Esileht Kodunurk Kas anda korteri müük maaklerile üle?

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 75 )

Teema: Kas anda korteri müük maaklerile üle?

Postitas:
Kägu

Müüme oma korterit, just sai kolm kuud täis. Kuulutus on üleval kolmes suuremas kinnisvaraportaalis, FB-s, regulaarselt tellin portaalidest lisateenuseid (et kuulutus saadetaks uuesti meili peale jne). Huvilisi on ikka olnud, meili teel on küsitud küsimusi, koha peal vaatamas on käidud neljal korral, neist ühtede puhul mees tahtis kohe ära osta, aga naine tahtis veel ringi vaadata, talle ei sobinud, et rõdu on tänava poole. On tehtud ka mitmeid hinnapakkumisi, aga need on olnud pigem humoorikad, kuigi üks oli selline, et kui tõesti kiireks läheb, siis võibolla isegi võtaks selle pakkumise vastu, kuigi eks ta madalavõitu oli.

Kui panime korteri müüki, siis mõtlesime, et proovime alguses ise müüa ja kui välja ei tule, siis võtame maakleri. Tegime korralikud pildid (kuskil ei vedele midagi, mul on endal piisavalt kunstilist silma ka), kirjutasime põhjaliku kirjelduse, mul on selline töö, et saan telefonile kogu aeg vastata, vene keelt räägin ka. Me elame ise selles korteris sees müügi ajal, ma ei saa tegelikult üldse aru, milleks meil maaklerit vaja peaks minema. Aga kuna korter on siiani müümata, siis natuke kripeldab, et äkki on siin mingi nüanss, millele ma pihta ei saa. Leidsin ka perekoolist ühe sellise vanema teema (ei leia seda enam kahjuks üles), kus teemaalgataja küsib, et miks ei taheta kinnisvara osta otse omanikult. Et tal kinnisvara seisis kuid, keegi ei tahtnud, tehti ainult napakaid pakkumisi, aga siis maakler müüs niks-naks maha.

Kas on keegi olnud sarnases olukorras? Et kuigi korralik kuulutus on igal pool üleval, siis enne maakleri sekkumist siiski ei ole kinnisvara müüdud saadud?

Kolm kuud ei ole muidugi teab mis pikk aeg ka, enne meid see korter oli minu teada pool aastat müügis…

+2
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Teie juhtumi puhul oleks maakler mõttetu lisakulutus.

Otse omanikult ostmine on alati pluss. Maakler ei oma mingit lisaväärtust.

kui elaksite kaugel ja ei saaks ise korterit näidata, siis võtaks maakleri.

3kuud on lühike aeg ka. Kas korterile on hindamine tehtud, ehk on hind liiga kõrge hoopis?

+16
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Me müüsime just korterit. Aga teises linnas. Võtsime maakleri. Hindamisakt korterile oli 121 000. Meie palusime tõsta alustuseks 124 900 peale. Ma ei valeta – maakler pani pildid üles õhtul kella 20 ajal. Hommikul kell 11 helistas, et läheb kahele näitama. Kell 13 helistas, et müüdud – üks hakkas kauplema, teine maksis kohe notari deposiidi ära. Helistajaid olevat olnud veel 5-6, aga need tahtsid kõik kõvasti kaubelda. Sai müüdud 124 900ga. Kõik see oli teissipäeva hommikul, notar oli reedel ja reedel oli raha ka käes.
Ise me mõüüsime seda enne 5 nädalat, aga polnud jaksu kaapida seda näitama kogu aeg siiski.

+3
-8
Please wait...

Postitas:
Kägu

pigem vaataks üle hinna – ega pole liiga kõrge sarnaste korteritega võrreldes (asukoht, seisukord, suurus). Kas piltidele lisaks on korralik põrandaplaan?

+4
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mina anonüümsetesse maakler müüs niks-naks sõnavõttudesse ei usuks eriti. Kui keegi seda oma näo ja nimega väidaks, siis võibolla usuksin. Mina olen 2x kinnisvara ostnud, mõlemal korral otse omanikult. Neist ühel korral müüs sama korterit ka maakler, loomulikult kontakteerusin otse omanikuga ja ostsin ilma maakleritasu sisaldava juurdehindluseta.

