Esileht Koolilaps Kas eelkool annaks sellisele lapsele midagi olulist juurde?

Näitan 9 postitust - vahemik 1 kuni 9 (kokku 9 )

Teema: Kas eelkool annaks sellisele lapsele midagi olulist juurde?

Postitas:

Poiss läheb kooli 2013 sügisel. Sel sügisel algavatesse eelkoolidesse on registreerimine vaikselt alanud. Selles koolivalikus, kuhu tahaksin lapse ilmselt panna eelkool puudub. Küll on aga ühes koolis katsed. Vaatan neid tõenäoliselt tulevaid eelkooli aegu, mis meile koha poolest sobiksid ja no ei sobi eriti ükski. Saaks muidugi sobima, kuid üks õudne edasi-tagasi jooksmine hakkaks peale. Lisaks kattuksid ajad võib-olla ka mõne huviringiga, kus laps tahaks käima hakata. Hakkasin hoopis mõtlema, et kas see eelkool üldse ongi nii vajalik. Samas kardan, et kui katsetega kooli tahame minna, et kas siis äkki ikka annaks eelkool veel midagi juurde. Praegu poiss arvutab 1-20 piires (sõrmedel, kuid üsna kiirelt ja õigesti). Loeb mõlemaid tähti kenasti, eks ladusamaks jõuab asi aastaga veel minna. Kirjutab, kuid pikas ja lühikeses ning tugevates ja nõrkades häälikutes tuleb siin-seal vigu ette. Üldteadmistelt on täitsa tubli mu arvates. Mingi lapsgeenius ei ole ja entsüklopeedilisi teadmisi ei oma, kuid laias laastus on esimese klassi tasemel põhiteadmised olemas (sirvisin Avita esimese klassi põhiteadmiste raamatut). Loominguline ja julge on küll. Tunnis paigalpüsimise ja kaasatöötamisega ilmselt probleeme ei ole (käib kunstiringis, kus on 2 X 45 minutilist tundi). Ja koolini või koolikatseteni on ju ligi aasta aega, selle aja jooksul jõuab veel areneda ning õigekiri ja lugemine paremaks kujuneda. Olen kuulnud, et mõnedes eelkoolides alles hakatakse tähti ja numbreid õpetama… Millegipärast arvan, et lasteaias saaks ta samal ajal palju individuaalsemat lähenemist… Mida teised arvavad, kas eelkoolist on ka konkreetselt kasu olnud või on seal ikka liiga kerge? Kui keegi Tartus ka mingit head eelkooli oskaks soovitada, siis oleksin tänulik.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 24.04 14:33; 24.04 14:56; 24.04 15:19;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Su laps on selle kirjelduse järgi piisavalt küps, arvan, et eelkoolita hästi 1.klassis hakkama saada. Pikka-lühikest häälikut ja nõrka-tugevat ei pea ka 1.klassis veel oskama. Katsetel (oletan, et MHG?) on tähtsam pigem lapse maailmavaade ja oskus/julgus oma mõtteid vestlusel jagada, siin uusi teadmisi ette ära trimmida ei olegi ehk võimalik.
Kui on huviringid, mis kattuvad, siis eelistaksin huviringe.
Minu laps käis muidu MTÜ Kivisisaliku eelkoolis (Kivilinna Gümn. juures) – seal nad tõepoolest harjutasid alles tähti-numbreid kirjutama ja lihtsamaid sõnu siis õpitud tähtedega, muidugi oli palju ka näputegevust ja laulmist-tantsimist, lapsele meeldis ja meile oli vajalik (poiss ei olnud eriti kergesti kohaneja).

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu arust on eelkool vajalik eelkõige püsivuse ja paigalistumise harjutamiseks. Kui sellega probleeme pole, ei näe küll mõtet sinna minna. Eriti kui laps oskab lugeda ja arvutada. Mida ta siis esimeses klassis teeb? Tal ju hakkaks lihtsalt igav.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

