Esileht Ajaviite- ja muud jutud Kas ajateenistus muudab noorukit?

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 31 )

Teema: Kas ajateenistus muudab noorukit?

Postitas:
Kägu

Tahaksin küsida lastevanemate käest, kellel noored lõpetanud kohustusliku ajateenistuse. Kas olete nende käitumises/eluviisis muutuseid näinud?

Mu poeg lõpetas oma teenistuse kuskil pool aastat tagasi ja nüüd nagu täitsa muutunud noormees. Varem pidutses, tarbis ehk üleliialt alkoholi (kahtlustan ka narkootikume), käitus mitte just kõige paremini jne. Nüüd oleks nagu prioriteedid paigas..ei taha väga sõpradega “trallitama” minna ja isegi mõtleb ülikooli minemisest.
Kuidagi uskumatu tundub nii suur muuts..aga ju siis tuli mõistus pähe ja lapsevanemana on seda hea näha.

Please wait...
Postitas:
Kägu

tarbis ehk üleliialt alkoholi (kahtlustan ka narkootikume),

Milleks ette muretseda?
Need on tänapäeval täiesti tavalised ained, mida tarbida ning see, et su laps neid hetkel ei taha, on mööduv nähtus.
Küll ta homme uuesti tahab.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

tarbis ehk üleliialt alkoholi (kahtlustan ka narkootikume),

Milleks ette muretseda?

Need on tänapäeval täiesti tavalised ained, mida tarbida ning see, et su laps neid hetkel ei taha, on mööduv nähtus.

Küll ta homme uuesti tahab.

Kui lohutav!
Mõtledki nii või?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mõtledki nii või?

Ei, ma mõtlen ikka, et “suur muuts” nagu sina.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Tahaksin küsida lastevanemate käest, kellel noored lõpetanud kohustusliku ajateenistuse. Kas olete nende käitumises/eluviisis muutuseid näinud?

Mu poeg lõpetas oma teenistuse kuskil pool aastat tagasi ja nüüd nagu täitsa muutunud noormees. Varem pidutses, tarbis ehk üleliialt alkoholi (kahtlustan ka narkootikume), käitus mitte just kõige paremini jne. Nüüd oleks nagu prioriteedid paigas..ei taha väga sõpradega “trallitama” minna ja isegi mõtleb ülikooli minemisest.

Kuidagi uskumatu tundub nii suur muuts..aga ju siis tuli mõistus pähe ja lapsevanemana on seda hea näha.

Armas ema, see ei ole uskumatu. Nii ongi!
Minu ajateenistuse läbinud laps (tütar) muutus väga ja ainult paremuse poole. Kadus igasugune virisemise mood, kohusetunne väga tugev, tegutsemine kiire ja efektiivne.
Jätkas kaitseväes omandatud erialal (parameedik) kõrgkoolis. Ise ütles,
.et sapöörilabidaga kaevikuid kaevates sai aru, et kõrgharidust on vaja.
Enne sõjaväge eriti ei tahtnud õppida.
Praeguseks on kõrgkool läbi, jätkab oma erialal kvalifikatsiooni tõstmist.
Pagunid sai ka peale, käis kõrgemas sõjakoolis kursustel, nyyd on meditsiiniteenistuse nooremveebel.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Noh, nii noores eas muutub inimene niikuinii kiiresti, ka ilma selliste drastiliste mõjutatajeta, see ongi muutumise iga. Probleemse nooruki võib ajateenistus õigele rajale tagasi juhtida küll. Mitteprobleemse käitumisega nooruki puhul ei ole see mõju ju oluline.

Võrdluseks, kui inimesel on jalg terve, siis kips ja kark ei aita teda vaid ainult segavad, kui jalaluu on murtud, tuleb kanda kipsi ja kasutada karku, et see luu saaks paraneda.
Või kui jalavigastus on üsna väike, siis pole ka selle ravimiseks kipsi ja karku vaja vaid lihtsalt puhkust.

Minu laps ei käinud ajateenistuses väga tõsiste seljaprobleemide tõttu, ravimatu viga ja pärast teistkordset kutset sai vabastuse eluksajaks. Aga ka tema käitumine muutus pärast natuke keerulisi hilisteismeliseaastaid tugevalt paremuse poole. See on loomulik asjade käik.

