Esileht Ajaviite- ja muud jutud Kas Eestis võiks olla asendusemadus lubatud?

Näitan 18 postitust - vahemik 1 kuni 18 (kokku 18 )

Teema: Kas Eestis võiks olla asendusemadus lubatud?

Postitas:
Kägu

http://www.naine24.ee/702438/kas-eestis-voiks-olla-asendusemadus-lubatud/?redir

Mina isiklikult arvan, et võiks. Mida teie arvate?

Please wait...
Postitas:
Kägu

RE: Kas Eestis võiks olla asendusemadus lubatud?

Arvan, et ei.
Kui kange lapsehimu, saab ka lapsendada.
Loodus ei pane ilmaasjata kätt vahele.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

muidugi võiks. need, kes arvavad, et loodus peaks oma tööd tegema, ei käi vist kunagi ise arsti juures, ega vii ka oma lapsi arsti juurde ning sünnitavad kodus, noh, et loodus saaks oma tööd teha.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

ei, kindlasti mitte.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ei arva, et peaks olema lubatud. See tekitab tõenäoliselt olukorra, kus just vähemkindlustatud naised niimoodi enda keha müüma hakkavad. Seega ei saaks rääkida võrdsest ja täiesti vabatahtlikust suhtest asendusema ja \”klientema\” vahel. Rääkimata kõigist emotsionaalsetest probleemidest seoses lapsest, keda oled enda üsas kandnud, loobumisega.

Mul endal küll rasestumise ja raseduse kandmisega probleeme ei ole, kuid olen haiguste puhul üldiselt veendunud, et need algavad peast. Haigused on kõik põhjustatud kas valest elustiilist (sh toit, keskkond, liikumine jne), ebasobivast emotsionaalsest sisemaailmast või muudest taolistest faktoritest. Ehk siis ikkagi – haigused saavad alguse peast ja mõtlemisest ning paljud neist on lihtsalt selliste pikaaegsete mõtteprotsesside tulemus. Õnneks on minu meelest ka meie viljatusspetsialistide hulgas sarnane arusaam täiesti olemas ning paljudel juhtudel suudetakse patsiendile abi anda. Ülejäänute jaoks on võimalus lapsendada ja osaleda kas sugulaste või vähese vanemliku hoolitsusega laste kasvatamisel.

Please wait...
Postitas:
Kägu

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]muidugi võiks. need, kes arvavad, et loodus peaks oma tööd tegema, ei käi vist kunagi ise arsti juures, ega vii ka oma lapsi arsti juurde ning sünnitavad kodus, noh, et loodus saaks oma tööd teha.[/tsitaat]

Miks kohe nii tuliselt? Käin küll arstil, hoolitsen tervise eest, olen nelja lapse ema.
AGA minu isiklik arvamus on ja jääb selliseks, et viljatud naised on viljatud ja kogu lugu. Lapsendamist ootavaid lapsi on palju, ÕL loetud artiklit 7-lapselisest näljas-külmas emast – kõik on piisav tõestus, et peaks hakkama saama juba olemasolevate lastega, kasvõi neid ebanormaalsest perest eemaldades, selle asemel, et teise naise emakat raha eest üürida. Kui nii suur lapsearmastus peal on, siis lapsendatagu.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
IirHisabella

Muidugi peaks olema lubatud.

Need, kes siin vaeste naiste rikastumisest räägivad – kas te artiklit ka lugesite? Lugesite LÄBI kohe või?

Eestis tuleks kõne alla vaid selline variant, kus asendusema on paari tuttav, eelistatult lähisugulane või peretuttav (ema, tütar, õde, sõbranna). Asendusema peab olema püsisuhtes, vähemalt ühe terve lapse sünnitanud naine. Iga juhtumit vaadatakse eraldi ja arvestatakse ka selle ema motivatsiooni, põhjuseid, sotsiaalset hakkamasaamist jne.

Aastas tuleks võib-olla paar-kolm juhtu. See on väga väike ja väga põhjalikult kontrollitav arv.

Erinevalt kunstlikust viljastamisest, mille puhul võib veel mingil väärakal moel aru saada nende inimeste mõtteviisist, kes \”looduse valikust\” räägivad, on asendusemaduse puhul tegu paariga, kelle sugurakud on igati normaalsed ja võimelised iseseisvalt eluterve järglase looma, kuid naisel puudub emakas või on mingil muul põhjusel raseduse KANDMINE ohtlik või võimatu.

Mind huvitab, kas need, kes nii üleolevalt \”lapsendagu, kui nii suur titeisu on!\” oma lapsi iialgi arstile ei vii, elupäästvaid operatsioone või vereülekandeid ei lubaks, nohu ei ravi, jalga kipsi ei pane jne jne. Looduslik valik ju.

Veel huvitaks, kas need pealiskaudsed hõikujad on üldse kursis, milline on lapsendamise olukord Eestis? Selleks, et lapsendada tervet väikelast, ollakse aasta või mitu järjekorras. Enamik lastekodudes olevatest lastest ei ole lapsendamiseks üldse vabadki, nende vanematelt on võetud kasvatus-, mitte vanemlikud õigused.

