Esileht Koolilaps Kas 5a laps viia logopeedi juurde?

Näitan 8 postitust - vahemik 1 kuni 8 (kokku 8 )

Teema: Kas 5a laps viia logopeedi juurde?

Postitas:

4a, kohe kohe 5.a saav poiss hääldab s-i natuke valesti ja öd ei ütle välja. Aga põhi mure seisneb selles, et talle ei tundu üldse meelde jäävat tähed, numbrid jne. Lasteaias ometi õpetatakse ja päris palju ning nähes teiste tema rühmakaaslaste oskusi ja töid, on minu laps ikka selles osas eakaaslastest maas. Ka pilte ei oska ta õieti üldse veel joonistada, mingid kritseldused ainult, suure vaevaga teinekord teeb mingi konkreetse asja moodi joonistuse. Ta on väga aktiivne ja püsimatu ning kuigi ma aeg ajalt üritan temaga kodus õppida tähti ja numbreid, ei ole tal väga selleks pikalt püsivust ja ausalt, õhtud on nii kiired ja väsitavad, et mul ei ole mahti ja aega temaga pidevalt maas istuda ja numbreid ja tähti õppida. Lisaks on peres väiksem laps, kes tahab ka tegelemist, nad palju mängivad koos, panen nendega ka puzzlesid, legosid kokku ja loeme raamatut. Nädalavahetustel teinekord on aega koos õppida, aga eks siis tahaks perega väljas käia ja maakodus käia jne, et taas ei ole aega nii süvendatult õppida.
Mõtlengi, kas tasuks last logopeedi juurde viia, kas oleks sellest abi? Ja lasteaias õpetajad ka ütlevad, et ta on üsna püsimatu ja ei ole väga huvi tähtede ja numbrite vastu.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meie lasteaias on tööl logopeed, kes õppeaasta algul kõik lapsed üle vaatab ja hindab, kellega on vaja tegeleda. Üldiselt vist enamikuga on vaja. Nelja-viiestel hakkas ta tegelema üksikute häälikutega, meie poisil r-iga. Mis probleemidega ta väiksematel tegeleb, ma ise ei tea.
Kui teil lasteaias logopeedi ei ole, siis minu arust on täiesti normaalne nii vanale lapsele võtta perearstilt logopeedile saatekiri. Et igal juhul spetsialist vaataks üle ja te saaks oma mured ära rääkida. Sellest, et kolmeaastast on vaja silmaarsti kontrolli viia, räägitakse palju, aga et logopeed võiks teatud vanuses lapsed üle vaadata, pole kuulnud räägitavat. Tegelikult ma mõtlesin, et riiklikes lasteaedades ongi logopeedid palgal, kes seda teevad.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mida ta veel ei oska? Sellistega ei õpitagi tähti ja numbreid sedasi nagu sa kirjeldad ja joonistused sarnanevadki abstraktse kunstiga. Kui soovid 4-5 aastasele tähti tudvustada, siis tee seda mänguliselt, tähtede ja numbrite puzzlega, lugege lego klotse kokku, lugege lapse sõrmed kokku, et käsi kindlamaks läheb, selleks osta või las päkapikk toob lapsele kirja eelharjutuste vihiku ja las ta joonistab neid pilte, aga korralikult jutti mööda ja pärast värvid ka ära. Kui linnas käite või poes kus iganes, siis kuskilt reklaam plakatilt küsi, et mis täht see on, tänava siltidelt jälle ilusad suured tähed/ numbrid. Loendage, et mitu ratast on väikese õe/venna vankril, mitu pereliiget teil on, loendage.
Ära kuula neid siin perekoolis, kelle lapsed loevad sellises vanuses raamatuid, liidavad, lahutavd, korrutavad ja jagavad, las nad teevad ja las neil olla õigus, su laps on kirjelduse järgi täiesti tavaline poiss ja logopeedi ei vaja vaid vajab sinu tähelepanu

