Esileht Ilu ja tervis Kas alla saab võtta rämpstoitu süües?

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 30 )

Teema: Kas alla saab võtta rämpstoitu süües?

Postitas:

Mõtlen huvitavalt, et kas see on võimalik?
Sööd rämpstoitu, aga sa ei söö seda suures koguses
Hommmikul kohvi, lõunal rämpstoit, õhtul ka midagi näkkimist.
Kaloraaz peaks ju väike tulema

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Muidugi on. Lihtsalt vitamiinipuudus võib tekkida. Ja lihasmass hakkab millalgi kärbuma. Aga puhtalt peki arvelt kaotad muidugi.
Ma olen ise kunagi kiirnuudlite ja praekartuliga 15 kilo kaotanud. Töö juures oli ka kauss kommidega klientidele. Sealt võtsin omale “lõunasöögi”. Muu jaoks raha polnud, olid kehvad ajad. Kaal kukkus, mis mühises.

+14
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lihtsalt vitamiinipuudus võib tekkida. Ja lihasmass hakkab millalgi kärbuma.

Pmst ei ole olemas toiduainet millest sa ei saaks mineraalaineid ja vitamiine, need tulevad iga toiduga kaasa-tahad sa või ei taha. Ehk on mõttetu ajada toidus taga just vitamiine ja mineraale- normaalselt makrotoitaineid (valgud-rasvad-süsivesikud) kätte saades on ka mikrotoitained vajalikul tasemel.

+2
-9
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Käisin aastaid tagasi 3-nädalasel autotripil Euroopas. Ööbisime telgiga kämpingutes. Kuna raha ja aega oli vähe, siis sõime peamiselt kiirtoitu. Burgerid jms. Võimalusel võtsin friikate kõrvale värske salati. Koju jõudes olin 3 kilo alla võtnud.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui kaloraaž on väiksem, kui päevane energiakulutus, siis jah, kaal väheneb.

Küll aga pole see pikas perspektiivis jätkusuutlik. Üks asi on toitumise ühekülgsus, teine asi aga see, et rämpstoit (palun defineeri üldse, mis on “rämpstoit”?) kipub olema kõrge kalorsusega, aga madala toiteväärtusega ning seetõttu võib kergesti juhtuda, et seda süües polegi kaloraaži madala hoidmine nii lihtne kui teoorias tundub. Mina, kes ma pole pühak ja söön aeg-ajalt McDonaldsi burksieineid, tean väga hästi omast käest, et ühe isegi suure mäki einega mu kõht päev otsa kohe kindlasti täis ei seisa, isegi mitte pool päeva, ma tahan suht varsti jälle midagi süüa. Aga selle eine kaloraaž võib olla ca 1500 kcal. Väheliikuva ja lühikest kasvu naisterahva jaoks on see vabalt terve päeva energiavajadus.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

See on väga keeruline, kuna rämpstoit sisaldab peamiselt süsivesikuid ja väga vähe valku. Viimane aga on see, mis kõhtu täis hoiab. Süsivesikutest toitudes tahad koguaeg süüa.

+1
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 07.01 16:14; 08.01 16:25; 08.01 16:59; 08.01 19:32; 14.01 14:51;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kananagitsad, KFC kana, fish&chips, veiseliha, peekoni ja munaga burgerid…

Kõigis neis on rasvad ja süsikad valgusisaldusest kõrgelt üle. Vähese kaloraaziga rämpstoitu annab otsida.
Mismõttes valkudest rasvadest ja suhkrust tuleb iseenesest vitamiine kaasa? Ega ikka ei tule küll, palun nimeta vitamiine coca-colas näiteks. Vitamiinid avastatigi nii, et pandi rotid puhta jahu, suhkru ja õli toidu peale ja kui need haigestusid ja surid, siis arvatigi, et on veel midagi, mis elus hoiab (vita on elu).
“1881 – professor Gustav von Bunge õpilane Nikolai Lunin avastas, et looduslikud toitained sisaldavad, tuntud põhitoitainetele lisaks, tundmatuid ained, mis on eluks hädavajalikud. Ta lisas laborihiirte sünteetilisele toiduratsioonile kontsentreeritud piima. 2 hiirt kasvasid jõudsalt ja said 2,5 kuud hiljem vabadusse lastud.[” Lunin töötas sel ajal muide Tartus, aga tema neid vitamiinideks veel ei nimetanud.

+3
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 07.01 21:29; 08.01 17:53; 14.01 15:18;
To report this post you need to login first.
Postitas:

KFC kana

See, millel paneering ja õlis frittimine annab rohkem kaloreid juurde kui kana ise?

