Esileht Ajaviite- ja muud jutud “Kas abielu peab Eestis jääma mehe ja naise vaheliseks liiduks?”

Näitan 30 postitust - vahemik 91 kuni 120 (kokku 286 )

Teema: “Kas abielu peab Eestis jääma mehe ja naise vaheliseks liiduks?”

Postitas:
Kägu

EKRE pooldajate maailm on ikka nii mustvalge – kui EKREt (ja Trumpi) ei toeta, siis toetad automaatselt seksimist loomade, laste, laipade, külmkapi ja lähisugulastega, vahepealseid arvamusi ei eksisteeri.

+9
-5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

EKRE pooldajate maailm on ikka nii mustvalge – kui EKREt (ja Trumpi) ei toeta, siis toetad automaatselt seksimist loomade, laste, laipade, külmkapi ja lähisugulastega, vahepealseid arvamusi ei eksisteeri.

Minu arvates on vastupidi täpselt samasugune must-valgsus. Kes ei poolda samasooliste abielu, see on kindlasti ekre toetaja ja kõik usklikud on kindel mats – samasooliste ja nende kooselu vastased ja seega tuleb neid mustata, vaenata ja kiruda.

Minu meelest vastupidi see ei ole nii mustvalge. Siin teemaski on sõna võtnud inimesed, kes ei poolda samasooliste abielu, aga tahavad EKRE vastu hääletada.

+6
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Käitu ise teistega lugupidavalt ja sallivalt, siis seda rohkem sa ka liitlasi saad.

Eestis vist polegi sellist inimest, gruppi erakonda … kes reaalselt teiste suhtes ka salliv oleks.
Ja üleüldse, see sõna “sallimine” on niivõrd ära lörtsitud, et anna olla.

Alates sellest, et “sõna on vaba” loosungist kuni sinnani, et tegelt on vaid mulle sõna vaba ja kuni sinnani välja, et ma olen ilge sallija ja sallin absoluutselt kõiki välja arvatud neid, neid ja neid. Keda ma avalikult vihkan.

Mis oleks uus sõna, mida sallimise asemel kasutusele saaks võtta?

+5
-8
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 30 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Uskumatu oskus on minna teemast välja, kui hakatakse rääkima samasooliste abielust, kas see on mingi keskendumishäire? Küll siis tahetakse abielluda koera, laua või Eiffeli torniga.

+7
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Uskumatu oskus on minna teemast välja, kui hakatakse rääkima samasooliste abielust, kas see on mingi keskendumishäire? Küll siis tahetakse abielluda koera, laua või Eiffeli torniga.

Kui hakata rääkima abielust, siis samasoolised on ka juba teemast väljas.

Nende nõudmine (just nimelt nõudmisena see tundub) on nagu ärahellitatud lapsel – tahavad just seda, mis teistel on. Mis siis, et ise ei ole nagu teised. Kui teistel on abielu, siis tahavad nemad ka just abielu, mitte kooselu. Olles ise liberaalsed, on neil vaja just seda traditsioonilist abielu. Miks mitte midagi uut ja teise nimega?

+6
-6
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 9 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Nende nõudmine (just nimelt nõudmisena see tundub) on nagu ärahellitatud lapsel – tahavad just seda, mis teistel on. Mis siis, et ise ei ole nagu teised. Kui teistel on abielu, siis tahavad nemad ka just abielu, mitte kooselu. Olles ise liberaalsed, on neil vaja just seda traditsioonilist abielu. Miks mitte midagi uut ja teise nimega?

Mida sa vassid?
Su sõnadel oleks kaalu siis, kui täpselt sama kirglikku vastuseisu poleks tekitanud ka kooseluseaduse algatamine. Täpselt sama kiun oli siis konservatiividel üleval, et miks seda vaja on, järgmisena tahavad taburetiga kooselluda ja plaplapla. Oleks konservatiivid lasknud kooseluseaduse rakendusaktid vastu võtta, poleks olnud mingit põhjust samasoolistel abielu eest võitlema hakata. Mina näiteks olen heteroabielus naine, mu meelest oleks igati ok, kui heteropaaridele jääkski abielu ja homoseksuaalsetele paaridele ning neile, kes abielluda ei soovi, soovi korral vormistatud kooselu – aga see ju KA ei sobinud konservatiividele?

