Head Perekooli külastajad!

Perekool on Eesti esimene pereportaal. Ehkki viimastel aastatel on loodud uusi kaasaegseid suhtlus- ja infokanaleid, on Perekoolil jätkunud pikaajalisi ja aktiivseid külastajaid - oleme selle üle rõõmsad ja tänulikud.
1. juunil 2024. aastal lõpetab Perekooli foorum oma tegevuse. Hoolimata me püüdlustest hoida Perekooli heatahtliku ja toetava keskkonnana, võivad ka üksikud sobimatud postitused teha palju kurja, kahjustades asjaosaliste enesetunnet ja suhteid.
Jätkame Perekooli lehel igakuiselt uute artiklite ja taskuhäälingu osade avaldamist. Olete südamest oodatud ammutama kaasaegseid tõenduspõhiseid teadmisi naise ja lapse tervise, pere ja suhete teemadel.

Foorumihuvilistel on üks võimalus edaspidiseks suhtluseks näiteks äsja loodud Elufoorumis: elufoorum.com

Sisukate kohtumisteni Perekooli lehel.
Eesti Ämmaemandate Ühing

Esileht Pereelu ja suhted Kas andestate petmist?

Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 327 )

Teema: Kas andestate petmist?

Postitas:
Kägu

Pärast palub vabandust ja teeb sulle ka paar trikki voodis.

😉 ja siis mehena kujutad värvikalt ette, kuidas sinu armas naine seda trikki suure innuga teisele mehele tegi ja mida ta kõike tegi mida teine mees tahtis. Sa ei tuleks selle pealegi kuidas.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

😉 ja siis mehena kujutad värvikalt ette, kuidas sinu armas naine seda trikki suure innuga teisele mehele tegi ja mida ta kõike tegi mida teine mees tahtis. Sa ei tuleks selle pealegi kuidas.

No siin öeldi ju, et pole hullu midagi, kui mees paar apsu vahel teeb. No siis ei tohiks sellisel mehel ju midagi ka selle vastu olla, kui ta enda naine pisut teistega trikitab. Toobki värskust ellu. Küll aga olen märganud, et suuremal osal meestest on topeltstandardid enda ja oma naise tegevuse suhtes, kuigi ei peaks.

+11
-1
Please wait...
Postitas:
Kägu

Ei andestaks. Ole aus ja lõpeta suhe ära kui rahul pole. Sellist iseloomutut nartsu ma enda kõrvale ei soovi.

Neid teemasid on siin kümneid olnud. Üks jätkuvalt korduv valearusaam on see, et mees teeb kõrvalhüppeid seepärast, et ta ei ole suhtega rahul. Mees võib olla suhtega rahul, aga teeb kõrvalhüppeid, sest soovib lihtsalt midagi muud proovida.

See on tõesti väga vale ja väga levinud arusaam, et petetakse sellepärast, et oma kodust jääb midagi puudu. Ei ole nii! Petma ajendavad väga erinevad asjad. Tõsi, üks võib ka see olla, et oma kodust jääb midagi puudu või et oma kodust ei saa üldse. Aga lisaks sellele on veel variante, miks petetakse. Ja siinkohal ei ole petetul endal mitte mingit rolli.

Ma jätsin oma petturist abikaasa maha. Ja EI ANDESTA ka talle. Ei andesta sellepärast, et ta pettis mind korduvalt meie abielu jooksul. Me olime truudusest ja petmisest palju rääkinud, ja ta teadis, mida mina mõtlen sellest teemast. Miski naiselik vaist ütles mulle aegajalt, et lugu pole õige – midagi toimub. Aga kinni võtta ei olnud mul mitte millestki. Mõnikord küsisin talt otse. Ja ta valetas. Alati ja igakord valetas. Ja raius oma “tõde” kuni sinnamaani välja, kuni mulle sõbranna rääkis, mida oli teada saanud. Ka siis ajas tagasi ja valetas. Kuni ükskord purjuspäi mulle siis ükskord üles tunnistas.

Vabandust, aga MIKS peaks sellist käitumist andestama?

+11
-1
Please wait...
Postitas:
Kägu

Vot kukub küll. See ettekujutus, kuidas ta teist naist suudleb ja nii edasi…täiesti kukub tükk ära.

