Esileht Ilu ja tervis Kas ärevushäire või ad võtmine võib tõsta kehatemperatuuri?

Näitan 27 postitust - vahemik 1 kuni 27 (kokku 27 )

Teema: Kas ärevushäire või ad võtmine võib tõsta kehatemperatuuri?

Postitas:
Kägu

Olen viimased kuud maadelnud ärevushäirega, mis põhjustab ka mitmeid kehalisi sümptomeid (isutus, iiveldus, värinad, pidevalt külm olla, pinges tunne). Kuna enesetunne ei ole olnud hea kraadisin ennast mõned nädalad tagasi ja ehmatasin kui nägin kraadiklaasil 37.3. Nüüd olen rohkem kehatemperatuuri jälginud ja ikka jääb pidevalt sinna 37.2-37.4 kanti. Põletikku organismis vereproov ei näinud. Võtan ka antidepressante… Kas kellelgi on näiteks antidepressandid või ärevushäire/pidev stress olnud veidi kõrgema kehatemperatuuri põhjuseks?

 

+1
-8
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui sa näed kraadiklaasil 37.3 ja ehmatad, siis see ongi ärevusest. Normaalse ajukeemiaga sellise asja peale ei ehmatata ja vereproovi tegema ei lähe. Söö oma antideprekaid, proovi olla rahulik, maga ja mine jaluta või tee paar jooksusammu. Usu, see aitab.

+8
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

ehmatasin kui nägin kraadiklaasil 37.3. Nüüd olen rohkem kehatemperatuuri jälginud

Jälgi igaks juhuks veel rohkem. No nii iga tunni aja tagant umbes?

+2
-8
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui sa näed kraadiklaasil 37.3 ja ehmatad, siis see ongi ärevusest. Normaalse ajukeemiaga sellise asja peale ei ehmatata ja vereproovi tegema ei lähe. Söö oma antideprekaid, proovi olla rahulik, maga ja mine jaluta või tee paar jooksusammu. Usu, see aitab.

See ei ole normaalne temperatuur. Normaalne on alla 37.

Minu sõber ignoreeris 37,3 kanti temperatuuri peaaegu pool aastat. Siis sai vähi 4. astme diagnoosi ja läks veel pool aastat kuni suri.

0
-17
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Olen viimased kuud maadelnud ärevushäirega, mis põhjustab ka mitmeid kehalisi sümptomeid (isutus, iiveldus, värinad, pidevalt külm olla, pinges tunne). Kuna enesetunne ei ole olnud hea kraadisin ennast mõned nädalad tagasi ja ehmatasin kui nägin kraadiklaasil 37.3. Nüüd olen rohkem kehatemperatuuri jälginud ja ikka jääb pidevalt sinna 37.2-37.4 kanti. Põletikku organismis vereproov ei näinud. Võtan ka antidepressante… Kas kellelgi on näiteks antidepressandid või ärevushäire/pidev stress olnud veidi kõrgema kehatemperatuuri põhjuseks?

37,3 kehatemperatuur on täiesti normaalne!

+10
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

37,3 kehatemperatuur on täiesti normaalne!

Lollakas. Kuni 37,0 on normaalne.

https://www.virtuaalkliinik.ee/haigusteave/2016/05/31/palavik

https://www.kliinik.ee/perearst/id-26/noustamine?question=5401

+1
-12
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Osadel inimestel põhjustavad näiteks beebipillid või muud hormonaalsed rasestumisvastased vahendid väikest temperatuuritõusu. Vahel ka väsimust ja kurnatust. Võib ka ad sama mõju anda, ega ei tea.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kuule, sina tropp, kes sa siin terviseärevikule vähidiagnoosi leiutad, mine metsa kännu otsa!

Kust kraadid, kaenla alt või? Kui kõrvast või suust, siis ongi normaalne kuni 37,5.

Minul on ka tihti natuke üle 37 kaenla alt. Kogu aeg on olnud ja kooliajal sai seda vahel ka kurjasti ära kasutatud, et koju jääda või koju saada. Ema paraku küll jagas peagi matsu lahti.

Nüüd olen üle 40 aasta vana, kui kehatemperatuur üle 37 vähki tähendaks, siis nüüdseks ehk oleks juba pidanud see end kuskilt ilmutama  mis?

+6
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kuule, sina tropp, kes sa siin terviseärevikule vähidiagnoosi leiutad, mine metsa kännu otsa! Kust kraadid, kaenla alt või? Kui kõrvast või suust, siis ongi normaalne kuni 37,5.

Täiesti segi kamminud. Pane kõrva, suhu, proovi nina ka. Aga tagumik? Varba vahelt oled proovinud?

 

0
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Võta lahti ravimi infoleht ja vaata, kas t minimaalne tõus on üks sagedastest sümptomitest.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Täiesti segi kamminud. Pane kõrva, suhu, proovi nina ka. Aga tagumik? Varba vahelt oled proovinud?

Eee… Kas sa oled purjus?