+1
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 08.01 10:24; 08.01 11:42;
To report this post you need to login first.
Postitas:

KFC kana

See, millel paneering ja õlis frittimine annab rohkem kaloreid juurde kui kana ise?

Numbrid on tabelis olemas, ise ei pea midagi välja mõtlema.

https://www.nutrition-charts.com/kfc-nutrition-facts-calorie-information/

Väga huvitav, aga Eesti kontekstis rääkides leian KFC lehelt kanatiibade kohta: 304 Kcal sh valgud 19.6 rasvad 20.8
Aga eks ole nii, nagu eelnevalt öeldi – oleneb, mida kiirtoidu all mõeldakse ja milliseid valikuid teha. Mulle tundub, et teemaalgatuses küsiti siiski selliste nö traditsiooniliste SV-rikaste variantide kohta.

+1
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 08.01 10:24; 08.01 11:42;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Loomulikult on võimalik alla võtta, aga mida see organismiga teeb. Tervise peale tuleb ka mõelda.

Miks peab tervise peale mõtlema, kui niikuinii kunagi ära sured?

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

See on väga keeruline, kuna rämpstoit sisaldab peamiselt süsivesikuid ja väga vähe valku. Viimane aga on see, mis kõhtu täis hoiab. Süsivesikutest toitudes tahad koguaeg süüa.

Kananagitsad, KFC kana, fish&chips, veiseliha, peekoni ja munaga burgerid… Erinevate täidisega tacod, tortillad ja muud vidinad? Neid saab väljas süüa ja alati võimalik rohkem liha/pihve panna. Valgurikkaid toite leiab rämpstoidu hulgast küll ja veel, liiatigi siis toidupoest, kus on valik maast laeni.

Kas Eestis leidub ka PÄRISELT nii tuhme inimesi, kes PÄRISELT usuvad, et McDonaldsi või KFC einetest saab väärtuslikke toitained???

Loe algatuseks kas või seda lihtsat artiklit mäki kananagitsate kohta:
https://www.livestrong.com/article/1006054-whats-really-inside-those-mcdonalds-chicken-mcnuggets/

+1
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 07.01 16:14; 08.01 16:25; 08.01 16:59; 08.01 19:32; 14.01 14:51;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ja täpsemalt kus ma väitsin, et sealt mingeid väärtuslikke toiduaineid saab? Jutt käis sellest, nagu saaks rämpstoidust väga vähe valku. Ma ei ütleks, et liha vähe valku sisaldab. Enne lahmimist soovitaksin teksti korralikult lugeda.

Just sedasama peab sulle soovitama – minu toodud atikkel just nimelt sellest rääkiski, et kanaliha osakaal nagitsates on marginaalne.
Liha tõepoolest sisaldab palju valku, küll aga ei sisalda kiirtoidu “liha”tooted kahjuks kuigi palju liha.

+3
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 07.01 16:14; 08.01 16:25; 08.01 16:59; 08.01 19:32; 14.01 14:51;
To report this post you need to login first.
Postitas:

On, aga see on ikkagi loll plaan.

+2
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 07.01 21:29; 08.01 17:53; 14.01 15:18;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ja täpsemalt kus ma väitsin, et sealt mingeid väärtuslikke toiduaineid saab? Jutt käis sellest, nagu saaks rämpstoidust väga vähe valku. Ma ei ütleks, et liha vähe valku sisaldab. Enne lahmimist soovitaksin teksti korralikult lugeda.

Just sedasama peab sulle soovitama – minu toodud atikkel just nimelt sellest rääkiski, et kanaliha osakaal nagitsates on marginaalne.

Liha tõepoolest sisaldab palju valku, küll aga ei sisalda kiirtoidu “liha”tooted kahjuks kuigipalju liha.

Kas mul peab detailne ülevaade olema kõigist, kes nagitsaid valmistavad? Mäkk on ainult üks paljudest. See jutt on siin lihtsalt arutlev, mitte teaduslik. Ei tasu kohe ahhetama ja ohhetama kukkuda. Kui tarbitud kalorite hulk on kogu aeg defitsiidis, siis võtabki kaalust alla, söö või burkse. Siin teemas on tervis tagaplaanile jäetud ja küsitud ainult, kas on võimalik kaalu langetada. Jah, on küll. Kõik.

Ma vastasin sinule, sest sa ei vastanud mitte teemaalgatusele vaid minu väitele, et kiirtoidust eriti valku ei saa. Ära nüüd põikle ja hakka aiaaugust rääkima, eks.

