Esileht Ajaviite- ja muud jutud Kas eelistate elada aastaringselt ühes kodus või vahelduse mõttes erinevates?

Näitan 25 postitust - vahemik 1 kuni 25 (kokku 25 )

Teema: Kas eelistate elada aastaringselt ühes kodus või vahelduse mõttes erinevates?

Postitas:
Kägu

Milline variant on teie arvates kõige parem ja miks? Kas kindel kodu, korter, ridaelamu, maja, linnas, linna lähedal või maal? Kaks kodu, näiteks korter ja suvila, üksteisest mitte väga kaugel, 30-50 km raadiuses? Korter ja suvila, mille vahemaa oleks pikem, vähemalt 100 km? Muud variandid? Ootaks arvamusi eelkõige neilt, kes on elukoha teemaga palju kokku puutunud, analüüsinud plusse, miinuseid ja oskaks soovitusi jagada.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Mulle meeldib kindel kodu ehk siis mu praegune elukoht linnakorteris. Oman ka teist korterit paarisaja km kaugusel linnas ning üksvahe saigi kahe korteri vahel pendeldatud. See on väsitav ja kulukas, mul oli kõike kaks komplekti – riideid, kosmeetikat, jalanõusid, sest ei soovinud neid pidevalt ühest kohast teise tassida. Toidutegemisega oli alati probleem, et vajalik maitseaine oli just teises korteris või oli mingit toiduainet varutud teise korterisse.

Selline kergelt segadusseajav tunne tekkis, et kus mu kodu siis on, mul on vaja oma kindlat baasi, kuhu on alati mõnus tagasi tulla. Vaheldusi ja puhkust otsin hoopis välisreisidelt.

Kuna ma ei ole ka aiandushuviline, siis pigem eelistan linnavaadet ja seda, et näeks taevast, saaks minna mere äärde ja lähedalasuvasse parki jalutama. Maapiirkonnas oleks muidugi vähem inimesi ja liiklust, värsem õhk ja rohkem avarust, kuid linnamugavused loevad selle vähemalt praegu minu jaoks üle.

Kui mulle meeldiks aiandus ja majaga tegelemine, siis võiks muidugi elada pisikeses majakeses kuskil looduskaunis kohas. Aga linnaga seotud tegevuste tõttu ei tahaks ma liiga kaua kuskile sõita. Samuti on majaga rohkem tööd, ei saa lihtsalt niisama reisile minna ja ust tagantkätt kinni lüüa nagu korteris.

Korteri+suvila omamine sobibki rohkem inimestele, kes võtavad suvilas veedetud aega stressimaandajana ning käivad linnas nädala sees tööl. Sellisel juhul eelistaksin mina väiksema vahemaaga asukohti, et oleks mugav liigelda ja jääks aega ka kõigiks tegevusteks. Kaugemal asuv maakoht sobibki rohkem siis, kui on võimalik terve suvi seal veeta ilma teise asukoha pärast muretsemata.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Vaat kui hästi elame juba siin riigis! On tekkinud küsimus, et mitu kodu peaks inimesel olema, kas üks või mitu. Suve veedame suvemõisas ja talveks kolime tagasi talvemõisa.

Mitte üldse paha pärast, sest olen tõepoolest rõõmus, et elu Eestimaal on nii heaks läinud.

Teemasse ka – mulle sobib talvekorter linnas/suvekodu maal variant.

Please wait...
Postitas:
Kägu

meeldib kesklinnakorter + suvekodu. Saab siis soojem pool aastat veidi aiandust ja maaelu harrastada, külmemal poolel aga linnaelu nautida.
Meil maakodu tunnise sõidu kaugusel, see ka maksimumkaugus meie jaoks. Võiks olla lähemal.
Maakoduga on see tore asi, et jääb ära suvel mõtlemine stiilis “mida see nv teha”. Ja kohalejõudes on kohe puhkus ja ümberlülitumine.

Kahe kodu miinuseks on pidev toidu (pood maal kaugel), mustade/puhaste riiete (maal pole pesumasinat), hoidiste, aiaviljade vedamine. On küll mõlemad kohad varustatud piisavalt, aga ikkagi.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Hea, et katus üldse pea kohal on.

