Esileht Imetamine Kas äratate lapse max 3h tagant söömiseks üles

Näitan 7 postitust - vahemik 1 kuni 7 (kokku 7 )

Teema: Kas äratate lapse max 3h tagant söömiseks üles

Postitas:

Laps 2 nädalane – perearst ütles ja sünnitusmajas öeldi et max 3 tunni tagant tuleks laps äratada ja rinda anda, või siis mitte äratada ja lihtsalt rinnale panna…mis vanuseni seda teha tuleks? Vahest laps magab nii rahulikult ja nii halb teda üles ajada ja kui lihtsalt rinnale panna, ilma äratamata siis enamuse ajast tukub edasi ja palju ei söö. Esimese nädalaga võttis laps juurde 570g, see vist suht ok.
Kas te ka äratate ikka oma umbes samavanuseid lapsi (2-3nädalasi siis)max 3h tagant üles sööma nii päeval kui öösel?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 19.02 14:57; 10.03 12:51;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei, sest laps annab ise teada mil tal kõht tühi. Lase parem rahus magada! Mul magab vahel 7-9 tundi jutti, sööb kui üles ärkab.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui kaalus normaalselt juurde ei võta, siis püüa enne ööund st pikemat und pudel sisse sööta. Ise kahetsen, et nii ei teinud, kui meil kosumis- ja söömisraskused olid.

0
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Öösel ei äratanud sünnist saadik kumbagi last.

Esimest last äratasin esimesed 3 kuud päeval nii, et täpselt iga 3 h saaks söödud – alguses oli mul piima tekkega probleem, mistõttu oli vaja regulaarselt rinnale panna ja hiljem, kuitahtsin nö graafikut vabaks lasta, avastasin, et siis hakkas öösiti sagedamini sööma 😀 umbes 3 kuuselt päevane söömine enam ei mõjutanud öist söömist ja lõpetasin äratamise (tegelikult ta siis nagunii ei maganud ka päeval enam nii ülipikalt).

teist last äratasin päeval esimesel 3 nädalal, kuni olin kindel, et mul piima piisavalt ja et lapsel kaal tõuseb. Seejärel vaatasin, et üle 4 h ei tuleks ükski toiduvahe, mul mõlemad lapsed põõnasid päeval vankris mõnuga 😀

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mulle ütles imetamisnõustaja, et last tuleks iga 3h tagant üles ajada senikaua, kuni ta on tagasi võtnud oma sünnikaalu ja lisaks veel 100g. Tavaliselt pidi see juhtuma umbes 10 päevaga. Minu laps oli 4päevasena selles kaalus – sündis 3500g, siis võttis 100g maha ja nelja päevasena oli 3600g. Igaks juhuks paar päeva veel äratasin iga 5 tunni tagant üles, kuid umbes nädalaselt lasin tal magada, kaua tahtis ja söötsin pärast ärkamist. Iga 3h tagant äratamine oli koormav nii mulle ja tundus et ka lapsele. Ma arvan, et kui su laps on korralikult juurde võtnud, siis võid samamoodi lasta tal pikemalt magada. Varsti on ju perearsti juures esimese kuu kontroll, kus saad tagasisidet, kas laps on piisavalt juurde võtnud. Mina käisin vahepeal ka kaalumas, et olla kindel, et laps võtab piisavalt juurde. Kui selgus, et võtab, siis oli endal süda rahul ja lasin lapsel magada. 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

See kehtib tõesti ainult päris vastsündinute kohta, et nad sünnikaalu kaotusest ilusti kosuks. Arvan, et paarinädalase lapse võid kenasti lasta ööune täis magada (või kui ta ikka 4-5t jutti magab, siis ehk üles ajama hakata) ja ärkab siis kui kõht on tühi, ta on juba küllalt tugev ja vähemalt sinu antud kaaluiive on väga korralik. Pealegi on alguses piima tekkeks ka emal lapse regulaarselt rinnale panemine hea, nüüd peaks esimesed piimamured juba lahemas olema jne.

Seda õhtuse rpa pudeli soovitust eira, kui tahad korralikult lapsele rinda anda ja mitte hakata mängima lapse seedimisega.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina teemaalgataja, käisime 1 kuu kontrollis, pikkust oli lisandunud 3.5cm ja kaalu ca 970g 1 kuuga.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 19.02 14:57; 10.03 12:51;
To report this post you need to login first.
Näitan 7 postitust - vahemik 1 kuni 7 (kokku 7 )


Esileht Imetamine Kas äratate lapse max 3h tagant söömiseks üles

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.