Minu meelest on surrogaatemaduse juures kõige olulisem küsimus, mis saab siis, kui sündiv laps osutub puudeliseks ning teda ei peaks soovima ei asendusema, kes lapse sünnitas, ega bioloogilised vanemad, kelle sugurakkudest laps alguse sai.

Please wait...
Postitas:
Kägu

[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Miks kohe nii tuliselt? Käin küll arstil, hoolitsen tervise eest, olen nelja lapse ema.
AGA minu isiklik arvamus on ja jääb selliseks, et viljatud naised on viljatud ja kogu lugu. Lapsendamist ootavaid lapsi on palju, ÕL loetud artiklit 7-lapselisest näljas-külmas emast – kõik on piisav tõestus, et peaks hakkama saama juba olemasolevate lastega, kasvõi neid ebanormaalsest perest eemaldades, selle asemel, et teise naise emakat raha eest üürida. Kui nii suur lapsearmastus peal on, siis lapsendatagu.[/tsitaat] Eestis ei ole lapsendatavaid lapsi! lugesin kuskil aasta tagasi ajalehest \”Tervis\” (vist on selline nimi), kus rääkis üks Tallinna lapsendamisametnik, et kui aastas antakse Tallinnas ja Harjumaal lapsendamiseks 5-6 beebieas last, on seda juba palju, et tavaliselt on selliseid lapsi vähem. Eesti emad ei anna emaõigusi ära (ja kohtud ei võta ka). mis mõnu oleks kasvatada last (asendusperena), kelle bioloogiline ema võib iga hetk uksest sisse karata ja lapse kaasa viia? ja siis mõne päeva/nädala/kuu pärast kui emal isu jälle otsas, tuuakse see vaene õnnetu lapseke jälle sulle tagasi. ma arvan, et asenduspereks on võimalik olla vaid siis kui endal lapsed olemas ja emarõõmud/vaevad läbi elatud.
kusjuures, miks te arvate, et Eesti seadused hakkavad lubama nö \”emaka müümist\”? seadused võivad olla ka sellised, et asendusemaks olemise eest raha ei tohi küsida, et kompenseeritakse vaid otseselt rasedusega seotud kulud emale.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Võiks olla. Toetan. Kui oma lähedane vajaks (mida pole küll praegu ette näha), siis olen valmis ka seda last kandma.

Please wait...
Postitas:
Piibuga naine

[tsitaat]Ei arva, et peaks olema lubatud. See tekitab tõenäoliselt olukorra, kus just vähemkindlustatud naised niimoodi enda keha müüma hakkavad. Seega ei saaks rääkida võrdsest ja täiesti vabatahtlikust suhtest asendusema ja \”klientema\” vahel. Rääkimata kõigist emotsionaalsetest probleemidest seoses lapsest, keda oled enda üsas kandnud, loobumisega.

Mul endal küll rasestumise ja raseduse kandmisega probleeme ei ole, kuid olen haiguste puhul üldiselt veendunud, et need algavad peast. Haigused on kõik põhjustatud kas valest elustiilist (sh toit, keskkond, liikumine jne), ebasobivast emotsionaalsest sisemaailmast või muudest taolistest faktoritest. Ehk siis ikkagi – haigused saavad alguse peast ja mõtlemisest ning paljud neist on lihtsalt selliste pikaaegsete mõtteprotsesside tulemus. Õnneks on minu meelest ka meie viljatusspetsialistide hulgas sarnane arusaam täiesti olemas ning paljudel juhtudel suudetakse patsiendile abi anda. Ülejäänute jaoks on võimalus lapsendada ja osaleda kas sugulaste või vähese vanemliku hoolitsusega laste kasvatamisel.[/tsitaat]
Uhh, kuidas mulle ei istu need arvamused, kus öeldakse, et haigus on peas kinni.
*Naine sõidab autos, kahe lapsega, otsa sõidab purjus autojuht, naine saab eluks ajaks trauma -käed ja jalad ei liigu. Liikumatusega kaasnevad probleemid eritamisel, hügieenil. Vajab täielikult kõrvalabi – mõtles ennast haigeks?
*Täiesti terve naine ootab kolmandat last – sportlik, heas toonuses, ei suitseta, ei võta napsu, on olnud eluaeg terve ja kukub jala pealt kokku ning saab ajusisese verejooksu. Mõtles valesti?
*Inimene kõnnib mööda tänavat, maja küljest kukub jääpurikas – inimene ajusurnud – jälle mõtlemine vale?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Võiks olla! Samuti nagu on meil õigus beebipillidele (kuigi loodus näeb meid ette sigivatena igakuiselt) ja meeste-naiste hormoonide- suguorganite turgutamiseks on ravi lubatud kõigile, peaks olema ka õigus asendusema kasutamiseks.
(Oleks isegi nõus olema asundusemaks)