Praegu on laenuvõtmine nii kallis, et inimesed valivad oluliselt rohkem, kuhu ja mida ostavad. Kui huvilisi on, aga tehinguks ei lähe, ei ole probleem kuulutuse nähtavuses või piltides vaid milleski muus, mis kohe kuulutuses välja ei paista (maja ümbrus räämas, korteris või trepikojas imelik lõhn, räpakad naabrid trepikojas, kisakõridest lapsed hoovis mängimas, vales suunas asuv rõdu vmt põhjused). Ükski maakler seda ei muuda.

+9
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mina anonüümsetesse maakler müüs niks-naks sõnavõttudesse ei usuks eriti.

Mina ka ei usu.

Vara müügiedukus ei sõltu absoluutselt sellest, kas müüakse maakleriga või mitte. Maakleri vahendus ei muuda vara mitte kuidagi atraktiivsemaks.

Omanikul on oluline teha oma kinnisvarast korralikud pildid ning koostada korralik kuulutus. Ei ole üht ega teist keeruline teha.

+7
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Praegu ongi raskem müüa, sest kinnisvara on nii kallis ja laenutingimused halvad. Praegu ostavad vaid need, kellel tõesti on hädasti tarvis, teised lükkavad ostu edasi. Investeeringuks ka ei osteta väga, ainult siis, kui on väga hea hind ja/või väga hea korter.

+5
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Teemaalgataja olen. Ma usun, et hind on sobiv. Olen umbes aasta aega analoogsete korterite kuulutusi jälginud ja mul on uued kuulutused meilile tellitud. Kaks korda on müügile tulnud meie korterist odavam korter ja need kuulutused on ka paari päevaga ära kadunud, ilmselt siis ongi kohe ära ostetud. Hetkel on meie korter omalaadsete hulgas kõige soodsama hinnaga, aga tõesti, meil rõdu on tänava poole, akendest näeb ka valdavalt ainult teisi maju (kuigi vahepeal on suured muruplatsid ka, kellegi aknad otse akna taga ei ole) ja korter on pigem väike. Vaade on ainus asi, mis saaks koha peale tulles häirida, maja on uuem, piirkond väga hea, ei ole mingeid haisusid või kahtlast kontingenti vms. Aga eks ta ongi selline kompromisskorter, me ise oleksime ka tookord midagi muud võtnud, lihtsalt hind ahvatles (oli ka siis teistest odavam) ja me teadsime, et niikuinii vajame edaspidi midagi suuremat. Hinna langetamise ruumi veel veidi on, aga seda saab ka ilma maaklerita teha.

Põrandaplaani tõesti ei ole.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kord kuus võiks hinda langetada. Pool aastat müüki on tavaline.

+2
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Teemaalgataja olen. Ma usun, et hind on sobiv. Olen umbes aasta aega analoogsete korterite kuulutusi jälginud ja mul on uued kuulutused meilile tellitud. Kaks korda on müügile tulnud meie korterist odavam korter ja need kuulutused on ka paari päevaga ära kadunud, ilmselt siis ongi kohe ära ostetud. Hetkel on meie korter omalaadsete hulgas kõige soodsama hinnaga, aga tõesti, meil rõdu on tänava poole, akendest näeb ka valdavalt ainult teisi maju (kuigi vahepeal on suured muruplatsid ka, kellegi aknad otse akna taga ei ole) ja korter on pigem väike. Vaade on ainus asi, mis saaks koha peale tulles häirida, maja on uuem, piirkond väga hea, ei ole mingeid haisusid või kahtlast kontingenti vms. Aga eks ta ongi selline kompromisskorter, me ise oleksime ka tookord midagi muud võtnud, lihtsalt hind ahvatles (oli ka siis teistest odavam) ja me teadsime, et niikuinii vajame edaspidi midagi suuremat. Hinna langetamise ruumi veel veidi on, aga seda saab ka ilma maaklerita teha.

Põrandaplaan ei huvita kedagi.

Hinda vaadatakse maa-ameti tegelike tegingute ruutmeetri hinda.

Su hind on kallis ja kõik.

+3
-5
Please wait...

Postitas:
Kägu

Hinna langetamise ruumi veel veidi on, aga seda saab ka ilma maaklerita teha.

Tavaliselt kui müüja ütleb, et minu arust on hind igati sobiv, aga ruumi langetada veel on, siis tähendab, et korter on räigelt kallis.

+9
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kui varem pole langetatud, siis 3 kuud hiljem võiks 10% langetada.

0
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kus see korter asub, kas Tallinna kesklinnas või Kapa-Kohilas või veel mõnes kolmandas kohas?