Kui sina nii kergesti igast asjast põlema lähed ja julmalt kätte maksma hakkad, siis järelikult pole sa oma meest kunagi armastanudki. Alati on võimalus, et kaval naine tõmbas alatusega mehe orki või joodeti midagi sisse, kergendavaid põhjuseid võib palju olla. Ei saa ühe väikese asja pärast kogu aastakümnete elu ja lapsi korstnasse kirjutada. Iseasi kui mees ülbe ja ei mõtlegi vabandada,. Siis tõesti ta näitab, et on sinust ükskõik. Aga kui ikka mees südamlikult veenab, et sellist vastikut vahekorda ta iialgi ei korda ja täitsa paha ebameeldiv tunne ja mälestus, siis võiks ju andestamisele mõelda. Kui naine südame poolest heale mehele apsu andestada ei suuda, siis on ta ise üks halastamatu inimene

Sellise mehe jätaks ilma mõtlemata maha, kes hakkaks sellist jura ajama. Vastutab ikka petja ise, mitte see naine kellega peteti. Sul mees mingi rumal kelgunöör, et nii lihtsa vaevaga ära räägitud saab ning ise enda eest otsuseid teha ei oska?

See on ju OT, kes on teadupoolest meesterahvas. Kas on mõtet temaga dialoogi astuda?

+6
-1
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

lugesin ja lisan et petmine ei ole ok tegevus ja minu mõistes kaht võõrast inimest ühendav armastus ja sellega kaasnev suhe ja kõik muu hea on ainus mis kahte inimest tõeliselt ühte liidab. suhtes kehtivad kindlad reeglid ja ustavus on seal kõige, kõige eesridades. kui toime pannakse petmine siis peabki suhe läbi saama, kuna see mis teid liidab saab kahjustada ja lõpuks saavad teist jälle nö võõrad kui sedagi.

0
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

OT, kes on teadupoolest meesterahvas. Kas on mõtet temaga dialoogi astuda?

Mina mehena ütlen muud.

+2
-6
Please wait...
Postitas:
Kägu

Kui naine südame poolest heale mehele apsu andestada ei suuda, siis on ta ise üks halastamatu inimene

Sa ise andestaks või, kui su naine niimoodi pidevalt natukene “apsutaks”? Pärast palub vabandust ja teeb sulle ka paar trikki voodis. Ma arvan, et selline naine on selle apsutaja mehega paras paar ja siis võib andestada küll.

Samas, perekoolist on ikka aegajalt lugeda olnud, et miks peaks petmise pärast maailma parima isa ja muidu maailma parima mehe maha jätma. Nii et selliseid tädisid on küll, kelle arvates on see, et mees mõnikord hüppes käib, tühiasi.

+7
-2
Please wait...
Postitas:
Kägu

Samas, perekoolist on ikka aegajalt lugeda olnud, et miks peaks petmise pärast maailma parima isa ja muidu maailma parima mehe maha jätma. Nii et selliseid tädisid on küll, kelle arvates on see, et mees mõnikord hüppes käib, tühiasi.

Seda kirjutas peamiselt üks, kes armastas ennast meheks nimetada.

+3
-3
Please wait...
Postitas:
Kägu

Mehi on siin muidugi rohkem, kes petmist õigutavad. Nende nägemuses on mees nagu mingi ahv, et kui pakutakse, ei saa ju ära öelda, alumine pea nõuab tegutsemist. Ja kui naine on nii paha, et sellepärast kohe välja viskab, on ta vaimselt vägivaldne. Siin on üks teatud tüüp, kes seda plaati kogu aeg ketrab ja ketrab.

+12
-1
Please wait...
Postitas:
Kägu

Ei, siin on siiski ka naised ise nii kirjutanud.

OT ajab teistsugust jura.

+6
-1
Please wait...
Postitas:
Kägu

Ei, siin on siiski ka naised ise nii kirjutanud.

Naisi on siin ka, kes nii kirjutavad, see on täiesti tõsi. Pakun, et nad ei armasta oma meest, seega jätab suht külmaks, millega ta tegeleb. Kui pakub materjaalse heaolu ja tegeleb lastega, siis ongi asi korras. Äkki on ka endal mõni silmarõõm, siis on mehest veel rohkem savi. Ongi see kooselu nagu pigem majanduslik üksus, mitte armupaar, siis pole sel petmisel tõesti ju erilist tähtsust.

