Esileht Pereelu ja suhted Kas “armuke” tähendab ilmtingimata petvat meest või naist?

Näitan 28 postitust - vahemik 1 kuni 28 (kokku 28 )

Teema: Kas “armuke” tähendab ilmtingimata petvat meest või naist?

Postitas:

Osad inimesed räägivad, et neil on armukesed, aga pole ise suhtes ja teine ka pole või on avatud suhe. Et siis kasutatakse rohkem juhusuhte tähenduses, mitte petmise. Teised eeldavad aga kohe, et armuke on keegi, kellega petetakse. Kuidas siis on?

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

On üksjagu inimesi, kes eksivad väljenditega. See võib olla üks põhjuseid. Teine variant on teadlik kasutamine, miks, seda ei tea. Ma olen teadlikukult mõned korrad püüdnud parandada, kui vestluses keegi kasutab mingit sõna imelikus kohas. Küsin üle, ja ei nori. Selle peale tavaliselt vastatakse – isver, mis vahet seal on. Või – aga ma ju ütlesingi nii.
Minu jaoks on üks hullemaid selle sõna käänamine – armukene. Jube.

+5
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 04.01 10:46; 04.01 12:04; 04.01 13:33; 04.01 19:11;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu jaoks on üks hullemaid selle sõna käänamine – armukene. Jube.

Või nagu sõbranne või sõbranje

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vanamoodsas tähenduses ongi armuke lihtsalt armusuhtes olija kohta käiv sõna, tänapäeval kasutatakse aga harilikult ikka just petmise kontekstis.
http://www.eki.ee/dict/ekss/index.cgi?Q=armukene
Armuke-armukene pole muidugi käänamine, vaid -(ke)ne liite lisamine, mis tähendab sõnale meelitava, hellitava tähenduse andmist. Eks sa oled selle sõna oma peas koledaks mõelnud.

+18
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 04.01 11:48; 04.01 15:13;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jah, ei ole käänamine, oleksin võinud kirjutada – väänamine hoopis.
mitte oma peas koledaks mõelnud, see on kõigi jaoks imelik. Sama, kui öelda sama lõpp kõigile sõnadele, pluss selle sõna tähendus tänasel päeval on pigem halvustav, mida häbenevad isegi elukutselised põhimõttelised armukesed ise.

0
-8
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 04.01 10:46; 04.01 12:04; 04.01 13:33; 04.01 19:11;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Osad inimesed räägivad, et neil on armukesed, aga pole ise suhtes ja teine ka pole või on avatud suhe. Et siis kasutatakse rohkem juhusuhte tähenduses, mitte petmise. Teised eeldavad aga kohe, et armuke on keegi, kellega petetakse. Kuidas siis on?

Armuke on ikka püsisuhe. Pöördutakse korduvalt ja korduvalt ainult ühel eesmärgil selle isiku juurde tagasi. Muid suhteid soovita kui ainult ja ainult seksisuhteid. Selles tähenduses on ka mõned abielus olevad inimesed nn armukesepidajad, kuna peale seksi neid miski muu ei ühenda.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Armukesed on ka need tänapäevased “vabaabiellujad”.

Muu neid ju ei ühenda kui ühine voodi.

+6
-9
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Osad inimesed räägivad, et neil on armukesed, aga pole ise suhtes ja teine ka pole või on avatud suhe. Et siis kasutatakse rohkem juhusuhte tähenduses, mitte petmise. Teised eeldavad aga kohe, et armuke on keegi, kellega petetakse. Kuidas siis on?

Armuke on ikka püsisuhe. Pöördutakse korduvalt ja korduvalt ainult ühel eesmärgil selle isiku juurde tagasi. Muid suhteid soovita kui ainult ja ainult seksisuhteid. Selles tähenduses on ka mõned abielus olevad inimesed nn armukesepidajad, kuna peale seksi neid miski muu ei ühenda.

Aga armukesed võivad olla mõlemad suhteta. Armukesed on pigem kirelises suhtes.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ja ka selles tänapäevases “vabaabielus” olijad. Muu neid ju ei ühenda, kui vaid ühine voodi.

Eks neil ole tegelikkuses ikka suur vahe sees. Mitmes mõttes. Ühine leibkond, ühine kod, ja kui mitte üürikas, siis kas see kodu võib isegi ühine olla. Paljudel vabaabielu peredel on lapsed, ühine leibkond ja ühised argiasjad, kodused tööd, majandamine ühiselt, ehk kõik on sama, mis abielus, ainult paber puudub. Peamine erinevus – see on avalik ja seda ei häbeneta ja seega ka ei varjata.

+10
-5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 04.01 10:46; 04.01 12:04; 04.01 13:33; 04.01 19:11;
To report this post you need to login first.
Postitas:

mitte oma peas koledaks mõelnud, see on kõigi jaoks imelik.

