Esileht Ajaviite- ja muud jutud Kas anda kass ära..või koer?

Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 120 )

Teema: Kas anda kass ära..või koer?

Postitas:
Kägu

Minu kass oli 4-aastane, kui perre lisandus koer. Ma ei teinud omalt poolt absoluutselt mitte midagi. Koer marssis sisse ja kass oli esikus vastas – vaatas suurte silmadega ja koer tormas kassi juurde ja hakkas teda lakkuma. Kass siis limpsas vastu ja sõprus oligi kohene. Aga see on ilmselt imeline erijuhtum. 🙂

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 18 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Kassidel on väga tugev territooriuminstinkt, võõras ja sissetungija, eriti, kui ta on kassist tugevam, ajab kassi ärevusse. Võimalda kassile mingeid selliseid oma nurki, kuhu koer ei pääse, aga vaata, et kass ise pääseks kõikjale, et oleks selge nii kassile kui koerale – kass on boss, tema oli siin esimesena.
Silita kassi palju, pööra talle tähelepanu (aga ära ahista, muidugi) ja hoolitse ka selle eest, et sinu äraolekul ei pääseks koer teda kiusama.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Kommentaar eemaldatud.
2.1. Kasutajal on kohustus käituda teiste suhtes viisakalt, lugupidavalt ning sõbralikult.

Perekooli Moderaator

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kuulge, kui te otsustasite võtta koera, siis oli teil selleks ju ikkagi soov, mis oli kaalutud ja arutatud ja läbimõeldud?? kuidas on võimalik siis koerast loobuda nüüd?

Ohoh, ja kassi nad ei otsustanud 4 aastat tagasi võtta, see tuli ise korstna kaudu kosmosest?

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Tänan kõigile vastajatele.

Kutsikal kassi kiusata ei luba. Kui kutsikas on lahti siis kass on üleval korrusel ja alla ta ei tule (sinna viisime ka kõik tema asjad ja liivakasti). Koeral ülesse minna ei ole lubatud ja kui kodust ära läheme paneme kutsika oma tuppa kinni.

Kuna oma õe koera olen hoidnud korduvalt ja kass on temaga leppinud- siis ei uskunud, et nii suur probleem tekib. Vb on asi selles, et kutsikas on kuldne retriiver ja kassist juba kaks korda suurem (õe koer on mops ja kassiga enamvähem sama suur)?

Kass on tõesti nagu meie peale nii vihane, et isegi sülle ei luba enam võtta. Ennem olid tütrega suured sõbrad ja vaatasid kaisus filme, nüüd ei vaata tütre poolegi. Saan aru, et rikkusime kassi rutiinset elu ja sellepärast olengi külma närvi hoidnud, kui meie vooditesse hädasid teeb. Aga see olukord ei saa ka kestma nii jääda- see igapäevane asjade pesemine on julm. Päeval saame küll uksed kinni hoida, öösel on uksed lahti ja siis ta kasutab kohe võimalust. Paar viimast ööd olen kassi wc kinni pannud, aga see pole ka meeldiv lahendus.

Sain siit mõned soovitused mida veel proovin. Annan veel meile aega, aga tajudes kassi pahameelt- ei usu, et olukord laabub.
Miskipärast mõtlesin, et kassi oleks lihtsam ära anda (loomulikult kellegile usaldusväärsele), lugesin, et kassi jaoks ei ole tähtsad mitte niivõrd pere vaid hoopis kodu. Ja kui kassil on meie kodus stress ja negatiivsed läbielamised, äkki oleks uues kodus rahulikum ja parem olla. Koertel on tähsam jällegi pere.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Kass on ebalojaalne ja isepäine elukas, tal on täiesti savi inimestest, kelle juures elab. Koer on 100% inimese sõber. Kui loom situks mulle voodisse, ei tekiks küsimustki, kummast loobuda.

Arvan sama. Minu puhul poleks muidugi võimalustki,et mu elamises kass oleks, ma ei salli neid karvu ja nö sussi sisse laskmisi. Kassid on kättemaksuhimulised aga koer armastab oma peremeest täielikult!

