Esileht Tööelu, raha ja seadused. Kas eestlased on rikkad?

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 56 )

Teema: Kas eestlased on rikkad?

Postitas:
Kägu

Mulle on hakanud aina enam tunduma, et eestlased on pigem heal jàrjel. Mille põhjal siis on halvustavad kommentaarid vajalikud, et Eestis nii väike palk jnejne?

Mõned näited miks mulle tunduvad(!) eestlased ja tuntud inimesed paremal järjel:

  • firmariided enamustel kes vastu jalutavad, ainult firmakad loevad
  • uued majad ja korterid täituvad MEGAruttu. Enne müüdud kui maja ehitamagi hakatakse
  • uued ja uhked autod tänaval, Soomes näiteks ei nàe nii palju uhkeid autosid
  • kallid remondid asjad, mida fbs nàitama peab
  • muumitasside ja iittala jne fännid, nemad panevad ju ka päris palju raha alla neile?
  • nö tuntud inimesed kes on praktiliselt 1,5a tööta olnud, nt muusikategelased jne, on kodudes ja passivad, ometi utlevad, et Eestis ei teeni nii palju?! ????

Teile ei tundu imelik?

+10
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mulle on hakanud aina enam tunduma, et eestlased on pigem heal jàrjel. Mille põhjal siis on halvustavad kommentaarid vajalikud, et Eestis nii väike palk jnejne?

Mõned näited miks mulle tunduvad(!) eestlased ja tuntud inimesed paremal järjel:

  • firmariided enamustel kes vastu jalutavad, ainult firmakad loevad
  • uued majad ja korterid täituvad MEGAruttu. Enne müüdud kui maja ehitamagi hakatakse
  • uued ja uhked autod tänaval, Soomes näiteks ei nàe nii palju uhkeid autosid
  • kallid remondid asjad, mida fbs nàitama peab
  • muumitasside ja iittala jne fännid, nemad panevad ju ka päris palju raha alla neile?
  • nö tuntud inimesed kes on praktiliselt 1,5a tööta olnud, nt muusikategelased jne, on kodudes ja passivad, ometi utlevad, et Eestis ei teeni nii palju?! ????

Teile ei tundu imelik?

Tundubki. Aga ka selle kõige juures ka nö eeltoodud punktidele vastavad inimesed elavad tihti võlgu.

Ise ka – uus maja, riideid, nõusid, sisustust jne armastan. Rikas pole, aga saan neid napilt lubada – maja kodulaenuga. Minu jaoks on koroonaaeg just hästi läinud kuna olen ettevõttes, mis sellest “kasu” sai, reisida ega kusagil käia sisuliselt tükk aega ei saanud/saa/pole mõtet – lähebki see raha kodu alla. Samas iitala tassid jne see on hobi – kui inimene näitab oma iittala nõusid sul käivad rahamärgid silme ees? Samas kui keegi teine sõidab motosporti, tantsib, käib aeroobikas vmt siis tema hobi võib võtta veelgi rohkem raha, lihtsalt see hobivarustuse summad ei jää ehk niimodi silma/pole tuntavad.

 

Aga tihti ka uus maja/korter laenuga on soodsam kui üürida.

+10
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mõne asja puhul tundub, et eestlased on lambad, kes maksavad ükskõik mis summat küsitakse. Ise on pärast kasvõi näljas, paljudel puuduvad säästud. Kogu see kupatus tähendab seda, et ei ole turvatunnet, elatakse üle oma võimete. Kõik on väljaspoolt uhke, aga tegelikkuses närib mure, kas vean ikka välja. Mujal maailmas pole vajadust midagi näidata, raha pannakse oma heaolu peale, on säästud, ei ole vaja eluaeg muretseda iga asja pärast. Ja kui midagi juhtub, siis saadakse sellest kergemini üle, sest on säästud olemas. Siin torkab silma ka ärimeeste suur ahnus, siis ongi nii, et on väga suur majanduslik ebavõrdsus. Osadel pole raha kuskile panna, need ostavadki kortereid kokku, aga samas on palju rohkem neid, kellel pole ju homset söögirahagi, hambad on ravimata jne. Ka ei ela mujal maailmas naised meeste käpa all, sest endal pole kuskile minna, siis on ka suhted meeldivamad ja võrdsemad. Üldiselt siin võib väliselt kõik kena paista, aga vaimne tervis ja üldine heaolu on tunduvalt madalamad.