Ei ole kõigi jaoks.

+9
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 04.01 11:48; 04.01 15:13;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Armukesed on ka need tänapäevased “vabaabiellujad”.

Muu neid ju ei ühenda kui ühine voodi.

oehh..hakkab pihta…

+13
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Armukesed on ka need tänapäevased “vabaabiellujad”.

Muu neid ju ei ühenda kui ühine voodi.

ja abielus olijaid ühendab lisaks voodile abielutunnistus või on veel midagi?

ma ise olen abielus olnud 22 aastat ja nüüdseks lahutatud, seega ei saa öelda ka, et ma kade olen, et abielus ei ole 😀

teemasse – minu jaoks on armuke ka see, kellega ollakse pikaajalises armusuhtes nii, et kumbki osapooltest pole abielus. selline püsiv sekssuhe. ehk siis abielu(kooselu)väline armusuhe, kus ei ole mingeid kohustusi.

+8
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ja ka selles tänapäevases “vabaabielus” olijad. Muu neid ju ei ühenda, kui vaid ühine voodi.

Eks neil ole tegelikkuses ikka suur vahe sees. Mitmes mõttes. Ühine leibkond, ühine kod, ja kui mitte üürikas, siis kas see kodu võib isegi ühine olla. Paljudel vabaabielu peredel on lapsed, ühine leibkond ja ühised argiasjad, kodused tööd, majandamine ühiselt, ehk kõik on sama, mis abielus, ainult paber puudub. Peamine erinevus – see on avalik ja seda ei häbeneta ja seega ka ei varjata.

Kui pole mingit vahet peale paberi, miks siis mitte see paber hankida? Pole ju eriti kallis, aga asendab näiteks tunduvalt kallimat testamenti.

+4
-8
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 04.01 18:40; 05.01 14:26; 05.01 18:02; 05.01 21:54; 05.01 21:55;
To report this post you need to login first.
Postitas:

mitte oma peas koledaks mõelnud, see on kõigi jaoks imelik.

Minu jaoks näiteks ei ole.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

ja abielus olijaid ühendab lisaks voodile abielutunnistus või on veel midagi?

Täielik demagoogia.
Kui selline suhtumine sul seda aga ei tähenda, siis peab sul olema reaalselt ka selline põhimõte elus, muidu inimene nii ei suhtuks? Põhimõte peab siis tähendama seda, et sa elad selle järgi, ja oma lähedastele ajad ka sama juttu. Kui sa arvad, et 22 aastat abielu on sama, kui kohustustevaba külakorda käidav armukesesuhe.

+2
-7
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 04.01 10:46; 04.01 12:04; 04.01 13:33; 04.01 19:11;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu jaoks on armuke siiski ainult koos-või abielus oleva inimese valitud kõrvalsuhe teise naise või mehega.

+5
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu jaoks on armuke siiski ainult koos-või abielus oleva inimese valitud kõrvalsuhe teise naise või mehega.

Minu jaoks on asi sama. Kui kedagi ei peteta, siis on see lihtsalt suhe. Armuke tähendab, et petmine on mängus. Vabaabielu kohta võib ka lihtsalt kooselu öelda, kui see vabaabielu kedagi nii kohutavalt ärritab. Minu arust ärritab see selliseid isikuid, kes tahavad arvata, et tema suhe on kuidagi kõigist teistest suhetest kindlasti parem ja kõrgemal, kui ta on abielus. Mõni peab abiellumist oma kõige olulisemaks saavutuseks elus. Kelle jaoks see nii ei ole, sellel on tavaliselt ükskõik, kas teised on abielus, vabaabielus või mis iganes suhtes.

+7
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 05.01 11:50; 05.01 18:08;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Pettev mees või naine on armukesepidaja, mitte armuke. Välja arvatud juhul, kui kõrvalsuhte mõlemad osapooled on pysisuhtes, siis on mõlemad yhtaegu armukesed & armukesepidajad.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu jaoks on armuke siiski ainult koos-või abielus oleva inimese valitud kõrvalsuhe teise naise või mehega.

Minu jaoks on asi sama. Kui kedagi ei peteta, siis on see lihtsalt suhe. Armuke tähendab, et petmine on mängus. Vabaabielu kohta võib ka lihtsalt kooselu öelda, kui see vabaabielu kedagi nii kohutavalt ärritab. Minu arust ärritab see selliseid isikuid, kes tahavad arvata, et tema suhe on kuidagi kõigist teistest suhetest kindlasti parem ja kõrgemal, kui ta on abielus. Mõni peab abiellumist oma kõige olulisemaks saavutuseks elus. Kelle jaoks see nii ei ole, sellel on tavaliselt ükskõik, kas teised on abielus, vabaabielus või mis iganes suhtes.

