Esileht Ajaviite- ja muud jutud Kas anda kass ära..või koer?

Näitan 30 postitust - vahemik 61 kuni 90 (kokku 120 )

Teema: Kas anda kass ära..või koer?

Postitas:
Kägu

Kassid on ikka rõvedad elukad, kusevad ja situvad kuhu juhtub, miks sellist üldse pidada, fuihh!

Mitte sinna, kuhu juhtub, vaid selle inimese voodisse, kes neile liiga on teinud.

Ei imesta, kui selleks kohaks “juhtub” tihti sinu voodi olema…

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Kassid on ikka rõvedad elukad, kusevad ja situvad kuhu juhtub, miks sellist üldse pidada, fuihh!

Mitte sinna, kuhu juhtub, vaid selle inimese voodisse, kes neile liiga on teinud.

Minu voodi? Ei ole mul iial kassi olnud ega võta ka, on piisanud kassipidajate lugude kuulamisest. Lisaks oksendavad kah.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Minu voodi? Ei ole mul iial kassi olnud ega võta ka, on piisanud kassipidajate lugude kuulamisest. Lisaks oksendavad kah.

Ma võin sulle saladuskatte all öelda, et ka koerad oksendavad mõnikord, neil on kombeks endale õues igasugu sitta (jah, konkreetselt isegi sitta) sisse süüa. Koer ei pese ennast iial, samas võib minna linnuraipe või sitahunniku otsa püherdama, talle meeldib. Õues olles situb ja kuseb igale poole, kuhu juhtub. Kui sa temaga piisavalt ei jaluta, siis kuseb ja situb ka koer sulle tuppa. Kui sa koera väärkohtled (antud loos on kass väärkoheldud), siis hakkab ka koer igasugu hullusi tegema.

Kiitus sulle selle, eest et sa ei võta endale kassi, kui sulle kassid ei meeldi. Samas ma ei soovita sul üldse mitte ühtegi looma võtta.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Koer jookseb lahtiselt ainult oma aias, mujal rihma otsas, mis sita ja linnuraipe otsas püherdamisest ja sita sissesöömisest rääkida?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Koer jookseb lahtiselt ainult oma aias, mujal rihma otsas, mis sita ja linnuraipe otsas püherdamisest ja sita sissesöömisest rääkida?

Sina vist koertest eriti palju ei tea, eks? Koer suudab ka rihma otsas olles nii kiiresti selle pala sisse ampsata ja alla neelata või ka püherdamise sooritada, et sa ei jõua lihtsalt reageeridagi.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 18 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Mina saan olukorrast päris hästi aru, sest elada konstantselt kassi terrori all, kes võtab endale julguse ja õiguse peremeeste voodisse sittuda ja kusta – see ei sobi kohe absoluutselt mitte ja sellist asja ei tohiks kass teha. Ega inimene aktsepteerida. Sellisele käitumisele järgneb karistus. Ja kass saab väga hästi aru mille eest teda karistatakse, nagu ta saab ka aru, et ta ei tohi nii teha. Ja kui kass ei soovi hügieenireeglitest kinni pidada, siis ei olegi eriti palju variante, kui just pere ei soostu sellega, et terve elamine hakkab kassikuse järele lehkama. Ja kassikuse lehka elamisest välja saada on ikka juba väga keeruline.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Sina vist koertest eriti palju ei tea, eks? Koer suudab nii kiiresti selle pala sisse ampsata ja alla neelata või ka püherdamise sooritada, et sa ei jõua lihtsalt reageeridagi.

Ära targuta ja sinata kogu aeg, mul on isal koer ja enamasti jookseb ta oma aias, ise elan korteris, kus koera pidamist kindlasti ei poolda.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Sina vist koertest eriti palju ei tea, eks? Koer suudab nii kiiresti selle pala sisse ampsata ja alla neelata või ka püherdamise sooritada, et sa ei jõua lihtsalt reageeridagi.

