Esileht Pereelu ja suhted kas abort on häbiasi?

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 87 )

Teema: kas abort on häbiasi?

Postitas:

kas teil oleks häbi, kui mees/elukaaslane saab teada, et oled varem teinud aborti?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 18.04 09:33; 18.04 11:03; 18.04 13:15;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Miks peaks abort häbiasi olema? Mitte kunagi pole häbenetud abordi tegemist, miks nüüd siis äkki? Mina arvan, et ei ole.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 18.04 09:46; 18.04 10:10;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Viimase u. 20 aasta sees tehtud – kindlasti. Rasestumisvastased vahendid o n igati kättesaadavad. Abort on siiski reeglina ülima laiskuse ja rumaluse tunnus.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vahendid võivad alt vedada – ükski ras.vastane vahend ei anna 100% kaitset. Inimene, kes lasi endale vaskspiraali panna, ja jäi sellega rasedaks (ning teeb abordi), on siis ülimalt laisk ja rumal?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 18.04 09:46; 18.04 10:10;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Muidugi oleks häbi. Õnneks ei ole teinud. Aga kui teeks, siis kindlasti ei räägiks seda kellelegi peale elukaaslase, see on minu arvates väga häbiasi.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 18.04 10:50; 18.04 13:15; 19.04 17:49; 20.04 12:01; 21.04 18:51; 21.04 21:21; 22.04 10:40; 23.04 14:19;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Häbi oleks siis kui ta saaks kellegi teise käest teada. Üldiselt ma arvan, et polegi kellelgi teisel teada vaja.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Abort on häbiasi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga mis te arvaksite sellest kui mees saab teada, et naine tegi aborti, aga temale ei öelnud seda?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 18.04 09:33; 18.04 11:03; 18.04 13:15;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei ole häbi. Iga inimese oma valik.
Suurem häbi on olla sarisünnitaja, kes peale sünnitust ei mõtle, mismoodi need lapsed elama peavad.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 18.04 11:11; 18.04 17:42;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]kas teil oleks häbi, kui mees/elukaaslane saab teada, et oled varem teinud aborti?[/tsitaat]

huvitav, kust ta küll sellist asja teada saab, kui sa ise ei ütle.
Abort ei ole häbiasi.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 18.04 13:11; 19.04 13:07;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Uskumatu suhtumine, naised!

Okei, ma saan aru, et abort peab olema legaalne ja et seda tehakse. Aga et oma lapsealge tapmine EI OLE HÄBIASI? Kui elu võtmine ei ole häbiasi, misasi siis üldse on?

Kas miskit üldse enam püha on?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 18.04 10:50; 18.04 13:15; 19.04 17:49; 20.04 12:01; 21.04 18:51; 21.04 21:21; 22.04 10:40; 23.04 14:19;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

huvitav, kust ta küll sellist asja teada saab, kui sa ise ei ütle.
Abort ei ole häbiasi. [/tsitaat]Paljugi kus see võib välja tulla. Arsti juures peab märkima vahel, kas oled teinud aborti ja siis mees näeb juhuslikult, keegi sõbranna vihjab kuskil laua ääres joogise peaga, päeviku sissekanded jäävad laokile…

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 18.04 09:33; 18.04 11:03; 18.04 13:15;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina olin kunagi tuline abordivastane. Sünnitasin korralikult abielus olles 3 last, kusjuures kõik lapsed planeerisin. St rasedusvastased vahendid jätsime ära siis, kui olime mehega selgeks rääkinud ja ühel nõul, et nüüd soovime perelisa.

Nüüd vanem ja tolerantsem olles ma enam nii abordivastane ei ole. Ise pole ma aborti kunagi teinud. Samas kui nüüd peale 3 last peaks rasedusvastane vahend alt vedama, siis ma oleksin sunnitud aborti tegema, sest minu võimetel (rahalistel ja emotsionaalsetel) on piirid ja rohkem ma ei suudaks lapsi üles kasvatada. Seega parem juba teha abort, kui tuua see õnnetu soovimatu lapsuke siia ilma tema tulekust tingitud stressis lapsevanemate tõttu kannatama.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

kindlasti,ei ole! igal inimesel on oma valik, mida ta ette võtab! kas Te siis arvate,et parem oleks teha 10 last ja istuda vaesus???nagu siin Kodutunnes näitab…