Aga kuidas siis vahet teha, kas tegu on lihtsalt korterikaaslastega, kes ootavad kuni midagi paremat ette keerab või tõsise püsisuhtega? Eriti veel, kui üks osapool end ise vabaks arvab? Abielu puhul on asi selge.

+2
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 04.01 18:40; 05.01 14:26; 05.01 18:02; 05.01 21:54; 05.01 21:55;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu jaoks on armuke siiski ainult koos-või abielus oleva inimese valitud kõrvalsuhe teise naise või mehega.

Minu jaoks on asi sama. Kui kedagi ei peteta, siis on see lihtsalt suhe. Armuke tähendab, et petmine on mängus. Vabaabielu kohta võib ka lihtsalt kooselu öelda, kui see vabaabielu kedagi nii kohutavalt ärritab. Minu arust ärritab see selliseid isikuid, kes tahavad arvata, et tema suhe on kuidagi kõigist teistest suhetest kindlasti parem ja kõrgemal, kui ta on abielus. Mõni peab abiellumist oma kõige olulisemaks saavutuseks elus. Kelle jaoks see nii ei ole, sellel on tavaliselt ükskõik, kas teised on abielus, vabaabielus või mis iganes suhtes.

Aga kuidas siis vahet teha, kas tegu on lihtsalt korterikaaslastega, kes ootavad kuni midagi paremat ette keerab või tõsise püsisuhtega? Eriti veel, kui üks osapool end ise vabaks arvab? Abielu puhul on asi selge.

Korterikaaslase puhul on ysna kama, kas või kellega ta veel semmib. Pikemaajalises kokkulepetel põhinevas kooselus läheb asi siiski isiklikumax. & abielugi võib lõppeda olukorras, kus laste elatise pärast tuleb kohut käia, või tõdemuses, et kallis abikaasa, Su uus armuke on nii sexikas, et ma pean endale ka noorema otsima.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu jaoks on armuke siiski ainult koos-või abielus oleva inimese valitud kõrvalsuhe teise naise või mehega.

Minu jaoks on asi sama. Kui kedagi ei peteta, siis on see lihtsalt suhe. Armuke tähendab, et petmine on mängus. Vabaabielu kohta võib ka lihtsalt kooselu öelda, kui see vabaabielu kedagi nii kohutavalt ärritab. Minu arust ärritab see selliseid isikuid, kes tahavad arvata, et tema suhe on kuidagi kõigist teistest suhetest kindlasti parem ja kõrgemal, kui ta on abielus. Mõni peab abiellumist oma kõige olulisemaks saavutuseks elus. Kelle jaoks see nii ei ole, sellel on tavaliselt ükskõik, kas teised on abielus, vabaabielus või mis iganes suhtes.

Aga kuidas siis vahet teha, kas tegu on lihtsalt korterikaaslastega, kes ootavad kuni midagi paremat ette keerab või tõsise püsisuhtega? Eriti veel, kui üks osapool end ise vabaks arvab? Abielu puhul on asi selge.

Korterikaaslase puhul on ysna kama, kas või kellega ta veel semmib. Pikemaajalises kokkulepetel põhinevas kooselus läheb asi siiski isiklikumax. & abielugi võib lõppeda olukorras, kus laste elatise pärast tuleb kohut käia, või tõdemuses, et kallis abikaasa, Su uus armuke on nii sexikas, et ma pean endale ka noorema otsima.

Kuidas teine inimene neist omavahelistest kokkulepetest teada saab? Abielu ongi ju avalik teadaanne, et on loodud püsisuhe, loomulikult ei segata end sinna vahele.

+2
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 04.01 18:40; 05.01 14:26; 05.01 18:02; 05.01 21:54; 05.01 21:55;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuidas teine inimene neist omavahelistest kokkulepetest teada saab? Abielu ongi ju avalik teadaanne, et on loodud püsisuhe, loomulikult ei segata end sinna vahele.

Aga mis sinul on asja teiste omavaheliste kokkulepetega. Kui sulle mees ütleb, et elab mingi naisega, neil on kolm last ja ühine kodu, aga põhimõtteliselt on ta ikka täitsa vaba, siis ma arvan, et teed kõigile teene, kui sellise endale võtad. Aga kui sina siis arvad, et sellise mehega toimub kohe imeline muutumine, kui abielupaber on alla kirjutatud ja sinna ennast keegi kolmas iialgi vahele ei sega, oled ikka üsna naiivne. Selline mees räägib järgmisele, et olen jah veel laste pärast abielus, aga põhimõtteliselt on kõik läbi ja ootan ainult seda, kui lapsed suuremaks kasvavad, seni võime sinuga siin vahvasti aega veeta.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 05.01 11:50; 05.01 18:08;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Armuke on jah abieluvälise intiimsuhte partner. Ma pigem ei kasutaks seda siis, kui tegemist on vallaliste inimeste sekssõprusega.