Ära targuta ja sinata kogu aeg, mul on isal koer ja enamasti jookseb ta oma aias, ise elan korteris, kus koera pidamist kindlasti ei poolda.

Tupsukene, see ei sinu ISAL koer on, ei anna sulle mingeid teadmisi koertest. Kasva veel.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Tupsukene, see ei sinu ISAL koer on, ei anna sulle mingeid teadmisi koertest. Kasva veel.

Kasva ise, targutaja.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Olen pidanud koera ja kassi. Kass on ikka palju puhtam loom ja õpib kohe liivakastis käimise ära. Koeraga läheb ikka aega enne kui puhtust pidama õpib. Samuti on ei vaja kass pesemist. Koer suudab ennast ära määrida.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 11 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Olen pidanud koera ja kassi. Kass on ikka palju puhtam loom ja õpib kohe liivakastis käimise ära. Koeraga läheb ikka aega enne kui puhtust pidama õpib. Samuti on ei vaja kass pesemist. Koer suudab ennast ära määrida.

Tõsi, aga kuidas see antud juhul üldse asjasse puutub?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Teenaalgataja olen.
Huvitav, et paljud ei saa aru sellest- et minu peamine soov oleks hetkel, et kass oleks rahul. Ega ma teda ära anda ei taha selepärast, et ta mulle enam armas ei ole. Seda varianti kaalusin ikka selleks, et kassil oleks parem. Jaa ei ole plaaninud teda varjupaika või vöörale anda (ikka mõnele tuttavale).

Ja mida hullu sellest on, et kass öösel wc kinni on? Meil on ilus, avar wc- kus ta ka ise võimalusel aknalaual pikutab. Ega ma teda sinna ei visanud- ikka koos tema asjadega kolisin ta sinna. Isegi tema kraapimispuu ja mänguasjad viisin sinna. Sellepärast hurjutada mind on natuke üleliigne! Ma lihtsalt ei saa lubada, et panen kõikidel magamistoa uksed kinni. Peres on väiksed lapsed ja loomulikult pean ma ka öösel “valves” olema. Nii, et selle koha pealt on kass teisejärguline ja läheb ööseks wc kinni niikaua, kui selle hädade tegemise kontrolli alla saame.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Teenaalgataja olen.

Huvitav, et paljud ei saa aru sellest- et minu peamine soov oleks hetkel, et kass oleks rahul. Ega ma teda ära anda ei taha selepärast, et ta mulle enam armas ei ole. Seda varianti kaalusin ikka selleks, et kassil oleks parem. Jaa ei ole plaaninud teda varjupaika või vöörale anda (ikka mõnele tuttavale).

Ja mida hullu sellest on, et kass öösel wc kinni on? Meil on ilus, avar wc- kus ta ka ise võimalusel aknalaual pikutab. Ega ma teda sinna ei visanud- ikka koos tema asjadega kolisin ta sinna. Isegi tema kraapimispuu ja mänguasjad viisin sinna. Sellepärast hurjutada mind on natuke üleliigne! Ma lihtsalt ei saa lubada, et panen kõikidel magamistoa uksed kinni. Peres on väiksed lapsed ja loomulikult pean ma ka öösel “valves” olema. Nii, et selle koha pealt on kass teisejärguline ja läheb ööseks wc kinni niikaua, kui selle hädade tegemise kontrolli alla saame.

No ja väga õige. Kasside probleem (või õigemini probleem, mille kassid põhjustavad inimestele) on nimelt see, et kui vannitoa uks on lahti, siis ta võib seal ise terve päeva kordagi väljumata lebada. Kui see aga nüüd kinni panna, siis on tal üsna kiirelt kategooriline soov sealt välja pääseda. Kass ei salli suletud uksi, see on vana tõde.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Vaata – kassil oleks ka hea, kui sa kutsikale uue pere leiad. Kuna koer on noor – siis kiindumine ja kohanemine kiirem, kui 4,5 a kassil.
Kaasi ruumi (olgu see siis aknaga või ilma) sulgemine tekitab kassis samuti stressi ning ei ole lahendus.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Vaata – kassil oleks ka hea, kui sa kutsikale uue pere leiad. Kuna koer on noor – siis kiindumine ja kohanemine kiirem, kui 4,5 a kassil.