Meie pere üldiselt kraadib jah end kõrvast, kasutame sellist termomeetrit: https://www.termomeeter.com/braun-thermoscan-7-infrapuna-korvatermomeeter-irt6520/

Eriti just haigestunud väikelapse puhul väga tänuväärne, pole mingit 10 min ootamist ega valvamist, et kraadiklaas kaenla all ikka õigesti paigal püsiks jms Paar piiksu ja tulemus teada. Kõrvatermomeeter on meil küll end igati end ära tasunud investeering, kiire ja täpne.

Suust kraadimine on samuti üsna tavapärane, sobivad tavalised digitaalsed kraadiklaasid, tuleb asetada keele alla. Piltidega õpetus: https://demo.staywellhealthlibrary.com/Content/healthsheets-v1/step-by-step-taking-a-childs-temperature-by-mouth/

Rektaalne kraadimine tavaolukorras täiskasvanutel ilmselt pole vajalik, küll aga kraaditakse nii tihti beebisid. Sealt saab minu teada kõige täpsema tulemuse.

Muud sinu mainitud kohad ei ole kehatemperatuuri mõõtmiseks kasutusel, küllap sellepärast, et ei anna täpset tulemust. Ei näe põhjust, miks neid proovima peaks.

+3
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kuule, sina tropp, kes sa siin terviseärevikule vähidiagnoosi leiutad, mine metsa kännu otsa! Kust kraadid, kaenla alt või? Kui kõrvast või suust, siis ongi normaalne kuni 37,5.

Täiesti segi kamminud. Pane kõrva, suhu, proovi nina ka. Aga tagumik? Varba vahelt oled proovinud?

Napakas oled või?

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Eee… Kas sa oled purjus? Meie pere üldiselt kraadib jah end kõrvast, kasutame sellist termomeetrit: https://www.termomeeter.com/braun-thermoscan-7-infrapuna-korvatermomeeter-irt6520/

Ilmselgelt ei kraadi TA end kõrvast ning teab, milline on terve elu tema tavaline kehatemperatuur olnud.

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sõltub, mis on inimese tavapärane kehatemperatuur. Minul on midagi 35-ga ja kui see tõuseks üle 37, siis ilmselgelt oleks midagi väga valesti. Minu puhul ei pädeks see, kui keegi ütleb, et 37,3 on veel normaalne. See on väga individuaalne!

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Olen TA. Oeh jah, eks ma kartsingi, et päris palju tuleb selliseid õelaid vastuseid, aga noh mis teha – kuidagi on vist nii, et millegi pärast osad tunnevad ennast paremini, kui saavad teisele nö ära panna.

Kraadinud olen ikka kaenla alt, sest sealt ma tean, mis mu kehatemperatuur tavaliselt on ja nii palju üle 37 ikka tavaliselt ei ole.

Selle antidepressandi kõrvaltoimete hulgas ei ole palavikku, samas näiteks escitalopraamil, mis on sarnase toimemehhanismiga, on väsimus ja palavik ka kõrvaltoimete nimekirjas.

Olen luganud, et selline asi nagu psühhogeenne palavik on täitsa olemas, aga mõtlesin küsida, et kas kellelgi reaalselt on kogemus, et ongi ärevus/stress/depressioon tekitanud pikemalt püsiva kõrgema kehatemperatuuri…

+2
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minul on midagi 35-ga ja kui see tõuseks üle 37, siis ilmselgelt oleks midagi väga valesti. Minu puhul ei pädeks see, kui keegi ütleb, et 37,3 on veel normaalne. See on väga individuaalne!

Seda 35 ei peeta samuti normaalseks. Mis arst ütleb?

+5
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

37,3 kehatemperatuur on täiesti normaalne!

Lollakas. Kuni 37,0 on normaalne.

https://www.virtuaalkliinik.ee/haigusteave/2016/05/31/palavik

https://www.kliinik.ee/perearst/id-26/noustamine?question=5401

Oled sina vast meeldiv inimene!

Perearst Madis Veskimägi: “Enamik inimesi usub, et normaalne kehatemperatuur peab olema 36,6 °C. Kui kehasoojus sellest juhtumisi veidi erineb, tekib kohe hulk küsimusi. Kas ma olen haige, äkki on midagi tõsist? Arstid võtavad asja märksa rahulikumalt, nemad peavad normaalseks vahemikku 36,1-37,5 °C.” ( https://tervis.ohtuleht.ee/269415/milline-on-normaalne-kehatemperatuur)

Loomulikult sõltub ka sellest, kust mõõta, aga 37,3 pole küll veel mingi palavik! Kehatemperatuur kõigub päva jooksul võrdlemisi palju.

+8
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Arstid võtavad asja märksa rahulikumalt, nemad peavad normaalseks vahemikku 36,1-37,5 °C.”

Sa võiksid ikka konteksti ka arvestada. Päeva jooksul korraks või üks päev 37.3 on tõesti ok, aga kui selline temperatuur on pidevalt ja päevade viisi, siis tuleks ikkagi vaadata, milles asi. Iga perearst teab seda.