Please wait...
Postitas:
Kägu

mu laps ka tuli tagasi pool a tagasi sõjaväest.
sama äge noor inimene on, kui enne sõjaväge. ei joo, suitseta praegu, ei tein ud seda ka enne. käib ülikoolis, tööl, tegeleb spordiga. lollusteks aega ei jätku.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Minu poeg tuli sel kevadel. Muutus kõvasti ja juba teenistuse ajal möödunud talvel. Tal oli ka raske pataljon, Kup. Väga palju muutus mehelikumaks, just mentaalses mõttes, füüsiliselt oli ennegi tugev. Väga suur muutus tekkis enesedistsipliinis, iseseisvas mõtlemises, ta ei ole enam lapselik, on mehelik, rahulik, asjalik. Väga kiidan seda muutust ja ajateenistuse läbimist.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Minu poeg tuli sel kevadel. Muutus kõvasti ja juba teenistuse ajal möödunud talvel. Tal oli ka raske pataljon, Kup. Väga palju muutus mehelikumaks, just mentaalses mõttes, füüsiliselt oli ennegi tugev. Väga suur muutus tekkis enesedistsipliinis, iseseisvas mõtlemises, ta ei ole enam lapselik, on mehelik, rahulik, asjalik. Väga kiidan seda muutust ja ajateenistuse läbimist.

me omad olid vist koos 😛

Please wait...
Postitas:
Kägu

Muutis küll. Enne oli kõva kisakõri, kuidas sõjavägi on nõme ja tema sinna ei lähe ja blabla. Meie mehega oleme sõjaväe pooldajad. Poiss vist sõpradega üritas mingit hullu mängida, et asrstlikust mitte edasi pääseda ja Austraaliasse lubasid pageda…

Mingil hetkel sai meil kodus sellest lalinast küllalt ja isa siis andis vähe konkreetsemad korraldused ja sõjaväkke ta läks. Kohapealt ei kajanud enam mingit hädakisa tagasi.

Distsipliin on talle hästi mõjunud, korrapärane trenn ja söömine. Empaatia on hüppelise arengu paremuse suunas teinud, on tähelepanelik, osavõtlik….
Mul on kaks poega ja ma olen seda meelt, et see väike treeninglaager neid ei murra. Elus tuleb teinekord pingelisemaidki olukordi ette.

Nüüd on ülikoolis, esimene kursus- uskumatult pühendunud ja motiveeritud. Otse keskast poleks ma sellist suhtumist kindlasti näinud.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Minu ajateenistuse läbinud laps (tütar) muutus väga ja ainult paremuse poole. Kadus igasugune virisemise mood, kohusetunne väga tugev, tegutsemine kiire ja efektiivne.

mul tekib küsimus, et kuidas su tütar üldse kaitseväkke sattus?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mul on kaks poega ja ma olen seda meelt, et see väike treeninglaager neid ei murra.

Kommentaar eemaldatud.
3.2. Vältida tuleb pahatahtliku ja halvustava arutelu algatamist ning jätkamist.

Perekooli Moderaator

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kas ajateenistus muudab noorukit?

Kommentaar eemaldatud.
3.2. Vältida tuleb pahatahtliku ja halvustava arutelu algatamist ning jätkamist.

Perekooli Moderaator

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ka tuli kevadel Kupist tagasi, väga ei muutunud, kuna ta oli enne ka erakordselt tubli. Seetõttu läks tal muidugi teenistus üsna lõdvalt. Raskemad ja riskantsemad asjad on ka õppekavast välja võetud. Omandas täpsuslaskuri eriala.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Meil küll muutis ja just paremuse poole.Sai kuidagi iseseisvamaks ja asjalikumaks.Kuigi ajateenistuseks seda palju öelda.iga reede pea lõunaks juba kodus ja kestab vaevalt 11 kuud ju!

Please wait...
Postitas:
Kägu

Muutis ja paremuse poole. Soovitan poistel ajateenistus läbi teha.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ma ei oska öelda, kas muutis – ta ei olnud ka enne mingi peopanija ning prioriteedid olid ennegi paigas -, aga olen rahul, et ta vabatahtliku avalduse alusel kohe pärast gümnaasiumi ajateenistuse 11-kuulises variandis ära käis. Nüüd on ülikoolis hea rahulik, midagi ei tiksu kuklas.