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Vahendid võivad alt vedada – ükski ras.vastane vahend ei anna 100% kaitset. Inimene, kes lasi endale vaskspiraali panna, ja jäi sellega rasedaks (ning teeb abordi), on siis ülimalt laisk ja rumal?[/tsitaat]

Õigesti kasutatud vahendid veavad alt haruharva. Aborte ei tehta haruharva…

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 11 korda. Täpsemalt 18.04 14:10; 18.04 14:11; 18.04 16:33; 18.04 19:09; 19.04 20:11; 20.04 09:53; 20.04 09:56; 20.04 16:34; 20.04 18:51; 20.04 20:28; 21.04 16:34;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Ei ole häbi. Iga inimese oma valik.
Suurem häbi on olla sarisünnitaja, kes peale sünnitust ei mõtle, mismoodi need lapsed elama peavad.[/tsitaat]

Et kohe järjest ja järjest veavad vahendid alt?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 11 korda. Täpsemalt 18.04 14:10; 18.04 14:11; 18.04 16:33; 18.04 19:09; 19.04 20:11; 20.04 09:53; 20.04 09:56; 20.04 16:34; 20.04 18:51; 20.04 20:28; 21.04 16:34;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Noh, mingi uhkuseasi see ju ka pole. Väga vähesed naised jäävad rasedaks siiski vaatamata sellele, et on ÕIGESTI rasestumisvastaseid vahendeid tarvitanud. Jään ülikergesti rasedaks (4 last selle tõestuseks), aga erinevaid vahendeid tarvitades pole küll rasedaks jäänud. Pigem on ikka tegu lohakuse või unustamisega (näiteks jääb tablett vahele) või lauslollusega (\”oli nii kiire, et ei jõudnud kummi peale tõmmata\” – jutud reaalsest elust) – ja kui inimene seda last nii väga ei taha,et on valmis aborti tegema, siis tuleks olla ka ettevaatlikum ja mitte väita, et bioloogiline meetod või katkestatud suguühe on väga head vahendid. \”Iga inimese enda valik\” on kena sõnakõlks küll, aga jutt käib siiski ka teisest elus või teistest eludest.
Kui teeksin, siis häbeneksin.
ja pole laual vaid valikud 10 last versus abort. Sinna vahele jääb veel ülimalt palju valikuid ja vahendeid.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kägu 14:43
Lase vabaks. Enda vihkamine võibki Sul taksitada rasedaks jäämist.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen peaaegu teinud, 3 rasedusega. elu olukord oli väga keeruline ja täiesti ebasobiv aeg, kuid rasedus kukkus ise ära 2 päeva enne abordile minekut, mis näitab, et närvid olid ikka väga väga ära, et keha rasedust kinni ei jaksanud hoida. Nüüd on õige aeg ka olnud ja 3.planeeritud laps peres olemas.
Kus juures oma mõtetes ma olen teinud aborti, sest see otsus selleks oli ju tehtud, hetk hiljem meenub, et see kukkus ju ise ära, ma ju ei jõudnud abordi tegemiseni. Et jah, otsuse ees on ikka mingi süü tunda aga see ei sega mind elamast. aga nii palju ikka häbi tunnen, et mitte kellegile ma sellest rääkinud ei ole.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Abort on isiklik asi. Samas, kui ikka rasestumisvastaseid vahendeid nii, kuidas vaja kasutada ei oska, on tegu vastutustundetu isikuga.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ühe korra aborti teha ei ole minu meelest häbiasi, sest tõesti võib juhuda et vahendid veavad alt, või tahab laps tulla kõige ebasobivamal ajal. Küll aga peaksid häbenema need, kelle jaoks abort ongi rasestumisvastase vahendi eest. Tean kahte sellist naist, sugulased, üks kunagi hõikas söögilauas, et kui tema oleks kõik oma lapsed ilmale toond, siis oleks tal terve lasteaiarühma jagu pudinaid sabas jõlkumas. Teine teatas, et peale teise lapse sündi pole enam ükski rasedus pidama jäänud ja hea ongi, sest nagunii oli iga rasedusega abort plaanis. Vot see on minu meelest häbiasi kui seksuaalselt aktiivne naine ei ole kursis muude rasedusvastaste vahenditega kui ainult abort.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Silkus kirjutas:[/small]
[tsitaat]Pigem on ikka tegu lohakuse või unustamisega (näiteks jääb tablett vahele)[/tsitaat]
No ja kui unustaski, mis siis? Kas sa ise pole kunagi midagi unustanud?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Silkus kirjutas:[/small]