+1
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 07.01 16:14; 08.01 16:25; 08.01 16:59; 08.01 19:32; 14.01 14:51;
To report this post you need to login first.
Postitas:

ETV näitas kunagi katset, kus üks mees proovis mitu kuud vaid hamburgere süüa. Eesmärgiga näha, mis juhtub tervisega ja kehakaaluga. Mis siis juhtus. Kui väike tüdimus välja arvata, siis tekkis varsti harjumus ja keha hakkas nõudma suuremaid koguseid, ehk see rämpstoit tekitab sõltuvust ja soovid üha rohkem süüa. Kaal kasvas. Ja teine asi oli päris hirmutav ja sundis täiesti tervet noort meest katset enne lõppu katkestama, et tervisele mitte liiga suurt hoopi anda – nimelt halvenesid tal maksanäitajad niivõrd, et katse tuli katkestada.
Kiirtoidus on liialt rasva ja soola. Ja kaalu langemisse ka ei maksa uskuda, sest märkamatult hakkad sööma suuremaid koguseid ja kaal hakkab hoopis kasvama.

+4
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 08.01 23:12; 13.01 17:14;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina ütleks nii, et enne suremist on vaja elada ka. Kui sa tahad oma elu veeta nii, et sul on söömisharjumustest tingituna erinevad tervisehädad küljes, siis see on sinu valik. Mina ei tahaks surra sellesse, et tekitan toitumisega vähi või näiteks diabeedi omale ja suren selle tagajärjel, et mu neerud või mingid organid üles ütlevad. Aga kui sina soovid, siis palju õnne.

Ära muretse, vabalt saad ka tervislikult toitudes mõlemad.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.

perspektiivis muidugi enesehävituslik, aga mina olen kõvasti alla võtnud nt saiast-juustust toitudes.
Pikk lähetus, tööpäevad väga pikad, lõunalgi ei jõudnud (vaevunud) käia, hotelli lähedal pood, kus parim asi oligi krõbe värske sai ja erinevad juustud. Toitusin neist kuu aega, lisaks kooke-küpsiseid ajule turgutuseks. No apelsine sõin ka palju tasakaaluks.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas Eestis leidub ka PÄRISELT nii tuhme inimesi, kes PÄRISELT usuvad, et McDonaldsi või KFC einetest saab väärtuslikke toitained???

Toitained, mida organism vajab, on valgud, rasvad, süsivesikud. Neid kõiki saab ka rämpstoidust. Peab lihtsalt vaatama, et ei tuleks puudus vitamiinidest vms.

+3
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Rasvadel ja rasvadel on ikka suur vahe. Omega rasvhappeid sisaldav avokado näiteks on ka suur rasvaallikas, ometi ei saa teda võrrelda fritüüris kantserogeenseid rasvu omastanud friikate ja praetud burgeritega. Süsivesikuid saab nii porgandist kui ka saiast, jälle pole vist raske aru saada, kumba meie organism vajab? Jah, kui saad rasva fritüüri õlist ja süsivesikuid saiast, ei sure sa energiapuudusesse, aga mingist pakatavast tervisest küll ei maksa unistada. Ikka vähk terendab silmapiiril kui ainult hamburgere süüa.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 08.01 23:12; 13.01 17:14;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas Eestis leidub ka PÄRISELT nii tuhme inimesi, kes PÄRISELT usuvad, et McDonaldsi või KFC einetest saab väärtuslikke toitained???

Toitained, mida organism vajab, on valgud, rasvad, süsivesikud. Neid kõiki saab ka rämpstoidust. Peab lihtsalt vaatama, et ei tuleks puudus vitamiinidest vms.

Oo, tõesti või? Et mingi kananagits on proteiiniallikana samaväärne kanafileega?

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 07.01 16:14; 08.01 16:25; 08.01 16:59; 08.01 19:32; 14.01 14:51;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas te pole kuulnud täisväärtuslikest valkudest ja kasulikest-kahjulikest rasvadest? Kiirestiimenduvatest liht- ja aeglaseltimenduvatest komplekssüsivesikutest… Ei tule tuttav ette? Miks ma ei imesta!

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 07.01 21:29; 08.01 17:53; 14.01 15:18;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei saa. rämpstoit sisaldab lisaaineid, mis signaliseerivad ajule: söö veel! On võimatu süüa 1-2 krõpsu, tahks kohe rohkem. Seega rämpstoidust on väga lihtne üle süüa, küllastustunnet ei teki ja mõne ajapärast on kõht jälle tühi. samuti tekib kehale vajalike ainete defitsiit.

Ja kui oletada, et õnnestubki kiirnuudleid süües kaal alla saada, siis mis kasu on kaalulangusest, kui tervis käest läheb?