Please wait...
Postitas:
Kägu

veider on see, et last kasvatatakse 18a. ikka püütakse hästi kasvatada, aga tulemus pole ootuspärane. ja siis aastaga nö kasvatatakse laps ümber, nii et vanematel on ka hea meel milliseks ta muutus.

Please wait...
Postitas:
zolki

veider on see, et last kasvatatakse 18a. ikka püütakse hästi kasvatada, aga tulemus pole ootuspärane. ja siis aastaga nö kasvatatakse laps ümber, nii et vanematel on ka hea meel milliseks ta muutus.

See sinu poolt avastatud iseenesest suur tõde eksponeerib haridussüsteemi feminiinsust. Kaitsevägi pole osa haridussüsteemist ning ta ei ole feminiseeritud süsteem.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Vist muutis, aga mitte tingimata ainult paremuse poole.
Läks sõjaväkke pärast ülikooli lõpetamist (õppis välismaal). Seega oli iseseisev ka enne sõjaväge, iseloomult rahulik ja analüütiline, väga sportlik.

Eestis õppis sõjaväes ropendama (jah, ta eesti keel oli veidi ühekülgne, välismaal kasvanu, mis teha). Õppis “tavaliste” ja omavanuste mitte-nii-intellektuaalsete eesti noormeestega suhtlema, hindas oma teenistuskaaslasi norm-vendadeks.

Sõjaväkke tahtis ise minna, oleks saanud end vabalt ära šlikerdada ja ülikoolis edasi õppida. On rahul, et selle seikluse läbi tegi. Mina olen rahul, et tema rahul on.
Nüüd tahab tütar kaitseväkke minna.

Please wait...
Postitas:
Kägu

mul tekib küsimus, et kuidas su tütar üldse kaitseväkke sattus?

nonii. tavaliselt ma ei tee seda, aga praegu tõesti huvitab, millega ma need miinused ära teenisin?

küsisin täiesti neutraalselt, puhtast huvist, kuidas tütar kaitseväkke sattus, sest naistel on see ju vabatahtlik ja mitte nii väga levinud, seega oleks loogiline, et sinna lähevad tüdrukud, kes on nagunii kiired, efektiivsed ja kohusetundlikud. ning ei virise. seega?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Meil muutus ka kõvasti paremaks. Enne sõjaväge ei viitsinud tööl käia, alkohol oli teema, mure oli ikka suur juba. Peale sõjaväge on igati normaalne ja asjalik mees. Tegelikult ikka suur muutus oli.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ma arvasin, et teema on ajendatud sellest tublist maadlejast Venemaal, kes sõjavees vägistamishirmus oma 8 ülemust ära tappis.

Please wait...
Postitas:
Kägu

nonii. tavaliselt ma ei tee seda, aga praegu tõesti huvitab, millega ma need miinused ära teenisin?

Ausaltöelda ei saa mina ka aru, miks on miinustatud minu kommentaari, kus ma räägin täiesti neutraalselt sellest, et muutused on noores eas normaalsed ja tuleksid ka ilma kaitseteenistust läbimata.
Paistab, et siin tohib avaldada ainult neid kommentaare, kus kinnitatakse, et ainult kaitsevägi teeb mehest mehe või miskit.

Väga suur muutus tekkis enesedistsipliinis, iseseisvas mõtlemises, ta ei ole enam lapselik, on mehelik, rahulik, asjalik.

Need muutused tekkisid minu pojal siis, kui ta eraldi elama kolis – ajateenistust ei olnud vaja. Ta oli muidugi enne ka distsiplineeritud ja asjalik.

Distsipliin on talle hästi mõjunud, korrapärane trenn ja söömine. Empaatia on hüppelise arengu paremuse suunas teinud, on tähelepanelik, osavõtlik….

