Esileht Väikelaps Kas autismi jooned?

Näitan 12 postitust - vahemik 1 kuni 12 (kokku 12 )

Teema: Kas autismi jooned?

Postitas:

3-4a laps huvitus väga auto markidest, teadis neid kõiki peast. Autoga sõites nimetas  kõik autod, mis vastu tulid õigesti. 5-6a hakkasid huvituma hukkunud laevad. Vaatas neid youtubest, õppis pähe kõikide nimed, teadis kuidas hukkusid, teadis kapteneid. Olin lausa hädas, kui minult nende nimesid ja kapteneid küsis, mina neid küll kõiki ei mäletanud.  Joonistasin talle neid laevu paberile, lõikas välja ja kirjutas  nimed peale. Ehitas laevu legodest ja joonistas, kleepis nimesid ja tunnuseid. Koolis lõpetas sel aastal 1.kl. Tunnistuse järgi on raskusi matemaatikas. Teised ained korras. Kas need erilised huvid viitavad autismile?

0
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Misajast autod ja laevad mingid erilised huvid on?

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

No tundub, et oled ise juba diagnoosi pannud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Normaalne oleks, kui last miski ei huvitaks?

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Et kummaline, et poiss tunneb huvi autode ja laevade vastu? Aga kui nukkudele soenguid teeks, siis oleks kõik korras?

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Selliste huvide pärast ei tasu küll muretseda. Kusjuures mu tuttava laps tundis juba u kahe-aastasena auto markide vastu huvi ja samuti oli mingi periood kui tahtis hukkunud laevade kohta infot.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Erihuvid võiks olla autismispektrihäire tunnus küll, AGA ainult koos teiste tunnustega.

 

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui need on ainsad märgid, siis ei.

Matemaatikat ka autistid pigem oskavad hästi (või siis lõki poole kalduvad lapsed kõigis ainetes kehvakesed), see variant, et matemaatika nõrk ja teised ained korras on väga haruldane.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui need on ainsad märgid, siis ei.

Matemaatikat ka autistid pigem oskavad hästi (või siis lõki poole kalduvad lapsed kõigis ainetes kehvakesed), see variant, et matemaatika nõrk ja teised ained korras on väga haruldane.

Minul on selline haruldane. Matemaatika on väga nõrk, aga muud ained olid enam-vähem. Nüüd täiskasvanuna kirjutab väheste vigadega aga arvutada endiselt ei oska.

See-eest on musikaalne ja joonistab hästi.

Mis tal eriti teistmoodi on , see on sotsiaalne ja emotsionaalne areng. Sellega on teistest lastest kogu aeg maas olnud.

Diagnoos autistlikud jooned ehk asperger.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Autismi jooned pigem siis,  kui esinevad ka muud tunnused. Erihuvidena olen siit foorumist lugenud, et laps  nt imetleb laternaposte vmt. Autode ja laevade teema ei ole erihuvi, kui puuduvad muud tunnused.

Mata on päris paljudele kusjuures raske.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 17.07 22:37; 17.07 22:40;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui need on ainsad märgid, siis ei.

Matemaatikat ka autistid pigem oskavad hästi (või siis lõki poole kalduvad lapsed kõigis ainetes kehvakesed), see variant, et matemaatika nõrk ja teised ained korras on väga haruldane.

Minu lapsel on spektrijooni ja lisaks ka keskendumisraskust. Mata on talle raske, sest ta ei suuda sellel tähelepanu hoida. Humanitaarained väga head. Saab ka niipidi ilmselt.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 17.07 22:37; 17.07 22:40;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu 15 aastane poiss on olnud koguaeg selline, et kui mingi teema huvitab, siis läheb sellega väga süvitsi välja. Aegade jooksul on olnud autod/automargid, sõjalaevad, jalgpall/jalgpallurid., idufirma/startup ettevõtted jne.  Samamoodi koolis, kui mingi teema on põnev uurib ise juurde, kui igav, siis kohusetundest teeb ruttu ära ja järgmisel hetkel seda ei mäleta.  Koolis ükski aine probleemi ei valmista. Pole isegi kunagi tulnud sellepeale, et kui mingi asja vastu põhjalik huvi, siis peaks diagnoos olema.
Osad lapsed ongi väga põhjalikud. Usun, et muretsemiseks küll põhjust pole. Samas, et süda rahul oleks võid ju psühholoogi juures käia. Ise ära küll diagnoosima hakka!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 12 postitust - vahemik 1 kuni 12 (kokku 12 )


Esileht Väikelaps Kas autismi jooned?