Esileht Koolilaps Kas 7-aastase jonnihoog arutu karjumise ja selili viskamisega on normaalne?

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 113 )

Teema: Kas 7-aastase jonnihoog arutu karjumise ja selili viskamisega on normaalne?

Postitas:
Kägu

Tere,
Uuriks, kas teistes peredes ka veel midagi sellist juhtub? Tüdruk saab järgmine kuu 7 ja ikka vahel harva juhtub, et ta läheb millegi peale endast välja ja see lõppeb tema arutu karjumise ja nutuga. Sellise jonnihoo ajal on võimatu temaga suhelda, ta ei kuula üldse, jonnib nagu 3-aastane. Jonn lõpeb enamasti sellega, et ta jäbb kuhugi omaette mossitama väga pikaks ajaks. Vabandust ei suuda paluda.
Ma saan aru, et valdav enamus selles vanuses enam ei jonni sedasi (ka meie peres teised lapsed mitte). Kuid kas seda lugeda patoloogiliseks ja otsida arstilt abi või võib lugeda veel nibin-nabin eakohaseks?

Please wait...
Postitas:
Kägu

RE: Kas 7-aastase jonnihoog arutu karjumise ja selili viskamisega on normaalne?

Abi tuleb otsida püksirihmalt.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

mina pöörduks psühholoogi või püksirihma poole.
selline käitumine on mõistetav 2-3aastase puhul, 7ne läheb ju varsti juba kooli

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Mul poiss saab suvel 7 ja samuti jonnib nagu 3-aastane. Kuigi selili ei viska. Ma ei ole kumbagi vajalikuks pidanud, ei psühholoogi ega rihma. Ei ole lihtsalt tunnet, et ta kumbagi neist vajaks. Ootan lihtsalt. Kui jonnib, teeme kogu perega selgeks, et käitub halvasti, saab ise aru ka. Lihtsalt emotsioonid kasvavad üle pea.
Lapsel on väga rahulik elu, käib ainult osa aega lasteaias, ringe ja trenne praegu ei ole, palju sõpru, kõigiga saab hästi läbi.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
kaks poega paadis

Uskumatu, et tänapäeval on inimesi, kes lapsi peksavad (jääb vaid loota, et nendest lastest ei kasva täiskasvanud, kes oma vanu vanemaid peksavad. HÄBI!
Kuidas te mõtlete õpetatada lapsele enesevalitsemist, kui te ise ei oska kriisiolukorras muud teha kui seda kaotada? Või soovitate külmavereliselt peksta?

Lapsevanem võiks nii palju oma last tunda, et aru saada MIKS (mitte, et ah läheb millegipärast…) laps endast välja läheb. Samuti võiks täiskavanud inimene sellises olukorras arutleda, mitte normaalsuse-ebanormaalsuse skaalal, vaid KUIDAS ta saaks lapsele õpetada oma emotsioonidega toime tulema.
Muide seitsmes eluaasta on vägagi murranguline ja keeruline aeg. Laste psüühiline ja emotsionaalne areng, ootused, mis talle osaks saavad jne, on just selles etapis, kus erutus-pidurdusprotsessid võivad alt vedada. Toeta oma last! Ja otsige koos lahendusi, kuidas keerulisi olukordi lahendada, kuidas ennast rahustada, kuidas negatiivseid emotsioone välja elada, nii, et see lähedasi ja kaaslasi ei kahjustaks.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kui ikka ilmaasjata jonnitakse siis ma annaks ka rihma,las siis jonnib asja eest!

Please wait...
Postitas:
Kägu

Need kolm vastajat, kes siin rihma soovitavad: kas te olete oma last elu jooksul rihmaga peksnud?
Kui vanalt, mille eest ja kui tugevate löökidega?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Minul on ühel sugulasel selline laps. Ma isegi ei mäleta, kas ta nimelt pikali on visanud, aga rusikatega tagumine, röökimine, uste paugutamine, hüsteeriline karjumine nii et hääl lõpuks vaid kähin – see on kõik repertuaaris oma tahtmise saamiseks. Nüüd saab kümneseks varsti ja veidi on olukord paremuse poole liikunud.
See laps on lihtsalt äärmuseni ära hellitatud. Kodus ta ilmselt saab kõik mida soovib, tähelepanu saab samal momendil, kui soovib. Meiega koos viibides alati nii ei lähe ja sellest ka selline käitumine.
Ausalt öeldes mina soovitaks ka vitsa anda. Olen soovitanud ka sellele oma tuttavale.

