Esileht Tööelu, raha ja seadused. Kas dekreetrahad lähevad vanemahüvitise arvestusse?

Näitan 5 postitust - vahemik 1 kuni 5 (kokku 5 )

Teema: Kas dekreetrahad lähevad vanemahüvitise arvestusse?

Postitas:
Kägu

Nimelt dekreeti jäin novembris 2011 ja palk ja dekreetrahad laekusid ka 2011 a sees.
Dekreet lõppeb märtsis 2012. Niisiis vanemahüvitise arvestus tuleb 2011 a järgi.

Üks tuttav väitis, et kogu 2011 a tulu ( sh ka dekreetrahad ) lähevad vanemahüvitise arvestuse sisse. Kas see on tõsi?

Please wait...
Postitas:
zensus

RE: Kas dekreetrahad lähevad vanemahüvitise arvestusse?

Ei, ei lähe.

Vanemahüvitise arvestuse aluseks on töine sots.maksuga maksustatud tulu.

Sünnitushüvitis ehk nn dekreediraha pole TÖINE tulu ja seda ei maksustata ka sots.maksuga.

Töövõimetuspäevad (s.h rasedus- ja sünnituspuhkuse päevad) jäävad ka vanemahüvitise arvestamise aluseks oleva aasta kogupäevade arvust välja.

Please wait...
Postitas:
signe23

Kas see tähendab siis , et kui ma läksin dekreeti 1.november 2010 siis see läks arvesse 2010 tulukas või saab sellepealt ka midagi 2011 või üldse ei saa kuigi dekreetrahadelt ju läheb minumeelest maha tulumaks?Ma suht võhik sel teemal.

Please wait...
Postitas:
zensus

[small]signe23 kirjutas:[/small]
[tsitaat]Kas see tähendab siis , et kui ma läksin dekreeti 1.november 2010 siis see läks arvesse 2010 tulukas või saab sellepealt ka midagi 2011 või üldse ei saa kuigi dekreetrahadelt ju läheb minumeelest maha tulumaks?Ma suht võhik sel teemal.[/tsitaat]

Kuna osa dekreeti jäi 2011.aastasse, siis jäi sul dekreedi kestuse ajal kasutamata tulumaksuvaba summa. Iga selline kuu eest õigus tagasi saada 0,21×144 eur. Seda muidugi eeldusel, et oled pärast dekreeti saanud tulumaksustatavat tulu (nt vanemahüvitist) ja sul on piisavalt äramakstud tulumaksu.

Please wait...
Postitas:
signe23

Selge .Suured Tänud abi eest:)

Please wait...
Näitan 5 postitust - vahemik 1 kuni 5 (kokku 5 )

Esileht Tööelu, raha ja seadused. Kas dekreetrahad lähevad vanemahüvitise arvestusse?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.