+3
-1
Please wait...
Postitas:
Kägu

Mehi on siin muidugi rohkem, kes petmist õigutavad. Nende nägemuses on mees nagu mingi ahv, et kui pakutakse, ei saa ju ära öelda, alumine pea nõuab tegutsemist. Ja kui naine on nii paha, et sellepärast kohe välja viskab, on ta vaimselt vägivaldne. Siin on üks teatud tüüp, kes seda plaati kogu aeg ketrab ja ketrab.

https://naine.postimees.ee/7975102/mees-pettis-naist-tema-parima-sobrannaga-jain-elus-esimest-korda-taiesti-uksi
(artiklis on vaheldumisi sõbrannast ja sõbrast juttu, äkki mees pettis siis hoopis mehega oma naist eheheee)

Mees pettis oma naist naise enda parima sõbrannaga, sest naise parim sõbranna soovis seksida oma parima sõbranna mehega, st ei löö naine petmises ise samuti risti ette, olgu või parim sõbranna mees.

0
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

Käib ühe korra ära, ega mul sellest tükk küljest ära ei kuku.

Vot kukub küll. See ettekujutus, kuidas ta teist naist suudleb ja nii edasi…täiesti kukub tükk ära.

Võib-olla petmist on kergem üle elada kui nüüd oma elukaaslast vaadelda sellisena nagu ta on sinuga ja kas ta ongi võimeline olema teisega kuidagi ägedamalt? Kui seks omavahel on keskpärane, siis ei seksi elukaaslane ka kellegi kolmandaga nagu james bond.

+1
-7
Please wait...
Postitas:
Kägu

Võib-olla petmist on kergem üle elada kui nüüd oma elukaaslast vaadelda sellisena nagu ta on sinuga ja kas ta ongi võimeline olema teisega kuidagi ägedamalt? Kui seks omavahel on keskpärane, siis ei seksi elukaaslane ka kellegi kolmandaga nagu james bond.

Miks sa arvad, et mees ei ole võimeline? Naiste kehad on ju erinevad, äkki mehele sobib kellegi teise keha lihtsalt rohkem?  Mees võib erinevate naiste peale täitsa erinevalt käima minna. Minu eksmees näiteks polnud kunagi minust nii rabavalt huvitatud, erilist kirge polnud meie vahel lihtsalt või ainult väga harva. Ülejäänud aja ei saanud mina aru, et mul üldse mees on. Elasime koos nagu kaks sõpra. Kui selline mind petnuks, siis oleksin arvatavasti hoopis tänulik olnud, et temast lahti sain ja ta teise leidis. Õnneks läksime niigi lahku, mitte petmise tõttu.

+4
-1
Please wait...
Postitas:
Kägu

Miks sa arvad, et mees ei ole võimeline? Naiste kehad on ju erinevad, äkki mehele sobib kellegi teise keha lihtsalt rohkem? Mees võib erinevate naiste peale täitsa erinevalt käima minna. Minu eksmees näiteks polnud kunagi minust nii rabavalt huvitatud, erilist kirge polnud meie vahel lihtsalt või ainult väga harva. Ülejäänud aja ei saanud mina aru, et mul üldse mees on. Elasime koos nagu kaks sõpra. Kui selline mind petnuks, siis oleksin arvatavasti hoopis tänulik olnud, et temast lahti sain ja ta teise leidis. Õnneks läksime niigi lahku, mitte petmise tõttu.

Jah see võib tõesti võimalik olla, sest see teine naine oli sinu exmehele avatum naine kui sina oled. Mees tundes naise avatust, käitus ka ise huvitavamalt, loomingulisemalt, vabamalt. Eks võõraga on natuke lihtsam, sest pole tekkinud varaseimaid ära tõukamisi, mulle ei meeldi nii, mulle ei meeldi naa, see tapab ka kire. Milleks proovida midagi uut kui naine ütleb EI?
Võis ka põhjus olla selles, et teine naine lõi end sinu exmehe jaoks üles, pani isegi sekspesu selga. Aga sina seda oma mehe jaoks ei teinud ja ta pettus. Meestele on väga oluline ka pakend, mitte ainult sisu. Kui sa õnnelik olid lahkumineku üle, miks siis üldse seda petmist negatiivsena näed?

+1
-11
Please wait...
Postitas:
Kägu

Tavaliselt sellised suure suuga maha jätkad on ise üksikud naised ja kõige suuremad kriitikud. Endal meest ei ole ja siis suu vesine peas korraldavad teiste elusid.

+4
-9
Please wait...
Postitas:
Kägu

Tavaliselt sellised suure suuga maha jätkad on ise üksikud naised ja kõige suuremad kriitikud. Endal meest ei ole ja siis suu vesine peas korraldavad teiste elusid.