Please wait...
Postitas:
Kägu

kui selline jonnimine toimub ainult vanematega siis tõesti kas rihm või totaalne ignoreerimine.
kui aga ka eakaaslastega toimuvad mingid sarnased intsidendid, siis pöörduks kindlasti professionaali poole abi saamiseks.
erinevus ongi selles, et kas lihtsalt manipuleerib vanematega või on käitumishäiretega ja vajab abi.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Noh, ega ta just ilus vaatepilt pole ja ka mitte eakohane, aga….
Kui tüdruk on pere keskmine laps vöi kui kodus on beebi, siis on see veel piiri pealene käitumine- lihtsalt püüab tähelepanu.
Loomulikult oleneb ju millest ta endast nii välja läheb- ei saa magusat, arvutis olla?

Please wait...
Postitas:
Kägu

ei ole normaalne käitumine. Kooliküps laps peab olema suuteline oma emotsioone ohjeldama. Kuid selles vanuses on laps oma kodu peegel. Mõtle sellele.

Please wait...
Postitas:
pr

Heldeke, laps peab jonni pärast rihma saama???!!! Ja teemaalgataja veel kirjutas, et vahel harva juhtub … Isegi need harvad korrad peaksid siis ikka korralikult väljapekstud saama?
Millal ja kuidas see laps siis auru välja lasta tohib? Ei tohigi? Jätku endasse? Ja veel huvitab mind siiralt, et kui talitsetud täiskasvanud te ise olete? Mina tõstan küll aeg-ajal häält ja eks need uksed ole ka lennanud, ja muu :). Ise pean end täiesti normaalseks. Pere ja sõbrad ka.

Ärge unustge, et inimesed on siiski oma temperamendilt, kogu selle mitmetahulisuses, väga erinevad. On rahulikke, uimaseid, emotsionaalseid ja väga emotsionaalseid. Ja seegi \”sildistamine\” on rohkem sellest kinni, milline on sildistaja ise.
Meie peres on kõik emotsionaalsed ja lühikese süütenööriga. Laps jonni eest peksa ei saa ja suurtele psühhiaatrit ei kutsuta :).
Aga tõesti, kohe rihmutama … Vaesed lapsed! Ma küsiks hoopis, et kust tuleb niipalju kurjust teisse? Väljalaskmata aur??? 🙂

Please wait...
Postitas:
Kägu

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]ei ole normaalne käitumine. Kooliküps laps peab olema suuteline oma emotsioone ohjeldama. Kuid selles vanuses on laps oma kodu peegel. Mõtle sellele.[/tsitaat]

Milline lihtne armas must-valge maailm! Küll võib olla ikka õnnis ja turvaline sellises elada?! Mitte kahtlusepoega ka ei pääse koorest läbi seda idülli segama.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ma siin praegu mõtlen, kuidas oleks meie alaarenenud lapsevanemaid, kes lapsi rihmutavad ja seda teistelegi soovitavad, võimalik harida/kasvatada. Äkki peaks tegema ettepaneku riigikogule lisada karistusseadustikku säte iga lapsepeksmise juhtumi eest ka lapsevanemale karistuseks korralik peks. Koolides korraldatava küsitluse põhjal oleks väga lihtne kindlaks teha, millised lapsevanemad oma lapsi peksavad ja miilised mitte. Äkki siis lõpuks hakkaks olukord muutuma. Täiskasvanud inimesed peksavad lapsi selle eest, et pole suutnud/osanud neid ise headeks lasteks kasvatada – kust selline julmus ja äärmine rumalus küll tulevad.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

[tsitaat]Tere,
Uuriks, kas teistes peredes ka veel midagi sellist juhtub? Tüdruk saab järgmine kuu 7 ja ikka vahel harva juhtub, et ta läheb millegi peale endast välja ja see lõppeb tema arutu karjumise ja nutuga. Sellise jonnihoo ajal on võimatu temaga suhelda, ta ei kuula üldse, jonnib nagu 3-aastane. Jonn lõpeb enamasti sellega, et ta jäbb kuhugi omaette mossitama väga pikaks ajaks. Vabandust ei suuda paluda.
Ma saan aru, et valdav enamus selles vanuses enam ei jonni sedasi (ka meie peres teised lapsed mitte). Kuid kas seda lugeda patoloogiliseks ja otsida arstilt abi või võib lugeda veel nibin-nabin eakohaseks?[/tsitaat]

Oled sa kasvõi kordki oma lapse taolise jonnihoo ajal sülle võtnud ja teda kallistanud ning temaga ilusasti rääkinud ja küsinud, miks ta õnnetu ja kurb on? Ka 7-aastased vajavad veel hellust ja hoolt, rääkimata pidevast tähelepanust.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Siin on 2 võimalust: kas äärmine kasvatamatus või psühhiaatria valdkonda kuuluv probleem. Nõus nendega, kes ütlevad, et kas rihm või arst. Selline käitumine on ikka üle mõistuse.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Tegelikult peaksid perekooli moderaatorid need siinsed laste vastasele vägivallale õhutajad politseisse andma – see asi kisub üsna kriminaalseks. Selliste kommentaaride puhul on legaalne alus uurimise alustamiseks täiesti olemas.