+6
-12
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Üldiselt on kallim asi odavam osta kui odavtoode.Originaal firma riided saab samuti osta mitte kallilt, kui natuke otsida. Teatud firmamärki kandvad riideesemed säilivad ilusad kauem kui odavad sama laadsed tooted.

+8
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mõne asja puhul tundub, et eestlased on lambad, kes maksavad ükskõik mis summat küsitakse. Ise on pärast kasvõi näljas, paljudel puuduvad säästud. Kogu see kupatus tähendab seda, et ei ole turvatunnet, elatakse üle oma võimete. Kõik on väljaspoolt uhke, aga tegelikkuses närib mure, kas vean ikka välja. Mujal maailmas pole vajadust midagi näidata, raha pannakse oma heaolu peale, on säästud, ei ole vaja eluaeg muretseda iga asja pärast. Ja kui midagi juhtub, siis saadakse sellest kergemini üle, sest on säästud olemas. Siin torkab silma ka ärimeeste suur ahnus, siis ongi nii, et on väga suur majanduslik ebavõrdsus. Osadel pole raha kuskile panna, need ostavadki kortereid kokku, aga samas on palju rohkem neid, kellel pole ju homset söögirahagi, hambad on ravimata jne. Ka ei ela mujal maailmas naised meeste käpa all, sest endal pole kuskile minna, siis on ka suhted meeldivamad ja võrdsemad. Üldiselt siin võib väliselt kõik kena paista, aga vaimne tervis ja üldine heaolu on tunduvalt madalamad.

Mis maailmast sa räägid? 😀  Mõned üksikud riigid ehk on, kus on üleüldiselt oluliselt parem seis kui Eestis seoses kõikide nende aspektidega.

+12
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mulle on hakanud aina enam tunduma, et eestlased on pigem heal jàrjel. Mille põhjal siis on halvustavad kommentaarid vajalikud, et Eestis nii väike palk jnejne?

Et näha, kas keegi on heal järjel, tuleb varadest lahutada kohustused. Kui see vahe on näiteks veerand miljonit, siis see võiks eestlase kohta olla juba “hea järg”.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

nö tuntud inimesed kes on praktiliselt 1,5a tööta olnud, nt muusikategelased jne, on kodudes ja passivad, ometi utlevad, et Eestis ei teeni nii palju?!

kui sa ise oleks olnud selle koroonaõuduse tõttu 1,5a ilma igasuguse sisetulekuta, siis saaksid ehk aru.

selle 1,5a ei ühtki väljas söömist, ei ühegi rõivaeseme ostmist ei omale ega lastele (ok, paar paari kasutatud jalanõudsid väikseksjäänute asemele mõnest uuskasutuskeskusest  sooduspäeval). kõik toidud sai tehtud kodus, võimalikult odavatest ainetest,  loosi läksid ka aastaid keldris seisnud vanad mahlad ja õunamoosid (nt kisselliks pudru juurde),
elamine käis vaid varasemate säästude eest, sest sissetulek oli piiranguteperioodil praktiliselt null.

+4
-8
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui ma läksin viimati endale telefoni ostma ( täiesti keskklassi oma js mitte õun) kristiine keskuses, siis müüja mitu korda küsis üle, et maksate kohe? Ma ei saanud isegi nagu aru, et möh, millal siis veel, homme? Siis sain aru, et umbes iga asi võetakse tehnikapoes järelmaksu peale.

+20
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui mul tütar aastaid tagasi tehnikapoes töötas, siis ka rääkis kuidas tuleb jõuka väljanägemisega inimene ja võtab tühise hinnaga asja järelmaksuga. Miks ometi? Ka sellise mis ei ole hädavajadus. No ostaks siis kuu aega hiljem kui kohe maksta ei suuda.

+11
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui mul tütar aastaid tagasi tehnikapoes töötas, siis ka rääkis kuidas tuleb jõuka väljanägemisega inimene ja võtab tühise hinnaga asja järelmaksuga. Miks ometi? Ka sellise mis ei ole hädavajadus. No ostaks siis kuu aega hiljem kui kohe maksta ei suuda.