Kaasi ruumi (olgu see siis aknaga või ilma) sulgemine tekitab kassis samuti stressi ning ei ole lahendus.

Ei käi asjad kassi või koera suva järgi siin maailmas. INIMENE otsustab kes on tema perekliikmed, mitte looma tahtmise järgi ei käi need asjad. Püha müristus küll, inimene peab kassi pärast nüüd otsuseid ümber vaatama. Loomadel tuleb inimese otsustega leppida ja nii on. Mitte vastupidi.

Ja teine asi – vaatluse all on “koera kiindumine”, kas inimese kiindumine kutsikasse on kuidagi vähemtähtis? Kas inimese hinge, kes on endale koera soovinud ja nüüd sinu loogika järgi peaks koera ära andma, ei jää haav ja ta ei hakka iga päev mõtlema oma kutsika peale?
Tulge ikka mõistusele.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ei käi asjad kassi või koera suva järgi siin maailmas. INIMENE otsustab kes on tema perekliikmed, mitte looma tahtmise järgi ei käi need asjad. Püha müristus nüüd küll, inimene peab kassi pärast nüüd otsuseid ümber vaatama. Loomadel tuleb inimese otsustega leppida ja nii on. Mitte vastupidi.

Õige ehk nagu ütles väike prints -sa vastutad selle eest, keda sa oled taltsutanud! Inimene teeb otsuseid ja need mõjutavad temast sõltuvaid olendeid. Teemaalgataja otsus oli võtta koer, nüüd peab ta tegelema probleemiga. Ta ei tee seda kassi pärast, vaid oma südametunnistuse pärast.
Loom kahjuks peabki leppima, sest muud võimalust ei ole.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kui hetkel on tehtud otsus, et kutsikat ära ei anna ja ootame veel, et ehk kass lõpuks lepib.
Aga millist paremat lahendust sa siis pakud (hädade tegemise vastu), kui kassi kinni panna ei või?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kui hetkel on tehtud otsus, et kutsikat ära ei anna ja ootame veel, et ehk kass lõpuks lepib.

Aga millist paremat lahendust sa siis pakud (hädade tegemise vastu), kui kassi kinni panna ei või?

Mina tean täpselt mida ma teeksin sellises olukorras. Juba esimesel korral, kui kass voodisse sittus ja kusi, oleksin ta kinni nabinud ja ninapidi hunniku sisse pistnud, sealjuures oleks ta saanud tutistada ja kuulda sõnu “häbi, häbi, ei tohi”. Muuseas, teatud sõnad tuleks kassile juba pisikesest peale selgeks õpetada, olgu see siis “ei tohi” või “häbi” v mis iganes. Rohkem poleks sel korral midagi teinud. Kui ta peale seda oleks tõesti läinud uuesti tegema, siis oleks kordunud sama + kinnipanek vannituppa/WC-sse vms. Kui ta sealt välja saanuna oleks taas läinud oma seatempu kordama, siis oleks taas kõik kordunud juba kurjemalt ja kinni juba pikemaks ajaks + täielik ignorants tema suhtes ja oleks söögi ka eest ära võtnud tema enda nähes ja samal ajall korrutades “ei tohi”. Aga samas ma arvan, et oleks juba esimesest korralikust pragamisest piisanud.
Kass ei ole loll, ta saab väga hästi aru mis toimub ja mida ta teeb.

Aga nüüd, kus see esimesel korral kohe tegutsemine on käest lastud, pole ka midagi hullu – nüüd alusta sama moodi. Esmalt vii ta voodi juurde ja vibuta sõrmega ja ütle – ei tohi! Seejärel las läheb vabakäigule. Ja kui ta siis ikkagi läheb, siis tee selle järgi, mida ülal kirjeldasin.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Teenaalgataja olen.

