Esileht Väikelaps Kas 5 päeva vanad nohu ja köha võivad veel nakata?

Näitan 8 postitust - vahemik 1 kuni 8 (kokku 8 )

Teema: Kas 5 päeva vanad nohu ja köha võivad veel nakata?

Postitas:

Tere. Kas keegi oskab midagi tarka öelda selle kohta? Mulle endale tundub et ehk juba tegu nö. vana haigusega. Kuigi köha veel ragiseb hoolega ja ninas on paks tatt. Ravime ka hoolega.
Kuidas välitda kindlasti nakatumist? Kui hoida haigeid lapsi ja inimest kes mitte mingil juhul ei tohi haigeks jääda erinevates tubades, kas see on piisav hoidmine? Või levivad pisikud siiski õhuga ja erinevad toad ei oma tähtsust?
Mulle endale tundub et nii vana haigus ei tohiks enam edasi levida, aga päris kindel ei ole.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 14.01 14:22; 14.01 22:28;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Nakkav on vesine läbipaistev nohu. Kui nohu on kollalas või rohekas siis pole enam nakkav kuid on juba tugev põletik, mille korral peab laps suutma nina ilusti puhtaks nuusata ja tuleb ka endiselt muidugi rohtu anda.[/tsitaat]

Kohe kindlasti nakkab ansoluutselt igasugune nohu, nakkusohtlik on laps ka siis, kui nohu on just kadunud. Perearstid siiamaani räägivad, et 3p on nohu nakkav…tõsi, 3 esimest päeva on kõige nakkavam. Lapse organismis püsivad haigustekitajad kauem, kui täiskasvanutel….ehk siis nakatab sülje kaudu laps teisi ka siis, kui endal on just haigusnähud kadunud.

0
0
Please wait...
Postitas:

Nakkab küll , käisin just lapsega külas ,kus teisel lapsel oli 7 päev juba nohus -arvasime ka et ei nakka… ja täpselt 2 päeva hiljem oli suur nohu kohal. 🙁

0
0
Please wait...
Postitas:

Aitäh teile vastamast! Siis ei julge kindlasti riskida. Aitäh!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 14.01 14:22; 14.01 22:28;
Postitas:

Kunagi just pediaatri käest küsisin, kuna omad emad väidavad, et oh see juba vana köha, et nohu üle läinud ja natuke vaid köhatab – et kas see ka nakkab? Ja arst ütles, et loomulikult, nii kaua kui köhib, nakkab ikka.

0
0
Please wait...
Postitas:

5 päeva nohu pole üldse vana ju! Jah, nakkab ja teeb seda KOGU NOHU VÄLTEL!

Ajab juba vihale sellised emmes, kes külla tulles oma lapsel iga 20 min. nina pühivad, lastel aga ninaalused juba tulipunased, mis ilmselgelt viitab pideva eritisele ninast ja emmed ütlevad, et see on vana nohu ja see ei nakka. Täna oli täpselt selline juhus. Minu enda laps on AB kuuri lõpus, homme viimane päev ja helistas sõbranna, kes avaldas soovi külla tulla. Küsisin EKSTRA üle, kas laps tal terve, sest tean, et tema laps on suht tihti köhas, nohus ja ta liigub ikkagi temaga külas. Rõhutasin, et kuna minu laps võtab AB, siis ta natuke nõrgem, seega hoidume rahvarohkest kohast ja võimalikest pisikutest. Sõbranna teadsi juba enne ka minu küsimus, et mul laps AB peal, sest ta käis ka eelmine nädal külas oma lapsega ja siis juba ütlesin. Ok, täna siis kinnitas, et tal laps täiesti terve juba, et läheb esmaspäeval aeda ka. (enne seda oli ka kodus ja AB peal nohu ja kõrvapõletiku tõttu) Ok, tulid kohale ja lapsel ninast voolab ja voolab. AIna nuuskab ja nuuskab. Täiesti lõpp nagu!!! Mis krdi terve laps see veel on? Loomulikult ma ütlesin ka sõbrannale, et sinu lapsel on ilmselge nohu ju, kui juba 1h jooksul on laps 3 korda nuusanud ja ninast on suuni välja tatt, mida ta siis keelega limpsis. Selle peale ütles, et ah, see vana nohu. Mis vana, kui niimodi voolab? Ma ei saa aru lihtsalt sellistest asjadest ja olen suht tige ka juba taoliste emmede peale, mis siis, et oma sõbranna! Kui laps niisama ninaga luristab, siis pigistan silma kinni vana nohu jutu peale, kuid kui tatt huulteni välja… halloooo!?

0
0
Please wait...
Postitas:

Minu laps on astmaatik ja kui köhib siis jääb üsna pikalt köhima no nii umbes 2 nädalat..See köha pole tal kindlast nakkav.Minu perearst ütles igatahes,et umbes nädal on nakkav.

0
0
Please wait...
Postitas:

Minu lastel jääb nohu kolmeks-neljaks nädalaks, allergiline reaktsioon. Silmnähtavat välimuse erinevust küll sellel allergilisel nohul ja alguse nohul ei ole. Kui ma iga kord kõik neli nädalat peaksin teistest inimestest eemale hoidma, siis läheksin vist hulluks.

0
0
Please wait...
Näitan 8 postitust - vahemik 1 kuni 8 (kokku 8 )

Esileht Väikelaps Kas 5 päeva vanad nohu ja köha võivad veel nakata?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.