Järelikult ei olnud jõukas. Sinu tütar otsustas riiete järgi. Ilusad ja kallid riided ei tähenda tingimata jõukust.

 

+12
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kust neid mitte firma riideid saama üldse peaks? Näiteks talvejopet, mis peab vett ja tuult? Riiete puhul pean meie kliimas väga oluliseks vastupidavust. Akrüülist kampsun ei anna sooja ja läheb pärast esimest kandmist topiliseks. Odav riie läheb kokkuvõttes kallimaks maksma. Autot ma ei pea vajalikuks Tallinnas elades. Samas  ma ei kujuta ette, kui on vana loks, mida peab kogu aeg remontima, millest mina naisterahvas midagi ei jaga. Mõnes riigis on autodele kõrged maksud, mis piirab oluliselt uute soetamist. Eesti ei julge ükski erakond seda kehtestada. Koolilastele uhkete mobiilide soetamist pean samuti raiskamiseks. Mõned tuttavad mammad ohivad, et laps soovib mobiili, mis maksab nende kuupalga ja nad plaanivadki selle talle osta. Ju siis võetakse järelmaksuga.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Järelikult ei olnud jõukas. Sinu tütar otsustas riiete järgi. Ilusad ja kallid riided ei tähenda tingimata jõukust.

Ilusad ja kallid riided ning autod tunneb enamasti ära ainult teine jõukas. Lihtinimene ei tee piraatriietel ega autode väljalaskeaastatel mingit vahet.

Näiteks perekooli teema, kus pandi Guess ja Gucci samasse patta.

+5
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina vaatan pigem, et nii kehvi riideid polegi eestlased kunagi kandnud. Õhuke lirakas sünteeline kangas. Vaata, mida eestlased nõukaajal ja Pätsu ajal kandsid. Naturaalsed materjalid villane, puuvillane, linane, nahk jne ka tavalise Umpaküka maaka seljas. Täna jõuab neid vaid jõukas osta.

+6
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Järelikult ei olnud jõukas. Sinu tütar otsustas riiete järgi. Ilusad ja kallid riided ei tähenda tingimata jõukust.

Ilusad ja kallid riided ning autod tunneb enamasti ära ainult teine jõukas. Lihtinimene ei tee piraatriietel ega autode väljalaskeaastatel mingit vahet.

Näiteks perekooli teema, kus pandi Guess ja Gucci samasse patta.

Mina näiteks tunnen tänaval välismaalased ära ka siis kui nad parajasti ei räägi – neil on paljud kvaliteetsemad riided seljas kui tavalisel eestlasel. Mul pole õrna aimugi, mis firma ja värk, aga silmnähtavalt paremad riided. Oma kodukandis Tallinnas näen aeg-ajalt peatuses või trammis üht üpris eakat meest, kes on viimase peal vingelt riides ja ja ma alati nuputan, kes ta selline on. Pakuks väliseestlast, aga tegemist nõukaaegse paneelika elanikuga.

+6
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tänaval ringi liikudes ma küll erilist jõukust ei näe.

– tõeliselt kallist kõrgmoodi kohtab harva. Enamusel ikka laiatarbebrändid seljas

– üürimine on kallim kui kodulaenu abil ostmine. Ma maksan oma eramaja kodulaenu ca 300 eurot kuus, siinsamas küsitakse ridaelamuboksi eest üüri juba 1250 eurot kuus

– vana auto on nuhtlus kaelas, raha kulub temale rohkem kui uuele autole. Vähekasutatud auto liisingusse võtta tundub mõistlikum. Endal on vana auto ja pidin putitama, et ülevaatusel läbi saada. See putitamine läks üle 1000 euro maksma. Ja nii vana autoga peab juba igal aastal ülevaatusel käima

– kollektsionäärid on nagunii fanaatikud – see ei sõltu rahvusest. Milleks muumitassid ja Iitala, meil on oma palavalt ihaldatud Tarbeklaas ju

+3
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Oma kodukandis Tallinnas näen aeg-ajalt peatuses või trammis üht üpris eakat meest, kes on viimase peal vingelt riides ja ja ma alati nuputan, kes ta selline on. Pakuks väliseestlast, aga tegemist nõukaaegse paneelika elanikuga.

