Esileht Ajaviite- ja muud jutud Kas autokooli minnes on alati leping tähtajaline?

Näitan 21 postitust - vahemik 1 kuni 21 (kokku 21 )

Teema: Kas autokooli minnes on alati leping tähtajaline?

Postitas:
Kägu

Läksin 5 kuud tagasi autokooli ja nüüd sain koolist teate, et teie leping lõpeb peagi, kui soovite 3 kuuks pikendada, siis 50 eurot. Vaatasin oma lepingut ja seal oligi tõesti lõpukuupäev, st leping kehtibki muidu ainult 5 kuud. Kas see on alati nii? Ma ise naiivsena arvasin, et see leping kestab seni, kuni ma kooli lõpetan.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Kui teha norm tempos, peaks kool olema läbitud 2kuuga.

+3
-4
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ma ise naiivsena arvasin

Tavaline ju. Kui naiivne oled.

+2
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Jah, kui sul muud teha ei ole kui autokoolis käia, siis on kindlasti 2 kuud paras aeg. Aga kui sa käid täiskohaga tööl, pärast tööd pead lapsele järele minema, seejärel toidupoodi ja siis koju süüa tegema, siis ei ole see nii lihtne, eks ole.

+9
-8
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ma ise naiivsena arvasin

Tavaline ju. Kui naiivne oled.

Praegu loen näiteks Niguliste autokooli kodulehelt lepingu tekstist küll, et leping kehtib kuni pooled on oma kohustused täitnud.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Aga kui sa käid täiskohaga tööl, pärast tööd pead lapsele järele minema,

Kommentaar eemaldatud.
3.2. Vältida tuleb pahatahtliku ja halvustava arutelu algatamist ning jätkamist.

Perekooli Moderaator

+4
-15
Please wait...

Postitas:
Kägu

Miks peaks kool selliseid kummivenitajaid hoidma? 5 kuuga peaks ka kõige lootusetum juhtum teooria ja sõidu selgeks saama, kui ta vähegi viitsib ja harjutab. Aga nagu näha, ei viitsinud isegi lepingut lugeda.
Autokool on nagu teisedki koolid- sul on kohustus teatud ajal see lõpetada, kui ei lõpeta, siis maksad või lahkud.

+6
-10
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Kommentaar eemaldatud.

Kõtt, õeluskott!

+8
-5
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kommentaar eemaldatud.

Jah, tegin baka, magistri ja seejärel 2 last. See oli tõesti tähtsam kui 18-aastaselt rooli saada.

+11
-5
Please wait...

Postitas:
Kägu

Jah, tegin baka, magistri ja seejärel 2 last.

Kommentaar eemaldatud.
3.2. Vältida tuleb pahatahtliku ja halvustava arutelu algatamist ning jätkamist.

Perekooli Moderaator

+4
-7
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kommentaar eemaldatud.

Jah, tegin baka, magistri ja seejärel 2 last. See oli tõesti tähtsam kui 18-aastaselt rooli saada.

Haritud ja edukale inimesele käib 50 eurot üle jõu?

+3
-7
Please wait...

Postitas:
Kägu

Jah, tegin baka, magistri ja seejärel 2 last.

Kommentaar eemaldatud.

Mea culpa.

+1
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mea culpa.

Siis saad andeks.

Aga 50€ maksa ikkagi ära ja tee oma kool tublisti lõpuni.

+3
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Jah, kui sul muud teha ei ole kui autokoolis käia, siis on kindlasti 2 kuud paras aeg. Aga kui sa käid täiskohaga tööl, pärast tööd pead lapsele järele minema, seejärel toidupoodi ja siis koju süüa tegema, siis ei ole see nii lihtne, eks ole.

Sellega on selline värk, et kui sa tahad eksamid edukalt ära teha, siis oleks mõistlik sõidutundides siiski intensiivselt käia. Mina venitasin ja jupitasin ja mõtlesin, et küll ma pikapeale teen ära, aga väga aeglane oli see progress nii. Siis mõtlesin, et aitab küll, võtsin ennast kokku ja tegin kahe kuuga loa ära. Seal sees siis sõidutunnid, autokooli eksamid ja Maanteeamet. Ilmselt oleks saanud kiiremini ka tehtud, aga endal polnud enesekindlust eksamile minna ja palusin paar korda sõiduõpetajalt ajapikendust, kuigi ta soovitas eksamile minna. Aga ma käisin sõidutundides siis tõesti ikka väga intensiivselt, 2-3x nädalas, vahel ka neli korda. Lükkasin muud töövälised ja kodused tegemised suhteliselt pausile ja muudkui käisin ja sõitsin.