Minu arust pole sul vaja küll kumbagi looma praegu ära andma hakata. Olukord on siiski nii värske alles, et ei teil endil ega kassil pole sellega aega olnud harjudagi.
Kass on stressis ja solvunud küll, kui teie voodisse meelega häda teeb ja pereliikmetega enam suhelda ei taha. Nii et kõigepealt tuleks kassi stress kuidagi maha püüda võtta. Juba soovitatud Feliway difuuser on väga hea. Royal Canini Calm toit aitab ka rahuneda (kuigi võib pikakarvalistel kassidel karvastruktuuri natuke muuta pusasemaks, nii et tihedamini peab kammima). Siis läbi mõelda, mis seoses kutsika tulekuga kassi elukorralduses täpselt muutus – kas ta kaotas nt mõne oma turvapaiga, pidi loobuma mõnest oma rituaalist? Nt oli öösel harjunud teil magamistoas voodis magama, aga nüüd kolis magamistuppa hoopis kutsikas? Tal oli lemmik-magamiskoht kuskil diivanil, aga kutsika tulekuga tal polnud seal enam turvaline? Mõtle kõik need asjad läbi. Jah, loomad on rutiinifriigid. Ning kutsikas võib täiskasvanud kassi jaoks väga ebameeldiv ja tüütu rahmeldis olla.
WC-sse kinni panemist, kui kass enne kutsika aega seda oma põhilise viibimiskohana ei tunnistanud, ma ei saa heaks kiita. Vastupidi, kass tunneb ilmselt seal veelgi enam, mida ta on kaotanud (liikumisvabaduse, võimaluse pereliikmetega koos olla jne). Ma pigem kasutaksin (tegelikult ise kasutasingi) kodunt välja minnes oma voodi vmt (mida kass on hakanud reostama) katmist õhema krabiseva dušikardinaga või suure kilega. Kassile ei meeldi esiteks selline kilejas krabisev materjal ja teiseks, kui ta suure vihaga sinna midagi teebki, siis on lihtne seda sealt koristada. Ja kodunt välja minnes kasutaksin kutsika jaoks tubast aedikut või puuri (enne tuleks harjutada teda seda võtma mõnusa rahuliku turvakohana). Siis kass säilitab oma harjunud liikumisvabaduse ja kutsikas ei pääseks teda kiusama ega tüütama. Pluss kassile difuuser ja rahustav toit.
Võib-olla on mingeid häid nippe veel, ma usun, et sul tasuks suuremate loomakliinikute juurest uurida loomade käitumisnõustajate kohta ja konsultatsiooni küsida. Neid Eestis on ja neilt on saadud reaalselt abi. Sest enamasti ei ole ju asi otseselt loomades, vaid selles, et me inimestena teeme ise nende kohtlemisega mingeid vigu, nii et ise ei aimagi.
Ning veel kord: kannatust. See asi on praegu alles liiga värske, et mingeid põhjapanevaid otsuseid vastu võtta. Andke aega ja olge kannatlikud ning leebed. Kassil võib uue loomaga harjumine aega võtta isegi kuni aasta, kuigi mul enda omadega on tavaliselt ikka vähemalt poole rutem läinud.
Ning veel üks nõuanne: tasub loomapoodidest küsida kassiuriini neutraliseerijat. Võtab ära selle lõhna, mis tavavahenditega puhastades alles kipub jääma ja kutsuma kassi edasi üles järgmistele “tegudele”.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Aga nüüd, kus see esimesel korral kohe tegutsemine on käest lastud, pole ka midagi hullu – nüüd alusta sama moodi. Esmalt vii ta voodi juurde ja vibuta sõrmega ja ütle – ei tohi! Seejärel las läheb vabakäigule. Ja kui ta siis ikkagi läheb, siis tee selle järgi, mida ülal kirjeldasin.