Ja mina eelistan seda katust linnakorteris.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Meil on maja väikelinna lähedal, linnapiirist 2km. Mitte papist ega keset põldu, korralik 30a vana maja koos maa ja metsaga. Hingega ja kvaliteetselt ehitatud. Oleme sellega väga rahul. Oleks nagu maal: mets aia taga, linnud laulavad jne, samas linn on 15 minutilise jalutuskäigu kaugusel (kergliiklustee olemas). Teise korruse akendest paistavad linnatuled kenasti ära, uusaastaöö ilutulestik selge ilmaga ka. Pole suveüritustelt tulles vaja isegi taksot võtta kui paar siidrit joonud olen.. Taksosõit (elektritaksoga) koju maksab küll ainult viiekas.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Eelistan nii nagu meil on: korter alevikus ja maakodu sellest u 30 km eemal. Kõik puhkused ja enamus nädalavahetusi veedan maal. Samas kiirel tööajal ja halbade ilmadega (sügisel n) korteris kõigi mugavustega.Väga rahul.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Vaat kui hästi elame juba siin riigis! On tekkinud küsimus, et mitu kodu peaks inimesel olema, kas üks või mitu. Suve veedame suvemõisas ja talveks kolime tagasi talvemõisa.
Mitte üldse paha pärast, sest olen tõepoolest rõõmus, et elu Eestimaal on nii heaks läinud.

Mulle tundub, et see teema puudutab üsna paljusid inimesi, eriti neid, kes ühel hetkel on küsimuse ees, mida teha oma lähisugulase koduga? Kas võimalusel kolida ise, kasutada suvilana, leppida lühema või pikema vahemaaga, üürida välja, müüa? Mõnele pakub kahe kodu vahel käimine vaheldust, teise jaoks muutub pidev sõit tülikaks. Probleeme võib olla erinevaid ja seepärast on kasulik lugeda teiste arvamusi.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Eelistan ühte kindlat kodu, kuna kahe kinnisvara ülalpidamine on kulukas ja aeganõudev.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mõned aastad tagasi kolisin Eestisse. Maja ja töökoht jäid aga eelmisesse riiki. Palju aastaid elasin pooleldi korteris Eestis ja majas seal. Pea iga kuu oli sõitmist ja kilomeetreid sõita 1500. Kõik asjad olid duubeldatud – riided, köögikraam ja mööbel ja lõpuks oli autosid ka 2, kuna lennukiga lihtsam seda vahemaad sõita. Ja kõige tipuks sai veel maja maale ka ostetud ning mitmed asjad kolmekordistusid. Nii juhtub, kui täpselt ei tea, mida tahad ja siis teed kõike korraga.
Nüüdseks olen alles jätnud ainult maja maal. Muu kinnisvara on müüdud. Päris mõnus, kui ei pea nii palju tilpneva erinevate kohtade vahet.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Elasin aastaid nii, et sügis-talvel kesklinnakorteris ja kevad-sügis Lõuna-Eestis talus. Kõik asjad olid duubeldatud ja palju aastaid sõitsin seda vahemaad päris rõõmuga, ka nädalavahetustel. Aga aja jooksul väsisin ära. Mitte niivõrd sõitmisest, kui muretsemisest. Kui sul on kaugel üksik maja, siis see pakub huvi igasugustele kaabakatele. Eks ikka käis ka vargaid, lõhuti aknaid, viidi mõni tööriist ära. Äärmiselt vastik. Ei aidanud ka signalisatsioonisüsteem. See võib sul olla, ikka muretsed.

Nüüd on elukohti üks – maal. Linnakorter on väljaüüritud. Olen väga rahul, et ei pea enam edasitagasi sõitma ja kutsumata külaliste pärast muretsema.