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kommentaar eemaldatud.
2.1. Kasutajal on kohustus käituda teiste suhtes viisakalt, lugupidavalt ning sõbralikult.

Perekooli Moderaator

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kass on tõesti nagu meie peale nii vihane, et isegi sülle ei luba enam võtta. Ennem olid tütrega suured sõbrad ja vaatasid kaisus filme, nüüd ei vaata tütre poolegi.

Tegelikult oli meil täpselt sama lugu (küll ilma voodisse häda tegemiseta) siis, kui võtsime vana kassi kõrvale kassipoja. Vana kass oli ikka mitu kuud väga häiritud ja ei lasknud ka meil endale ligi. Siis aga lõpuks hakkas rahunema ja selgelt oli näha seos kassipoja suuremaks saamise ning vana kassi rahunemise vahel – kui kassipoeg enam toolilt vanale kassile turja ei karanud, siis taltus ka vana kass lõpuks ja lõpuks isegi mängisid kassipojaga.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Meie võtsime kord kolm kassipoega hoiukodusse ja millalgi hiljem majutasime ühte vana kassi paar päeva enne uude koju minekut – mõlemal juhul meie enda kass “kolis välja”. Meie kass käib õues ja kui kutsumata külalised meil olid, siis kass pöördus lausa ukselt ringi ja enam koju ei tulnud kuniks võõrad majast jälle läinud. Nii kahju oli temast. Kuigi hoiukodu on väga tore olla, siis oma kassi närvikava pärast me seda enam kahjuks teha ei saa.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kas kass on isane? Võibolla aitaks kastreerimine?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Koeraomanik

Tänan kõigile vastajatele.

Kutsikal kassi kiusata ei luba. Kui kutsikas on lahti siis kass on üleval korrusel ja alla ta ei tule (sinna viisime ka kõik tema asjad ja liivakasti). Koeral ülesse minna ei ole lubatud ja kui kodust ära läheme paneme kutsika oma tuppa kinni.

Kuna oma õe koera olen hoidnud korduvalt ja kass on temaga leppinud- siis ei uskunud, et nii suur probleem tekib. Vb on asi selles, et kutsikas on kuldne retriiver ja kassist juba kaks korda suurem (õe koer on mops ja kassiga enamvähem sama suur)?

Kass on tõesti nagu meie peale nii vihane, et isegi sülle ei luba enam võtta. Ennem olid tütrega suured sõbrad ja vaatasid kaisus filme, nüüd ei vaata tütre poolegi. Saan aru, et rikkusime kassi rutiinset elu ja sellepärast olengi külma närvi hoidnud, kui meie vooditesse hädasid teeb. Aga see olukord ei saa ka kestma nii jääda- see igapäevane asjade pesemine on julm. Päeval saame küll uksed kinni hoida, öösel on uksed lahti ja siis ta kasutab kohe võimalust. Paar viimast ööd olen kassi wc kinni pannud, aga see pole ka meeldiv lahendus.

Sain siit mõned soovitused mida veel proovin. Annan veel meile aega, aga tajudes kassi pahameelt- ei usu, et olukord laabub.

Miskipärast mõtlesin, et kassi oleks lihtsam ära anda (loomulikult kellegile usaldusväärsele), lugesin, et kassi jaoks ei ole tähtsad mitte niivõrd pere vaid hoopis kodu. Ja kui kassil on meie kodus stress ja negatiivsed läbielamised, äkki oleks uues kodus rahulikum ja parem olla. Koertel on tähsam jällegi pere.

Selliseljuhul on siiski parem kass ära anda .Koer kiindub väga ruttu oma peremehesse ja hoiab kodu ,on truu oma perele .