+4
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 16 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Aga miks nad ei võiks abielluda, see on liit kahe täiskasvanud ja inimese vahel. Nad on samasugused maksumaksjad nagu meie, neil oma töö, kodu, ka lapsed. Minu jaoks ei ole vahet kas abielluvad mees ja naine  või mees ja mees või naine ja naine. See on võrdne suhe, kellegi huve sellega ei kahjustata, veel vähem kahjustavad nad minu huve – sest oleme mehega heterod ning vaevalt, kui homodel abielluda lubatakse – siis mu mees abielluks naabrimehega.

+5
-4
Please wait...

Postitas:
Kägu

Jah see on ka silma hakanud. Ühelt poolt tehakse abielu maha, et oi-oi kui õudne institutsioon see ajalooliselt on olnud, aga samas hirmsasti tahaks ise ka kogeda ikka seda traditsioonilist abielu kujutledes end nais-mees paarina ja ei-ei mitte mingil juhul miskit muud moodsat vormi.

Palun näiteid, kust sul see silma on jäänud? Millised paarid on öelnud, et abielu on nõme igand ja siis lisanud, et nemad ikka väga tahaks abielluda?

Või äkki ikka pole need olnud ühed ja samad inimesed? Äkki maailmas ongi erinevaid inimesi, kelle jaoks on erinevad asjad olulised/ebaolulised?

Ja võib-olla oleks siis kõik need konservatiivid, kes nüüd ahastavad, et NEILT tahetakse abiellumine sellega kuidagi ära võtta, et homoseksuaalsed inimesed KA abielluvad, võinud tuliselt toetada kooseluseaduse vastuvõtmist. No ikka selleks, et algul homoseksuaalsed inimesed ju KÜSISIDKI “miskit muud moodsat vormi”, nagu sa seda nimetasid, aga seda neile ju KA ei oldud nõus andma?!

+2
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Perekooli enda teemade alt leiad rohkelt näiteid, kus samasooliste abielud teemaks olnud. Kas ma tõesti hakkan neid ümber kopeerima? Mine ja otsi ise.

Ei pea kõiki ümber kopeerima, palun leia kasvõi üks näide, kus sama inimene on öelnud, et abielu on mõttetu igand ja ta ise unistab abiellumisest / soovib väga abielluda.
Sina ju selle väite esitasid, sa võiksid seda ka tõestada.
Mina sellist postitust leida ei suutnud.

+2
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Aga miks nad ei võiks abielluda, see on liit kahe täiskasvanud ja inimese vahel. Nad on samasugused maksumaksjad nagu meie, neil oma töö, kodu, ka lapsed. Minu jaoks ei ole vahet kas abielluvad mees ja naine või mees ja mees või naine ja naine. See on võrdne suhe, kellegi huve sellega ei kahjustata, veel vähem kahjustavad nad minu huve – sest oleme mehega heterod ning vaevalt, kui homodel abielluda lubatakse – siis mu mees abielluks naabrimehega.

Aga miks nad ei võiks kooselluda? Juhtub see, et heteropaaride huvi abielu vastu üha väheneb, sest see pole enam see. Ah see on mingi samasooliste värk. Umbes nagu kaabule võib anda nii teise sisu nii, et sa ei taha seda enam kanda, sest võidakse valesti tõlgendada.

Kooseluseadus on kehtinud varsti juba 4 aastat, siiani ei ole suudetud vastu võtta selle rakendamisseadust, seega ei ole sellest seadusest eriti tolku.  See on juba natuke piinlik, et seda tehtud ei ole.

Ma ei usu, et heterote abiellumist mõjutab see, et abielluda saavad ka samasoolised. Samas on paar minu tuttavat heteropaari avaldanud, et neil on huvi registreerida kooselu, kuna ollakse varem olnud abielus, samas tagaks kooselu neile ühisvarasuhte, võimaluse deklareerida  tulumaksu koos jne. n.ö. majaduslikel kaalutlustel.

+5
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ei.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ja kes olen siis mina, et lähen seda kuidagi hukka mõistma, eks ole?

