukuul peaks olema selline ja selline ning teises kohas räägitakse, et 3-kuuselt laps peab oskama seda ja teist.

Minu jaoks on normaalne aasta imetada last. Neid mitu aastat imetavaid emasid võib võib-olla terve Eesti peale kokku lugeda paaril käel. Tänapäeval üldse veel mõned üksikud imetavad oma last. Minu tutvusringkonnas olen mina ainus, kes on kõiki oma kolme last imetanud vähemalt 8 kuud. Neljandat imetan praegu. Tema veel väike. Isegi arstid imestavad ja kiidavad, kui tubli ma olen. Ma ei saa aru, mis tubli. See on ju normaalne. Ju siis on neid rinnaga toitjaid ikka vähe.

Minu tutvusringkonnas on peaaegu kõik emad imetanud umbes aasta, kõige pikemalt umbes 1.5a vanuseni. Tean ainult üksikuid, kes pole oma lapsi imetanud. Mul 2 last, keda olen imetanud üle aasta ja pole ükski arst mind kiitnud selle pärast, nagu see oleks kuidagi eriline.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tunnen, et veel ei ole valmis võõrutama. Kas pikal imetamisel on negatiivseid mõjusid?

Jah. Hambad lähevad lapsel p…

+6
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Jah, minu jaoks on. Enda laps käis sellel ajal juba lasteaias, sõi tavalist toitu. Väga palju aega veetis koos isaga, sest ise olin õhtuti tööl. Kas inimesed, kes nii kaua imetavad ei käi tööl, koolis või lapsed lasteaias/vanavanemate juures vms? Veel vähem kujutaksin ette, et peaaegu viie aastane laps saaks rinda.

Aga igaüks teeb seda, mis tema jaoks normaalne tundub. ????

3aastane ei söö enam nagu aastane. Vabalt saab anda näiteks kord päevas vaid. Ei sega ei tööd, lasteaeda ega joomist.

Jumala eest!! Miks on vaja peale lasteaeda ja tööd 3-aastane rinna otsa toppida!!! Ma lihtsalt ei saa sellest vajadusest aru.

Sexuaalne nauding.

+5
-13
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Tunnen, et veel ei ole valmis võõrutama. Kas pikal imetamisel on negatiivseid mõjusid?

Jah. Hambad lähevad lapsel p…

Piimahambad vahetuvad niikuinii välja ju, juu see kõik on põhjusega 🙂

+4
-8
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Just lõpetasin imetamise, laps on 2a 4k.

Lõpetasime, kuna viimane paar nädalat juba natuke lollitas rinna otsas, sõi küll aga nagu poolnaljaga.

Ütlen ausalt, et kui oleks 2 aastat tagasi teadnud, et nii kaua imetan, poleks uskunud.

Aga tegelikult oli see täiesti normaalne asjade kulg meie jaoks. Lõpetasin täpselt siis, kui olin ise valmis ja ka laps oli valmis. Tegu on muidu täieliku rinnafanatiga 🙂

Ehk siis, ütleksin igale emale, kes küsib teema pealkirjas oleva küsimuse, et võta vabalt ja omas tempos, see aeg on sinu ja lapse oma, ise teate, kuna lõpetate ❤️

+9
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Just lõpetasin imetamise, laps on 2a 4k.

Lõpetasime, kuna viimane paar nädalat juba natuke lollitas rinna otsas, sõi küll aga nagu poolnaljaga.

Ütlen ausalt, et kui oleks 2 aastat tagasi teadnud, et nii kaua imetan, poleks uskunud.

Aga tegelikult oli see täiesti normaalne asjade kulg meie jaoks. Lõpetasin täpselt siis, kui olin ise valmis ja ka laps oli valmis. Tegu on muidu täieliku rinnafanatiga ????

Ehk siis, ütleksin igale emale, kes küsib teema pealkirjas oleva küsimuse, et võta vabalt ja omas tempos, see aeg on sinu ja lapse oma, ise teate, kuna lõpetate ❤️

Ise teate kuna lõpetate? 5a imetada on normaalne? Või 7a? Võtavad ju vabalt ja omas tempos.
Mõned mõtlevad igasugu haigeid asju välja, seda ei pea normiks tegema. Täiskasvanud tehku omavahel mis tahavad, aga lapsi ei peaks sellesse kaasama.

