Esileht Kodunurk kas eelistada mehaanilise või elektroonilise taimeriga praeahju?

Näitan 17 postitust - vahemik 1 kuni 17 (kokku 17 )

Teema: kas eelistada mehaanilise või elektroonilise taimeriga praeahju?

Postitas:

Hakkama saab muidugi ka ilma taimerita, aga praegu valikusse jäänud sellised. Kas on karta, et elektroonilise taimeriga ja muude lisavidinatega kodumasinaga võib tulevikus rohkem probleeme (parandamisega) tekkida?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mitte just parandamisega, aga on suurem tõenäosus, et sa siis seda taimerit kunagi ei kasuta. Analoogi on nupust ülilihtne keerata, digitaalsega peab paar liigutust rohkem tegema ja see on tihtipeale juba liiast. Inimene on juba kord selline laisk olend…

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 18.01 16:21; 18.01 17:02;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Taimerit kasutan vaid kohviautomaadil, praeahjul ei ole kunagi kasutanud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma eelistan vanni lõkke teha ja seal peal küpsetada,kui vanni pole, saab põrandal ka lõket teha.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 18.01 16:57; 18.01 17:12;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Ma eelistan vanni lõkke teha ja seal peal küpsetada,kui vanni pole, saab põrandal ka lõket teha.[/tsitaat]
Jah, aga kas su lõkkel on analoog- või digitaimer?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 18.01 16:21; 18.01 17:02;
To report this post you need to login first.
Postitas:

vannil on analoog,põrandal pole midagi

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 18.01 16:57; 18.01 17:12;
To report this post you need to login first.
Postitas:

mulle meeldib digitaimer rohkem kuna see piiksub üsna pikka aega. 🙂 maamajas meil on mehaaniline ja max aeg on tund (digitaimeril rohkem) ja kui on ära tirisenud, siis on vait, tihti olen hoopis sel ajal õues. 🙂
minu pliiti saab programmeerida ka end ise välja lülitama.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Mitte just parandamisega, aga on suurem tõenäosus, et sa siis seda taimerit kunagi ei kasuta. Analoogi on nupust ülilihtne keerata, digitaalsega peab paar liigutust rohkem tegema ja see on tihtipeale juba liiast. Inimene on juba kord selline laisk olend…[/tsitaat]

no minu ahjul tuleb täpselt üks liigutus rohkem teha – vajutan taimeri nuppu ja siis keeran pöördnupust (temperatuuri nupust) aja. ei saa öelda, et ei oleks ülilihtne. mehhaanilisel, ma pakun, ei ole võimalik väga täpselt sättida. mul on mitmed küpsised, mis tahavad ahjus olla täpselt 7 minutit, või nt sokolaadikook, millel ka 2 liigset minutit keerab palju nässu. samuti kasutan ahju taimerit nt muna keetmisel.

pole küll aastaid ühtegi mehhaanilise taimeriga ahju kasutanud, aga julgen arvata, et taimeri võimalused on palju väiksemad kui elektroonilise puhul. nt saan ma panna taimeriga ka aja, millal ahi end sisse lülitab.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 18.01 17:42; 18.01 23:28; 19.01 14:50;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Hakkama saab muidugi ka ilma taimerita, aga praegu valikusse jäänud sellised. Kas on karta, et elektroonilise taimeriga ja muude lisavidinatega kodumasinaga võib tulevikus rohkem probleeme (parandamisega) tekkida?[/tsitaat]

meie ahjul on digitaalne taimer, ahi on üle 5a vana, taimerit kasutan pea iga kord kui süüa teen (mitu min mõni asi keeb, kaua ahjus on jne). ahi pole kordagi rikkis olnud ja see taimer on kuldaväärt asi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

no minu ahjul tuleb täpselt üks liigutus rohkem teha – vajutan taimeri nuppu ja siis keeran pöördnupust (temperatuuri nupust) aja. ei saa öelda, et ei oleks ülilihtne. mehhaanilisel, ma pakun, ei ole võimalik väga täpselt sättida. mul on mitmed küpsised, mis tahavad ahjus olla täpselt 7 minutit, või nt sokolaadikook, millel ka 2 liigset minutit keerab palju nässu. samuti kasutan ahju taimerit nt muna keetmisel.

pole küll aastaid ühtegi mehhaanilise taimeriga ahju kasutanud, aga julgen arvata, et taimeri võimalused on palju väiksemad kui elektroonilise puhul. nt saan ma panna taimeriga ka aja, millal ahi end sisse lülitab. [/tsitaat]
pöördnupuga ongi mehhaniline ju.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 18.01 19:18; 18.01 23:32;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Digitaimer igal juhul. Meil väga laialdaselt kasutusel ja ilma selleta ei oskaks eladagi. Lapsed istuvad pärast mõnda eriti suurt sigadust järelemõtlemise tooli peal vastavalt 3 või 5 minutit ja teavad, et aeg on täis kui ahi piiksuma hakkab:)

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul on kodus ahi, mehhaanilise taimeriga. Ahi on kaks aastat vana ja avastasin, et taimer on katki. Imelik, sest pole seda nüüd nii väga meeletult ka kasutanud.
Järgmiseks ostan kindlasti digitaalse taimeriga ahju.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

pöördnupuga ongi mehhaniline ju.[/tsitaat]

mis siis see on, kus suure raginaga keerad ja nupu kõrval on kriipsukesed 20, 40 ja 60 minutit?

kui pesumasinal valid programmi pöördnupuga, mitte puutetundlikul ekraanil, siis on ka mehhaaniline või?

mehhaanilisel on ikka teine tööpõhimõte – nupust keerad üles vedru. minu ahjul kindlasti aeg vedruga ei jookse.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 18.01 17:42; 18.01 23:28; 19.01 14:50;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

mis siis see on, kus suure raginaga keerad ja nupu kõrval on kriipsukesed 20, 40 ja 60 minutit?

kui pesumasinal valid programmi pöördnupuga, mitte puutetundlikul ekraanil, siis on ka mehhaaniline või?

[/tsitaat]
täpselt nii, selle raginaga keeradki vedru pingule

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 18.01 19:18; 18.01 23:32;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kindlasti digitaimer ja seda juba sellepärast, et siis on võimalik kasutada ka vahetaimereid kui vaja teha vahetoiminguid. Mul ahjul on vahetaimereid võimalik märata 5tk ja kõik käib väga lihtsalt ja midagi keerulist ei ole.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul ajab asja ära päris tavaline munakeetmistaimer. Kui lähen näiteks telekat vaatama ja ahjus olevat kooki kavatsen nt 10 minuti pärast vaadata, võtan taimeri näppu ja lähen. Täiesti probleemivaba. Kui taimer üles ütleb, viskan minema ja ostan euro-paari eest uue:)

Kiviaegne meetod – aga toimib. Kasutatav ka puupliidi puhul.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

täpselt nii, selle raginaga keeradki vedru pingule[/tsitaat]

halloo, minu nupp, mida sa väidad olevat mehhaanilise taimeri küljes, ei ragise mitte! seda ma küsisingi, et kui minu oma mehhaaniline, mis see vedruga siis on?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 18.01 17:42; 18.01 23:28; 19.01 14:50;
To report this post you need to login first.
Näitan 17 postitust - vahemik 1 kuni 17 (kokku 17 )


Esileht Kodunurk kas eelistada mehaanilise või elektroonilise taimeriga praeahju?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.