Esileht Ilu ja tervis Kas alkoholist altzaimer võib tekkida või dementsus?

Näitan 16 postitust - vahemik 1 kuni 16 (kokku 16 )

Teema: Kas alkoholist altzaimer võib tekkida või dementsus?

Postitas:

Mul üks tuttav joob põhimõtteliselt iga päev. Aastakümneid juba. Ja tal mälu üldse ei ole. Sellesmõttes, et kõiki nooruspõlve asju mäletab, aga neid asju, mis kasvõi pool tundi tagasi keegi ütles, võimida ise tegi, seda tavaliselt mitte,või mäletab valesti. Kuna tegemist on mulle lähedase inimesega  siis on jube tüütu tema eest kõike mõelda, talle sada korda midagi meelde tuletada jne. Tekib tunne nagu ma oleks mingi lollidekooli õpetaja. Ma saan aru, kui täis peaga mälukas on, mul on endal ka olnud, aga see on midagi hullemat. See on nagu mingi vanainimeste haigus, kas võib olla? Ja kui ta ei jooks enam, kas mälu taastub.

+4
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 13.01 12:11; 13.01 12:12;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma unustasin lisada, et tegemist 56 aastase mehega.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 13.01 12:11; 13.01 12:12;
To report this post you need to login first.
Postitas:

alzheimer ei teki joomisest, see on geenidest. dementsus võib tekkida.

alzheimeri puhul ei taastu mitte midagi kohe kindlasti ja ka alkost põhjustatud dementsuse puhul mitte, kuna ajurakud on kahjustunud või hävinud. kui ta ikka tõesti on selline nagu kirjeldad, siis pöörduge arsti poole.

https://www.kliinikum.ee/narvikliinik/kolleegile/42-dementsus

https://www.inimene.ee/haigused-ja-seisundid/list/haigused-ja-seisundid/dementsus/

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Alkoholdementsus on täiesti olemasolev asi, Alzheimeriga seda otseselt ei seostata, aga dementsus on dementsus.

Töötan hooldekodus ja meil on paar sellist klienti, kes on enda varasele dementsusele ise hoolikalt kaasa aidanud, vanus umbes 50 ringis. Ühel on käed-jalad krambis, seista ja kõndida ei suuda, lusikat suu juurde viia ka mitte, saab hakkama nokaga tassist joomisega.  Teine saab vähemalt söömisega ise hakkama. Mähkmetes muidugi mõlemad.

Tõde on aga ka see, et olles olnud aastaid hooldekodu lahja toidu peal ja alkoholist ning suitsust eemal, on see hullemas seisus klient natuke justkui paranenud. Õige pisut. Päris terveks ikka ei saa.

https://www.kliinik.ee/haiguste_abc/dementsus/id-217

+8
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas alkoholist altzaimer võib tekkida või dementsus?

Pealkirja järgi võib arvata, et juba ongi, mõlemad kusjuures.

0
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu vend joos aastaid, siis surma äärelt toodi tagasi ja peale seda ei joonud mõne aasta. Kuid selle eelneva joomise tagajärjel tekkisid mitmed haigused või puuded, näiteks hakkas ühte jalga liipama, neuroloogilised haigused nagu käte värisimene, mäluhäired, mingisugune paranoiline käitumine, näiteks et inimesed rahavad teda kogu aeg tüssata.

Võis hakata lambist karjuma inimeste peale.

Siis hakkas uuesti jooma ja mälu ja tähelepanu hakkas veel halvemaks muutuma. Ma ükskord nägin poes joodik naist kes oli omadega nii kaugel et seisis ja ei teadnud kus ta oli ja mis ta tegi. Polnud ka nähtavalt purjus.

 

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 13.01 20:30; 14.01 00:13;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Siis hakkas uuesti jooma ja mälu ja tähelepanu hakkas veel halvemaks muutuma. Ma ükskord nägin poes joodik naist kes oli omadega nii kaugel et seisis ja ei teadnud kus ta oli ja mis ta tegi. Polnud ka nähtavalt purjus.

Kust sa tead, et joodik oli. Võis ka muu vaimse tervise probleem olla. Aga kohe joodikuks tembeldama.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 13.01 22:10; 14.01 08:34;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Siis hakkas uuesti jooma ja mälu ja tähelepanu hakkas veel halvemaks muutuma. Ma ükskord nägin poes joodik naist kes oli omadega nii kaugel et seisis ja ei teadnud kus ta oli ja mis ta tegi. Polnud ka nähtavalt purjus.

Kust sa tead, et joodik oli. Võis ka muu vaimse tervise probleem olla. Aga kohe joodikuks tembeldama.

No võib olla aga joodiku nägu ja välimus oli küll. Usun et tunnen joodik näo ära peale 25+ aastat nägemist.

+2
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 13.01 20:30; 14.01 00:13;
To report this post you need to login first.
Postitas:

alzheimer ei teki joomisest, see on geenidest.