TA küsimusest. Mina vastust ei tea, et kas võib ärevus kehatemperatuuri tõsta, aga ma tean, et minul on kord elus olnud ärevusperiood ja sellele andis samuti hoogu pidev seletamatu 37.2-37.3 temperatuur. Tagantjärele ma ei tea, mis oli põhjus ja mis tagajärg – kas miski siiski põhjustas selle pisikese palaviku ning see omakorda minus ärevuse, või vastupidi. Aga koos nad mu eksisteerisid kuu aega.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas vereproov oli näpu otsast või veenist? Hea oleks täispaneel teha.

+1
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul on alati  37,0 -37,3 palavik nii nädal enne päevi kui ka siis kui on ovulatsioon. Haige tunne ka. Ja nii juba 15 aastat. Günekoloogiliselt kõik korras, organismi eripära.

 

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kindlasti võib ärevus kehatemperatuuri tõsta. Hea oleks siiski väike vereproov kindluse mõttes teha, et välistada varjatud põletik.

Minu aastatetagune kogemus oli selline, et muretsesin väga enda tervise pärast ning olin pikalt ärev. Sellega kaasnesid kõikvõimalikud kehalised sümptomid (avalikus kohas hakkas alati halb, pidev õhupuudus, kiire pulss, ekstrasüstolid jne jne). Mingi juhuslik kraadimine näitas samuti 37,1-37,2 temperatuuri. Teadsin, et varem oli mul pigem madal temperatuur (ca 36.0-36.2). Hakkasin pidevalt end kraadima. Ikka palju kordi päevas ja erinevad kraadiklaasid. Temperatuur oli pidevalt 37.0 ümber. Vereproovid olid korras ning arst soovitas vähem kraadida. Ühel hetkel loobusin pidevast kraadimisest ning sain ka oma ärevusest võitu. Pärast seda on temperatuur taas madal. See oli selgelt seotud ärevusega.

Lisan ka seda, et kuna loomulikus olekus on mul madal vererõhk ning ka madal kehatemperatuur, siis kui mingi külmetushaiguse tõttu tekib väike  palavik (ca 37,2), siis on mul väga halb olla. Hiljuti olin koroonas ning palavik jäi sinna 37,2-37,3 ringi. Minu enesetunne oli kohutav, süda tagus, iiveldas ning istusin kümne teki all külmavärinatega. Kui mul oli 37.2 ärevushäirega seotult, siis mul sellist hullu n.ö. palavikutunnet ei olnud. Seega soovitan lõpetada kraadimise vähemalt nädalaks-paariks ning siis võib ju kraadida :).

P.S. Naistel on tsükli teisel poolel kehatemperatuur kuni 0,5 kraadi kõrgem. Seega peale päevi peaks olema madalam.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minul on midagi 35-ga ja kui see tõuseks üle 37, siis ilmselgelt oleks midagi väga valesti. Minu puhul ei pädeks see, kui keegi ütleb, et 37,3 on veel normaalne. See on väga individuaalne!

Seda 35 ei peeta samuti normaalseks. Mis arst ütleb?

Arstid pole seda kunagi kommenteerinud ja minu temperatuuri on nad mõõtnud omajagu.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kindlasti võib ärevus kehatemperatuuri tõsta. Hea oleks siiski väike vereproov kindluse mõttes teha, et välistada varjatud põletik.

Teemaalgataja sõnul ju tehti juba vereproov ja põletik välistati.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Selle antidepressandi kõrvaltoimete hulgas ei ole palavikku, samas näiteks escitalopraamil, mis on sarnase toimemehhanismiga, on väsimus ja palavik ka kõrvaltoimete nimekirjas.

Abiained põhjustavad kõrvaltoimeid. See on õige, et kuni 37,5 on normaalne.

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

See on õige, et kuni 37,5 on normaalne.

Seega üldistades saab ütelda, et kaenla alt mõõdetud kehatemperatuur on

<br style=”box-sizing: border-box; color: #3b3b3b; font-family: ‘Proxima Nova W08’, Arial;” />normaalne vahemikus 35, 9 – 36,9 ning rektaalselt (pärakust mõõdetuna) on<br style=”box-sizing: border-box; color: #3b3b3b; font-family: ‘Proxima Nova W08’, Arial;” /><br style=”box-sizing: border-box; color: #3b3b3b; font-family: ‘Proxima Nova W08’, Arial;” />näit umbes 0,5 kraadi C kõrgem.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minul olid samad sümptomid ja lõpuks sain diagnoosiks borrelioosi. Kui ab peale sain siis sümtomid kadusid vaikselt.

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

36,6 oli nõuka-aegne norm. Peab nentima, et lisaks vananenud arusaamadele olid nõuka-aja kraadiklaasid ka elavhõbedaga, mis andis palju täpsema tulemuse kui tänapäeva digitaalsed, kust iganes need ka ei mõõdaks. Kuid juba siis teati, et eri kehapiirkondades on temperatuur erinev, sestap oli standardiks kaenla alt 10 minutit,

Psüühika on kõikvõimas ka kindlasti võib see tõsta pisut ka kehatemperatuuri.  Nagu liigne soolatarbimine.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 27 postitust - vahemik 1 kuni 27 (kokku 27 )


Esileht Ilu ja tervis Kas ärevushäire või ad võtmine võib tõsta kehatemperatuuri?