Please wait...
Postitas:
Newton

Minul oli hiljuti tunne, et seitsmesele pojale on saabunud puberteet. Ta tahtis minna õhtul klassivennale külla aga oli mitu väga head põhjust, miks ma teda ei lubanud. Trennist tulnud, palju õppida, aeg hiline, vanemad pole omavahel sel teemal suhelnud. Jooksma hakkasid krokodillipisarad ja ahastavad hüüded: ma ei saa kunagi mitte midagi, mina lähen ikkagi, sa ei lase mul mitte midagi ägedat teha jne. kaikusid üle maja.
Ta viskas ka ennast pikali, õnneks küll voodile ja tagus suures vihas patja. See olukord tegi natuke nalja ja ajas närvi ka, sest tulemas oli korstnapühkija ja ei ole võimalik suhelda võõra inimesega kui draama kolmes vaatuses mööda elamist ringi tuiskab. Sain ta tähelepanu kõrvale viia, mul on hädasti su abi vaja, laota ajalehed siia ja siia. Siis kallistasime ja korstnapühkija võis tulla.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Nõus kägu 31.01.2012 kl. 21:37-ga
Proovi pehmet lähenemist sel hetkel-võib toimida palju paremini! Ta ei saa oma tunnetega äkki mingil hetkel hakkama…Ka täiskasvanud ei käitu alati vaoshoitult, rääkimata lastest…

Please wait...
Postitas:
Maxine

7-aastastel lastel on elus teatav pöördepunkt, kus nad püüavad sobitada oma mina, mida laps selles vanuses teravamalt tunnetama hakkab, sellesse välisesse maailma – lapsel on neid raske omavahel harmoniseerida ja ta ei tea alati, kuidas seda teha. Inimese elu koosneb suurtes piirides 7-aastastest tsüklitest ja iga 7 aasta järel toimub inimese arengus teatav muutus, millega on raske kohaneda ning see võtab aega. Mul on ka kodus üks 7-aastane – need jonnihood ei ole midagi iseäralikku, aga püüdes ka last igati mõista, saab nendega kenasti hakkama ilma kõrvalist abi vajamata. Ja ma vaatan ikka päris sageli, kui teraseks ja sümpaatseks noormeheks mu pesamuna on sirgumas.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Täiesti kummaline, et enamus rihma anda soovitajaid on kiita saanud ja head nõuanded pigem miinuseid. Tõesti, päris eakohane see pole, aga ausalt, kui palju on neid esimese või isegi algklassilapsi, kes oma emotsioone igas olukorras kontrollida suudavad? No koolis ja avalikus kohas jah enamik vist, aga kodus?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Oeh, ja mina pabistasin oma äsja kuueseks saanud lapse pärast. Et kas ikka normaalne, et nii vanalt veel sellised hood. Aga niipea, kui hakkasime ise end kehtestama ja piire paika seadma ning ise võimalikult rahulikult olukordi lahendama, siis muutused paremuse poole toimusid päevadega. Selliste lastega peab olema toetav, kuid samas järjekindel ja kindlameelne. Ainuüksi sinu ebalusest loeb laps välja signaale, mida ta ei peaks. Jõudu ja kindlat meelt! 🙂 (vitsutajad võiks oma sõpru ja näiteks elukaaslast ka siis juba peksta, kui nood jutuvad kogemata teinekord endast välja minema, masendav tõesti).

Please wait...
Postitas:
elenna

[small]pr kirjutas:[/small]
[tsitaat]Heldeke, laps peab jonni pärast rihma saama???!!! Ja teemaalgataja veel kirjutas, et vahel harva juhtub … Isegi need harvad korrad peaksid siis ikka korralikult väljapekstud saama?[/tsitaat]Miks nii must-valgelt? Miks sa arvad, et iga kord julmalt peksa? Siin võib aidata ühel korral üks väike nähvakas ja kui see ei aita, siis pole rohkem mõtet lüüa.
[tsitaat]Millal ja kuidas see laps siis auru välja lasta tohib? Ei tohigi? Jätku endasse? [/tsitaat]jälle must-valge lähenemine – kas pika-ajaline vali hüsteeritsemine on ainus auru välja laskmise moodus?

Please wait...
Postitas:
elenna

[tsitaat]Oled sa kasvõi kordki oma lapse taolise jonnihoo ajal sülle võtnud ja teda kallistanud ning temaga ilusasti rääkinud ja küsinud, miks ta õnnetu ja kurb on? Ka 7-aastased vajavad veel hellust ja hoolt, rääkimata pidevast tähelepanust.[/tsitaat]Algtekstist:\”jonnihoog arutu karjumise ja selili viskamisega. Sellise jonnihoo ajal on võimatu temaga suhelda, ta ei kuula üldse\”
Parimal juhul saab sellist last vägisi kinni hoida. Hellust saab pakkuda alles siis, kui ta on veidi rahulikum.