Please wait...
Postitas:
Kägu

eelistan üht ja ainust: maja linnas.

mis siin eespool küsitud asja – mida teha päranduseks saadud kinnisvaraga, siis sõltuvalt olukorrast ja asukohast, on võimalik mitu erinevat versiooni: kas anda elamiseks järgmisele põlvkonnale, teha tühjaks /remontida ja anda pikaajalisele üürile, müüa maha, panna signa peale ja las ootab paremaid aegu – meie suguvõsas on kasutatud kõiki 4 varianti.

varem, korteris elades, sai abielu algusaastatel pendeldatud linnakorteri ja ämma-äia maakodu vahet, väga väsitav oli, iga nädalavahetus sai ca 4h autos veedetud.
kui lapsed koolieelikud olid, siis kasutasime sõbrannadega suvel, kui lasteaiad puhkasid, võimalust kasutada mu sugulaste muugal asuvat vana suvilat. lasnamäe elanikuna oli selline, 3-4 tunniks päevas, suvitamine oli nii mõnusam, arvestades, et sõiduks kulus autoga max 10 minutit. aga isegi sel juhul hakkas pikapeale see pidev “piknikupidamine” ja edasi-tagasi sõitmine lõpuks tüütama (vesi, toit, vahetusriided, prügi iga päev autoga edasi-tagasi)

Please wait...
Postitas:
Kägu

Milline variant on teie arvates kõige parem ja miks? Kas kindel kodu, korter, ridaelamu, maja, linnas, linna lähedal või maal? Kaks kodu, näiteks korter ja suvila, üksteisest mitte väga kaugel, 30-50 km raadiuses? Korter ja suvila, mille vahemaa oleks pikem, vähemalt 100 km? Muud variandid? Ootaks arvamusi eelkõige neilt, kes on elukoha teemaga palju kokku puutunud, analüüsinud plusse, miinuseid ja oskaks soovitusi jagada.

Tere!

Mul plusse ja miinuseid ei ole, on vaid korter suurlinnas keskmaal ja maja ookeani ääres.
Rahul olen.

Please wait...
Postitas:
Kägu

mul on korter tallinnas. miljööväärtuslikus piirkonnas, ehedas vanas puumajas, ahjukütte ja muude mugavustega sh suur eestiaegne vann.
teine korter on lähedal muinsuskaitse aluses majas ja teenib veidi üüritulu.
50 km kaugusel paksus metsas on maamaja. selline taluhäärberi tüüpi hektarise aiaga.
talvel on tallinnas mõnus. tööle lähen jala pool tundi, kõik käe-jala juures, kultuuriüritused ja kohvikus.
suvel on maal privaatsus linnulaul ja aiatööd. midagi paremat ei oska tahta.
eks millalgi kolime ilmselt maale ja anname oma linnakodu ka üürile, aga sinna on veel aega.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Üks elamine. Pidev tassimine, dubleerimine, koristamine mitmes kohas ei ole minu jaoks. Tegelikult oleme lausa hädas oma vanemate majadega – üksi nad enam hakkama ei saa ja üks pidev kohustus ja niitmine ja töötamine mehe ja minu vanemate majas on äärmiselt kurnav. Samas vanemate eluajal sellest ilmselt ei pääse, sest nõuka-aegne inimene, kes on harjunud terve elu elama ühes kodus, ei elaks üle selle mahamüümist.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Talvel korteris ja suvel majakeses, mis on linnapiirist 5 km ja merest 500 meetrit. Võiks ju aasta läbi seal elada aga majake kahjuks ei võimalda. Samas on ka lahe suvel teistmoodi askeetlikmas tingimustes elada ja talvel telku ees sooje radikaid nautida. Alati on nagu midagi oodata, kevadel tekib hirmus rahutus sisse.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ideeliselt mulle meeldiks ikka ühes kodus olla, mees see-ees eelistaks suve veeta tervenisti maal. Eks ma veedaks ka seal aega, aga ma pole harjunud et jooksvat vett ja elektrit ei ole. Natukene on see kartus hakkama saada minu sees olemas, kuid usun et mõned nädalaga saaksin hakkama ja ei mõtle nii väga elektrile/soojale veele, vaid üritaks hakkama saada selles olukorras mis on – tooksin vett tuppa, kütaks muidugi, teeks sauna ja üleüldiselt teeks maatöid.
Mees arvas, et prooviks selle maaelu ära sel suvel mis tuleb, eks näis.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mul on kaks tuttavat perekonda, kes talvituvad Tais. Üks paar on lastetu, teisel paaril on kaks eelkooliealist last. Aprillist septembrini on Eestis (mõlemil paaril on siin kodu), ülejäänud aja Tais, oma teises kodus st. nad ei tassi kõike eluks vajalikku kogu aeg edasi-tagasi. Kinnisvara osta on seal vist keeruline, ma pole täpselt kursis, aga hotellides nad ka ei ela, alati lähevad samasse kohta tagasi.
Minul on väike maja L- Euroopas, Tai on liiga kauge mu jaoks, kuigi oluliselt soodsam ja parema kliimaga kui mistahes Euroopa riik. Ära olen kõige pimedama ja külmema aja, novembrist veebruari lõpuni. Midagi kaasa vedama ei pea, peale mõningate riiete, soojemas kliimas on vähem asju vaja ja ma olen ka ise seal kuidagi vähemnõudlik.

