Esileht Sünnitus kas beebi peaks kohe peale sündi karjuma?

Näitan 11 postitust - vahemik 1 kuni 11 (kokku 11 )

Teema: kas beebi peaks kohe peale sündi karjuma?

Postitas:

selline küsimus ongi. minu sünnitusest on juba aastaid möödas, aga kuna lapse tervisega probleeme, siis kõik arstid küsivad, et kas ikka sünnitus oli normaalne. no mina ei tea, hinne oli 9/9, kuigi tähtaeg läks üle ja kutsuti esile. sünnituse käigus tehti veed lahti ja need olid rohelised. samas kogu aeg kontrolliti beebi südametööd ja kõik tundu ok olevat. tookord keegi midagi küll ei maininud, et sünnitrauma vms. ainult üks asi kripeldab. mäletan, et kui laps juba sündinud oli ja pandi minu rinnale, oli ta vait. küsisisn siis paanilislet, et miks ta ei karju . ämmakas vastas, et kuna nabanöör on läbi lõikamata, siis ei peagi karjuma veel. on see õige jutt. kas beebi peaks kohe peale sündi karjuma? või alles siis kui nabanöör on läbi lõigatud.

paan n tagasi just üks arst käskis sünnitust kirjeldada ja küsis, et kas laps hakkas kohe karjuma peale sündi. sellest ajast peale \”kummitab\” see küsimus.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 22.03 20:26; 22.03 23:06;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Laps ei pea üldse pärast sündi karjuma. Ta peab hingama hakkama ja tihti laps selle käigus ka karjub. Aga karjumine pole üldse oluline. Võib ka vaikselt hingama hakata.

Kui apgar oli 9/9, siis see tähendab, et hinnati 1 min pärast sündi ja 5 min pärast sündi. Selleks, et 1 min pärast sündi saada hindeks 9, pidi laps suure tõenäosusega ise väga hästi hingama. Maksimaalne võimalik apgar on 10. Hinnatakse 5 kategooriat, iga eest võib saada 0-2punkti. Tavaliselt kaotab laps 1 punkti sellega, et lihastoonuse eest pannakse 1 punkt. Lihastoonus 2 punkti tähendaks, et liigutab aktiivselt, aga tihti vastsündinud seda ei tee.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

ta pandigi algul mulle kõhule, kui veel nabanöör läbi lõigatud ei olnud. mehel kästi see mingi aja pärast läbi lõigata. seega kõik tundub õige olevat.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 22.03 20:26; 22.03 23:06;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei pruugi ka siis kisa tulla. Miks ta Sinu meelest kisama peaks? Minu laps sündis vette, sai kohe minu rinnale. Isa lõikas läbi nabanööri ca 25 min peale sündi. Millal ma esimest korda ta nuttu kuulsin? Vist sündimise päeva õhtul, kui ta süüa nõudis, mitte varem. Hingama hakkab laps suu kaudu ka siis, kui ta veel nabanööriga ühendatud on. Mida kauem on ühendus, seda leebem on kopsudega hingama õppimine.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ainult filmides tuleb kohe kisa.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Hingama peab kohe hakkama, karjuma ei pea kohe hakkama. Mul esimene nuttis kohe, teine ja kolmas mitte. Kõik on normaalsed lapsed, kõigil Apgarid 9-9. Muide, esimese lapse sünni järel küsis ka sünnitustuppa sisenenud lastearst, et kas nuttis kohe. Teise ja kolmanda puhul ei küsinud.

Küsimus, kas sünnitus oli normaalne, on rutiinne. Minu käest on seda ka küsitud kolme lapse peale kokku kümneid kordi. Ega see ei tähenda siis automaatselt eeldust, et ei olnud normaalne. On ka küsitud, kas täiskantud rasedused, kas sünnitasin ise, kas loomulik sünnitus jne. Need on kõik normaalsed küsimused ja aitavad tausta uurida, neile ei oodata kindlaid vastuseid.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 23.03 12:37; 23.03 12:38;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]ta pandigi algul mulle kõhule, kui veel nabanöör läbi lõigatud ei olnud. mehel kästi see mingi aja pärast läbi lõigata. seega kõik tundub õige olevat.[/tsitaat]

Just. Ja kui ta poleks hingama hakanud, siis poleks teda mitte hoitud ema kõhu peal, vaid oleks püütud hingama saada. Ega siis keegi probleemi puhul seal ootama-vaatama jää.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 23.03 12:37; 23.03 12:38;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vanasti andis arst titele laksu vastu tagumikku. See pani tite kohe kisama. Tite kisamine oli vajalik selleks, et kogemata kopsu sattunud lootevesi välja tuleks. Vähemalt nii ma olen vanemate inimeste käest kuulnud.
Tänapäeval kontrollitakse kopse vist teisiti – tite löömine pole enam vajalik.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meie laps pistis kohe karjuma kui maailma pääses. Nabanööri lõikas isa läbi siis, kui laps minu kõhu peal juba rahunenud oli.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]FkLea kirjutas:[/small]
[tsitaat]Ainult filmides tuleb kohe kisa.[/tsitaat]

Minu laps hakkas ämmaka sõnul kohe kisama, ehkki nabanööri ei lõigatud kohe.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu laps oli ka sündides ja peale sündi vait. Nii nabanööriga kui nöörita. Sattusin ka ähmi, et appi miks ta ei nuta ? Aga ämmakas kohe rahustas, et ei peagi nutma, osad lapsed ongi rahulikud. Apgar oli 8/9, igati norm laps :), praegu 3aastane

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 11 postitust - vahemik 1 kuni 11 (kokku 11 )


Esileht Sünnitus kas beebi peaks kohe peale sündi karjuma?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.