Ma loodan, et teemaalgatajal on piisavalt arukest, et mitte selle soovituse järgi teha. Mingit mõtet pole koera ega kassi oma loigu sisse toppida. Ta oska sellest midagi järeldada. Isegi sellest pole kasu, kui satud voodisse häda tegemise hetkel peale ja pahandad, selline võrdlev analüüs käib loomadele üle jõu. Pealegi kassi ei huvita sinu arvamus tema tegudest, ta ei proovi sulle meeldida, nagu koer seda enamasti soovib.

Ei ole sellel kassil seal vannitoas öösel viga midagi, kui pissikast ja vesi olemas ning mugavaid lesimiskohti ka. Ei pea loom (ega ka laps) saama kõike, mida tahab. Nagu lapse puhul nii ka kodulooma puhul otsustab inimene, mis on perekonna huvides parim elukorraldus. Või teisitiarvajate arust peab ka laps saama öösel üles tõusta ning ringi kolada majas, kui tal see soov on? Äkki õue mängimagi minna?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ei ole sellel kassil seal vannitoas öösel viga midagi, kui pissikast ja vesi olemas ning mugavaid lesimiskohti ka. Ei pea loom (ega ka laps) saama kõike, mida tahab. Nagu lapse puhul nii ka kodulooma puhul otsustab inimene, mis on perekonna huvides parim elukorraldus. Või teisitiarvajate arust peab ka laps saama öösel üles tõusta ning ringi kolada majas, kui tal see soov on? Äkki õue mängimagi minna?

Erinevalt inimlapsest ja koerast on kass öise-hämarikuaja eluviisiga loom, nii et selleks ajaks teda ära piirata ei pruugi anda vajalikke tulemusi. See võib vastupidi suurendada niigi stressis looma stressi ja seega töötada vastu teemaalgataja tõenäolisele eesmärgile taastada perekonna normaalne elukorraldus.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ma arvan, et teemalgataja ise saab kõige paremini aru, kas ta kass on sellest vannituppa panemisest lisastressis või ei. Mul on ka vahel üks kass ööseti vannitoas. See on ta lemmik lesimiskoht, vannitoas on põrandaküte ja ta väga armastab kraanikausis keras magada. Teemaalgataja kass samuti magas vabatahtlikult vannitoas. Minu kassile ei ole lisastressiks see, kui see vannitoa uks kinni panna, vabalt magab seal terve öö ära. Aga mu teine kass hakkab kohe kolistama ja njäuguma, kui ta vannituppa kinni panna. Vahe on selgelt näha. Nii et teemaalgataja, kui su kass seal vannitoas rahulikult magab öösel, siis ma ei muretseks selle pärast, et tal seal halb on.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Erinevalt inimlapsest ja koerast on kass öise-hämarikuaja eluviisiga loom, nii et selleks ajaks teda ära piirata ei pruugi anda vajalikke tulemusi. See võib vastupidi suurendada niigi stressis looma stressi ja seega töötada vastu teemaalgataja tõenäolisele eesmärgile taastada perekonna normaalne elukorraldus.

Jah, kahtlemata oleneb, mis varem oli selles peres tavaks. Kui kass varem öösiti rahulikult magas, siis pole ka nüüd probleem, kui ta magab vannitoas. Kui kassil varem lubati öösiti majas trallida, siis on kahtlemata probleem, kui ta kuhugi suletakse. Eeldan, et kuna majas on lapsed, siis oli see kass varemgi öösiti rahulik ja magas, mitte ei olnud aktiivne. Sellest lähtuvalt ka oma vastuse vormistasin.
Eks tõesti näeb omanik kõige paremini, mis kassile sobib ja mis mitte, seega ei ole vaja eemalviibijatel ahhetada ega hukka mõista, kui omanik kassi ööseks mingisse ruumi sulgeb.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ja teine asi – vaatluse all on “koera kiindumine”, kas inimese kiindumine kutsikasse on kuidagi vähemtähtis? Kas inimese hinge, kes on endale koera soovinud ja nüüd sinu loogika järgi peaks koera ära andma, ei jää haav ja ta ei hakka iga päev mõtlema oma kutsika peale?
Tulge ikka mõistusele.