Seda on alati lust vaadata, kuidas sotsid selle koha peal kokutama hakkavad. Kogu avar ellusuhtumine tõmbub korraga kokku nagu kotisuu: ei mingit võrdsust kõigile armastajaile!

Ilmselt oleksid nad natuke sallivamad, kui abiellu heidaksid isa ja poeg. Samas ma ei saa aru, mis vahet seal on. Nii et nende sallivus on nagu hommikune kaste, mis päikese tõustes haihtub. Ainult kisa on kõva.

Demagoogia.

Kuidas? Seleta palun. Fakt on, et te ei taha lubada abielu kõigile armastajaile, nagu väidate, vaid ainult valitutele.
Mille järgi te siis neid valituid sordite,  kas kõik täiskasvanud ja teovõimelised inimesed ei olegi siis võrdsed?

+2
-5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 55 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Perekooli enda teemade alt leiad rohkelt näiteid, kus samasooliste abielud teemaks olnud. Kas ma tõesti hakkan neid ümber kopeerima? Mine ja otsi ise.

Ei pea kõiki ümber kopeerima, palun leia kasvõi üks näide, kus sama inimene on öelnud, et abielu on mõttetu igand ja ta ise unistab abiellumisest / soovib väga abielluda.

Sina ju selle väite esitasid, sa võiksid seda ka tõestada.

Mina sellist postitust leida ei suutnud.

Pane otsingusse sõnad “traditsiooniline abielu” ja mine loe. Miks mina pean sulle kopeerima, sest sa ei ole viitsinud neis vestlustes osaleda? Püütakse meeleheitlikult maha teha mõistet traditsioonilist abielu, aga samas tahetakse ise abielluda ja täpselt samadel tingimustel nagu need praegu on. Aga abielu praegusel kujul ise ongi ju konservatiivne kooseluvorm. Heldeke, kui sa väidad, et pole konservatiivne inimene ja traditsioonilised väärtused sind ei huvita, miks sa siis abielluda tahad? Miks sa enda sõnul paduliberaalne paned abielludes selga valge kleidi või ülikonna, mis on traditsiooniline abiellumise riietus? Miks sa siis midagi uut ja modernsemat välja ei mõtle?

Ma tean ju juba ammu, aga ikkagi iga kord jahmun uuesti, kui näen jälle, KUI kitsas on homoabielutajate silmaring, aga eelkõige analüüsivõime. See praktiliselt puudub. Niipea, kui üritad nendega loogiliselt arutleda, viskab neil kaane pealt ja põhja alt. See on reegel, absoluutne reegel. Ka kõige arukam nende seast ei ole võimeline üle paari-kolme argumendi vastu pidama, siis algavad loosungid ja sõim. Needki on lõpmatuseni ära käiatud laused.

Ei-rahvas, kas te suudaksite vastata kolmele lihtsale küsimusele:
1. Miks te ei poolda sugulasabielusid?
2. Miks piirate abielu vaid kahe inimesega?
3. Miks peate abielu iganenuks (Abielu vastu!), aga taotlete ühiskonna tervise hinnaga seda õigust?

Lisan, et tean juba seda vastust, et las polüamoorikud võitlevad enda eest ise, ja seda vastust, et sugulastel sündivat puudega lapsed. Mõlemad väited on tõesti demagoogia. Esiteks sünnib puudelisi lapsi ka mittesugulastel ja samasooline sugulasabielu saab ju ka kedagi lapsendada.
Mitmikabielude eest mitte võitlemine on superegoism või täielik ebaloogika jälle. Kui juba kord abieluraame avardada, siis nii, et oleks tehtud. Ja mitmikabielude järele on täiesti reaalne nõudmine, see on mõnel rahval ajalooline traditsioon.

Imestaksin väga, kui keegi pakuks rahuldavaid vastuseid. Sest neid ei ole olemas. Homoaktivistid väldivad neid küsimusi sellega, et sõidavad lihtsalt pasunasse.

+5
-5
Please wait...

Postitas:
Kägu

Aga abielu praegusel kujul ise ongi ju konservatiivne kooseluvorm. Heldeke, kui sa väidad, et pole konservatiivne inimene ja traditsioonilised väärtused sind ei huvita, miks sa siis abielluda tahad? Miks sa enda sõnul paduliberaalne paned abielludes selga valge kleidi või ülikonna, mis on traditsiooniline abiellumise riietus? Miks sa siis midagi uut ja modernsemat välja ei mõtle?