Äkki nõukaaegsed riided, siis oli nat. kangaid saada ja lasti rätsepal õmmelda. Meeste soliidsete riiete mood ju suurt ei muutu ka.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

nö tuntud inimesed kes on praktiliselt 1,5a tööta olnud, nt muusikategelased jne, on kodudes ja passivad, ometi utlevad, et Eestis ei teeni nii palju?!

kui sa ise oleks olnud selle koroonaõuduse tõttu 1,5a ilma igasuguse sisetulekuta, siis saaksid ehk aru.

selle 1,5a ei ühtki väljas söömist, ei ühegi rõivaeseme ostmist ei omale ega lastele (ok, paar paari kasutatud jalanõudsid väikseksjäänute asemele mõnest uuskasutuskeskusest sooduspäeval). kõik toidud sai tehtud kodus, võimalikult odavatest ainetest, loosi läksid ka aastaid keldris seisnud vanad mahlad ja õunamoosid (nt kisselliks pudru juurde),

elamine käis vaid varasemate säästude eest, sest sissetulek oli piiranguteperioodil praktiliselt null.

Ma ei tea kyll yhtegi peret, kes nii rängalt pihta oleks saanud, ehkki sõprade hulgas isegi mõned otseses mõttes lausa lennundussektoris töötavad inimesed.

Mis elualal te ometi mehega töötasite siis? Töötukassa toetust ei saanud, midagi ei saanud?
<p style=”text-align: center;”>No ei ole usutav.</p>

+5
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma ei tea kyll yhtegi peret, kes nii rängalt pihta oleks saanud, ehkki sõprade hulgas isegi mõned otseses mõttes lausa lennundussektoris töötavad inimesed. Mis elualal te ometi mehega töötasite siis? Töötukassa toetust ei saanud, midagi ei saanud? No ei ole usutav.

Ju töötasid mustalt.

+6
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Oma kodukandis Tallinnas näen aeg-ajalt peatuses või trammis üht üpris eakat meest, kes on viimase peal vingelt riides ja ja ma alati nuputan, kes ta selline on. Pakuks väliseestlast, aga tegemist nõukaaegse paneelika elanikuga.

Äkki nõukaaegsed riided, siis oli nat. kangaid saada ja lasti rätsepal õmmelda. Meeste soliidsete riiete mood ju suurt ei muutu ka.

Jah õmmeldi ka palju, aga poeriided olid samuti hea kvaliteediga. Lastel olid täispuuvillased t-särgid, sellised tunduvalt paksemad kui praegused. Neid kanti ikka mitu last järjest. Naistel olid kaunid täispuuvillased suvekleidid. Talvel olid kõigil villa sisaldusega kostüümid või seelikud ja kampsunid. Villane mantel ja kasukas oli kõikide naiste garderoobis. Kõik jalatsid olid nahast.

+1
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu vanavanemad oli EV ajal jõukad majaomanikud, aga sedasi välismaal puhkamas keegi ei käinud nagu nüüd. Samas oli teenija, keda minul kunagi ei ole olnud (on vaid lapsehoidjad olnud kuni laste 3-aastaseks saamiseni).

Ei ole anda arust rikas, aga on ridakas linnas ja suvila mere ääres, 2 korterit välja üürimiseks (üüritulu kuus 700 eurot), väljaostetud autod (minul 2015, mehel 2020 a vl). Hoiustel on 20 000 sääste. Olen käinud elu jooksul ca 30 riigis, mõnes (Egiptus, Türgi,Kreeka,  Soome) korduvalt, ka Austraalias, Ameerikas. Laene ei ole, kuid olen neid võtnud – tänaseks makstud. Vanust 55.

0
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Eks selle silmaga nähtava jõukusega on nii, et inimene võib paista rahakas, elada kallis kodus, kanda kalleid riideid ja sõita uhke autoga, samas kui see kõik on laenude ja võlgade pealt. Samal ajal kõrval mõni teine näeb välja vaene, aga tegelikult on raha nagu ratsahobuse sitta. Mu enda isa on selline, et käib vanade riietega, sõidab 20 aastat vana autoga, elab paneelmaja korteris, aga samas raha ja investeeringuid on tal tegelikult kõvasti, kuid teda lihtsalt üldse ei huvita see, et kuidas ta välja paistab.

