Esileht Beebi ja mitmikud Kas 4-kuune peaks mänguasjade peale naerma?

Näitan 14 postitust - vahemik 1 kuni 14 (kokku 14 )

Teema: Kas 4-kuune peaks mänguasjade peale naerma?

Postitas:

Beebi saab u nädala pärast 4-kuuseks. Kui ma talle mänguasju annan, võtab ta neid kätte küll, aga ei naera üldse, null emotsiooni. Sama mängumatil kõhuli olles, vaatab tuima näoga. Kas see on ok? Talle on sünnist saati üks karussell meeldinud, selle peale ta naeratas vähemalt 2 nädalat, muudkui uuris ja naeratas. Siiamaani lemmikmänguasi, mida näppida.

 

Paar korda olen saanud talt naeru välja meelitada, aga eriti ei naera veel. On see naeruteema okei?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 25.11 19:11; 25.11 19:49; 26.11 12:40;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Beebi esmased emotsioonid tulevad juba esimesel kuul, neljandal kuul lalisetakse juba esimesi sõnu. Kahtlustan autismi kergemal juhul, raskemal juhul võib olla ka Downi sündroom, kuid kõige kindlama vastuse saad arstilt.

0
-15
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 25.11 19:20; 25.11 19:51;
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:

Kas ta sinu naeratusele vastab naeratusega? Kui ei, siis tuleks muret tunda.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas ta sinu naeratusele vastab naeratusega? Kui ei, siis tuleks muret tunda.

Mulle naeratab küll. Mõtlesingi just mänguasju. Vb pole nii naljakad mänguasjad?

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 25.11 19:11; 25.11 19:49; 26.11 12:40;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mulle naeratab küll. Mõtlesingi just mänguasju. Vb pole nii naljakad mänguasjad?

See ei ole ok. Pöördu koheselt arsti juurde, siis ehk pole veel hilja. Autismi tunnus..

0
-10
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 25.11 19:20; 25.11 19:51;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Beebi esmased emotsioonid tulevad juba esimesel kuul, neljandal kuul lalisetakse juba esimesi sõnu. Kahtlustan autismi kergemal juhul, raskemal juhul võib olla ka Downi sündroom, kuid kõige kindlama vastuse saad arstilt.

Miks sa hirmutad teemaalgatajat? Pole vaja kohe esimese asjana hirmsaid asju kahtlustada. Jälgi oma beebit veidi pikemalt ja vaata, kas ja kui tihti vastab sinu ja isa naeratusele. Seda, et 4-kuune beebi peaks mänguasjade peale naerma, ma küll ei tea. Ei tulnud endale pähegi, et peaks. Olulisem on silmside ja lihtsalt mänguasjade jälgimine. Räägi oma murest järgmisel visiidil arstiga, aga seniks püüa säilitada rõõmus meel ja suhtle beebiga – paita, naerata, mängi peitust tekiga vms.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mu beebi hakkas väga vara naerma, ja ikka emmele, vahel ka issile! Ta on varsti aastane, ja minu arust ta pole kunagi mingit objekti vaadanud ja sellele lihtsalt niisama naeratanud ????

Arvan, et ei pea üldse muretsema, aga küsi oma arstilt, et 100% kindel meel oleks.

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei pea. Kindlasti peaks 4 kuune vanematele naeratama ja võiks ka mingite asjade peale häälega naerda, aga need ei pea kindlasti olema just mänguasjad. Mänguasju võiks ta kindlasti haarata ja jälgida. Minu oma naeris sellises vanuses ainult siis, kui talle ise klouni mängisin ja mitte üldse tihti, ikka vaeva tuli näha selle naljategemisega. Nüüd 10 kuuselt naerab järjest rohkem, aga ka ainult nö inimtegevuse tagajärjel või siis elus loomade peale. Niisama lampi mingit mänguasja vaadates pole ta kordagi naernud, ainult harva siis kui talle mänguasjaga teatrit teha. Kui nüüd meenutan, siis ta lalises ja koogas mingite karusellide peale selles vanuses küll, naeratas ka, aga kindlasti ei naernud. Naeratas küll väga varakult juba inimestele, kõige rohkem muidugi mulle. Sinu kirjelduse järgi su lapsel küll midagi viga ei tundu olevat, selles vanuses on beebide jaoks kõige põnevamad mänguasjad ikkagi vanemad. Võid murest muidugi alati perearstile rääkida. Aga see, kes siin autismist ja downist kisab, on mingi troll, seda ära pane üldse tähele.