Täpselt nagu veganid. Liha söömine on nii rõve, nii rõve – ja siis ostetakse “vegan-hakkliha ” vmt. 😀

+5
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 9 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Aga miks nad ei võiks abielluda, see on liit kahe täiskasvanud ja inimese vahel. Nad on samasugused maksumaksjad nagu meie, neil oma töö, kodu, ka lapsed. Minu jaoks ei ole vahet kas abielluvad mees ja naine või mees ja mees või naine ja naine. See on võrdne suhe, kellegi huve sellega ei kahjustata, veel vähem kahjustavad nad minu huve – sest oleme mehega heterod ning vaevalt, kui homodel abielluda lubatakse – siis mu mees abielluks naabrimehega.

Aga miks nad ei võiks kooselluda? Juhtub see, et heteropaaride huvi abielu vastu üha väheneb, sest see pole enam see. Ah see on mingi samasooliste värk. Umbes nagu kaabule võib anda nii teise sisu nii, et sa ei taha seda enam kanda, sest võidakse valesti tõlgendada.

Kooseluseadus on kehtinud varsti juba 4 aastat, siiani ei ole suudetud vastu võtta selle rakendamisseadust, seega ei ole sellest seadusest eriti tolku. See on juba natuke piinlik, et seda tehtud ei ole.

Ma ei usu, et heterote abiellumist mõjutab see, et abielluda saavad ka samasoolised. Samas on paar minu tuttavat heteropaari avaldanud, et neil on huvi registreerida kooselu, kuna ollakse varem olnud abielus, samas tagaks kooselu neile ühisvarasuhte, võimaluse deklareerida tulumaksu koos jne. n.ö. majaduslikel kaalutlustel.

Nagu ma eespool juba ütlesin, siis võidelgu konkreetsete asjade eest ehk siis nõudku puuduste kõrvaldamist sellest seadusest. Aga ikka käib jutt lihtsalt abielu ümber. Võiks juba aru saada, et just see sõna tekitab paljudes inimestes paksu verd ja vastumeelsust. Jätku see pigem ootama paremaid aegu, mil ühiskond rohkem küps. Küll aga on neil võimalik läbi oma koosseaduste täiustamise saavutada kõik see, millest sisulises mõttes puudust tunnevad.

Neid varanduse asju saab korda ajada ka notari juures, selleks ei ole vaja mingeid abielu ega kooseluseadusi. Samasoolised ise heitavad traditsioonilisele abielule ette, kuidas vanasti abielluti pigem majanduslikel kaalutlustel, mitte armastusest ja samal ajal põhjendavad ise oma abielu soovi, et nad tahavad ka ühisvara ja neid majanduslikke kaalutlusi. Olgu siis ausad ja öelgu, et nad ka soovivad traditsioonilised olla.

Seda paksu verd tekitab hetkel valitsuse soov korraldada selline referendum, ma ei näe üldse sellisel asjal mõtet. Teiseks – iga jõud tekitab vastujõu, mida tugevamalt praegu homosid materdatakse, siis  tugevamalt reageerivad nemad ja mitte ainult homod, vaid ka paljud heterod on seetõttu homosid toetama hakanud .  Seega oma rahvaküsitlusega ongi tekkinud ühiskonda lõhe, mis ei ole mitte kellegi huvides. Kulutada 2 miljonit eurot selleks – on raiskamine, olukorras, kus majanduses on koroona tõttu nagunii raske seis, haigekassal ei jätku raha, päästetöötajate, hooldusasutuste töötajate palga on madalad .

+4
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mida sa vassid?

Su sõnadel oleks kaalu siis, kui täpselt sama kirglikku vastuseisu poleks tekitanud ka kooseluseaduse algatamine. Täpselt sama kiun oli siis konservatiividel üleval, et miks seda vaja on, järgmisena tahavad taburetiga kooselluda ja plaplapla. Oleks konservatiivid lasknud kooseluseaduse rakendusaktid vastu võtta, poleks olnud mingit põhjust samasoolistel abielu eest võitlema hakata. Mina näiteks olen heteroabielus naine, mu meelest oleks igati ok, kui heteropaaridele jääkski abielu ja homoseksuaalsetele paaridele ning neile, kes abielluda ei soovi, soovi korral vormistatud kooselu – aga see ju KA ei sobinud konservatiividele?

