Esileht Väikelaps Kas ainult minu laps käitub emmega nii?- magama panemise teema

Näitan 6 postitust - vahemik 1 kuni 6 (kokku 6 )

Teema: Kas ainult minu laps käitub emmega nii?- magama panemise teema

Postitas:

Ma ei tea isegi, miks siia kirjutan aga vist lihtsalt, et jagada. MInu piiga 2aastane. Muidu tubli-tragi-sõnakuulelik üldiselt aga magama panemisega igavene jama. Kui paneb issi on kõik ok, harva kui protestib. Kui mina siis põrgu lahti- voodis ei püsi, tekki ei lase peale panna ja kui ära lähen toast siis hakkab röökima ja nõudma, et talle teki paneksin. Õudne, nii väsinud sellest ei tea kuidas käituda enam. Olen öelnud, et ei loe talle enam juttu kui teki alla ei lähe näiteks või emme üldse ei loe enam kui sõna ei kuula….kusjuures ma arvan, et ta saab aru aga no ei suju.
Kas kellelgi veel nii, et issiga sujub paremini magama minek või et üldse issit kuulatakse paremini? Pean veel mainima, et ma pole mingi pehmeke ja ikka nõuan, et laps sõna kuulaks ja reeglina ta tujudele ei allu. Nõutu olen lihtsalt. Tegu koduse lapsega.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.

Ei, sa ei ole ainuke. Meil olnud perioode, eriti vanuses 1,5-2,5, kus piiga muutus enne magama minekut väikeseks põrguliseks – jooksis, kisas, naeris, loopis asju kappidest välja jne. Minuga sai ta endale lubada palju rohkem kui mõne teise pereliikmega olles (nt vanaema ta respekteeris:)). Ühesõnaga, mõnel õhtul olid mul närvid nii läbi, et läksin kodust 5-10 min jalutama. Selle ajaga õnnestus vanaemal tüdruk magama panna ja kuni järgmise õhtuni oli ta enamasti jälle väike armas laps.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil praegu aitab kaks varianti:
1. Hakkan lapsele rääkima, mis me peale tudumist teeme. Näiteks, et kui ära tudume, siis lähme õue-poodi-vanni, teeme kooki jne.
2. See viimasel ajal tõhusam. Kui tuduleminekuaeg, siis ütlen, et lähme tudule. Vastuseks tuleb muidugi, et ei taha. Siis hakkan rääkima, et teised lähevad ka tudule, nt, issi, vanaisa, vanaema jne. Siis hakkab ta mulle ise lugema, kes veel tudule lähvad ja laseb ennast rahulikult voodisse panna. Ja ise siis seletab, et kui ära tudume, siis teeme seda ja toda. 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

okei mu laps küll natu väiksem nii 4 kuune aga jääb ka ainult issiga magama et meil siis sama häda

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil just isaga käib selline triangel 🙂
Mul on konkreetsed laused/ küsimused, mis ma lapsele ütlen. Kirjutasin need paberile, kui kaheks ööks kodust ära läksin. Vanem tütar sai kenasti lapse magama, isa ei saanud. Poiss hakkab isalt igasugu asju nõudma ja see annab ka, jääb liiga pikalt laterdama ja jahuma sinna voodi juurde ning siis poiss enam üksi jääda ei taha. Mina nutta ei lase, aga esimese praaäksatuse peale lohutama ka ei lähe vaid ütlen konkreetselt \”pane pea padja peale, emme tuleb varsti tagasi\”. Kuna ta uinub kolme minutiga, siis ma ei valetagi 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina kaalusin juba unekooli, või seda Päästke meie uni pikalepanemise meetodit, aga ronis juba võrekast välja, viimane hetk sai kinni, ja mismoodi siis üksi tuppa jätta.
Ja pole vist kopp ka piisavalt ees, et ei raatsi väga 🙂
Nii käib magamapanek 1h15m õhtuti, päeval veelgi hullem toas. Õues tuleb kärutada, ja siis tuleb tudi.
Mis teha, aga magada ta tahab ja oskab, seda tean hoidja kaudu, kus kõik sujub väga ladusalt.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 6 postitust - vahemik 1 kuni 6 (kokku 6 )


Esileht Väikelaps Kas ainult minu laps käitub emmega nii?- magama panemise teema

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.