Ja kassi võib ära anda, kes on olnud 4,5 aastat pereliige ja maganud tütre kaisus? See ei jäta hinge muidugi midagi…..

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mina tean täpselt mida ma teeksin sellises olukorras. Juba esimesel korral, kui kass voodisse sittus ja kusi, oleksin ta kinni nabinud ja ninapidi hunniku sisse pistnud, sealjuures oleks ta saanud tutistada ja kuulda sõnu “häbi, häbi, ei tohi”. Muuseas, teatud sõnad tuleks kassile juba pisikesest peale selgeks õpetada, olgu see siis “ei tohi” või “häbi” v mis iganes. Rohkem poleks sel korral midagi teinud. Kui ta peale seda oleks tõesti läinud uuesti tegema, siis oleks kordunud sama + kinnipanek vannituppa/WC-sse vms. Kui ta sealt välja saanuna oleks taas läinud oma seatempu kordama, siis oleks taas kõik kordunud juba kurjemalt ja kinni juba pikemaks ajaks + täielik ignorants tema suhtes ja oleks söögi ka eest ära võtnud tema enda nähes ja samal ajall korrutades “ei tohi”. Aga samas ma arvan, et oleks juba esimesest korralikust pragamisest piisanud.

Kass ei ole loll, ta saab väga hästi aru mis toimub ja mida ta teeb.

Natuke lihtne oled peast? See sama, nagu jätad kassi kasti koristamata ja pärast karistad teda, kui ta häda mujale teeb, kuigi ise oled süüdi, et liiv oli must ja ta ei tahtnud sinna minna. Samamoodi on pererahvas “süüdi”, et kass on stressis ja oleks vale teda traumeerida löömise/nina häda sisse toppimisega või mida iganes. Minu arust on teemaalgataja teinud õigesti, et hoiab kassi oma avaras vannitoas, kui ei ole võimalik silma peal hoida. Muul ajal oleks hea jaole saada, kui ta end häda tegema sätib – kohe manitseda ja liivakasti tõsta.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mul on hea meel näha, et teemaalgataja on otsustanud veel proovida. Siin oli paar väga head soovitust – ja kamaluga väga halbu soovitusi – ja usun, et tulebki anda aega atra seada, kutsikas on nii aktiivne ja väsitav tegelane, et kassil vast sellepärast ongi närvid läbi ja pisut solvunud, sest kutsikas vajab tihtipeale rohkem tähelepanu kui vanem loom.

Ma ei suudaks mitte kumbagi ära anda, aga mina võtan oma lemmikuid rohkem ka nagu pereliikmeid, mitte lihtsalt loomi, keda võib ära anda ja jälle juurde võtta nii nagu ise heaks arvan. Paljudel kahjuks on selline iganenud mõtteviis, et loom on lihtsalt loom ja mul on väga kahju sellist empaatiavõimetust elusolendite suhtes näha. Võin julgelt öelda, et minu koer ongi minu jaoks natuke nagu laps – ta vajab hoolitsust, ei ole iseseisev, tal on tunded, ta mängib, käitub nagu laps. Loomulikult, kui ma oma lapsed saan, siis on minu lapsed mu jaoks tähtsamad kui koerad, aga nii kaua on minu koer ikkagi justkui minu (adopteeritud) laps ja väga oluline pereliige.