See seadus oli ja on läbinisti mäda. See ei lahenda kõigi koos elada soovijate probleemi oma kooselule riiklik tunnustus saada ja seaduse mõte on vastuolus selle sisuga: mõte oli anda homoseksuaalsetele paaridele võimalus oma kooselu ametlikult registreerida ja tunnustus ning mõned vajalikud õigused saada, aga sisu ja see, mis rahvale räägiti, oli midagi muud – et tegu on kõigile mõeldud alternatiiviga abielule. No et kui abiellumine liiga lõplik või hirmus tundub.

Riik ei pea tunnustama kellegi armastust ja armastus ega omavaheline seksuaalsuhe ei pea olema aluseks kooselu tunnustamiseks. Ja nii oleks võinud kooseluseadus olla kõigile nendele, kes arvust või soost või omavahelisest seksuaalsest tõmbest sõltumata sooviksid oma kooselule riiklik tunnustus saada. Soovijad elavad ju koos nagunii. Ka need, kes ei saa ega taha abielluda, aga kes ei ole ka samasooline paar.

+1
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Kooseluseadus on kehtinud varsti juba 4 aastat, siiani ei ole suudetud vastu võtta selle rakendamisseadust, seega ei ole sellest seadusest eriti tolku. See on juba natuke piinlik, et seda tehtud ei ole.

Ma ei usu, et heterote abiellumist mõjutab see, et abielluda saavad ka samasoolised. Samas on paar minu tuttavat heteropaari avaldanud, et neil on huvi registreerida kooselu, kuna ollakse varem olnud abielus, samas tagaks kooselu neile ühisvarasuhte, võimaluse deklareerida tulumaksu koos jne. n.ö. majaduslikel kaalutlustel.

Nagu ma eespool juba ütlesin, siis võidelgu konkreetsete asjade eest ehk siis nõudku puuduste kõrvaldamist sellest seadusest. Aga ikka käib jutt lihtsalt abielu ümber. Võiks juba aru saada, et just see sõna tekitab paljudes inimestes paksu verd ja vastumeelsust. Jätku see pigem ootama paremaid aegu, mil ühiskond rohkem küps. Küll aga on neil võimalik läbi oma kooseluseaduse täiustamise saavutada kõik see, millest sisulises mõttes puudust tunnevad.

Neid varanduse asju saab korda ajada ka notari juures, selleks ei ole vaja mingeid abielu ega kooseluseadusi. Samasoolised ise heitavad traditsioonilisele abielule ette, kuidas vanasti abielluti pigem majanduslikel kaalutlustel, mitte armastusest ja samal ajal põhjendavad ise oma abielu soovi, et nad tahavad ka ühisvara ja neid majanduslikke kaalutlusi. Olgu siis ausad ja öelgu, et nad ka soovivad need traditsioonilised olla.

Abielu sisu ongi ju juba ilmalikul ajastul moonutatud. Paljud paarid eelistavad elada ilma abieluta ja üha rohkem lapsi sünnib väljaspool abielu. Ja nagu ise välja tõid, siis mõned eelistakski pigem kooselu sildi all elada ja neid huvitab ainult see varanduse teema. Abielu mõiste on devalveerunud. Ja anname üha hagu alla, et sellest kaost igasugune mõte. Jah, võibolla jätaks abielu teema ainult kirikus abiellujatele, kelle jaoks abielul on rohkem sisu kui ah-mugav-deklaratsiooni- teha ja kõik ülejäänud olenemata soost on koosellujad.

