Esileht Väikelaps kas angiin vajab antibiootikumiravi?

Näitan 7 postitust - vahemik 1 kuni 7 (kokku 7 )

Teema: kas angiin vajab antibiootikumiravi?

Lapsel on mandlitega kehvasti, kuu aja pärast on opiaeg. Augustis oli mandlipõletik, külv näitas streptokokki ja sai ABd. Uuesti olik kurk haige koos palavikuga oktoobris, sis paranes siiski rohuta. Novembris jõudis ka korra palavikuga kurguvalu tulla. Et neil kahel korral põdes lühikest aega, siis kurgukülvini ei jõudnudm seega ei tea, kas seal kasvas midagi. Nüüd siis eilsest jälle kurk valus, nina kinni ja palavik kisub ikka 39 kanti vahelduva eduga. Pole seekord veel arstile saanud, nüüd tuli nädalavahetus peale. Kas me tõesti seekord ABst ei pääse? Kas on lootust, et angiin möödub rohuta?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 13.01 19:44; 13.01 19:52; 13.01 20:31;
To report this post you need to login first.

Muretsen veel seepärast, et lapse klassis oli üks mononukleoosi juht ja see haigus annab ju sarnaseid sümptomeid. Samas ei saavat mononukleoosi enne nädalat diagnoosida.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 13.01 19:44; 13.01 19:52; 13.01 20:31;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mu laps sai kolmanda päeva õhtuks AB peale. Kiitis, et küll on hea rohi, kohe hakkas parem. Oli veel peavalu ka.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei oska keegi sellist asja ette ennustada. Pole ju kindel, et tegu angiiniga ja isegi angiini puhul on veel võimalus, et on üldse viiruslik. Eks ootate ja vaatate, kuidas kujuneb. Üldiselt on bakteriaalse angiini korral ikkagi AB-ravi vägagi näidustatud. Mis probleem sul AB andmisega on?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.

Ei ole mul mingit erilist probleemi ja bakteri puhul olen alati ikka andnud ka, kui arst on heaks arvanud. Lihtsalt ei taha seda ABd niisama ka krõbistada, kui on muid võimalusi. Seekord mädaplekke kurgus ei paista, seega loodangi, et ehk õnnestub leebemate vahenditega ravida. Laps ju alles augustis sai antibiootikumi.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 13.01 19:44; 13.01 19:52; 13.01 20:31;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina käisin täna lapsega arstil, kuna laps kaebas juba eilsest saadik, et kurk on valus ja palavik tõusis pidevalt peale panadoli mõju kadumist.
Täna arst vaatas kurku ja see oli väga punane ning tehti ka vereproov ning põletikunäitaja oli 46. Kirjutati AB.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Peate kindlasti arsti juurde minema ja vereanalüüsi andma, sellest selgub ju kohe, kas on vaja antibiootikumi või mitte.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 7 postitust - vahemik 1 kuni 7 (kokku 7 )


Esileht Väikelaps kas angiin vajab antibiootikumiravi?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.