Ja jällegi, distsipliini saab inimene enamasti siiski kodunt kaasa, iseseisvas elus hakatakse seda lihtsalt rakendama ise. Korrapärane trenn ja söömine, ma ei saa aru, miks neid ei peaks kodus olema?
Empaatia on üks nendest asjadest, mis teevad hüppelise arengu läbi just puberteedilõpu muutusena. Ajus arenevad puberteedi jooksul kiiresti just need piirkonnad, mis tegelevad empaatia, sotsiaalsete sidemete, aga ka pikemaajalise planeerimisega. Kuna aju on sel perioodil väga plastiline, loeb siin muidugi iga mõjutaja, võibolla on siis lapsevanematele natuke tülikas, kui nad kaitseväe asemel peavad selle mõjutamisega ise tegelema… Aga see on normaalne, et 18-20 nooruk muutub vastutustundlikumaks ja empaatilisemaks, selleks tegelikult ei ole vaja ajateenistust.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Minu poeg läheb aasta pärast ja ma juba loodan, et ehk õpib kaitseväes korralikumaks. Praegu on tema tuba jube seapesa. Vanem poeg käis kaitseväes paar aastat tagasi, aga tema oli üsna kriitiline kaitseväe suhtes, et palju niisama molutamist ja ajaraiskamist. Vanem poeg oli enna ka juba üsna korralik ja distsiplineeritud. Ta oli vanem ka, 23 juba, kui kaitseväkke läks. Ütles ka, et igasugu imelike madalalaubalistega sai seal koos oldud, kellega muidu ilmselt eladeski kokku ei puutuks. Eks seegi ole ju arendav kogemus. Positiivseks üllatuseks oli talle kaitseväes tema enda füüsiline vorm. Ta pole mingi sportlane, aga oli olnud oma jaos üks füüsiliselt vastupidavamaid. Teda moositi hirmasti üleajateenijaks, aga tal olid muud plaanid.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kas ajateenistus muudab noorukit?

Kommentaar eemaldatud.

Perekooli Moderaator

kas see on kellegi halvustamine kui ma arvan et ajateenistuses õpetatakse tapma. minu arvamus ajateenistusest on selline. või on perekoolis sõna tapma keelatud. kaitseväes nimetatakse tapmist vastase elavjõu hävitamiseks. võtke oma roosad prillid eest ja nimetage asju õigete nimedega

Please wait...
Postitas:
Kägu

Aa, ma mõtlesin, et jälle teema, kus mamma muretseb, et pojukene peab kodust ja tissist mõneks kuuks eemale minema ja et kust saada soodsalt paberit lampjalgade või kogelemise kohta.

Tubli poiss siis ju!

Please wait...
Postitas:
Kägu

Minu vend tuli ajateenistusest tagasi samasugusena kui ta enne oli, aga tal ei olnud ka enne mingeid probleeme. Ajateenistuse ajal peamine, mille üle ta kurtis, oli et jube palju oli niisama passimist ja aja raisku laskmist. Aga see on ilmselt nii suure hulga inimeste koordineerimise ja treenimise juures paratamatu. Päris sõjas tuleb ka pidevalt kokku puutuda vajadusega kusagil niisama passida.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Naabripoisist klassivenna muutis sõjavägi julmaks. Ta juba varem oli koolikiusaja, kuid seal läks lugu veel hullemaks, just peale edutamist. Võimu kuritarvitamine läks talle sedavõrd hästi peale, et tüüp valiski sõjaväelase elukutse. Kahjuks on ta negatiivses võtmes ka uudistest läbi käinud, alluvate mõnitamise ja piinamise pärast. On iga kord siiski kuidagi õigeks mõistetud, kuid julmurina on ta tuntud paraku ka tööväliselt.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Minu poeg läheb aasta pärast ja ma juba loodan, et ehk õpib kaitseväes korralikumaks. Praegu on tema tuba jube seapesa

Miks sa teda ise korralikumaks ei ole kasvatanud?

Miks te üldse arvate, et kaitsevägi peaks teie tegemata jäänud töö ära tegema?

Lapsevanematele, kelle prioriteedid pole last kasvatades paigas, on kaitsevägi muidugi abiks.

Aga mees, kelle tuba oli enne ajateenistust seapesa – ega ta pärast ka korralikum ei ole. Kaitseväes on suured kurjad onud, kui need ütlevad, et tee voodi korda, siis laiskvorst teeb ja ei vaidle. Läheb koju tagasi, siis ema on ikka sama pehme kui enne, võib jälle lõdvaks lasta.
Mul oli üleajateenijast elukaaslane. Lahku läksime suuresti sellepärast, et ta ei teinud kodu korrashoiuks mitte ainsatki liigutust ja ma tüdinesin ta sokkide kokkukorjamisest ära.

Please wait...
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 31 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Kas ajateenistus muudab noorukit?