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jah, vii logopeedi juurde. Praegu on tal parim aeg kõne- ja tähelepanuprobleemidega tegelemiseks.
Kui sa ka ise märkad oma last teistega kõrvutades, et tal oleks vaja lisaõpet, siis nii ongi. Igal juhul ei tee veidi rohkem suunamist midagi halba. Ka sulle. Ma arvan, et logopeed oskab sulle soovitada võtteid, mida kasutades on õppimine efektiivsem ja põnevam nii sinu enda kui lapse jaoks.
Kägu 09:47 nõuanded on väga head. Ma lisaks omalt poolt niipalju, et sageli piisab ka sellest, kui lapsega iga päev 10-15 minutit tähtedest ja numbritest rääkida. Seejuures pole vaja meeleheitlikult kontrollida, kas ta üldse mäletab varem õpitut. Tähtis on see, et need 15 minutit oleksid naljakad ja emotsionaalselt toredad.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui mõned häälikud ei tule välja, siis tuleks küll logopeedi poole pöörduda. Häälikud peaks enne kooli korda saama, sest kooli logopeedil pole mahti häälikutega tegeleda, seal on tavaliselt ka mitmed lapsed korraga ja igaühega individuaalselt tegeleda pole alati aegagi.
Kui häälikud ei tule välja, siis on tihti probleem suu- ja näolihastes, mis vajavad treenimist. Seda just logopeedi juures koolieelikute ja väiksemate lastega tehaksegi.
Minu lapsed käisid logopeedi juures vastavalt 3-aastaselt ja 5-aastaselt. Mõlemil olid probleemiks häälikud. See, kes kolmesena juba logopeedil käis, ei suutnud alguses päris paljusid häälikuid välja öelda ja see juba takistas tema kõne arengut. Kusjuures, tähed ja numbrid olid tal selleks ajaks kõik selged. Temaga käisime pool aastat logopeedi juures, siis tulid järjest kõik puuduvad häälikud. Teise lapsega käisime ca 3 kuud ja harjutasime just S-i ja pisut üht-teist veel.
Praegu käivad lapsed koolis ja saavad väga hästi hakkama, kirjutavad veatult jne. Seega ei sõltu logopeedilise abi vajadus üldse lapse võimetest. Alles 5-aastaseks saava lapse puhul ei pea veel tegelikult muretsema, et ta püsimatu on või õppimise vastu huvi ei tunne. Tähed ja lugemine (veerides) võiks muidugi enne kooli selged olla, aga teil on ju aega üle 2 aasta!

Aga harjutusi, mis logopeedi juures tehakse, tuleb lapsega ka kodus teha, muidu läheb palju kauem aega, et asi korda saaks. Nii et tuleb paraku ette võtta see töö ja lapsega tegeleda. Logopeed õpetab kuidas ja mida harjutada ja seda tõesti tasub teha.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Laps saab kohe 5. Neljaseks saades peaksid olema häälikud õigesti suus kõik, va R, kui asendab L häälikuga.

Jah, pöördu logopeedi poole.

Tähed – numbrid jätaks ma praegu küll ära. Milleks seda? Enne on vaja tegelda ikka häälikuõpetusega: häälimine, häälikanalüüs. Sellega ongi 5-aastaselt paras aeg natuke tegelema hakata. Kõik see on mänguliselt!
Kirjaliku kõne suurem õpetamine tuleb koolieelikuna. Enne seda oleks olulisem arendada pigem jutustamisoskust.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 06.12 18:55; 06.12 19:04;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sellest, et kolmeaastast on vaja silmaarsti kontrolli viia, räägitakse palju, aga et logopeed võiks teatud vanuses lapsed üle vaadata, pole kuulnud räägitavat. Tegelikult ma mõtlesin, et riiklikes lasteaedades ongi logopeedid palgal, kes seda teevad.

Eestis on logopeedide põud. Nõudlus on suurem kui pakkumine. On palju lasteaedu / koole, kus pole logopeedi või on, aga ta ei jõua kõigi lasteni, st oleks vaja kahte logopeedi või suurema koormusega.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 06.12 18:55; 06.12 19:04;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ainult tasulised on normaalsed.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 8 postitust - vahemik 1 kuni 8 (kokku 8 )


Esileht Koolilaps Kas 5a laps viia logopeedi juurde?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.