Esileht Ilu ja tervis kas depressiooni vastu aitavad ainult rohud ?

Näitan 12 postitust - vahemik 1 kuni 12 (kokku 12 )

Teema: kas depressiooni vastu aitavad ainult rohud ?

Postitas:

Küsimus siis pealkirjas…tundub et olen mingis masenduse ja täieliku jõetuse keerises, miskit ei huvita enam..kas ongi nii et ainult rohud aitavad?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei ole nii, et ainult rohud aitavad.
Tõsi, kui enesetunne on nii halb, et üldse enam hakkama ei saa, siis pole patt rohtusid võtta, need võivad teha füüsilise enesetunde kergemaks, kui seda õigesti teha. Aga samas – mina olen saanud ka ilma ravimiteta keerulistest perioodidest üle. Jah, nad võivad tagasi tulla, aga siis ma ületan nad jälle 🙂
Siiski – kas tablettidega või ilma – igal juhul on hästi oluline depressiooni puhul leida oma ellusuhtumises see, mis masendust tekitab ja võimendab. Seda saab teha psühholoogi või sõprade abiga, aga seda saab teha ka täitsa ise. Üks vahva nipp on igal hommikul (või kui hommikud on väga pingelised ja kiired, siis igal õhtul) kirjutada päevikut. Ja ei pea muretsema, et ei ole kirjutaja tüüp või ei oska. Lihtsalt võtta kaustik, panna kuupäev ja kirjutada suvalt mis pähe tuleb. Võib kirjeldada päeva, võib elada välja emotsioone…mida iganes. See on hea auru välja laskmise nipp ja kui seda nädalaid järjest teha, siis annab see kergendust ja lisab energiat.
Ja küsi endalt – mis mind masendab – ja vasta (ainult endale ja mõttes) ausalt. Kui vastust kohe ei tule, siis iga päev seda küsides, jõuad ühel hetkel põhjusele jälile. Ja siis saad (kasvõi hästi väikeste sammude kaupa) seda masenduse põhjust kõrvaldama ja oma elu muutma hakata.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 01.09 11:17; 02.09 10:52;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kindlasti mitte. On erinevaid teraapiaid, mis aitavad oma mõtteviisi muuta ja olukordi, mis sulle pobleeme tekitavad, eineva nurga alt näha. Kui ikka tõsine depressioon, siis ikka kõige parem on ravimid+teraapia. Ainult rohud kindlasti ei aita. Aga tasub ka oma yleyldine tervislik seisund yle vaadata. Minul olid täielikud depressiooni tunnused siis, kui hemoglobiini sisaldus veres oli äärmiselt madal, põdesin rauavaegusaneemiat. Mul on ka probleem madala vererõhuga, siis on samuti kehv meeleolu ja jõuetustunne. Ainult vedeleda tahaks, muud ei midagi. Kui B-grupi vitamiine ja magneesiumi veres vähe, kah sama lugu. Aga oma terviseasju tead sa ise kõige paremini. Ja veel, foolhappe ja tsingi puudus oganismis põhjustab ka depressioonile sanaseid jooni. Enne, kui AD-sid võtma hakkad, soovitan kyll muud asjad yle vaadata.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Antidepressandid on vaid abiks aga oma peaga peab ka tööd tegema ja mõttemaailma korda saama, soovitavalt proffesionaali abiga.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Usun, et ka armumine aitab, näiteks!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

On suur vahe, kas sul on depressioon mingi kindla teadaoleva psühholoogilise põhjusega (mingi kaotus või pettumus), või puht füsioloogiline, justkui ilma põhjuseta. Esimesel juhul on teraapiad ja elukorralduse muutmine loogiliselt võttes tõhusamad. Mis puutub antidepressantidesse, siis väga paljude patsientide puhul need serotoniini liikumist mõjutavad AD-d ei aita üldse (v.a. platseeboefekt). Neil inimsestel pole asi serotoniinis, vaid muudes ainetes, nt ketamiin võib mõjuda (http://www.dailymail.co.uk/health/article-2405677/Ketamine-relieve-symptoms-depression-60-patients–little-24-hours.html).