Please wait...
Postitas:
Kägu

kass on 4,5 aastat olnud seal perekonnas, harjunud magama peretütre kaisus – ja nüüd siis soovitatakse anda ta ära. Kas teil on kivi südame asemel? Et sedasi annategi ära, peasi et uus ja nummi loom saaks jääda. Et kui tuleb soov võtta uus loomake – soovitate koera ära anda?
Vaatan oma laual põõnavat kassi ja iial ei annaks teda ära – ta on meie loom, harjunud meiega koos olema, kaisus magama, vajadusel küünistab ka.
Seda teemat lugedes tuli suur soov oma kassile pai teha, härra pilutab silmi – et nüüd siis mis toimub?

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 11 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Kui ühe peaks ära andma, siis kindlasti hiljem tulija. Antud juhul kutsika. Seda mitmetel põhjustel: esiteks on ta ju alles väike ja harjub uute inimestega kiiresti ja valutumalt kui kass. Koer on üldse seltsiv tavaliselt inimestega, eriti kutsikas.
Teiseks on talle lihtsam uut kodu leida. Kui palju on neid inimesi, kes tahavad endale stressis täiskasvanud kassi, kes suure tõenäosusega on uues kohas (vähemalt alguses) samuti pelglik ja stressis? Varjupaigad on täiskasvanud kasse täis ning inimesed eelistavad ikkagi nii umbes 90% juhtudest väikseid kassipoegi, keda oma käe järgi saab kasvatada(või nii arvatakse 😀 )…
Kui kummagi looma ära andmine on kurb ja on valus, siis tuleks minu arust valida ikkagi looma huve silmas pidades. Kutsikas saab sellest kergemini üle ja tema edasised väljavaated on “turul” ka paremad. Kass saaks saaks selgelt selles olukorras rohkem kahju.

Meil oli täiskasvanud koer, ja kujutan ette, et kui oleksime võtnud uue lemmiklooma, kellega ta poleks sobinud… Siis oleks meil ka ilmselt olnud kiusatus vana loom ära anda (solvunud ja käitub ka halvasti, ahh, mässaku keegi teine!) ning see noorem ja armsam loomake alles jätta. Aga need asjad ei käi päris niimoodi, tuleb valida see mis loomale parem (antud juhul: kumb saab vähem kahju). Kui lemmikloom on perega juba aastaid elanud, siis ei visata teda ju kodust välja.

See, kas siia satuvad vastama nüüd rohkem koera-või kassiinimesed, on teisejärguline. Ei ole mõtet vaidlema minna, kumb neist nüüd ikka see parem ja väärtuslikum on, sest antud juhul ei puutu see asjasse.
Minu vastus oleks täpselt sama ka siis, kui perel oleks nendega aastaid elanud koer ja alles tahetaks jätta uus kassipoeg. Seega on asi vastutustundlikkuses. See, mis tundub endale lihtsam ja lõbusam versus see mis on reaalne.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kui ühe peaks ära andma, siis kindlasti hiljem tulija. Antud juhul kutsika. Seda mitmetel põhjustel: esiteks on ta ju alles väike ja harjub uute inimestega kiiresti ja valutumalt kui kass. Koer on üldse seltsiv tavaliselt inimestega, eriti kutsikas.

Teiseks on talle lihtsam uut kodu leida. Kui palju on neid inimesi, kes tahavad endale stressis täiskasvanud kassi, kes suure tõenäosusega on uues kohas (vähemalt alguses) samuti pelglik ja stressis? Varjupaigad on täiskasvanud kasse täis ning inimesed eelistavad ikkagi nii umbes 90% juhtudest väikseid kassipoegi, keda oma käe järgi saab kasvatada(või nii arvatakse 😀 )…

Kui kummagi looma ära andmine on kurb ja on valus, siis tuleks minu arust valida ikkagi looma huve silmas pidades. Kutsikas saab sellest kergemini üle ja tema edasised väljavaated on “turul” ka paremad. Kass saaks saaks selgelt selles olukorras rohkem kahju.

