Esileht Koolilaps kas 7-aastaselt tulevad mingid tagumised purihambad?

Näitan 4 postitust - vahemik 1 kuni 4 (kokku 4 )

Teema: kas 7-aastaselt tulevad mingid tagumised purihambad?

laps on umbes nädala jagu rääkinud, et tagant igeme juurest on valus. arvasin, et äkki mingi väike limaskestapõletik, andsin kummelit loputamiseks.

täna üurisin suud uuesti – ülemise hambakaare lõpus oleks nagu ige natuke paistes, samas punetust ei näe. kas selles vanuses võib sinna taha mingi hammas ilmuda? tal käib praegu hoogne piimahammaste vahetus, aga millal need päris uued hambad veel suhu peaksid tulema?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 15.05 19:40; 15.05 19:50; 15.05 21:05;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jah, need on need esimesed jäävhambad,mis ei vahetu. Taanis kutsutakse neid 6-aastaste hambad (enamikel tuleb esimene 6selt).

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.

kas koos nende hammastega peaks siis lapsel olema suus 24 hammast?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 15.05 19:40; 15.05 19:50; 15.05 21:05;
To report this post you need to login first.

ma teostasin nüüd lapse suus põhjalikuma uuringu:)olin enne nimelt nõutu, sest need nn 6-aastaste hambad lõikusid tal juba kuueselt. aga nüüd sain aru, milles asi on: et need 6-aastase hambad on tunduvalt suurema pinnaga, siis see, mis sealt igemest välja pressib, on juba olemasoleva hamba tagumine sakk. see hammas on laiem, kui ma oskasin oma võhiklikkuses arvata. ja need 6-aastase hambad lõikuvad ajaliselt ikka maru pikalt, need hakkasid tasapisi teed rajama juba aasta tagasi. kummaline, et nii kaua aega võtab.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 15.05 19:40; 15.05 19:50; 15.05 21:05;
To report this post you need to login first.
Näitan 4 postitust - vahemik 1 kuni 4 (kokku 4 )


Esileht Koolilaps kas 7-aastaselt tulevad mingid tagumised purihambad?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.