MHG on see kool küll, kuhu võibolla tahaks minna. See ei ole ka ülioluline ning otsustan seda ilmselt alles järgmisel kevadel kui katsete trall peale hakkab. Laps on tõesti hea kohaneja ning ta käib mitmes erinevas ringis (kunstiring ja muusikaring), kus on erinev seltskond ja õpetajad ning seal läheb tal kenasti. Selles osas tunnen, et sotsiaalse poole pealt on ta üsnagi küps. Kui eelkoolis mingeid uusi teadmis otseselt ei saa, siis tunnengi, et mis ma siis üldse teda sinna panen. Laulmist ja joonistamist saab ta niikuinii lisaks oma ringidest. Kodus lahendab õhtuti laste ristsõnu ning teeme vahepeal nuputamisülesandeid. Käekiri on küll selline, mida võiks veidi rohkem harjutada, kuid lasteaias ju nüüd alles nn. kooliks ettevalmistus tõsisemalt algab. Vaatasin vahepeal ka Tera kodulehte ja nende eelkool tundub veidike rohkem sisaldavat, s.t. seal on ka inglise keel. Võibolla see oleks midagi kasulikku… Samas maksab muidugi ka korralikult.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 24.04 14:33; 24.04 14:56; 24.04 15:19;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Arvan küll, et eelkool ei annaks sinu lapsele midagi olulist juurde.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mulle jääb natuke arusaamatuks, mis kasu sa eelkoolist loodad saada. Su laps on ju kirjelduse järgi juba praegu valmis kooli minema. Ringides ka käib, seega ei tohiks tal ju igav ka olla. Või kui tõesti on, siis ma paneks lapse kuhugi trenni hoopis, neid paigalpüsimise harjutamise kohti tundub tal isegi palju olevat.
Eelkool ei ole enamusele lasteaialastest küll vajalik, kui, siis ainult raskesti kohanejatele (ja sel juhul soovitavalt samas koolis, kuhu laps hiljem läheb). Minu lapsed on muuseas MHGs ilma igasuguste eelkoolideta.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ega ma ei teagi, mis kasu ma eelkoolist loodan saada, sest ma ei tea täpselt, mida seal tehakse. Ilmselt loodan, et uued õpetajad oma teistsuguste ideede ja meetoditega arendavad ja avardavad lapse silmaringi veelgi :). Trennis käib laps tegelikult ka praegu, s.t. lasteaias on jalgpallitreening. Poiss on aasta lõpus sündinud, seega läheb kooli seitsmeselt ning saab siis mõne kuu pärast 8. Kardan, et tal hakkab lasteaias natuke igav ning eelkool (toimuks siis lasteaia ajast pärastlõunal) oleks midagi uut ja huvitavamat. Samas sel aastal ma teda ka pole valmis kooli panema. Kardan, et on selline tuulepea, kes kehalises kasvatuses pärast oma riided kuskile maha unustab vmt. Neid asju alles hakkame sügisest harjutama…

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Mulle jääb natuke arusaamatuks, mis kasu sa eelkoolist loodad saada. Su laps on ju kirjelduse järgi juba praegu valmis kooli minema. Ringides ka käib, seega ei tohiks tal ju igav ka olla. Või kui tõesti on, siis ma paneks lapse kuhugi trenni hoopis, neid paigalpüsimise harjutamise kohti tundub tal isegi palju olevat.
Eelkool ei ole enamusele lasteaialastest küll vajalik, kui, siis ainult raskesti kohanejatele (ja sel juhul soovitavalt samas koolis, kuhu laps hiljem läheb). Minu lapsed on muuseas MHGs ilma igasuguste eelkoolideta.
[/tsitaat]

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 24.04 14:33; 24.04 14:56; 24.04 15:19;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu laps oli ka enam-vähem samal tasemel, ei läinud eelkooli ja sai ilma probleemideta heasse kooli sisse.
Vanasti oli eelkool mõeldud neile, kes lasteaias ei käinud, et need põnnid ka natuke teistega koos olemist harjutaks ja mingile tasemele saaks esimeseks klassiks.
Nii olekski õige. Täiesti mõttetu on vedada omi tarku lapsi kuhugi eelkooli, kui ta samal ajal juba kõike oskab. Eelkool on kaotanud oma mõtte.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

mul on sama vana (suve lõpus saab kuueseks) tüdruk ja samasuguste oskustega. lisaks väga hea kohaneja ja superpüsivusega (võib töövihikuid tunde järjest süvenenult lahendada).
mina panen ta eelkooli ainult selle pärast, et kõik lapsed lasteaias hakkavad eelkoolis käima. täitsa jabur põhjendus, saan aru. aga valingi sellise eelkooli, kus mis kestaks võimalikult vähe, kord nädalas ja hakkaks võimalikult hilja sügisel jne. ja peamine – et ta saaks kord nädalas enne magamist lasteaiast ära minna ja end tähtsana tunda.
tegelikult ma tahaks, et ta võimalikult palju liiguks ja mängiks, mitte ei lahendaks ristsõnu ja loeks raamatuid….

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 9 postitust - vahemik 1 kuni 9 (kokku 9 )


Esileht Koolilaps Kas eelkool annaks sellisele lapsele midagi olulist juurde?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.