Meil oli täiskasvanud koer, ja kujutan ette, et kui oleksime võtnud uue lemmiklooma, kellega ta poleks sobinud… Siis oleks meil ka ilmselt olnud kiusatus vana loom ära anda (solvunud ja käitub ka halvasti, ahh, mässaku keegi teine!) ning see noorem ja armsam loomake alles jätta. Aga need asjad ei käi päris niimoodi, tuleb valida see mis loomale parem (antud juhul: kumb saab vähem kahju). Kui lemmikloom on perega juba aastaid elanud, siis ei visata teda ju kodust välja.

See, kas siia satuvad vastama nüüd rohkem koera-või kassiinimesed, on teisejärguline. Ei ole mõtet vaidlema minna, kumb neist nüüd ikka see parem ja väärtuslikum on, sest antud juhul ei puutu see asjasse.

Minu vastus oleks täpselt sama ka siis, kui perel oleks nendega aastaid elanud koer ja alles tahetaks jätta uus kassipoeg. Seega on asi vastutustundlikkuses. See, mis tundub endale lihtsam ja lõbusam versus see mis on reaalne.

Aga kui on südames rohkem see perre võetud kutsikas? Mida siis inimene tegema peaksm, kui tunneb, et vaatamata kassiga elatud aastatele on talle koer südamelähedasem, kallim?
Mulle tundub, et asi on siin just sedapidi. Inimesele kohusetunne ikka ütleb mis oleks õige ja selles osas on ju asi selge. Aga ilmselt on see koerakene väga kalliks saanud? Mis on ka arusaadav, koer leiab sinu südamesse tee üheainsa pilgu ning sooja peakese sinu najale nõjatumisega.

Please wait...
Postitas:
Kägu

21:23 käole

Minu arust, mitte kedagi solvamata või väitmata et keegi on ebamoraalne inimene kui ta nii ei tee, samas lootuses, et ma kunagi oma sõnu ei peaks sööma – minu arust on loomaomaniku ülesanne otsustada oma loomaDE parimates huvides.

See, kuidas koerake sinu najale oma sooja peaga nõjatub(…) ja otsa vaatab, jällegi, ei ole relevantne. Samamoodi emotsioonidele viidates: kui see inimene nüüd tulevikku vaadates tunneb, et elu on ilma armsa uue kutsikata tühi ja kassirajaka alles jätmine pole tõesti midagi väärt… siis ei saa kedagi sundida. Tõesti. Pidevalt visatakse niimoodi vanu loomi kodudest välja ja võetakse uusi asemele.
Tegelikult tundus teemaalgataja päris mõistlik inimene, nii et ainult emotsioonide najal ta seda otsust ilmselt ikka ei tee. Loodan, et ta ei pahanda, et need siin mängu tõime.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Aga kui on südames rohkem see perre võetud kutsikas? Mida siis inimene tegema peaksm, kui tunneb, et vaatamata kassiga elatud aastatele on talle koer südamelähedasem, kallim?
Mulle tundub, et asi on siin just sedapidi. Inimesele kohusetunne ikka ütleb mis oleks õige ja selles osas on ju asi selge. Aga ilmselt on see koerakene väga kalliks saanud? Mis on ka arusaadav, koer leiab sinu südamesse tee üheainsa pilgu ning sooja peakese sinu najale nõjatumisega.

Oot, kas kassikese nunnu väike peakene ei ole mitte sama soe?

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Kui see nii oleks, siis see inimene ei tohiks endale iial looma võtta. Looma võttes peab arvestama, et vastutad tema eest kogu ta järgneva elu. Nii kassi kui koera puhul on see üle 10 aasta, ligi 20 aastat võib isegi olla. Õnneks sina ei ole teemaalgataja. Mulle tundub, et tema on mõistlik vastustundlik inimene, mitte ei võta aga järjest uusi nunnusid loomakesi, kui vanad enam nii nunnud ei tundu.