Tugevad ja õnnelikud naised. Üksi on palju ägedam, kui petisega. Vaatad rahulikult uue mehe, kui tahad. Kui ei, siis chillid niisama.

+9
-3
Please wait...
Postitas:
Kägu

Ei ei ei, kõik inimesed teevad endale kasulikke asju. Ka iga petmine mis võib viia pärissuhte lagunemiseni on inimesel ju siiski teadlikult valitud adrenaliin. Inimene vajab millegi pärast pidevalt uusi võimalusi, uusi suhteid. Ka kõige parem ja toredam suhe ei pruugi olla ühel hetkel enam see millega jätkata soovitakse. Tekibki mingi aken selle murdmiseks, inimene kasutab seda. Ükskõik kuidas petmisi ka ei vaataks või ei analüüsiks, seal ei ole mingit muud mõistlikku põhjendust kui inimeseks olemine. Inimene ongi selline nagu ta on ja ükski keeld ei mõjuta teda enda huvide eest seismise eest.

+2
-1
Please wait...
Postitas:
Kägu

Miks sa arvad, et mees ei ole võimeline? Naiste kehad on ju erinevad, äkki mehele sobib kellegi teise keha lihtsalt rohkem? Mees võib erinevate naiste peale täitsa erinevalt käima minna. Minu eksmees näiteks polnud kunagi minust nii rabavalt huvitatud, erilist kirge polnud meie vahel lihtsalt või ainult väga harva. Ülejäänud aja ei saanud mina aru, et mul üldse mees on. Elasime koos nagu kaks sõpra. Kui selline mind petnuks, siis oleksin arvatavasti hoopis tänulik olnud, et temast lahti sain ja ta teise leidis. Õnneks läksime niigi lahku, mitte petmise tõttu.

Jah see võib tõesti võimalik olla, sest see teine naine oli sinu exmehele avatum naine kui sina oled. Mees tundes naise avatust, käitus ka ise huvitavamalt, loomingulisemalt, vabamalt. Eks võõraga on natuke lihtsam, sest pole tekkinud varaseimaid ära tõukamisi, mulle ei meeldi nii, mulle ei meeldi naa, see tapab ka kire. Milleks proovida midagi uut kui naine ütleb EI?

Võis ka põhjus olla selles, et teine naine lõi end sinu exmehe jaoks üles, pani isegi sekspesu selga. Aga sina seda oma mehe jaoks ei teinud ja ta pettus. Meestele on väga oluline ka pakend, mitte ainult sisu. Kui sa õnnelik olid lahkumineku üle, miks siis üldse seda petmist negatiivsena näed?

Ma ei usu, et mehed on kuidagi avatumad petma. Pole mulle veel ükski suhtes mees lähenenud ettepanekuga, et petame koos tema naist.

+2
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

Ei andestaks. Soovist kellegi teisega sekisida päriselt seksimiseni jõudmine võtab päris pika aja. Iga minut sellest ajast teab mees, et ta käitub valesti, aga ta endiselt jätkab tegutsemist. Järelikult on tal minu tunnetest täiesti ükskõik. Miks me siis koos peaks olema?

+7
-2
Please wait...
Postitas:
Kägu

Ei andestaks. Soovist kellegi teisega sekisida päriselt seksimiseni jõudmine võtab päris pika aja. Iga minut sellest ajast teab mees, et ta käitub valesti, aga ta endiselt jätkab tegutsemist. Järelikult on tal minu tunnetest täiesti ükskõik. Miks me siis koos peaks olema?

Aga kui sa ei tunnegi mehe vastu midagi ja ka mees seda teab, siis ei tee ta midagi valesti.

+1
-9
Please wait...
Postitas:
Kägu

Pigem enesekindlad naised, kes teavad mida väärt on. Mul ei ole vaja nui neljaks meest majja, saan ka ise suurepäraselt hakkama. Ja mispärast peaksin ma siis olema edasi mehega, kes mind ei austa?

+7
-3
Please wait...
Postitas:
Kägu

Pigem enesekindlad naised, kes teavad mida väärt on. Mul ei ole vaja nui neljaks meest majja, saan ka ise suurepäraselt hakkama. Ja mispärast peaksin ma siis olema edasi mehega, kes mind ei austa?