Sest praegu korraldatakse rahvareferendumit abielu teemal – see on ka põhjus, miks see teema on esile kerkinud. Abielu on juriidiline leping, ja ma ei saa aru, miks peaks see keelatud olema ühele inimgrupile. Veel aastakümneid tagasi oli keelatud näiteks abielu teisest rassist inimesega, nüüd me ei kujuta seda ettegi. Kirik ja riik on Eestis siiski lahutatud, ja rääkida kirikus abiellujate suuremast motivatsioonist on ka tiba veider, sest kui palju on neid, kes pärast kohustusliku leerikooli läbimist (et kirikus pulmi saaks pidada) ka iganädalaselt koguduse tegevusega üldse kursis on?

+3
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 13 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Teiseks – iga jõud tekitab vastujõu,

Just nii. Homopressing on sünnitanud ekre, ja mitte ainult Eestis, vaid ka mujal maailmas.

Kulutada 2 miljonit eurot selleks – on raiskamine, olukorras, kus majanduses on koroona tõttu nagunii raske seis, haigekassal ei jätku raha, päästetöötajate, hooldusasutuste töötajate palga on madalad .

Aga sotsminnist vanurite ja laste arvelt sadu tuhandeid pumbata on okei?

+8
-6
Please wait...

Postitas:
Kägu

Millal meil Eestis on keelatud teisest rassist inimestega abielluda? Ärme nüüd ajame riike omavahel segamini ja ärme määrimine Eestis pähe mingite muude piirkondade ajalugu nagu see oleks meil ka nii olnud a la tundke nüüd kõik süüd, et olete aafriklasi orjastanud.

Sotsid ei tea mitte tuhkagi ajaloost, aga nad elavad keskajas.

+1
-6
Please wait...

Postitas:
Kägu

Jah ka see on märk, kuidas abielu on ära lörtsitud. Abiellutakse, et saaks pidu, valget uhket kleiti, uhket interjööri või mõni tahab lihtsalt kiiremini tuludeklaratsiooni teha või mehe priskest palgast osa saada. Millal meil Eestis on keelatud teisest rassist inimestega abielluda? Ärme nüüd ajame riike omavahel segamini ja ärme määrimine Eestis pähe mingite muude piirkondade ajalugu nagu see oleks meil ka nii olnud a la tundke nüüd kõik süüd, et olete aafriklasi orjastanud.

Eesti ei ole ju ajalooliselt kristlik riik, see on võõrusk, mis on siia veriselt  sisse toodud.

+1
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Just nii. Homopressing on sünnitanud ekre, ja mitte ainult Eestis, vaid ka mujal maailmas.

Kulutada 2 miljonit eurot selleks – on raiskamine, olukorras, kus majanduses on koroona tõttu nagunii raske seis, haigekassal ei jätku raha, päästetöötajate, hooldusasutuste töötajate palga on madalad .

Oleme siis täpsed – see raha  (ma saan aru on jutt rahast, mis läheb LGBT ühingle) tuleb Hasartmängu Nõukogust läbi projektikonkursi,  kus on  võimalik osaleda kõigil  ja selle rahastuse saavad projektid, mis vastavad esitatud nõuetele.

See ei tule riigieelarvest, seega ka pensionäride ja laste arvelt.

+7
-7
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ja kes olen siis mina, et lähen seda kuidagi hukka mõistma, eks ole? Seda on alati lust vaadata, kuidas sotsid selle koha peal kokutama hakkavad. Kogu avar ellusuhtumine tõmbub korraga kokku nagu kotisuu: ei mingit võrdsust kõigile armastajaile! Ilmselt oleksid nad natuke sallivamad, kui abiellu heidaksid isa ja poeg. Samas ma ei saa aru, mis vahet seal on. Nii et nende sallivus on nagu hommikune kaste, mis päikese tõustes haihtub. Ainult kisa on kõva.

Sellest ei saa ka mina aru. Inimene väitis, et kui 2 täiskasvanut ja üksteist armastavad, siis on abiellumiseks roheline tuli antud. Et siis sisulisest see isa (täiskasvanu), kes oma tütrega (ka täiskasvanu) suhte lõi ja lapse sai (armastus olemas), et neil siis õigus abielluda:) Või nagu keegi kommenteeris teemat sõnadega: “Aga miks nad ei võiks abielluda, see on liit kahe täiskasvanud ja inimese vahel. Nad on samasugused maksumaksjad nagu meie, neil oma töö, kodu, ka lapsed. Minu jaoks ei ole vahet kas abielluvad mees ja naine  või mees ja mees või naine ja naine. See on võrdne suhe, kellegi huve sellega ei kahjustata, veel vähem kahjustavad nad minu huve.”

