Esileht Beebi ja mitmikud kas anda juurde rinnapiimaasendajat?

Näitan 2 postitust - vahemik 1 kuni 2 (kokku 2 )

Teema: kas anda juurde rinnapiimaasendajat?

Postitas:

laps on 4 kuune. olen sünnitusest alates nõrk, loid, uimane ja väga magamata. üritan süüa ja juua küll palju aga lihtsalt ei ole selleks aega, 24/7 pühendan lapsele, tema magama saamisele ja süles hoidmisele, sest ta on koguaeg väga rahutu. kaalutõus viimasel kuul oli 500 g ja perearst ütles, et pole hullu, kõik on hästi. viimastel päevadel aga hakkasin teda kaaluma ja keskmiselt sööb ta korraga rinnast 50 ml. peale söömist nutab. andsin täna RPA juurde ja laps naerab. ma pole teda naermas näinud põhimõtteliselt mitte kunagi, ainult unes. ta sõi pudelist umbes 80 ml, rohkem ei tahtnud ja keeras pea ära. mitte kunagi pole ta pead ära keeranud, kui rinda pakkunud olen.
siin, kus mina elan, ei ole imetamisnõustajat ja kuigi lugesin mõnedki teemad siin läbi, ei oska ma mõelda, mida teha. olen väsinud. ehk oskab keegi midagi öelda, suunata, aidata.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.

Tere!

Nii suure rinnalapse puhul ei ole ena mõtet teha katseid ühekordse ega ka mitte kõigi päeva jooksul söödud toidukordade kaalumisega. See on õigustatud väikese sünnikaaluga ning enneaegse lapse puhul sünnitusjärgsel perioodil, kuni laps saavutab stabiilse kaaluiibe.
Kurb on, kui selline kaalumine saab imetamise lõpetamisel määravaks. Rinnalapse puhul, kes saab rinda oma soovi järele, ongi ühekordse kaalumise ootuspärane tulemus vahemikus 50-70 g.
Sinu perearstil on täiesti õigus, kui ta arvestab lapse kuu iivet.
Enne otsuse tegemist võiks lapse päevarütmi läbi arutada imetamisnõustajaga. http://www.siet.ee nõustajad vastavad ka meili teel. Uus kontrollikaalumine võiks olla nädala-kahe pärast. Kui siis iive on kesine ning oled väga häiritud oma lapse käitumisest ja soovid enesekindlust, siis üks lahendus oleks varasem alustamine tahke lisatoiduga. Praeguses olikorras kunstpiimasegu juurde andmine viib paratamatult lapse rinnast loobumiseni.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 2 postitust - vahemik 1 kuni 2 (kokku 2 )


Esileht Beebi ja mitmikud kas anda juurde rinnapiimaasendajat?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.