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 01.09 22:33; 01.09 22:39;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tahtsin lisada, et teemaalgatajal ei pruugi olla depressiooni põhjuseks ‘mõtted ja tunded’, mida saab ‘õigesti mõtlema’ hakates muuta; depressioon võib tekkida mingitel tunnetesse hoopis mittepuutuvatel põhjustel: nt alkohol, talvine valgusepuudus ja osad haigused võivad tekitada depressiooni otse, füsioloogia kaudu, kuigi inimese elus ega mõtlemises pole muidu midagi valesti.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 01.09 22:33; 01.09 22:39;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Tahtsin lisada, et teemaalgatajal ei pruugi olla depressiooni põhjuseks ‘mõtted ja tunded’, mida saab ‘õigesti mõtlema’ hakates muuta; depressioon võib tekkida mingitel tunnetesse hoopis mittepuutuvatel põhjustel: nt alkohol, talvine valgusepuudus ja osad haigused võivad tekitada depressiooni otse, füsioloogia kaudu, kuigi inimese elus ega mõtlemises pole muidu midagi valesti.[/tsitaat]

Rasked haigused jätaksin jah kõrvale, siin ei oska kaasa rääkida. Aga muus osas, olles oma pikas elus korduvalt kogenud ja üleelanud nii depressiooni kui paanikahooge kui üldistunud ärevushäiret, ma nii väga sellele \”puhtal kujul füsioloogilisele\” depressioonile ei panustaks. Oma kogemuse põhjal ütlen, et kõik siin elus on vastastikuses seoses ja täpselt nii, nagu kaalust võib alla võtta kas a)armudes või b) dieeti pidades – füüsiline tulemus on sama, siis arutlemata selle üle, kas on olemas \”õige\” ja \”vale\” mõtlemine, kinnitan, et mõtlemise, täpsemalt ellusuhtumise korrigeerimisega muutub füüsiline seisund olulisel määral.

Toon umbes sellise näite: mul on valgusepuudusest tingitud sesoonne depressioon (paljudel on siin põhjamaal). Kui ma igal hommikul ärgates mõtlen – krt, jälle see pimedus, rõve! siis ma süvendan oma halva enesetunde nõiaringi. Kui ma hoolimata s…st enesetundest kasvõi silmanurgast ja korraks suudan teadvustada, et rõve küll, aga sünkjad lumepilved naabermaja katuse kohal on täna iseäralikult võimsad, ilus pilt tglt, siis üheks väikeseks hetkeks on mul pisut kergem ja parem tunne ka, kogesin väikest ilu. Lähen kööki ja lülitan kannu sisse, paari minutiga on mul kuum aurav tee tassis ja köök on soe, sest elukaaslane ärkas pool tundi varem ja on tule pliidi alla teinud – mmm, vähemalt mingi heaolusaareke selles nõmedas elus…Ja nii edasi, mida rohkem sa märkad hetki, kus su elus on asjad tegelikult hästi (ehkki sa ise veel ennast hästi ei tunne) hakkab iga teadvustatud väärtuse kogemisega su enesetunne (ja füsioloogia) pisitasa rohkem tasakaalu minema. Väga väikeste sammude kaupa, aga hakkab.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 01.09 11:17; 02.09 10:52;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui hakkad rohtusid tarvitama, siis enam tõesti muu ei aita. Aga seni kuni saad veel ilma hakkama, on lootust mitte saada tabletisõltlaseks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

ma arvan, et parimat infot selle kohta saab depressioonirühmast.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Toon umbes sellise näite: mul on valgusepuudusest tingitud sesoonne depressioon (paljudel on siin põhjamaal).[/tsitaat]Kas sul valguslamp on ostetud? Minu ema sai sellega oma SAD-st (Seasonal Affective Disorder) täielikult üle, kuigi see teda varem väga raskelt mõjutas. Hiljem on ca 15 inimest meie tutvusringkonnast endale sellise seadme hankinud, ja kui seda korrektselt kasutad (peab üpris lähedalt ja üpris kaua kasutama, kuid samal ajal võib vabalt midagi teha), siis on absoluutselt kõik neist leevendust saanud.

Ja ei ole vaja mingeid ülikalleid lampe, elektroonikapoe omad on väga head. Peaasi on, et seal on piisavalt valgustugevust (luxe). 10.000 peaks kindlasti olema, 15.000 on veelgi parem.
Näiteks neid kahte on paljud kasutanud, võibolla saab kuskilt ka odavamalt:
http://www.euronics.ee/t/45283/tervisetooted/paevavalguse-lamp-tl60-beurer/608-00
http://www.euronics.ee/t/49982/tervisetooted/paevavalguse-lamp-tl40-beurer/608-20

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Hakka trenni tegema. Tõestatud-toimib.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 12 postitust - vahemik 1 kuni 12 (kokku 12 )


Esileht Ilu ja tervis kas depressiooni vastu aitavad ainult rohud ?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.