Ehk siis see isa ja tütar, mõlemad täiskasvanud, mõlemad inimesed, on samasugused maksumaksjad nagu meie, neil on oma töö, kodu ja lapsed. Võrdne suhe, kellegi huve ei kahjustata, minu huve ei kahjusta – isa ja tütar võivad abielluda:)

+2
-6
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 10 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Millal meil Eestis on keelatud teisest rassist inimestega abielluda? Ärme nüüd ajame riike omavahel segamini ja ärme määrimine Eestis pähe mingite muude piirkondade ajalugu nagu see oleks meil ka nii olnud a la tundke nüüd kõik süüd, et olete aafriklasi orjastanud.

Ma arvan, et ajalugu ei tea pigem need, kes arvavad, et elu siin piirkonnas algaski pärast muistset vabadusvõitlust 13. sajandil, kui ristirüütlid siinse ala tule ja mõõga abil  koloniseerisid.

+1
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ja kes olen siis mina, et lähen seda kuidagi hukka mõistma, eks ole? Seda on alati lust vaadata, kuidas sotsid selle koha peal kokutama hakkavad. Kogu avar ellusuhtumine tõmbub korraga kokku nagu kotisuu: ei mingit võrdsust kõigile armastajaile! Ilmselt oleksid nad natuke sallivamad, kui abiellu heidaksid isa ja poeg. Samas ma ei saa aru, mis vahet seal on. Nii et nende sallivus on nagu hommikune kaste, mis päikese tõustes haihtub. Ainult kisa on kõva.

Sellest ei saa ka mina aru. Inimene väitis, et kui 2 täiskasvanut ja üksteist armastavad, siis on abiellumiseks roheline tuli antud. Et siis sisulisest see isa (täiskasvanu), kes oma tütrega (ka täiskasvanu) suhte lõi ja lapse sai (armastus olemas), et neil siis õigus abielluda:) Või nagu keegi kommenteeris teemat sõnadega: “Aga miks nad ei võiks abielluda, see on liit kahe täiskasvanud ja inimese vahel. Nad on samasugused maksumaksjad nagu meie, neil oma töö, kodu, ka lapsed. Minu jaoks ei ole vahet kas abielluvad mees ja naine või mees ja mees või naine ja naine. See on võrdne suhe, kellegi huve sellega ei kahjustata, veel vähem kahjustavad nad minu huve.”

Ehk siis see isa ja tütar, mõlemad täiskasvanud, mõlemad inimesed, on samasugused maksumaksjad nagu meie, neil on oma töö, kodu ja lapsed. Võrdne suhe, kellegi huve ei kahjustata, minu huve ei kahjusta – isa ja tütar võivad abielluda:)

Sorri, aga selline suhe on intsest, ja kujutad ette – võrdse abielu pooldajad ei olegi selle poolt!

+2
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Oleme siis täpsed – see raha (ma saan aru on jutt rahast, mis läheb LGBT ühingle) tuleb Hasartmängu Nõukogust läbi projektikonkursi, kus on võimalik osaleda kõigil ja selle rahastuse saavad projektid, mis vastavad esitatud nõuetele.

See ei tule riigieelarvest, seega ka pensionäride ja laste arvelt.

Kui sa täpne tahaksid olla, siis teaksid, et Hasartmängumaksu Nõukogu enam ei eksisteeri ja see asutus oli Kultuuriministeeriumi alluvuses ning jaotatav raha, mida projektidele anti, tuli ja tuleb ikkagi täiesti otseselt riigieelarvest.