+10
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Jah õmmeldi ka palju, aga poeriided olid samuti hea kvaliteediga. Lastel olid täispuuvillased t-särgid, sellised tunduvalt paksemad kui praegused. Neid kanti ikka mitu last järjest. Naistel olid kaunid täispuuvillased suvekleidid. Talvel olid kõigil villa sisaldusega kostüümid või seelikud ja kampsunid. Villane mantel ja kasukas oli kõikide naiste garderoobis. Kõik jalatsid olid nahast.

Ega see nüüd nii tore ka ei olnud. Mina mäletan ikka päris koledaid riideid. Need kaunid suvekleidid olid rohkem nagu kitli moodi ja seelikud ja kampsunid ka üks õudusunenägu. Inimesed muidugi pingutasid ja õmblesid ise jne, aga kui me nüüd nendest riietest räägime, mis poes müüa olid, siis kui sellistega kuskile Soome läksid, vaadati küll, et kes see selline on.

+10
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tegumood ja muster ei pruukinud sulle meeldida, aga ka need tavalised kitlid olid väga heast ausast puuvillast. Täna maksab sama kvaliteediga kangast kleit vähemalt 100 euri. Koolivormi kandmine võis ju ka tüütu tunduda, aga need olid super kvaliteediga riided. Selle komplekti hind oleks täna tavalisele inimesele liiga kallis

+1
-10
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tallnnas elavad tõesti jõukamad inimesed, seda näitab ka tänavapilt, kus enamik maju on renoveeritud. Mu ema elab väikelinnas ja seal on pilt palju nukram. Veel kümmekond aastat tagasi oli meie tänaval vaid mõni üksik eramu renoveeritud, nüüd on pilt pisut parem, aga enamik on kasutanud odavamaid vahendeid. Autodest ja firmariietest ei tea ma väga midagi, nii et seda ei oska jälgida.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Jah õmmeldi ka palju, aga poeriided olid samuti hea kvaliteediga. Lastel olid täispuuvillased t-särgid, sellised tunduvalt paksemad kui praegused. Neid kanti ikka mitu last järjest. Naistel olid kaunid täispuuvillased suvekleidid. Talvel olid kõigil villa sisaldusega kostüümid või seelikud ja kampsunid. Villane mantel ja kasukas oli kõikide naiste garderoobis. Kõik jalatsid olid nahast.

Ega see nüüd nii tore ka ei olnud. Mina mäletan ikka päris koledaid riideid. Need kaunid suvekleidid olid rohkem nagu kitli moodi ja seelikud ja kampsunid ka üks õudusunenägu. Inimesed muidugi pingutasid ja õmblesid ise jne, aga kui me nüüd nendest riietest räägime, mis poes müüa olid, siis kui sellistega kuskile Soome läksid, vaadati küll, et kes see selline on.

Seda ei saa jah üldistada. Ei olnud kõigim nii. Meie pere olime vaesemad. Ja ema kandis suvel nn linnariidena ja poeriidena ikka kunstsiidist kleite. Ja maain7mesena oli tal üks krempleenkostüüm, mis oli ostetud üheks kindlaks puhuks ja käis sellega. Õmmelda ei lasknnud endale kunagi. Importi ei saanud kätte ja selleks puudus ka raha. Ühtegi villasisaldusega kostüümi ei olnud. Kasukat ka mitte. Mingi poe talvemantel oli kunstkraega. Kampsunid ja vestid kudus ema kõigile ise. Et kõik kandsid häid riideid ja kasukaid jne, on sama üldistav väita, kui et kõigil oli kodus kapp kristalli täis ja peres jalgrattad. Meil neid ei olnud.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma ei tea kyll yhtegi peret, kes nii rängalt pihta oleks saanud, ehkki sõprade hulgas isegi mõned otseses mõttes lausa lennundussektoris töötavad inimesed. Mis elualal te ometi mehega töötasite siis? Töötukassa toetust ei saanud, midagi ei saanud? No ei ole usutav.