Millises seisukorras? Remontivajav korter ei saa maksta sama hinda mis remonditud ja heas korras korter samas piirkonnas.

Need korterid, millega sa võrdlesid, võisid olla paremas korras, suuremad, parema planeeringuga, koolile või rongijaamale lähemal, vms.

Tühjad korterid, kuhu saab kohe sisse kolida, on atraktiivsemad kui need, kus omanik veel sees elab ja mis on tema asju täis.

Iseenesest, praegusel ajal ja kui tegemist ei ole üliatraktiivse piirkonnaga, siis kolm kuud ei ole palju. Ära usu neid, kes siin ühe päevaga kinnisvara müüvad, ja veel mitu korda järjest. Aga pead olema valmis hinda alandama või kauem ootama. Ühte kahest.

+5
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

3 kuud vast vähe jah. Laps elab praegu üürikorteris ja hoiame silma peal kinnisvarakuulutustel. Hinnad on hirmsad. Me ikka vaatame, kiibitseme, siis lööme käega, et ehk tuleb midagi toredamat. Ja nii see aeg läheb, raha ka üürika peale. Samas, paneb laps ikka iga kuu raha ka tasahilju kõrvale. No ja siis veel teemad, et kas osta praegu üksikuna väike korter või suurem, kas kallima ruutmeetriga, aga uuemas majas. Ja kuna ma pole aastakümneid kinnisvara ostnud, siis ma ei tea, kas need hinnad nt KV-s on koheselt kõrgemad ja sealt läheb kauplemiseks või kuda…

Minul küll savi, kas maakler müüb või keegi teine, kui ma niikunii KVst kuulutust vaatan.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

No minul oli nii, et ise müüsin 3 kuud, müüdud ei saanud, isegi huvilisi polnud. Siis võtsin maakleri – minu enda kuulutus ja maakleri kuulutus olid samas portaalis kõrvuti ja ikka ostja võttis maakleriga ühendust, mitte minuga. Sellest juba 6 aastat möödas, aga ikka vahel mõtlen, et imelik, miks ostja mulle ei helistanud, miks ta arvas, et maakleri kaudu on parem osta? Ma kaotasin päris palju raha maaklerile, aga mul oli müügiga kiire.

+1
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kas sul hindamisakt on? Kui ei, siis äkki oleks mõistlik ära hinnata, saaksid ise ka teada, kus su ootused võrreldes turu seisuga hetkel on. Kui ütled, et müüdud on vahepeal paar sarnast odavamat korterit, siis need müüdi ilmselt kuulutuses olnud hinnast veel natuke odavamalt. Hind, mis on kirjas kuulutuses, ei ole seisva või langeva turu puhul reeglina see hind, millega lõpuks tehinguks läheb. Mina paneks soovitud hinnast nats kõrgema hinna (näiteks +5%) ja soovijatele tulekski vastu selles juurde pandud vahemikus, et ok, kui kohe tehinguks läheb, müün 5% odavamalt. Seda muidugi eeldusel, et  soovitud hind hindamisaktiga enam-vähem kokku langeb. Ostjale meeldib tunda, et sai hinda alla kaubelda.

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Teemaalgataja siin jälle. Ma tõesti ei usu, et asi (ainult) hinnas on. Oleme hinda juba kaks korda langetanud, alguses panimegi nö kompimiseks kõrgema hinna ja isegi selle hinna juures üks maakler helistas ja küsis, et miks te nii odavalt müüte, tema just müüs paar maja edasi analoogse korteri kallimalt. Kaks maaklerit on käinud ka vaatamas ja on arvanud, et hind on okei. Ja üks inimene oli valmis kohe selle hinnaga ära ostma, ta isegi ei tahtnud tingida, aga naine polnud nõus. Otseloomulikult sõltub hind asukohast, maja seisukorrast, korteri seisukorrast, parkimiskoha olemasolust jne. Kui ma ütlesin, et on alandamisruumi, siis see tähendab seda, et on konkreetne summa, mida meil on vaja uue kodu sissemakseks, ja selle summani jõudmiseks on veel ruumi, aga nii odavalt siiski ei sooviks müüa, selline pakkumine on meile juba tehtud ka.

Siin on nüüd jutt väga hinnekeskseks läinud. Muidugi, kui ikka ostjat ei tule, laseme hinda veel alla, eesmärk on ju ära müüa. Mu küsimus oli pigem, kas maakleri kaasamisel võiks olla mingigi eelis, hinda saan ma langetada ka ilma maaklerita.