Loe Hasartmängumaksu seadust, § 7. all on kirjas, et hasartmängumaksust laekuv raha läheb riigieelarvesse ja milleks (sh millisteks projektideks) seda raha kasutada võib. Vanurid ja puuetega lapsed on ka selgelt välja toodud.

https://www.riigiteataja.ee/akt/124102018002?leiaKehtiv

+5
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Sellest ei saa ka mina aru. Inimene väitis, et kui 2 täiskasvanut ja üksteist armastavad, siis on abiellumiseks roheline tuli antud. Et siis sisulisest see isa (täiskasvanu), kes oma tütrega (ka täiskasvanu) suhte lõi ja lapse sai (armastus olemas), et neil siis õigus abielluda:) Või nagu keegi kommenteeris teemat sõnadega: “Aga miks nad ei võiks abielluda, see on liit kahe täiskasvanud ja inimese vahel. Nad on samasugused maksumaksjad nagu meie, neil oma töö, kodu, ka lapsed. Minu jaoks ei ole vahet kas abielluvad mees ja naine või mees ja mees või naine ja naine. See on võrdne suhe, kellegi huve sellega ei kahjustata, veel vähem kahjustavad nad minu huve.”

Väga raske on vaielda inimesega, kelle piiratud oskus loetut  mõista. Ma räägin homoabielust, ehk siis abielust kahe samasoolise vahel, mitte abieludest alanejate sugulastega, taburettidega  jne.  nagu ma ka eelpool märkisin Teemas püsimise oskus ei ole teab , mis keeruline ja mõttetu on siia tuua sisse selliseid abielusid, mis ei ole aktsepteeritava muudel põhjusetel – näiteks insesti tõttu.  Kui sind see teema süviti huvitab, siis kindlasti on internetis selle kohta materjali. Silmaringi laiendamine ei ole kunagi halb.

+5
-5
Please wait...

Postitas:
Kägu

Väga rakse on vaielda inimesega, kelle piiratud oskus loetut  mõista. Ma räägin homoabielust, ehk siis abielust kahe samasoolise vahel, mitte abieludest alanejate sugulastega, taburettidega  jne.  nagu ma ka eelpool märkisin Teemas püsimise oskus ei ole teab , mis keeruline ja mõttetu on siia tuua sisse selliseid abielusid, mis ei ole aktsepteeritava muudel põhjusetel – näiteks insesti tõttu.  Kui sind see teema süviti huvitab, siis kindlasti on internetis selle kohta materjali. Silmaringi laiendamine ei ole kunagi halb.

No siis ei maksa tuua seda argumendiks, et kui kaks täiskasvanut ja üksteist armastavad peaksid saama abielluda, kuna see ei päde!

+3
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ma ju soovitasin lugeda insesti kohta, et oht saada haigeid järglasi on nende puhul suur. Seega ei ole aktsepteeritav nende abielu.  Mis sul arusaamatuks jääb?

Samas me räägime kahest teovõimelisest täiskasvanust,  kes on küll samast soost, siis miks neil keelata abielu? Ei ole ju ühtegi põhjust NB – ka nende puhul on keelatud abielu lähisugulastega.

Kas seda küsimust ei soovi esitada, et miks ei lubata abielluda piiratud teovõimega isikul, et on ka täiskasvanud inimene. Vastan ennetavalt, võib,  kui ta saab piisavalt aru abielu õiguslikest tagajärgedest.  Seega on veel piiratud täiskasvanud inimeste ringi abiellumiskeeluga.

+2
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ma ju soovitasin lugeda insesti kohta, et oht saada haigeid järglasi on nende puhul suur. Seega ei ole aktsepteeritav nende abielu.  Mis sul arusaamatuks jääb?

Eelnevalt juba keegi vastas sellele siinses foorumis:

“Lisan, et tean juba seda vastust, et las polüamoorikud võitlevad enda eest ise, ja seda vastust, et sugulastel sündivat puudega lapsed. Mõlemad väited on tõesti demagoogia. Esiteks sünnib puudelisi lapsi ka mittesugulastel ja samasooline sugulasabielu saab ju ka kedagi lapsendada.”

+2
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ma arvan, et ajalugu ei tea pigem need, kes arvavad, et elu siin piirkonnas algaski pärast muistset vabadusvõitlust 13. sajandil, kui ristirüütlid siinse ala tule ja mõõga abil koloniseerisid.

Ja eriti ei tea ajalugu need, kes arvavad, et abielu on kristlik mõiste.

0
-1
Please wait...

Näitan 30 postitust - vahemik 91 kuni 120 (kokku 286 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud “Kas abielu peab Eestis jääma mehe ja naise vaheliseks liiduks?”