Esileht Koolilaps Kas ATH on pärilik?

Näitan 4 postitust - vahemik 1 kuni 4 (kokku 4 )

Teema: Kas ATH on pärilik?

Postitas:

Tervist!
Vaatasin, et siin on mitmeid teemasid ATH-ga laste kohta. Mul on seoses sellega ka üks mure.

Mina ja mu elukaaslane oleme noored, koos oleme elanud 3,5 aastat ja oleme mõelnud ka lapse saamise peale, kuid seda mitte veel nii pea. Nüüd aga mul tekkis seoses sellega mure. Elukaaslasel on ka arvatavasti ATH. Ma ei tea, kas sel ajal, kui tema rohte sai ja psühholoogi juures selle hädaga käis, seda ka niimoodi nimetati (sellel ajal oli vist see hüperaktiivsus?). Aga igastahes on ta saanud noorena selle vastu ravi, nüüd enam mitte. Ta on küll vahel suhteliselt närviline ja kiirustab oma tegemistes, kuid sellist suurt hüperaktiivsust küll ei väljendu.
Probleem seisneb aga selles, et ma olen hakanud kartma, et kas see võib olla geneetiline ja meie lapsele edasi kanduda? Ma armastan teda nii väga, aga nüüd tekkis selline kartus, et ei teagi, kas üldse enam mõelda temaga laste peale.

Teil, kellel on ATH-ga lapsed, kas see on olnud geneetiline?

Suured tänud mõistva suhtumise eest!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Noh, meil vanem 6 aastane laps ka ATH+ asperger, aga meil mehega kummalgi sellist diagnoosi pole ega pole ka olnud. Nii et ei garanteeri see ka \”diagnoosivaba\” last, kui vanemad mõlemad diagnoosita on. Ma peaks pigem ütlema, et kuna mul on mõningaid obsessiiv-kompulsiivse häire jooni ja ka sellelsamal lapsel neid mingil määral esineb, siis selle koha pealt ma mõitsan last kindlasti paremini. Saan umbes aru, et mida ta võib tunda neil hetkedel ja mis võiks olla see, mis teda võiks aidata. Ja nende joonte osas ma tunnen end ka palju kindlamalt teda suunates.
Nii et mõnes mõttes võib ka öelda, et diagnoosiga vanem ei tähenda automaatselt kohe diagnoosiga last, samas võib sarnase probleemiga lapsevanemal olla kergem last suunata ja aidata.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Arvatakse, et on suure päritavusega.
Ma ise arvan, et meie peres on seda esinenud minu isal näiteks, vaadates nüüd oma last ja kuuldes neid jutte kuidas ta lapsena käitunud on, minul endal seda olnud pole, mehel ka mitte.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

ma arvan, et sa ei tohiks sellise suhtumisega üldse lapsi saada.
igasuguseid haigusi on pärilikke, millest me ei pruugi midagi teadagi, aga on meil geenides olemas ja soodsatel tingimustel löövad välja.
vähk, skisofreenia, allergiad jne.
samas võib haige laps sündida ka täiesti tervetel vanematel. downi tõbi, autist, kurtumm jne.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 4 postitust - vahemik 1 kuni 4 (kokku 4 )


Esileht Koolilaps Kas ATH on pärilik?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.