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

No minul oli nii, et ise müüsin 3 kuud, müüdud ei saanud, isegi huvilisi polnud. Siis võtsin maakleri – minu enda kuulutus ja maakleri kuulutus olid samas portaalis kõrvuti ja ikka ostja võttis maakleriga ühendust, mitte minuga. Sellest juba 6 aastat möödas, aga ikka vahel mõtlen, et imelik, miks ostja mulle ei helistanud, miks ta arvas, et maakleri kaudu on parem osta? Ma kaotasin päris palju raha maaklerile, aga mul oli müügiga kiire.

Ostjal on maakleriga lihtsamm, kuna tegu professionaaliga, kes teab, kuidas asju ajada. Mõtle, kui müüjaks on 90-ne vanadaam. Või teist keelt kõnelev. Või kiuslik inimene.

+6
-6
Please wait...

Postitas:
Kägu

Jaaa! Maakler tuli, ja siis kõik asjad lahenesid sekundiga, lausa imeväel!

+4
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kindlasti tee ise hindamisakti ja maini seda – ehk iga huviline saab ise siis selle alusel panka taotluse saata. Sinul on üks kord raha välja käia – iga huviline peaks ise käima ja juhul kui pank nt laenu ei annagi on kulu korstnas. See annab väga palju huviliste saamiseks juurde.

+7
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Näe, just TA jaoks täna artikkel:

https://kodu.postimees.ee/7887544/maakler-opetab-13-praktilist-nippi-oma-kodu-muugiks

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mina paneks soovitud hinnast nats kõrgema hinna (näiteks +5%) ja soovijatele tulekski vastu selles juurde pandud vahemikus, et ok, kui kohe tehinguks läheb, müün 5% odavamalt. Seda muidugi eeldusel, et  soovitud hind hindamisaktiga enam-vähem kokku langeb. Ostjale meeldib tunda, et sai hinda alla kaubelda.

See peab ikka väga hea kinnisvara olema, et kõrgema hinna puhul üldse vaatajaidki tuleks.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mina paneks soovitud hinnast nats kõrgema hinna (näiteks +5%) ja soovijatele tulekski vastu selles juurde pandud vahemikus, et ok, kui kohe tehinguks läheb, müün 5% odavamalt. Seda muidugi eeldusel, et soovitud hind hindamisaktiga enam-vähem kokku langeb. Ostjale meeldib tunda, et sai hinda alla kaubelda.

See peab ikka väga hea kinnisvara olema, et kõrgema hinna puhul üldse vaatajaidki tuleks.

Kas sa tõesti arvad, et ostja jaoks on suur vahe, kas hind on 93 000 või 98 000 või kallima kinnisvara puhul 221 000 või 232 000? Kui ikka konkreetne objekt pakub huvi, siis võtad ühendust ja üritad hinda alla kaubelda ka siis, kui tegelikult kuulutuses olevat hinda maksma oleks nõus.

+2
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Jah kui sarnaseid on müügil mitmeid, nii nagu praeguse seisva turu puhul ongi.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Maakler eeldatavasti midagi erilist juurde ei anna. Võite veel fotod kriitilise pilguga üle vaadata, äkki peaks teise nurga alt või päikselisema ilmaga mõned uued tegema.

Soovitaks samuti hindamisakti tellida. Siis näete, kas ikka müüte mõistliku hinnaga või peaks korrektuuri tegema. Ostjale on ka lihtsam, kui saab kohe hindamisaktiga panka minna. Samas kehtib see hindamisakt ainult paar kuud ning selle eest mitusada eurot välja käia ei pruugi suuremat edu tuua.

Hetkel ongi kinnisvaras madalseis ja sarnaseid objekte palju müügis. Nii et müügiajad samuti pikemad. Kes just teie korterit tahab, sellele ei olegi timmitud fotod või pidev hinna langetamine nii olulised. Mõnikord on madal hind aga punaseks lipuks, et midagi võib selle objektiga valesti olla ning see praagitakse kohe välja. Pikalt turul olnud ja pidevalt hinda langetanud objektid on samuti kahtlased.