Please wait...
Postitas:
Kägu

[small]Piibuga naine kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Uhh, kuidas mulle ei istu need arvamused, kus öeldakse, et haigus on peas kinni.
*Naine sõidab autos, kahe lapsega, otsa sõidab purjus autojuht, naine saab eluks ajaks trauma -käed ja jalad ei liigu. Liikumatusega kaasnevad probleemid eritamisel, hügieenil. Vajab täielikult kõrvalabi – mõtles ennast haigeks?
*Täiesti terve naine ootab kolmandat last – sportlik, heas toonuses, ei suitseta, ei võta napsu, on olnud eluaeg terve ja kukub jala pealt kokku ning saab ajusisese verejooksu. Mõtles valesti?
*Inimene kõnnib mööda tänavat, maja küljest kukub jääpurikas – inimene ajusurnud – jälle mõtlemine vale?
[/tsitaat] ah, no mis sa ärritud. kui nende inimeste teha oleks, siis poleks ju ka loomakliinikuid, sest loomad ju ometi ei oska ennast haigeks mõelda järelikult pole loomad ka kunagi haiged.

Please wait...
Postitas:
amatöör

kindel ei

Please wait...
Postitas:
Kägu

Jah, võiks olla võimalik.

Please wait...
Postitas:
Kägu

[tsitaat]Arvan, et ei.
Loodus ei pane ilmaasjata kätt vahele.[/tsitaat]

Tõepoolest, kerjustest sarisigijatel loodus millegipärast kätt vahele ei pane. Olgugi, et lapsed näljas ja paljas ja osa puudega. Perre, kus asendusemadust kasutatakse, on laps väga oodatud ja ilmselt jätkub talle nii hoolt, armastust kui ka raha.

Please wait...
Postitas:
Kubujuss

[small]IirHisabella kirjutas:[/small]
[tsitaat]Muidugi peaks olema lubatud.

Need, kes siin vaeste naiste rikastumisest räägivad – kas te artiklit ka lugesite? Lugesite LÄBI kohe või?

Eestis tuleks kõne alla vaid selline variant, kus asendusema on paari tuttav, eelistatult lähisugulane või peretuttav (ema, tütar, õde, sõbranna). Asendusema peab olema püsisuhtes, vähemalt ühe terve lapse sünnitanud naine. Iga juhtumit vaadatakse eraldi ja arvestatakse ka selle ema motivatsiooni, põhjuseid, sotsiaalset hakkamasaamist jne.

Aastas tuleks võib-olla paar-kolm juhtu. See on väga väike ja väga põhjalikult kontrollitav arv.

Erinevalt kunstlikust viljastamisest, mille puhul võib veel mingil väärakal moel aru saada nende inimeste mõtteviisist, kes \”looduse valikust\” räägivad, on asendusemaduse puhul tegu paariga, kelle sugurakud on igati normaalsed ja võimelised iseseisvalt eluterve järglase looma, kuid naisel puudub emakas või on mingil muul põhjusel raseduse KANDMINE ohtlik või võimatu.

Mind huvitab, kas need, kes nii üleolevalt \”lapsendagu, kui nii suur titeisu on!\” oma lapsi iialgi arstile ei vii, elupäästvaid operatsioone või vereülekandeid ei lubaks, nohu ei ravi, jalga kipsi ei pane jne jne. Looduslik valik ju.

Veel huvitaks, kas need pealiskaudsed hõikujad on üldse kursis, milline on lapsendamise olukord Eestis? Selleks, et lapsendada tervet väikelast, ollakse aasta või mitu järjekorras. Enamik lastekodudes olevatest lastest ei ole lapsendamiseks üldse vabadki, nende vanematelt on võetud kasvatus-, mitte vanemlikud õigused.

Minu meelest on surrogaatemaduse juures kõige olulisem küsimus, mis saab siis, kui sündiv laps osutub puudeliseks ning teda ei peaks soovima ei asendusema, kes lapse sünnitas, ega bioloogilised vanemad, kelle sugurakkudest laps alguse sai. [/tsitaat]

Mina absoluutselt nõus sinuga. Viimane küsimus – siis loobutakse lapsest. Täpselt nii, nagu emad ikka läbi aegade oma vigastest lastest loobunud on, mis nüüd siis teistmoodi oleks?

Please wait...
Postitas:
Alfonss

ei näe põhjust, miks ei peaks seda lubama.

Please wait...
Postitas:
Kubujuss

[tsitaat]Arvan, et ei.
Loodus ei pane ilmaasjata kätt vahele.[/tsitaat]
Inimestel pole tavaliselt himu mingite võõraste, alkoholisündroomiga ja segipööratud närvisüsteemiga võõraste laste järgi, vaid soov enda geneetilise materjaliga järglasi saada. See, et mõni naine ei saa ise sünnitada, ei pruugi ka sugugi looduse vimka olla, emaka võib kaotada ka mõne õnnetuse tagajärjel.

Please wait...
Näitan 18 postitust - vahemik 1 kuni 18 (kokku 18 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Kas Eestis võiks olla asendusemadus lubatud?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.