+8
-11
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Jah, minu jaoks on see imelik, aga saan ka aru, et see on minu probleem. Minu vanem laps sai rinda 1a 4k, aga selleks ajaks oli ta täielikult peretoidul juba. Mis ma siis topin talle sellest tissist, ta saab kõik eluks vajaliku muust toidust kätte. Ja 2,8a ta juba rääkis ja oli täitsa asjalik kaaslane. Oleks ikka piinlik küll, kui laps tuleb külaliste ees teisest toast jooksuga ja küsib kõva häälega, et emme anna tissi vms. Eks siis näis, kuidas nüüd noorema beebiga kujuneb, aga kindlasti ma üle 2a ei imeta, ei taha, tööle on ka vaja minna selleks ajaks juba. Aga loodetavasti loobub ka pisem laps ise mingil hetkel nagu vanemgi seda tegi.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Jah, minu jaoks on. Enda laps käis sellel ajal juba lasteaias, sõi tavalist toitu. Väga palju aega veetis koos isaga, sest ise olin õhtuti tööl. Kas inimesed, kes nii kaua imetavad ei käi tööl, koolis või lapsed lasteaias/vanavanemate juures vms? Veel vähem kujutaksin ette, et peaaegu viie aastane laps saaks rinda.

Aga igaüks teeb seda, mis tema jaoks normaalne tundub. ????

3aastane ei söö enam nagu aastane. Vabalt saab anda näiteks kord päevas vaid. Ei sega ei tööd, lasteaeda ega joomist.

Jumala eest!! Miks on vaja peale lasteaeda ja tööd 3-aastane rinna otsa toppida!!! Ma lihtsalt ei saa sellest vajadusest aru.

Sexuaalne nauding.

Kui rinnaga toitmine sulle seksuaalset naudingut pakub, siis imeta oma partnerit, mitte last.

+10
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ei ole imelik, kui te ise tunnete, et teil on nii õigem ja sobivam 🙂

Ma tunnen kedagi, kes imetas aeg-ajalt veel 3,5 aastast last lasteaia harjutamise ajalgi.

Ise imetasin kuni 3a 3k, sest tahtsin kindlalt imetada kuni laps on koroona läbi põdenud, lootuses, et äkki piim aitab kuidagi leevendada vm. Ning juhuslikult õnnestus peale lapse vanavanematega maale saatmist ja sealt tagasi tulles ta ilma igasuguse draamata rinnast ära võõrutada. Hiljem veel kuu aega natuke kirusin, et krt rinnaga oli lihtsam toita ja vähem raha toidule läks, aga tagasi küll ei hakanud rinnaga toitma ja harjusin selle aeg-ajalt Aptamilli ja lehmapiimaga ning tavatoiduga toitmisega ära. Lapsele rääkisin, et kõikide laste emmede piim saab ükskord otsa ja kaisus võib ikka puhata, aga piima tassist juua 🙂

Nt lutti ei soovitata peale hammaste tulekut imeda, sest võib hambumust muuta. Laps lutti ei saanud üldse, aga vist rinnast on 2 esihammast ülikergelt, kui väga vaadata, eespool. Aga ma oletan, et piimahammaste vahetumisega läheb ära.

Muidu immuunsusele ja ajule pidi rinnapiim ikka pikalt kasulik olema. Tehke täpselt nii, nagu teil endale mugavam on 🙂

+2
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina plaanin vist ka u selle vanuseni imetada. Asi nimelt selles, et olen uuesti rase ja kuna kõigi eelnevate lastega on alguses piima vähe olnud, siis niimoodi garanteerin vastsündinule kohe korraliku piimakoguse. Ilmselt piiran küll suurema imetamist natuke, aga paar korda päevas annan ikka. Eks paistab, kas võõrutan vahetult enne sünnitust või imetan mõnda aega mõlemat.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas raseduse ajal võib julgelt edasi imetada? Esiteks imetamine peaks mõjutama ka emakat ja kokkutõmbeid – ehk see on põhjus miks ei tohi hakata enne sünnitust rinnapiima tekitama. Teiseks on rinnapiima koostis peale lapse sündi ju täiesti teine – kas edasi jätkudes rinnapiim muutub vastusündinule omaseks?

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tunnen, et veel ei ole valmis võõrutama. Kas pikal imetamisel on negatiivseid mõjusid?

No päris imelik ei ole aga nats liiga pervo on jah. Sa pigem saad, sellest sexuaalset naudingut.

0
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 62 )


Esileht Imetamine Kas 2a8k lapse imetamine on te jaoks kummaline?