Sama hästi võiks öelda et miks nuga südamesse ära tapab, sest geenide poolest noa südamesse vastuvõtmise suhtes liiga nõrk või vigane…
Nn alzheimer ei ole geenidest, tegu pikaajalise ränkade mikrotoitainete defitsiitidega. Ühed peamised magneesiumi defitsiit, ja vitamiin B12.
Ja arvestada et ametlikud nende päevased soovitused on mitmekordsed defitsiidid, magneesiumi puhul keskmiselt kuskil 4 kordne defitsiit, vitamiin B12 puhul oli kas 20 kordne või ka kuni 20000 kordne (selle puhul muidugi kogus mida keha vajab on väike, aga ametlikud soovitused on omakorda palju väiksemad kui tegelik keha vajadus). Ja peaegu kõik muud mikrotoitained samalaadsed, milledel ametlikud päevased soovitused on päriselt mõnekordsed defitsiidid kuni need milledel ka mõnesaja kordsed defitsiidid.
Seega kui järgitakse ametlikke soovitusi, siis terviseprobleemide mitte tekkimine ja üha rängemaks mitte muutumine ei ole võimalik.

+1
-5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 14.01 00:29; 14.01 09:24;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nn alzheimer ei ole geenidest, tegu pikaajalise ränkade mikrotoitainete defitsiitidega. Ühed peamised magneesiumi defitsiit, ja vitamiin B12.

Ei ole vaja järjekordset jama ajada.

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 13.01 22:10; 14.01 08:34;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Alkohol hävitab närvirakke/süsteemi. Ja need kahjustused on üldiselt püsivad, kui on ikka hulganisti mitmeid aastaid joodud.
Mu ema oli alkohoolik ca 15 aastat. Põhimõtteliselt võibki öelda, et jõi ennast peast lolliks. Hakkas hallukaid nägema, motoorsed oskused olid peaaegu olematud(käte värin, kõnnak läheb joodikutel selliseks puiseks. Nagu liipaks puujalaga) ja mälust polnud ka midagi järgi. Ta võis mitu päevasama juttu muudkui korrata ja korrata.
Viimasel aastal oli ka mitmeid kokkukukkumisi koos krampidega. Ilmselt see vist liigitub sinna deliiriumiga ühte patta.

Aga kõige õudsem oli see, et ta muutus lausa vastikuks. Hakkas ropendama ja halvasti ütlema. Enne joomist ta ei kasutanud isegi sõna kurat.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nn alzheimer ei ole geenidest, tegu pikaajalise ränkade mikrotoitainete defitsiitidega. Ühed peamised magneesiumi defitsiit, ja vitamiin B12.

Ei ole vaja järjekordset jama ajada.

See polegi jama, vaid nii ongi. Alzheimer ei ole pärilik. Uuri, mõtle, tee omale asjad selgeks.
Ka vähk mida väidetakse olevat “halbade geenide pärast tekkinud”, ei ole geenide pärast tekkinud.

0
-7
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 14.01 00:29; 14.01 09:24;
To report this post you need to login first.
Postitas:

vitamiinidega on pahasti jah. Ettenähtud normid on palju kordi madalamad tegelikest vajadustest. apteegis müüakse vitamiine,mis ei imendu.igalepoole topitakse magneesiumoksiidi,millest imendub max 3%(teaduslikult tõestatud).

Mullad on ära kurnatud ja mürgitatud,seega juurviljadest ei saa enam vitamiine.

Eesmärk on hoida inimesi vitamiinide ja ravimite lõa otsas. Puhas äri.

Aga noh,kes see ikka tahab uskuda nii negatiivseid asju,tembeldatakse naiivselt lamemaalaseks ja joosktakse apteeki sest mitteimenduv multivitamiin on soodushinnaga müügis 😀

+2
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Korsakovi sündroom. Tekib alkoholi tarbimisest tekkinud B-vitamiini defitsiidi tõttu. Mälu probleemid on sellisel juhult tavapärane sümptom.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mõned alkoholiga seotud diagnoosid:

F10 Alkoholi tarvitamisest tingitud psüühika- ja käitumishäired
G31.2 Närvisüsteemi alkoholdegeneratsioon
G31.2 Alkoholitekkene tserebellaarataksia
G31.2 Alkoholitekkene tserebellaardegeneratsioon
G31.2 Alkoholitekkene tserebraaldegeneratsioon
G31.2 Alkoholitekkene entsefalopaatia
G31.2 Autonoomse närvisüsteemi alkoholitekkene väärtalitlus
G40.5 Alkoholiga seotud epileptilised hood
G62.1 Alkoholpolüneuropaatia
G72.1 Alkoholmüopaatia
I42.6 Alkohoolne kardio(müo)paatia
K29.2 Alkoholgastriit
K70 Maksa alkoholtõbi
K70.0 Alkohoolne rasvastunud maks e maksasteatoos
K70.1 Alkoholhepatiit
K70.2 Maksa alkoholfibroos ja -skleroos
K70.3 Maksa alkoholtsirroos
K70.4 Alkohoolne maksapuudulikkus
K70.9 Täpsustamata maksa alkoholtõbi
K86.0 Alkoholi põhjustatud krooniline pankreatiit

 

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.

Minu vend joos aastaid, siis surma äärelt toodi tagasi ja peale seda ei joonud mõne aasta.

No tõepoolest!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 16 postitust - vahemik 1 kuni 16 (kokku 16 )


Esileht Ilu ja tervis Kas alkoholist altzaimer võib tekkida või dementsus?