Siin ühte postitajat häiris hirmsasti sõna armukene. Mind mitte. Nagu mind ei häiri lapsekene, koerakene, kullakene. Lihtsalt tiba teine tähendusvarjund kui sõnadel armuke, lapseke, koerake, kullake.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 05.01 18:16; 05.01 18:24;
To report this post you need to login first.
Postitas:

See abielu ja kooselu kemplus, mis siin vahepeal oli, on muidugi teemasse mittepuutuv, aga ma kahtlustan küll ka, et päris paljud vabaabielulises suhtes elavad inimesed ei ole omavahel selgeks teinud, mis pikaajalised ootused-lootused-tulevikuplaanid kummalgi on. Üks võib-olla arvab, et on antud vaikiv tõotus teineteisele, et “kuni surm meid lahutab”, teine arvab, et elame koos, sest kuidagi märkamatult on niimoodi juhtunud ja otsest põhjust lahku kolida ka ei ole, kuigi suurt armastust ja valmidust pühenduda ja kavatsust eluks ajaks kokku jääda pole kunagi olnudki. Mis ei tähenda, et nad ei võigi koos olla, kuni tuleb lahutusadvokaat hr Surm. Lõppude lõpuks ei garanteeri abielu ka midagi, nagu see armukeseteemagi näitab, aga mõlemad on vähemalt avalikult teada andnud, et nende soov on ülejäänud elu koos veeta.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 05.01 18:16; 05.01 18:24;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuidas teine inimene neist omavahelistest kokkulepetest teada saab? Abielu ongi ju avalik teadaanne, et on loodud püsisuhe, loomulikult ei segata end sinna vahele.

Aga mis sinul on asja teiste omavaheliste kokkulepetega. Kui sulle mees ütleb, et elab mingi naisega, neil on kolm last ja ühine kodu, aga põhimõtteliselt on ta ikka täitsa vaba, siis ma arvan, et teed kõigile teene, kui sellise endale võtad. Aga kui sina siis arvad, et sellise mehega toimub kohe imeline muutumine, kui abielupaber on alla kirjutatud ja sinna ennast keegi kolmas iialgi vahele ei sega, oled ikka üsna naiivne. Selline mees räägib järgmisele, et olen jah veel laste pärast abielus, aga põhimõtteliselt on kõik läbi ja ootan ainult seda, kui lapsed suuremaks kasvavad, seni võime sinuga siin vahvasti aega veeta.

Aga kui ei ole lapsi?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 04.01 18:40; 05.01 14:26; 05.01 18:02; 05.01 21:54; 05.01 21:55;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Armuke on jah abieluvälise intiimsuhte partner. Ma pigem ei kasutaks seda siis, kui tegemist on vallaliste inimeste sekssõprusega.

Siin ühte postitajat häiris hirmsasti sõna armukene. Mind mitte. Nagu mind ei häiri lapsekene, koerakene, kullakene. Lihtsalt tiba teine tähendusvarjund kui sõnadel armuke, lapseke, koerake, kullake.

Et siis ikkagi abieluväliste? Lihtsalt kooselajate kohta see termin ei käi?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 04.01 18:40; 05.01 14:26; 05.01 18:02; 05.01 21:54; 05.01 21:55;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vananenud kirjakeeles oli “armuke” armastatu (vt G.Suitsu luule ja selleaegsete kirjavahetused), nüüdseks on sellest saanud valdavalt neg alatooniga termin. Minu jaoks on armuke siiski püsisuhte kõrvalsuhe. Päris vabad inimesed omavahel on seksisõbrad või misiganes. Aga kui keegi kasutab seda terminit pisut teistmoodi, no mis siis.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina olen kasutanud armukest mõlemas tähenduses, nii petmine kui ka lihtsalt seksil baseeruv suhe. Kumba see tähendab, sõltubki osapoolte perekonnaseisust.

Näiteks mul on korra elus olnud armuke – kumbki meist suhtes ei olnud (vähemalt minu teada tema ka ei olnud). Kohtusime 1-2 korda kuus 5-6 kuu jooksul seksi eesmärgil. Väljas ei käinud, ainult üksteisel külas. Vahepeal ei suhelnud, enne kui uuesti tuli emmal-kummal soov kohtuda ja seksida. Kuidas ma teisiti sellist kaaslast ikka nimetna, armuke.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 28 postitust - vahemik 1 kuni 28 (kokku 28 )


Esileht Pereelu ja suhted Kas “armuke” tähendab ilmtingimata petvat meest või naist?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.