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
  • Ei pea. Kindlasti peaks 4 kuune vanematele naeratama ja võiks ka mingite asjade peale häälega naerda, aga need ei pea kindlasti olema just mänguasjad. Mänguasju võiks ta kindlasti haarata ja jälgida. Minu oma naeris sellises vanuses ainult siis, kui talle ise klouni mängisin ja mitte üldse tihti, ikka vaeva tuli näha selle naljategemisega. Nüüd 10 kuuselt naerab järjest rohkem, aga ka ainult nö inimtegevuse tagajärjel või siis elus loomade peale. Niisama lampi mingit mänguasja vaadates pole ta kordagi naernud, ainult harva siis kui talle mänguasjaga teatrit teha. Kui nüüd meenutan, siis ta lalises ja koogas mingite karusellide peale selles vanuses küll, naeratas ka, aga kindlasti ei naernud. Naeratas küll väga varakult juba inimestele, kõige rohkem muidugi mulle. Sinu kirjelduse järgi su lapsel küll midagi viga ei tundu olevat, selles vanuses on beebide jaoks kõige põnevamad mänguasjad ikkagi vanemad. Võid murest muidugi alati perearstile rääkida. Aga see, kes siin autismist ja downist kisab, on mingi troll, seda ära pane üldse tähele.

    Teemaalgataja siin. Tänud! See jutt nagu täpipealt nagu meie beebi kohta. Nägin beebigrupis lihtsalt, kuidas mõned sama vanad beebid naersid oma mänguasjade peale, häälekalt. Aga siis ma ei muretse üle praegu, muidu naeratab küll palju. 🙂

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 25.11 19:11; 25.11 19:49; 26.11 12:40;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on täpselt neljakuune beebi kodus. Eelmine vastaja on kõik juba ilusti ära seletanud. Lisan ka juurde, et minu laps hakkas teadlikult inimestele naeratama juba 7.-10. elupäeva vahel ning koogama ka samal ajal. Naerab häälega siis kui talle mingit nalja teeme (kõdistamine või kuku-mäng), ühele mängusjale on ta ka naeratanud, aga mänguasja peale häälega naernud ei ole mul kumbki laps. Lapsed pididki esimesel eluaastal peamiselt otsima inimese nägu, st et kui näidata lapsele erinevaid pilte, siis nad eelistavad alati inimese nägu. Nad õpivad jäljendades miimikat, emotsioone ja suhtlemist.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil ka 4 kuune kodus. Naerab häälega ainult kõdistamise peale. Muidu inimestele naeratab küll kui igasugu nägusid teha. Mänguasjade peale ei naera. Võtab kätte ja kohe suhu. Täitsa normaalse arenguga laps sul.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ju on igavad mänguasjad 😀 Pealegi, kui inimene on uudishimulik, siis tal ongi pigem tõsine nägu kui naeratav. Naeratatakse ikka millegi lõbusa peale. Tee selle sama mänguasjaga mingit tsirkust, äkki siis hakkab naerma? Niisama mänguasi aga ei peagi kedagi naerma ajama.

 

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul oli surmtõsine beebi vähemalt pooleaastaseks saamiseni. Praegu maailma rõõmsaim kahepoolene. Chill.

Räägi perearstiga.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Julgen väita, et ei pea nii väike veel naerma. Mul hakkas beebi alles kuskil 7-kuuselt harva naeratama. Praegu on 10-kuune ja lagistab ikka väga tihti naerda, on rõõmus ja sotsiaalne, suhtleb meiega omas keeles jne. Ei perearst, pereõde ega ma ise küll kahtlusta, et tal on autism vms.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 14 postitust - vahemik 1 kuni 14 (kokku 14 )


Esileht Beebi ja mitmikud Kas 4-kuune peaks mänguasjade peale naerma?