Please wait...
Postitas:
elenna

[tsitaat]Täiesti kummaline, et enamus rihma anda soovitajaid on kiita saanud ja head nõuanded pigem miinuseid. [/tsitaat]Võib-olla arvavad hindajad, et esimestel on laiem kogemustepagas, et nemad on mõne sellise lapsega kokku puutunud ja probleemi lahendanud.
Ka ei märganud ma, et rihma soovitajad oleks siin hüsteeritsenud ja teisitiarvajaid rünnanud.

Please wait...
Postitas:
Kägu

[small]elenna kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]
Algtekstist:\”jonnihoog arutu karjumise ja selili viskamisega. Sellise jonnihoo ajal on võimatu temaga suhelda, ta ei kuula üldse\”
Parimal juhul saab sellist last vägisi kinni hoida. Hellust saab pakkuda alles siis, kui ta on veidi rahulikum.[/tsitaat]

Ei vasta tõele, olen seda ise mitu korda teinud. Võtad ta lihtsalt sülle, hoida ja kallistad kõvasti samal ajal rahulikult rääkides. Laps rahuneb nii mõne minutiga. Tõde on tegelikult selles, et vanem saab väga edukalt taolisi hüsteeriahooge juba eos vältida – selleks on vaja lihtsalt natuke rohkem lugeda ja õppida ehk rohkem haridust.

Please wait...
Postitas:
Kägu

[small]elenna kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]
Võib-olla arvavad hindajad, et esimestel on laiem kogemustepagas, et nemad on mõne sellise lapsega kokku puutunud ja probleemi lahendanud.
Ka ei märganud ma, et rihma soovitajad oleks siin hüsteeritsenud ja teisitiarvajaid rünnanud.[/tsitaat]

Rihma soovitamine on juba iseenesest hüsteeritsemine. Ainult hüsteerilised vanemad saavadki rihma andmist soovitada. Lisaks on rihma andmine lapse vastane kuritegu, kuidas peaks kurjategijatega käituma.

Please wait...
Postitas:
elenna

Just nimelt – sellist lapse käitumist peaks vältima. Aga kui see on juba nii kaugele arenenud, siis tuleb see kuidagi peatada. Võib olla, et väike laks on abiks. (soovitatakse ka ¨okki läinud täiskasvanu kainestamiseks) Ja kindlasti ei tohi sealjuures hüsteeritseda.
Tuleb leida oma lapsele sobiv meetod. Nägin sügisel last, keda süles hoidmine, kallistamine ja rahulik rääkimine veel enam endast välja viis. Rahunes, kui lahti lasti, eemale mindi ega püütud kuidagi suhelda.

Please wait...
Postitas:
Kägu

[tsitaat] [small]elenna kirjutas:[/small]

Rihma soovitamine on juba iseenesest hüsteeritsemine. Ainult hüsteerilised vanemad saavadki rihma andmist soovitada. Lisaks on rihma andmine lapse vastane kuritegu, kuidas peaks kurjategijatega käituma.[/tsitaat]
Täpselt selline suhtumine põhjustabki seda, et seitsmeaastane röögib ja märatseb (eeldusel, et pole vaimselt haige), kümnesena saadab õpetaja p…i, 13-aastasena tõmbab raugalt käekoti ja paneb jooksu ja 20-aastaselt sõjaväkke minnes saadetakse ambulantsi ja kurdab seal psühhiaatrile või kaplanile, et tal \”läksid närvid läbi\” kuna seersant käskis ajamata habeme või viksimata saabaste eest 25 kätekõverdust teha.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt
Postitas:
Sapiens

Kuidas aitab peks lapse järgmist jonnihoogu vältida? See on eesmärk, eks?

Kuidas see konstruktsioon peaks tema peakeses tekkima – tunneb ängi-viha vms aga siis meenub, et oih – ma saan ju peksa, kui lasen selle välja, ja siis HIRMU pärast ei nuta – nii või?!
Kas kokkuvõttes hirm oma ema-isa ees peaks olema siis suurem kui see mingi x tunne, mis teda endast välja ja jonnima ajab? Nii või?

Ma küll kardan, et siis peaks väga palju last peksma. Kohutav isegi kirjutada sellist lauset!

Peab tegelema põhjusega, mitte tagajärjega, milleks on see endast välja minemine.

Last (inimest!) peab õpetama ja aitama, kuidas oma tunnete ja eluga inimlikult ja rahulikult toime tulla, mitte temasse süstima hirmu ja allaheitlikkust löömise ees!

Please wait...
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 113 )

Esileht Koolilaps Kas 7-aastase jonnihoog arutu karjumise ja selili viskamisega on normaalne?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.