Mis me selle teadmisega peale hakkame? Et sul ei õnnestu leida meest kes sind ei petaks, sest sinu jaoks on mees nagu mingi ese majas mida sa taluma peaks? Miks peaks üldse ükski mees sinuga olema kui su elu keerleb petmise ümber? Austamise probleem on sul ka, kuigi sa ise väidad kategooriliselt kuidas ka sina ise mehi ei austa. Milles on sul siis mure, mida perekool saaks lahendada?

+2
-10
Please wait...
Postitas:
Kägu

Mis me selle teadmisega peale hakkame? Et sul ei õnnestu leida meest kes sind ei petaks, sest sinu jaoks on mees nagu mingi ese majas mida sa taluma peaks? Miks peaks üldse ükski mees sinuga olema kui su elu keerleb petmise ümber? Austamise probleem on sul ka, kuigi sa ise väidad kategooriliselt kuidas ka sina ise mehi ei austa. Milles on sul siis mure, mida perekool saaks lahendada?

Heh. Minul ei ole tegelikult kogemust petmisega, ei ole mina petnud ja pole ka minu kaaslased mind petnud. Ja millest sa järeldad, et mu elu petmise ümber keerleb? Ühest postitusest järeldad seda? Ma ei mõtle üldse petmise peale, miks ma peaks? Ma mõtlen sellele siis, kui selline olukord käes on või kui keegi eriti rumal sel teemal perekoolis sõna võtab.

+6
-1
Please wait...
Postitas:
Kägu

Heh. Minul ei ole tegelikult kogemust petmisega, ei ole mina petnud ja pole ka minu kaaslased mind petnud. Ja millest sa järeldad, et mu elu petmise ümber keerleb? Ühest postitusest järeldad seda? Ma ei mõtle üldse petmise peale, miks ma peaks? Ma mõtlen sellele siis, kui selline olukord käes on või kui keegi eriti rumal sel teemal perekoolis sõna võtab.

Sa räägid sellest siin juba päris pikka aega. Sa üritad koguaeg endale sisestada, kuidas mehetu elu on iseseisva ja hakkama saava naise elu. Nojaa siis tekib küsimus? Suutmatus leida kaaslast on tragöödia, kuigi inimene võib elada ka üksi. Üksi elatakse siis kui ei osata elada teise inimestega koos, see tekitaks palju muresid ja parem mitte traumeerida end ja seda teist isikut eks. Aga milleks sellest rääkida, sama tobe lugeda mingite meeste trummeldamist kuidas nemad naist ei taha, sest iseseisev mees ongi üksi ja iseseisev, no las ta siis on.

+1
-13
Please wait...
Postitas:
Kägu

Üksi elatakse siis kui ei osata elada teise inimestega koos

Sul on see viga, et mõtled, et kõik on nagu sina. Et sina oled sellepärast, et ükski naine sind ei taha ja kui leiadki kellegi, on see suhe varsti läbi, sest sa ei oska käituda. Aga kõigil ei ole nii, inimesi on erinevaid.

+6
-2
Please wait...
Postitas:
Kägu

Sul on see viga, et mõtled, et kõik on nagu sina. Et sina oled sellepärast, et ükski naine sind ei taha ja kui leiadki kellegi, on see suhe varsti läbi, sest sa ei oska käituda. Aga kõigil ei ole nii, inimesi on erinevaid.

Jälle hakkad oma laimamisega pihta. Miks mind ei peaks ükski naine tahtma või mis mure sul on minu naiste või minu eraeluga? Miks sa oma elu ei ela ja perekool on mõtete vahetamise koht, siin ei elata oma eraelu.

+1
-11
Please wait...
Postitas:
Kägu

Jälle hakkad oma laimamisega pihta. Miks mind ei peaks ükski naine tahtma või mis mure sul on minu naiste või minu eraeluga? Miks sa oma elu ei ela ja perekool on mõtete vahetamise koht, siin ei elata oma eraelu.

Mehena ma ei ssks aru, miks sa selle siis võinuks tuua.

0
-2
Please wait...
Postitas:
Kägu

Aga kui sa ei tunnegi mehe vastu midagi ja ka mees seda teab, siis ei tee ta midagi valesti.

Mehega, kelle vastu ma midagi ei tunne, ei olegi ma koos. Ka siis mitte, kui ta mind ei peta.

+2
-2
Please wait...
Postitas:
Kägu

See on ju ometi sinu jutust ilmselge, miks sind keegi ei taha!

+4
-1
Please wait...
Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 327 )

Esileht Pereelu ja suhted Kas andestate petmist?