Samuti on mul väga kurb lugeda selliseid nõmedusi nagu siin üks kirjutas, kes soovitas kassil nina tema enda häda sisse toppida. Esiteks, väga iganenud mõtteviis. Teiseks, kassid (ja enamasti ka koerad) näitavad sellisel tavatul hädategemiseviisil, et neil on probleem. Nad otsivad abi (ja näitavad ka solvumist) ja ei oska muudmoodi seda välja näidata. Nina häda sisse surumine on pigem järjekordne stressitekitaja. Miks karistada looma millegi eest, milles ta ise isegi süüdi pole?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mul on hea meel näha, et teemaalgataja on otsustanud veel proovida. Siin oli paar väga head soovitust – ja kamaluga väga halbu soovitusi – ja usun, et tulebki anda aega atra seada, kutsikas on nii aktiivne ja väsitav tegelane, et kassil vast sellepärast ongi närvid läbi ja pisut solvunud, sest kutsikas vajab tihtipeale rohkem tähelepanu kui vanem loom.

Ma ei suudaks mitte kumbagi ära anda, aga mina võtan oma lemmikuid rohkem ka nagu pereliikmeid, mitte lihtsalt loomi, keda võib ära anda ja jälle juurde võtta nii nagu ise heaks arvan. Paljudel kahjuks on selline iganenud mõtteviis, et loom on lihtsalt loom ja mul on väga kahju sellist empaatiavõimetust elusolendite suhtes näha. Võin julgelt öelda, et minu koer ongi minu jaoks natuke nagu laps – ta vajab hoolitsust, ei ole iseseisev, tal on tunded, ta mängib, käitub nagu laps. Loomulikult, kui ma oma lapsed saan, siis on minu lapsed mu jaoks tähtsamad kui koerad, aga nii kaua on minu koer ikkagi justkui minu (adopteeritud) laps ja väga oluline pereliige.

Samuti on mul väga kurb lugeda selliseid nõmedusi nagu siin üks kirjutas, kes soovitas kassil nina tema enda häda sisse toppida. Esiteks, väga iganenud mõtteviis. Teiseks, kassid (ja enamasti ka koerad) näitavad sellisel tavatul hädategemiseviisil, et neil on probleem. Nad otsivad abi (ja näitavad ka solvumist) ja ei oska muudmoodi seda välja näidata. Nina häda sisse surumine on pigem järjekordne stressitekitaja. Miks karistada looma millegi eest, milles ta ise isegi süüdi pole?

Muidu väga kaunihingeline jutt kukkus sul selle hetkeni välja, kus teatasid et laste sündides need siiani laste asemel olnud adopteeritud pereliikmed polegi enam sama tähtsad. Kuidas siis nii?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Muidu väga kaunihingeline jutt kukkus sul selle hetkeni välja, kus teatasid et laste sündides need siiani laste asemel olnud adopteeritud pereliikmed polegi enam sama tähtsad. Kuidas siis nii?

Jah, mõtlesin ise ka sellele, kui olin jutu juba ära kirjutanud. Muidugi jääb mu koer alatiseks mulle sama kalliks ja armsaks nagu ta alati on olnud. Pean teda ikka nagu oma pisikeseks adopteeritud lapseks ja tähtsust ei kaota ta kunagi, aga oma päris laps on ju ikkagi pisut teine tera. Oleks imelik, kui ma sätiks oma koera oma lastest ettepoole.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Vaata, see on küll jumala vale! Nad situvad ja kusevad kuhu jumal juhatab. Näit korra esikusse paigutatud koolikotti (vaid üks näide). Ja ka selle “liiga tegemise” alla võib liigitada kõik, mis neile ei meeldi.

Please wait...
Postitas:
Kägu

see noorem ja armsam loomake alles jätta

Imelik arusaam, et noorem on armsam. Ma olen alati püüdnud aru saada, mis inimloomad need on, kes kassipoegi nunnutavad ja täiskasvanuna kassi tänavale löödav – ilmselt siis sellised, kelle jaoks noored loomad on armsad ja täiskasvanud mitte.

Minu vanast kassist polnud mulle ükski loom armsam, ja ometi olen ma koerainimene.

Please wait...
Näitan 30 postitust - vahemik 61 kuni 90 (kokku 120 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Kas anda kass ära..või koer?