No ja kui unustaski, mis siis? Kas sa ise pole kunagi midagi unustanud?[/tsitaat]

Siis ei vedanud ju vahendid alt?
Ma ei ole tõesti nii tähtsat asja kunagi unustanud. Ja kui oleksingi, on see ju järgmise tableti võtmisel näha. Pole veel hilja kondoomi kasutada või kui vahekord juba toimunud – SOS-pille.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 11 korda. Täpsemalt 18.04 14:10; 18.04 14:11; 18.04 16:33; 18.04 19:09; 19.04 20:11; 20.04 09:53; 20.04 09:56; 20.04 16:34; 20.04 18:51; 20.04 20:28; 21.04 16:34;
To report this post you need to login first.
Postitas:

ma unustasin ükskord pillid võtmata, olin vahekorras ja peale seda järgmisel varahommikul tormasin valvearstile SOS pillide järele. Õnneks ei ole pidanud kordagi aborti tegema ja mul on 2 planeeritud last. Minu jaoks oleks abort väga suur häbi- ikkagist oma lapse tapmine ja selle teadmisega oleks väga raske elu lõpuni elada.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 18.04 16:42; 18.04 16:47;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Silkus kirjutas:[/small]

No ja kui unustaski, mis siis? Kas sa ise pole kunagi midagi unustanud?[/tsitaat]
Olen küll unustanud, olen meeletult hajameelne. Ka tableti olen unustanud võtta (siis, kui mobiili veel ei kasutanud, et meeldetuletust panna), aga siis olen kasutanud lisakaitset (kondoom) ülejäänud tsükli jooksul. Ja kui rasedaks oleksin jäänud, siis oleks sünnitanud. ja kui oleksin mingil põhjusel siiski aborti teinud, siis oleksin häbenenud seda aborti päris kindlasti.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Kägu 14:43
Lase vabaks. Enda vihkamine võibki Sul taksitada rasedaks jäämist.[/tsitaat]

Tean mitmeid naisi, kes on aborti teinud (just esimese lapsega) ja peale seda kui lapsesoov on tekkinud, pole rasedaks enam jäänud.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 18.04 16:42; 18.04 16:47;
To report this post you need to login first.
Postitas:

ei tea, kas aborti nõuda, peaks olema meestel häbiasi. nt kuidas te suhtuksite mehesse, kes räägib, et nõudis eelmises suhtes olles naiselt aborti.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]ei tea, kas aborti nõuda, peaks olema meestel häbiasi. nt kuidas te suhtuksite mehesse, kes räägib, et nõudis eelmises suhtes olles naiselt aborti.
[/tsitaat]
Kui mees selle naisega lapsi ei tahtnud, siis loomulikult on see mehe esimene mõte.
Ja naine vähemalt teab ette, et see mees teda oma lapse emaks ei taha ja laseb varem või hiljem nagunii jalga. Nii et naise otsus, kas hakkab üksikemaks või mis ta teeb siis.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 18.04 11:11; 18.04 17:42;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul oli noorena iseeneslik abort, arst saatis haiglasse, seal võeti väga ebameeldivalt vastu nagu tuleks ei tea mis häbiväärse asjaga ja hakati abordi eest veel raha nõudma, lõpuks suvatseti saatekiri läbi lugeda, vabandust muidugi ei palutud, väga halb kogemus oli. Muidu aborti ei poolda, aga häbiasjaks ka ei pea.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei pea häbiasjaks. Samuti pean häbiks hoopis seda, neid emapalga nimel tittede vorpijaid..
Ise olen teinud korra ja abikaasa muidugi teab sellest. lihtsalt juhtus jäime esimesest vahekorrast rasedaks ja otsutasin aborti teha, kuigi mehele see mõtte ei meeldinud. Ei kahatsenud hiljem, just leidsin, et oli õige otsus. Nüüd on meil 1 laps.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 87 )


Esileht Pereelu ja suhted kas abort on häbiasi?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.