Esileht Beebi ja mitmikud Kas 3 kuusele päevaplaani?

Näitan 3 postitust - vahemik 1 kuni 3 (kokku 3 )

Teema: Kas 3 kuusele päevaplaani?

Postitas:

Laps sai 3 kuuseks ja on sünnist saati väga väga viril. Tal pole veel mingit päevaplaani. Öösel magab küll 8-10 tundi, aga päevauned on sellised pinnapealsed. Nt umbes 40 minutit poolkinniste silmadega vähkreb voodis, siis kisa lahti ja võtan ta ülesse. Siis u 15 minutit üleval ja hakkab pirin. Püüan siis teda lõbustada jne, vahel siis muutub rahulikumaks vahel mitte. Ja siis mingi aja pärast järgneb jälle suikumine. Sellist sügavat und tal päeval polegi….
Kas see virisemise põhjuseks? Kuidas ma saaksin neid päevaunesid pikemaks? Kas siin aitabki kindel reziim, nt 1 tund üleval ja 1,5 tundi und jne.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu soovitus alljärgnev.
Re¸iim aitab kindlasti. Kui ta sul päeval toas magab, siis voodis on väga raske teda magama tagasi saada, kui üles ärkab. Nii nagu ka siin on palju räägitud on väikestel need unetsüklid umbes 40-50 minutit ja kui tsükli lõppedes vigisema hakkab siis ei ole õige teda üles võtta vaid tuleb aidata ühest tsüklist teise üle minna. Ka voodist sülle võtmine kussutamiseks võib hoopis lapse üles ajada ja nii ei jäägi enam magama. Seega mina soovitaks panna toas ka näiteks kärru magama, et saaks kussutada uuesti magama.
Ja selleks, et otsustada, kas üks re¸iim toimib või mitte on vaja vähemalt nädal proovi aega.

Üks nii vana laps võiks vist päeval üleval olla kokku umbes 8 tundi, mitte rohkem. Kui öösel magab 8-10 tundi siis ülejäänud aja peaks päeva unede vahel ära jagama. Seega umbes 3x 2h päevaund võiks ilusti veel olla. Või siis näiteks 2x 2h ja 2x 1h.
Üleväsimus takistab ka lapsel normaalselt magama jäämist ja magamist.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul sama vana laps ja kuna mulle üldse meeldib, kui kõik on kindel ja planeeritud, siis hakkasin sünnist saati juba teda jälgima ja vastavalt sellele päevaplaan. Ärkab kell 8, 10 ajal tukub pool tundi minu süles, kell 11 õue jalutama- lõunauni 3-4h, kella 6 ajal tukub jälle minu süls veidi ja 20.00 kuskil ööunne.
Muidugi võivad need kellaajad veidi nihkesse sattuda, aga und tuleb kokku vähemalt 16h, ja nii peabki 3-kuuse puhul. Laps on rõõmus, kui ta on üleval. Muidugi, kuna lõunauned kõik õues vankris, siis nõuab see viitsimust jalutama minna, mulle see õnneks väga meeldib 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 3 postitust - vahemik 1 kuni 3 (kokku 3 )


Esileht Beebi ja mitmikud Kas 3 kuusele päevaplaani?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.