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kaalu alandavad tabletid – https://euhealth24.com Kokku kaotasin ma 12 kg ja see võttis mul vähem kui kolm kuud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Pmst ei ole olemas toiduainet millest sa ei saaks mineraalaineid ja vitamiine, need tulevad iga toiduga kaasa-tahad sa või ei taha. Ehk on mõttetu ajada toidus taga just vitamiine ja mineraale- normaalselt makrotoitaineid (valgud-rasvad-süsivesikud) kätte saades on ka mikrotoitained vajalikul tasemel.

Kohutavalt loll jutt, on lademed toitusid, millest saadav on liiga väike või lausa olematu tervise kasulikkuse seisukohalt. Pole ime, kui sellise jutu ajaja on kaaluga hädas, kahjuks soovitad sa lollust ka teistele.

Jah, saab alla võtta rämpstoitu süües, on olemas McDonaldis dieet nt (aga selles on maci salatid ja 1 kõige väiksem burger päevas nt). Kalor on kalor küll, aga tervislikkus ja jätkusuutlikkus on eraldi teemad.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kohutavalt loll jutt, on lademed toitusid, millest saadav on liiga väike või lausa olematu tervise kasulikkuse seisukohalt. Pole ime, kui sellise jutu ajaja on kaaluga hädas, kahjuks soovitad sa lollust ka teistele. Jah, saab alla võtta rämpstoitu süües, on olemas McDonaldis dieet nt (aga selles on maci salatid ja 1 kõige väiksem burger päevas nt). Kalor on kalor küll, aga tervislikkus ja jätkusuutlikkus on eraldi teemad

3 aastat tagasi küsis keegi lihtsalt huvi pärast, kas saab alla võtta ainult rämpstoitu süües. Keegi tõmbas vana teema üles ja üritab nüüd  vastata tervislikkuse ja jätkusuutlikkuse seisukohalt – mis on muidugi õige ja puha, aga seda pole TA üldse küsinud. Ju teab isegi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma ei tea aga minu jaoks on igasugu allavõtmise teemad kõige mõttetmad teemad üldse mida tehakse, need teemad võiksid täiesti olematud olla

0
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma ei tea aga minu jaoks on igasugu allavõtmise teemad kõige mõttetmad teemad üldse mida tehakse, need teemad võiksid täiesti olematud olla

Ometi sa loed ja kommenteerid…. mingi impulsshäire?

Rämpstoidudieet peaks olema üle tüki aja kõige lollim idee, tüüpiline mõttelaisa tänapäeva mugava ja loiu inimese “tervislikkus”. Kaalulangus võib ka olla ebatervislikku moodi.

 

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

See on väga keeruline, kuna rämpstoit sisaldab peamiselt süsivesikuid ja väga vähe valku. Viimane aga on see, mis kõhtu täis hoiab. Süsivesikutest toitudes tahad koguaeg süüa.

Teooria on õige, aga mina nt sageli söön päevas ühe paki krõpse ja kaks pudelit mineraalvett joon, muud ei lisandu. Või ei söö hommikusööki, lõunaks tanklast burger ja mineraalvesi ja õhtul ka isu pole. See on minu tüüpiline tööpäeva menüü. Alla olen aastaga võtnud üle 40kg ja trenni ei tee. Vereanalüüsid on korras, aga selle eest pean suvist tervislikku elustiili tänama vist, kus suurem osa toidust tuleb enda aiast.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui kaloraaž on väiksem, kui päevane energiakulutus, siis jah, kaal väheneb.

Ma söön juba üle poole aasta vähem, kui mu ea- jms kohane baasenergiavajadus. Kaalu kadunud pole. Mis muidugi ei tâhenda, et ma olin/olen ülekaalus.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

See on väga keeruline, kuna rämpstoit sisaldab peamiselt süsivesikuid ja väga vähe valku. Viimane aga on see, mis kõhtu täis hoiab. Süsivesikutest toitudes tahad koguaeg süüa.

Teooria on õige, aga mina nt sageli söön päevas ühe paki krõpse ja kaks pudelit mineraalvett joon, muud ei lisandu. Või ei söö hommikusööki, lõunaks tanklast burger ja mineraalvesi ja õhtul ka isu pole. See on minu tüüpiline tööpäeva menüü. Alla olen aastaga võtnud üle 40kg ja trenni ei tee. Vereanalüüsid on korras, aga selle eest pean suvist tervislikku elustiili tänama vist, kus suurem osa toidust tuleb enda aiast.

Tohib küsida miks nii?

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 30 )


Esileht Ilu ja tervis Kas alla saab võtta rämpstoitu süües?