Ju töötasid mustalt.

huviharidus. ei töötanud mustalt. täiesti ametlikult, aga kahjuks on meie valdkonnal levinud mitte töölepingud, vaid käsunduslepingud või töövõtulepingud, nende korral polnud riiklikke toetusi ette nähtud. Mul on 3 ringi, mis on suletud 2020a märtsist saadik ja asutus, kus need toimusid, arvab senni, et “ringe ei avata uuesti enne, kui koroona ära lõpeb”.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

uued ja uhked autod tänaval, Soomes näiteks ei nàe nii palju uhkeid autosid

Soomes elades võiks ju kohalike seadustega kursis olla. Selle nimi on automaks.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

No ma ei tea… Nõukaaegne koolivorm (tumesinine pihikseelik) oli materjalist, mida ei kannatanud masinas pesta. Koolipükste (tumesinised viikarid) põlved vajusid paari päevaga kotti, kui just terve päev püsti ei seisnud. Kirju kleidiriie andis hirmsasti pesus värvi ja luitus kiirelt.

Lasteaeaealistena olid mel talvel seljas jänesenahkne karvane kasukas, kootud villased karupüksid ja kootud villased kindad. Ausõna, ei sooviks ilmaski selliseid riideid lastele õue mängimiseks.

Mina kannan villast mantlit heal juhul 3 korda aastas: teel jõulupeole ja paar korda talvel teatrisse minnes panen selga. Igapäevaselt käingi ilmastikukindla parkaga ja valin sellise, mis tõesti kannataks tuult ja külma ning paraku on teatud firmade toodangu ostmine kindlam, kui suvalist noname toodet osta.

Lapsed käivad erakoolis, aga mitte selle pärast, et meil selleks kole palju raha oleks, lihtsalt üks neist on autismispektrihäirega ja vajab väiksemat õpperühma ja teistsugust lähenemist. Teise panin samasse kooli, sest kuidas ma tedagi kehvemini kohtlen, kuigi noorem saaks ilmselt ka tavakoolis hakkama. Laenuga soetatud uus maja on ka, sest noh, kuskil peab ju elama ning meile tundus mõistlikum osta kohe uus maja ja maksta kindlas suuruses laenu, mitte laste kõrvalt pidevalt vana maja remontida (katus, vundament, sisetööd). Auto on laenuta 7 aastat tagasi ostetud suht odav pereauto. Reisil käisime ka nii 1-2 korda aastas. Ei teagi, kas paistame rikkad või vaesed.

+6
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

No ma ei tea… Nõukaaegne koolivorm (tumesinine pihikseelik) oli materjalist, mida ei kannatanud masinas pesta. Koolipükste (tumesinised viikarid) põlved vajusid paari päevaga kotti, kui just terve päev püsti ei seisnud. Kirju kleidiriie andis hirmsasti pesus värvi ja luitus kiirelt. Lasteaeaealistena olid mel talvel seljas jänesenahkne karvane kasukas, kootud villased karupüksid ja kootud villased kindad. Ausõna, ei sooviks ilmaski selliseid riideid lastele õue mängimiseks.

Ma ei saa ka aru, kuidas keegi saab nõukaaegseid riideid kiita. Ma arvan, et nii hirmsaid riideid pole maailma ajaloos keegi veel tootnud ega kandnud. Oli ta puuvillast või kunstmaterjalist, pole ju oluline. Ajad muutuvad, siis taheti just krimpleenkleite ja nailonsärke, mis olid vähemalt parema välimusega. Seda laudakitlit peale vanamuttide keegi selga ei pannud, noor neiu igatahes mitte. Ainult sellest, et oli puuvillane, on ikka vähe. Õmbluskvaliteet küll hea ei olnud, mäletan, et nööbid kukkusid tihti eest. Pesu ka ei kannatanud, luitus ära. Ka praegu on mõni mutikene oma vavanavanaema villase mantli selga pistnud, keegi ei vaata, et oi kui kaunilt riides, sest puhas käsitöö. Rõivaid vaadeldakse ikka oma ajas ja nõukaaegsed riided olid jubedad.

+7
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Meil väga palju veel ikka seda naabrist parem mentaliteeti. Nt ma sõidan 12 a vana autoga ringi, reisin vaid tööga seotult, uhkelt riides ei käi ja võin tunduda teiste jaoks vaene. Tegelikult ei ole mul enam ühtegi laenu kaelas ja olen suutnud ka kenasti investeerida. Õel jälle uhked autod, riided, viimase peal mööbel jne ning tunduvad teistele väga hästi elavat. Vaid mina tean et nad ennast viimase piirini lõhki laenanud ja tulevad kohustustega vaevu toime.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 56 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Kas eestlased on rikkad?