Mina kohe veel alla ei annaks. Prooviksin ikka neid lepitada, eraldi hoida, feliwayd kasutada. Aga kui tõesti muud üle ei jää, siis sarnaselt põhjalikult asja selgitanud käoga annaksin ära hiljem tulnud noorema looma. Täpselt samadel kaalutlustel: ta ise on veel kergemini kohanev ja talle on lihtsam head kodu leida.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Sa paned kassi ööseks vetsu kinni ja siis imestad, et tal on probleem?
Ma saan aru, et kass on varem elanud terves majas ja saanud seal vabalt ringi liikuda, siis sa vead tema pissikasti hoopis teise kohta, toidunõud hoopis teise kohta, paned ta teisele korrusele kinni, samas kui all on mingi tüüp, kes on ilmselt väga lärmakas, ja siis imestad, et kassil on stress?

Olgu nende muude asjadega, kuidas on, aga see, et sa paned kassi terveks ööks tualetti kinni, see on ikka väga, väga jõhker.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mind nüüd miinustatakse sellepärast, et püüan aru saada teemaalgataja dilemma algpõhjustest? Elagu perekool tõesti.

Please wait...
Postitas:
Kägu

On aru saada, et sa pole iialgi ühegi kassiga sõber olnud, lisaks sul on hoiak, et kassid on kuidagi teisejärgulised tegelased, kellel on oma perekonnast suva. Minul on nii kass kui ka koer ja oi, missugune sõber ja inimesesse kiinduja võib olla üks kass! Meie peres on kass ja koer võrdselt armsad ja kui minu peres oleks selline probleem, sisi ma tegeleksin selle probleemiga, käiksin loomapsühholoogi juures, teeksin mida iganes, aga ei anna pereliiget ära. Meie võtsime kassi- ja koerapoja koos paarinädalase vahega, mõlemad olid tited ja meie loomad on omavahel suured sõbrad, isegi magavad kaisus.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mind nüüd miinustatakse sellepärast, et püüan aru saada teemaalgataja dilemma algpõhjustest? Elagu perekool tõesti.

Sa saad miinused, sest pead kassi teisejärguliseks loomaks, näha on, et sa lihtsalt ei salli kasse, vaid ülistad koera. Kass kiindub samuti oma perekonda, see on linnalegend, et kass hoiab kodu, mitte peret. Kes seda legendi usub, pole kunagi kassiga lähemalt kokku puutunud.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mina väga harva miinustan. Sind miinustasin. Sest sinu jaoks paistab normaalne olevat, et nunnu kutsikas kasvab kohe südamesse nii, et vana loom enam oluline ei tundu. Normaalse tundeeluga inimestel see nii ei ole. Oma loom on armas ka siis, kui ta ei ole enam nunnu ja pisike.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Perekooli käod on ju kõik 100+ kilo kaaluvad vanatüdrukud, kellel loomulikult on kass. Koer on jama,sest temaga peab jalutamas käima.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ma saan aru, et kass on varem elanud terves majas ja saanud seal vabalt ringi liikuda, siis sa vead tema pissikasti hoopis teise kohta, toidunõud hoopis teise kohta, paned ta teisele korrusele kinni, samas kui all on mingi tüüp, kes on ilmselt väga lärmakas, ja siis imestad, et kassil on stress?

Olgu nende muude asjadega, kuidas on, aga see, et sa paned kassi terveks ööks tualetti kinni, see on ikka väga, väga jõhker.

No see tekst on täiesti koeravastane jällegi. Kass on samuti loom ja ei pea igal pool ringi kondama. Loomad peavad teadma oma piire.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Sa ikka annad endale aru, et ta on kassi PAAR VIIMAST ÖÖD olude sunnil WC-sse kinni pannud, et kass ei pissiks-kakaks nende voodisse? Saad aru, et probleem oli enne ja siis pani ta kassi vetsu?
Ja lõpetage ära see pull, ei tohi kassi pissikasti liigutada ka, kohe on kassi piinamine? Väga veidra mõttemaailmaga inimesed.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kommentaar eemaldatud.

Perekooli Moderaator

Please wait...
Postitas:
Kägu

Perekooli käod on ju kõik 100+ kilo kaaluvad vanatüdrukud, kellel loomulikult on kass. Koer on jama,sest temaga peab jalutamas käima.