Suvekodu pidamist meie kliimas ma väga otstarbekaks ei pea. Sellist suve, nagu sel aastal oli, ei tule ilmselt järgmised 20 aastat. Ja kui ilm on nii suurepärane, siis pigem liigun ringi ja avastan toredaid kohti Eestis, kui viibin ühes kindlas kohas, kus peab veel lisaks muule muru niitma ja sääskedega võitlema. Taimekasvatus pole nagunii minu teema.

Kui mul seda talvist pelgupaika ei oleks, siis ilmselt eelistaksin maja Kusagil Tallinna äärelinnas. Et oleks privaatsust, oma aed ja meri ligidal, aga ei peaks 100-200 km kusagile sõitma, sest ilm sellest nagunii oluliselt ei muutu ja nagu öeldud- põldu pidada ma igal juhul ei soovi. Ei näeks kahe kodu pidamisel mõtet.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Vaidlen vastu – suvekodu on üks parimaid asju, aga see peab olema mõistlikul kaugusel. Aru ei saa neist, kes ostavad suvekodu saarele, kuhu sõitmine võtab paar tundi.
Minul on 2 maja – linnas ja maal. Maale sõidan 30 minutit. Aprillist-oktoobrini elan nii – reede õhtul sõidan maale – kamin kütte, siis jalutan koeraga mere ääres. Õhtul loen, vaatan telekat, naudin üksindust. Mees tuleb laupäeval järgi, võtab lapsed kaasa (kui tahavad, aga hakkavad juba suureks saama – enam ei taha). Teeme sauna, ma toon hommikul kohalikult kalurilt kala, suitsetame kala. Pühapäeval sõidame varem linna – siis saab linnas veel toimetada, koristada.
Mõlemad elamised ei ole suured – just parasjagu, et koristamine ja korrashoidmine ei muutu tüütuks.
Nüüd naudin talve – käime rohkem väljas, teatris, kontserditel. Suviti kahetsusega kirun, kui pean minema nädalavahetusel kuhugi ning maale ei pääsegi…

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kui töö lubaks, siis sügise ja talve veedaks kusagil Põhja-Euroopa mägihütis. Sügisel tegeleks korilusega, õunte-marjade sissetegemisega, laoks puid riita. Talvel suusataks, ilma, et peaks selleks eelnevalt 600 km autoga sõitma. Varakevadel võtaks oma asjad ja kobiks linna.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Vaidlen vastu – suvekodu on üks parimaid asju, aga see peab olema mõistlikul kaugusel. Aru ei saa neist, kes ostavad suvekodu saarele, kuhu sõitmine võtab paar tundi.

Minul on 2 maja – linnas ja maal. Maale sõidan 30 minutit. Aprillist-oktoobrini elan nii – reede õhtul sõidan maale – kamin kütte, siis jalutan koeraga mere ääres. Õhtul loen, vaatan telekat, naudin üksindust. Mees tuleb laupäeval järgi, võtab lapsed kaasa (kui tahavad, aga hakkavad juba suureks saama – enam ei taha). Teeme sauna, ma toon hommikul kohalikult kalurilt kala, suitsetame kala. Pühapäeval sõidame varem linna – siis saab linnas veel toimetada, koristada.