Mis aga puudutab lepingu tähtajalisust, siis selles osas on autokoolil minu teda vabad käed. Minu autokoolis oli poliitika, et leping kehtib kuni luba käes. Mõni tekkis seal ka pärast kaheksa-aastast pausi välja ja tahtis uuesti tegelema hakata asjaga ja ei maksnud juurde. Aga teine lähim autokool on ka sama lähenemisega, et mingi arv kuid ja kui siis tehtud ei saa, siis hakkad pikendamise eest maksma.

+4
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Tule ntks Odiumisse, seal õpi kasvõi 5 aastat, ei ole mingit tähtajalist lepingut.
Oma tempos autokooli teha pole häbiasi, aga väita, et lapse ja töö kõrvalt ei jõua, on ka väär. Endal on kaks 1.5 aastast last, hoius ei käi. Lisaks käin 0,5 koormusega tööl ja ülikoolis algab 3mas aasta. Autokool sai just eelmine nädal tehtud, kokku läks 9 nädalat.

+3
-5
Please wait...

Postitas:
Kägu

Lisaks käin 0,5 koormusega tööl ja ülikoolis algab 3mas aasta.

Kahest aastast ülikoolist peaks piisama, et mitte “3mas” kirjutada.

+17
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Lisaks käin 0,5 koormusega tööl ja ülikoolis algab 3mas aasta.

Kahest aastast ülikoolist peaks piisama, et mitte “3mas” kirjutada.

olgem ausad, selleks ei ole vaja ülikoolis käia, elementaarsel tasemel eesti keel peaks ikkagi põhikooli või hiljemalt gümnaasiumi lõpuks omandatud olema.

+5
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

ülikoolis algab 3mas aasta

kolmmas aasta???

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Läksin 5 kuud tagasi autokooli ja nüüd sain koolist teate, et teie leping lõpeb peagi, kui soovite 3 kuuks pikendada, siis 50 eurot. Vaatasin oma lepingut ja seal oligi tõesti lõpukuupäev, st leping kehtibki muidu ainult 5 kuud. Kas see on alati nii? Ma ise naiivsena arvasin, et see leping kestab seni, kuni ma kooli lõpetan.

Leping kestab nii nagu kokku lepitakse. Sina kirjutasid alla, olid nõus, milles küsimus. Oleksite leppinud kokku 6 kuuks, oleks 6 kuud kehtinud. Millist aega sa siis arvasid, et kui lõpetad autokooli 2 aastaga, siis kogu selle aja peaks autokool sinuga tegelema? Sina leppisid lepingu tingimustest autokooliga kokku, nüüd tuleb lepingu põhiselt ka käituda. Lepin ei ole selline, nagu sina arvad. Leping on nii nagu kokkulepitakse. Ära anna iia allkirja asjadele, mida sa läbi pole lugenud.

+2
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Leping kestab nii nagu kokku lepitakse.

Mitte siis, kui see läheb vastuollu võlaõigusseadusega, mille üldosas sätestatut kohaldatakse kõikidele lepingutele.

0
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mina isiklikult ei tuleks selle pealegi, et autokool tahab minult lisaraha selle eest kui õppimine oodatust kauem võtab. Venimise korral maksan ju nagunii kõvasti lisaks, sest sõidutunde tuleks pausi tõttu muudkui juurde võtta! Väga nõme nende poolt, kusjuures mingit mõistlikku põhjust sel ju olla ei saa, puhtalt rahateenimise viis.

Ja kui nüüd pikendad kolmeks kuuks, makstes 50 eurot, siis kolme kuu pärast pikendad jälle ja maksad uuesti? Juhul kui vahepeal lõpetada ei jõudnud? Tõeliselt tobe.

Millal see esimene viis kuud sul täis saab? Võib-olla saad intensiivselt sõidutunde võtta ja eksamid enne tähtaja kukkumist ära teha?

Mul endal oli omal ajal nii, et sõiduõpetaja muudkui rääkis, et võta tunde juurde ja võta tunde juurde. Tunnid olid aga kallid ja mulle tundus, et tegelik vilumus tulebki alles hiljem kui juba omal käel sõidad ja pidevalt harjutad, mitte õpetajaga ühe tunni kaupa tiirutades. Panin end vastu tema tahtmist eksamitele kirja ja sain kohe esimese korraga läbi.

+2
-1
Please wait...

Näitan 21 postitust - vahemik 1 kuni 21 (kokku 21 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Kas autokooli minnes on alati leping tähtajaline?