Keegi pole siin poole sõnagagi maininud, et koer on jama. Koer ei ole jama. Koerad on fantastilised loomad. Sina aga palun ära halvusta kasse.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Huh, lugesin ning jälle ülatun, et tänapäevases piiramatu info kättesaadavuse maailmas selliseid teemasid üldse tekib.

Kass pluss uus koer, uus kass, uus inimene tema rutiinis, rutiinis muudatused võrdub stress kuubis.
Koer pluss uus koer, uus kass, uus inimene – võrdub sellega, et stress enamasti puudub, peaaasi, et on huvitav. Rutiini suhtes koertel nii suuri ootusi pole.

Kass ei hoia kodu. BS. Tegelikult kass hoiab inimesi KOOS koduga. Lillepott on harjunud kohas – saad plussi. Uus diivan – huvitav, aga ka kisub ka närviliseks, sest miks see siin on? Kassid mõtlevad rohkem ja tunnetavad rohkem. Koerad on emotsioonipõhisemad – samas ka lojaalsemad. Ja siinkohal tähendab lojaalsus kuulekust. Kass ei ole reeglina kuulekas – ta on olnud vähem aega kodustatud. Mis ei tähenda, et ta ei hooliks samamoodi sügavalt oma inimestest ja oma kodust.

Koerad on kasside jaoks veidi liiga intensiiivsed tegelased. Samas on ka teismeline kassipoeg täiskasvanud kassi jaoks ebameeldiv pindakäija. Aeg annab arutust ja küll nad lepivad. Juhul kui sa ise lepitad muidugi.
Aga kui kass hakkab voodisse laskma, on ainult üks võimalus – korraldada ümber stressiallikaga läbikäimine. Tutvustad neid, kiidad rohkem stressavat poolt, tunnustad, räägid kassiga rohkem, annad talle maiusi rohkem teise looma nähes. Siin on olnud palju nõuandeid juba. Aga mitte mingil juhul ei pane seni vabalt liikunud looma wc-sse kinni. See on kõige kohutavam, mida üks inimene enda looma suhtes üldse teha saab, kui pole just tegu kutsika v kassipoja distsiplineerimisega kümneks minutiks vahetult peale pahanduselt tabamist. Ööks ajaks ja täiskasvanud, mõistusel oleva looma – no tõsiselt, mida see peaks talle õpetama? Ta läheb veel rohkem stressi.
Piira algul lihtsalt ligipääs voodile. Ta teeb seda, et sulle midagi seletada. Seleta siis vastu märkide ja tegude keeles. Osta uks, kui sul seda veel pole ja pane see kinni. Las kraabib, siis lased korra sisse, lased madratsit nuusutada, ütled paar pahandavat sõna ja saadad uuesti välja. Pikka loengut pole mõtet pidada ei koerte, kasside ega väikelastega. Nad lihtsalt ei saa pikast mulinast aru.
Ja samal ajal maanda nende stressi. Me kõik oleme vahepeal stressis ja väljendame seda nagu oskame. Su kass teeb seda niimoodi. Kuna ta on sinu loom, on tema stressi lahendamine sinu töö. Töö ei tähenda siinkohal midagi hullu, vaid lihtsalt enda proovilepanekut mugavustsoonist väljatulekul. Usu – see on lihtne ja sa saad hakkama. Allaandmine pole pooltki nii arendav ja edasiviiv kui probleemi lahendamine. Lahendad selle probleemi, lahendad ka kõik järgmised elus.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Sina ei saali kasse. Ja arvad, et ongi normaalne see, kui inimene armasab ühte looma ja teisi vihkab. Aga ei ole nii. Enamus siinseid ikka võtavad asja mõistusega. Asi ei ole mitte selles, et koei ei sallitaks, aga selles, et antud olukorras on kass see, kelle elu rutiini segati ja antud olukorras lihtsalt ei ole aus kassi kodust ära saata. mina armastan nii kasse kui koeri.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kommentaar eemaldatud.

Perekooli Moderaator

Please wait...
Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 120 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Kas anda kass ära..või koer?