Need humoorikad pakkumised on kiirmüügile spetsialiseerunud ärikad või jõukamad õngitsejad. Kui teil on näiteks uus sobiv objekt valmis vaadatud ning selline pakkumine röögatult madal ei ole ja te kahjumisse ei jää, siis võib ju isegi sellele mõelda. Selle ajaga, mil ise oma korteri lõpuks müüdud saate võib teile meeldinud objekt juba läinud olla ning müügihind kõiki kulusid arvesse võttes üsna lähedal sellele, mida selline ärikas pakkus. Aga meeleheitest küll sellistele müüa ei maksa.

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mina anonüümsetesse maakler müüs niks-naks sõnavõttudesse ei usuks eriti.

Mina ka ei usu.

Vara müügiedukus ei sõltu absoluutselt sellest, kas müüakse maakleriga või mitte. Maakleri vahendus ei muuda vara mitte kuidagi atraktiivsemaks.

Omanikul on oluline teha oma kinnisvarast korralikud pildid ning koostada korralik kuulutus. Ei ole üht ega teist keeruline teha.

Sa räägid ikka oma 3-aastase tasemel tõde, mida on ammu siin enne sind öeldud ju!

Loeb asukoht, loeb maja seisukord – meie ei tea, mis linnas ja kus kohas asub müüdav kinnisvara. Kui korter pole just hinnaklassis 500+ tuhat, on 3 kuud ikka juba piisav aeg, et peaks olema müüdud.

Teemaalgataja, teie probleem on tõenäoliselt liiga kõrge hind. Euribor tõuseb veel, inimesed ei saagi laenu v ei julge võtta, ostjate arv on drastiliselt kahanenud. Ehk et teil on halvim võimalik ajahetk korterit müüa. Hiljaks jäite, aasta tagasi osteti päevadega ka püksid jalast.

Kuna ei tea ei linna, maja ennast ega hinda, ei oska rohkem aidata.

+2
-7
Please wait...

Postitas:
Kägu

Väiksemaid kortereid ongi ju just lihtsam müüa. Ei tea, mis tänavast jutt, kuhu see rõdu vaatab, aga tallinnas on vähe tänavaid, mis oleks diilbreikerid:)

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ostjal on maakleriga lihtsamm, kuna tegu professionaaliga, kes teab, kuidas asju ajada. Mõtle, kui müüjaks on 90-ne vanadaam. Või teist keelt kõnelev. Või kiuslik inimene.

Ei saa sinu mõttekäigust aru.

Kas sa ei saa ise aru võlaõigus- ja asjaõigusseadusest, et vajad abi? Sa ei tea, kuidas kinnisvara tehinguid tehakse?

Tehingu teeb niikuinii notar ja selgitab kõik lahti.

Maakler on raha raiskamine.

Kas sa võõrkeeli ei valda, et keel poleks takistuseks?

90-se vanadaami eest teevad tehinguid ilmselt tema lapsed, kui ise enam aru ei saa. Muidu on Liis H platsis.

+5
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

Väiksemaid kortereid ongi ju just lihtsam müüa. Ei tea, mis tänavast jutt, kuhu see rõdu vaatab, aga tallinnas on vähe tänavaid, mis oleks diilbreikerid:)

Minu jaoks nt on “diilbreiker” suure magistraalide ääres olev kinnisvara. Ostsin ja ostan ka edaspidi vaid kvartalisisest kinnisvara. Müra on Tallinnas kohutav, vaadake mürakaarti.

+2
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mõne juhul on maakler vajalik, teeb inimesele selgeks, et ilma kasutusloata ei ole mõtet müüma hakata – pank ei anna ostjale laenu. Selline müüja oli olemas, kelle arvates oli see ostja mure. Samuti ostsin ise ühe korteri väga soodsalt – uurisin ühelt maaklerilt müügil oleva korteri kohta ja siis helistas ta minule nädal hiljem, et tuli veel parem pakkumine – käisime vaatamas ja ostsin ära. Müüja sai kahe nädalaga korteri müüdud tänu sellele.
Ega maakler imet ei tee, ise plaanisin samuti lapsele korterit osta ning hetkel ei hakka ostma hinnad on ülepaisutatud, saan aru et uusarendus ja ilus vaade – aga 280 000 ühetoalise eest on küll ilmne liialdus. See, et naabruses müügis olev korter on müüki pandud sellises hinnaga ei tähenda reaalset turuhinda, seda näitab hindamine, mis hinnaga müüakse.

+1
0
Please wait...

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 75 )

Esileht Kodunurk Kas anda korteri müük maaklerile üle?