Esileht Beebi ja mitmikud kas anda juurde rinnapiimaasendajat?

Näitan 7 postitust - vahemik 1 kuni 7 (kokku 7 )

Teema: kas anda juurde rinnapiimaasendajat?

Postitas:
Kägu

laps on 4 kuune. olen sünnitusest alates nõrk, loid, uimane ja väga magamata. üritan süüa ja juua küll palju aga lihtsalt ei ole selleks aega, 24/7 pühendan lapsele, tema magama saamisele ja süles hoidmisele, sest ta on koguaeg väga rahutu. kaalutõus viimasel kuul oli 500 g ja perearst ütles, et pole hullu, kõik on hästi. viimastel päevadel aga hakkasin teda kaaluma ja keskmiselt sööb ta korraga rinnast 50 ml. peale söömist nutab. andsin täna RPA juurde ja laps naerab. ma pole teda naermas näinud põhimõtteliselt mitte kunagi, ainult unes. ta sõi pudelist umbes 80 ml, rohkem ei tahtnud ja keeras pea ära. mitte kunagi pole ta pead ära keeranud, kui rinda pakkunud olen.
siin, kus mina elan, ei ole imetamisnõustajat ja kuigi lugesin mõnedki teemad siin läbi, ei oska ma mõelda, mida teha. olen väsinud. ehk oskab keegi midagi öelda, suunata, aidata.

Please wait...
Postitas:
Kägu

RE: kas anda juurde rinnapiimaasendajat?

Mul kaks poega. Esimene oli väga rahutu ja nutune umbes 6 kuud ja ega ta ka tänasel päeval ei maga näiteks tervet ööd ja palju raskeid öid on olnud ka veel enne kaheseks saamist, kus ta on tõusnud suure nutuga ja olnud lohutamatu(2,1 aastane). RPA-t sai esimesel elukuul paar süstlatäit ja tõesti võib tunduda, et lapsel siis hea olla ja meel rõõmus, tegelikult aga hiljem tekivad RPA-st tal veel raskemad gaasid (rinnapiim siiski lapsele kergemini omastatav). Rinnale saada oli Teda alati keeruline ja alalõpmata nuttis, või hakkas lausa röökima rinnal, aga Tal olidki gaasid. See aeg läks üle ja saabus lõpuks ka õndsus, kus jäädi rahulikult rinna otsas tuttu (peale 6 kuud siis).
Kaalust nii palju, et esimesl kuul võttis juurde umbes 1,5 kg, siis 1 kg, siis 600 grammi ja kusagil poole aastaselt ka vaid 300 grammi. Kaheaastase kontrollis oli nüüd kaal täpselt see, mis peaks olema Tema sünnikaalu juures. Kunagi ei soovitanud perearst RPA-d anda, sest kui laps muutus kehaliselt aktiivsemaks, siis hakkas ka vähem juurde võtma. Praegu 4-kuuseks saav tita võttis ka esimestel kuudel ala 1,8 ja 1 kg juurde, aga juba iga kuuga võtab vähem, ja Ta ei ole nii nutune, kui oli vanem vend järelikult kõht täis, aga pole gaasivaevu nii palju, samuti rinnapiimalaps.
Ehh, tean täpselt, kui raske Sul on. Meie esimese lapse pool eluaastat tundsin ennast inimvarena (sünnitusel oli ka verekaotus suur ja enda taastumine võttis aega), absoluutne magamatuse tunne oli kogu aeg (kuigi tänaseks olen ka vist vaid paar ööd saanud õhtust hommikuni magada, ja see oli tissist võõrutuse ajal, 11.5 kuu pealt, kui olin lapsest eemal ja Ta oli issiga :). Mehega ühel ajal süüa ei saanud väga kaua, üldse oli keeruline leida aega söömiseks ja söögi tegemiseks. Pidevalt oli esimene laps süles ja ka siis nuttis 🙁

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

RE: kas anda juurde rinnapiimaasendajat?

Mul on samuti 4-kuune laps. Kui ta oli oma 10. elupäevaks pidevalt rahutu ja lõpuks ainult end konksu tõmbas ja nuttis (arvasime samuti, et gaasid), selgus arsti juures kaalumisel, et ta ei saa piisavalt süüa. Sellest ajast saati olen teda enne sööki alati kaalunud, siis toitnud kummastki rinnast, uuesti kaalunud ja andnud juurde RPA-d. Ja laps on väga rõõmus, rahulik, magab hästi. 4-kuune laps peaks korraga sööma 160-200 ml, juhul kui söögivahed on 3-4h. Minu laps saab kahest rinnast kokku 80-110 ml. See tähendab alati u 100 ml RPA-d juurde. Ütled, et laps võtab siiski kaalus juurde (vähemalt viimasel kaalumisel). Aga kaalu igaks juhuks teda mitu päeva järjest enne ja pärast iga söötmist. Vähemalt saad aru, kas kõht jääb tühjaks ja mitte. Kui lapse kõht jääb tühjaks, siis on lahendus lihtne – anna lisa. Gaaside aeg peaks neljandaks elukuuks möödas olema, kuigi RPA-ga toitmine võib gaase tekitada. Minu lapsel ei olnud õnneks ühtki negatiivset reaktsiooni. Ma põdesin mitu kuud, et oma piima ei jätku (ei olnud paraku kasu ei imetamisnõustajast ega lugematutest artiklitest ja nõuannetest), aga olen õnnelik oma rahuliku ja rõõmsa lapse üle. Isegi kui see on RPA teene. Juhul, kui tegemist ei ole näljaga, võib järgmised põhjused ette võtta. Mõned lapsed lihtsalt ongi rahutumad ja lohutada pole end millegi muuga, kui et tuleb see aeg ära kannatada. Enamikust rahututest beebidest saavad rõõmsad ja terved lapsed.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