Mõlemad elamised ei ole suured – just parasjagu, et koristamine ja korrashoidmine ei muutu tüütuks.

Nüüd naudin talve – käime rohkem väljas, teatris, kontserditel. Suviti kahetsusega kirun, kui pean minema nädalavahetusel kuhugi ning maale ei pääsegi…

justnimelt, meeldib et suve- ja talveelu on nii erinevad, mõlemal omad naudingud. Suvel ei raatsi nädalavahetusi muu peale raisata. Reisid ajastame enamasti oktoobrist aprillini, linnaaega.
Maal on küll maja ja aed, aga kumbki ei nõua erilist tööd. Peenardel pigem see, mis ilma suurema hooleta kasvab. Rand ja marja/seenekorjamine on põhiline ajaviide. Muru jaoks on traktor. Üsna primitiivne elu, välikäimla ja välidushiga. Köök on korralik ja kokkan erilise kirega, hoopis teisi toite kui linnas.
Linnas olen õnnelik, et on mugav korter ning restoranid, kohvikud, kinod, teatrid ja näitused siinsamas lähedal. Koristan päev enne maaleminekut, siis kena tagasi tulla.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Meil on linnas korter, kus elame talvel ja suvekodu, kus oleme rohkem suvel, eks ta väsitav on vahel kahe koha vahel pendeldada ja oleme kaalunud ka päriselt maamajja ära kolimist. Samas on mõnes mõttes mugav ka, kui Tallinna kesklinnas on elukoht olemas, ikkagi kõik käe ja jala juures, kui soov minna teatrisse või kinno kasvõi. Töö mõlemal selline, et saab enamuses distantsilt teha

Please wait...
Postitas:
Kägu

arvan et olen pädev vastama, sest olen erinevate variantidega kokku puutunud. hetkel on meil maja tallinnas mere ääres ja suvekodu peipsi ääres. vahemaa on piisavalt pikk, et nädalavahetusega korralik restart toimuks.
tegelikult tunnen, et linnamaja jaoks mind lihtsalt ei jätku, nii kui reede saabub, põgeneme maale. seega mõistlik oleks omada tallinnas suuremat sorti korterit, sest linnamaja aias mul nagunii mahti midagi teha pole.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Eelistan maja Tallinna mitte-väga-äärelinnas. Siin on kõik käe-jala juures, talvel on linnakorteri võlud ja suvel suvila omad. Samas üks ja ainus kinnisvara hallata.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Minul on Tln kesklinnas suuremat mõõtu korter + maakodu (talu, 15ha metsa-maad) max tunnise autosõidu kaugusel (olenevalt teeoludest saab ka kiiremini).
Mulle väga meeldib see kevadine ja suvine äraminek ja teistmoodi olek, täielik üksindus – võid kasvõi alasti üle õue toast sauna minna, kõva häälega laulda või ükskõik mida.

Kui enda maakodu veel ei olnud, sai sõidetud Pärnusse ja Viljandisse, aga need jäid tiba kaugeks kokkuvõttes. Minu jaoks see 65km on maksimum.

Asjad on duubeldatud jah, maakodus on ka pesumasin olemas ja kevadel-suvel tassin sinna suuremõõdulisi asju pessu (hea kuivatada). Praeguseks on maakodus ka enam-vähem remondiring peal ja sinna saab minna ka kaks kätt taskus, kui vaja. Sahvris leidub purgisuppe, lihakonserve ja veini. Puhtas kapis on puhtad riided. Rohkem polegi vaja.
Mulle meeldib kahe kodu pidamine, hea vaheldus. Lisaks on vana talu pakkunud palju loomingulist tegevust teistmoodi mööbli jm sisustusega, palju käelist tegemist, nikerdamist, taastamist jms.

Kui üle 100km vahemaa oleks, siis näiteks Rakvere poole sõit on okei – seal on väga hea neljarealine tee. Muudes suundades on need maanteed liiga pingelised.

Please wait...
Näitan 25 postitust - vahemik 1 kuni 25 (kokku 25 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Kas eelistate elada aastaringselt ühes kodus või vahelduse mõttes erinevates?