RE: kas anda juurde rinnapiimaasendajat?

Lapsel jääb kõht tühjaks, sellepärast nutabki ja käitub nii. 50ml üheks söögikorraks on ikka väga vähe. Mina pakuks ühel söögikorral korraga mõlemat tissi ja kaaluks siis enne ja pärast söömist.

Laps peaks saama päevas vähemalt 120g toitu iga oma kehakaalu kg kohta. Näiteks kui laps kaalub 6kg, siis päevas peaks ta saama 6x120g: 720g kokku, ehk siis kui toidad teda 8x päevas, siis iga kord vähemalt 90g. Kui rindadest nii palju ei tule, siis anna rpad juurde kindlasti!

Mul oli samuti vähe piima rindades ja toitsin oma mõlemat last niimoodi, et kõigepealt mõlemad tissid ja siis lutipudelist rpad peale, esimest siis 5 kuud ja teist 7 kuud õnnestus nii toita, esimene keeldus siis lõpuks tissist ja teise lapse puhul sai piim otsa.

Rinnapiim on on parem küll kui rpa jah, aga last näljas hoida ka ei tasu sellepärast, et \”põhimõtteliselt\” mitte rpad anda, kui ikka rinnapiima ei jätku, siis tuleb anda, pole midagi teha!

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

RE: kas anda juurde rinnapiimaasendajat?

Mina küll ei ole kindel, et lapsel jääb kõht tühjaks. 500 grammi on igati normaalne kaalutõus. Aga helista imetamisnõustajale http://www.siet.ee/noustajad

Mina olen see esimene vastaja ja mainin, et minul jätkus küll piima piisavalt. Kas peale tita söötmist saad veel rinnast piima välja pigistada? Kui saad, siis peaks olema piima piisavalt. Mulle on soovitatud jällegi toita last ühel söögikorral ühest rinnast, lõpupiim rammusam ja seda lapsel ka raskem kätte saada. Kui laps söömise ajal muutub rahutuks, proovi krooksutada ja siis paku uuesti sama rinda. Jõudu Sulle.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt
Postitas:
Maxikoer

RE: kas anda juurde rinnapiimaasendajat?

Meie esimesele, nüüdseks 2,4 aastasele, hakkasin lisaks RPA andma just õhtuti enne magama minekut ja hakkas palju paremini magama. Samuti enne oli viril, rahutu ja meeleldi tihti tissi otsas.
Soovitan Sul kõigepealt kindlasti võimalikult tihti talle rinda anda, sest mida rohkem ta imeb seda rohkem tekib piima juurde aga kindlasti anna ka RPA – kui lapsel kõht täis siis ka tuju parem.
Jõudu Sulle!

Please wait...
Postitas:
Ämmaemand

RE: kas anda juurde rinnapiimaasendajat?

Tere!

Nii suure rinnalapse puhul ei ole ena mõtet teha katseid ühekordse ega ka mitte kõigi päeva jooksul söödud toidukordade kaalumisega. See on õigustatud väikese sünnikaaluga ning enneaegse lapse puhul sünnitusjärgsel perioodil, kuni laps saavutab stabiilse kaaluiibe.
Kurb on, kui selline kaalumine saab imetamise lõpetamisel määravaks. Rinnalapse puhul, kes saab rinda oma soovi järele, ongi ühekordse kaalumise ootuspärane tulemus vahemikus 50-70 g.
Sinu perearstil on täiesti õigus, kui ta arvestab lapse kuu iivet.
Enne otsuse tegemist võiks lapse päevarütmi läbi arutada imetamisnõustajaga. http://www.siet.ee nõustajad vastavad ka meili teel. Uus kontrollikaalumine võiks olla nädala-kahe pärast. Kui siis iive on kesine ning oled väga häiritud oma lapse käitumisest ja soovid enesekindlust, siis üks lahendus oleks varasem alustamine tahke lisatoiduga. Praeguses olikorras kunstpiimasegu juurde andmine viib paratamatult lapse rinnast loobumiseni.

Please wait...
Näitan 7 postitust - vahemik 1 kuni 7 (kokku 7 )


Esileht Beebi ja mitmikud kas anda juurde rinnapiimaasendajat?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.