Esileht Pereelu ja suhted kas ei peagi koos mängima?

Näitan 19 postitust - vahemik 1 kuni 19 (kokku 19 )

Teema: kas ei peagi koos mängima?

Postitas:

loen siin teemat, kus lastel ei saa käskida koos mängida.
mida te teeksite sellises olukorras: meil on külas 2 sugulase last. on juba mitu nädalat ja ei tea, kui kaua. minu laps selle üle väga rõõmus muidu. aga kui kutsub endale veel külla mõne oma sõbra, siis sugulase lapsed jäetakse mängust välja. nendega ei taha mu laps enam mängida.
kas lapsed peavad koos mängima? või pean mina midagi tegema nende lastega seni, kuni minu laps neid tõrjub?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 04.07 16:23; 04.07 16:41; 04.07 16:57; 04.07 23:14; 05.07 23:23; 05.07 23:41; 06.07 12:09;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei pea koos mängima.
Kas sulle meeldiks, kui sind sunnitakse vägisi kuhugi seltskonda, kuhu sa üldse ei soovi minna? Kui mitte, siis miks sa lapsi sunnid?
Antud juhul peaksid siis ise sugulaste lastega tegelema. Kui sinu laps kutsub endale sõbra mängu, siis võibolla tahab ta sel ajal ainult sõbraga mängida.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]loen siin teemat, kus lastel ei saa käskida koos mängida.
mida te teeksite sellises olukorras: meil on külas 2 sugulase last. on juba mitu nädalat ja ei tea, kui kaua. minu laps selle üle väga rõõmus muidu. aga kui kutsub endale veel külla mõne oma sõbra, siis sugulase lapsed jäetakse mängust välja. nendega ei taha mu laps enam mängida.
kas lapsed peavad koos mängima? või pean mina midagi tegema nende lastega seni, kuni minu laps neid tõrjub?[/tsitaat]

Anna oma lastele ka aega hingata. Ise sa ju ka ei viitsi ainult oma sugulastega tegeleda kui nad sulle peaksid külla sadama mitmeks nädalaks.
Tegele ise nende lastega või las saavad ise hakkama, aga omi lapsi küll ära \”lapsehoidja\” rolli pigista.
Lapsed väsivad ka üksteisest.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 04.07 16:36; 06.07 10:52;
To report this post you need to login first.
Postitas:

mind õpetati ennast teissuguseks. minu kasvatus oli selline et alati pead olema viisakas ja sõbralik. isegi siis, kui ei taha olla viisakas ja sõbralik. et kui sul on külaised, siis ei saa hakata osasid külalisi ignoreerima vaid peab olema kõigi vastu viisakas.
mis see siis oli? minu ema halb kasvatus?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 04.07 16:23; 04.07 16:41; 04.07 16:57; 04.07 23:14; 05.07 23:23; 05.07 23:41; 06.07 12:09;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]mind õpetati ennast teissuguseks. minu kasvatus oli selline et alati pead olema viisakas ja sõbralik. isegi siis, kui ei taha olla viisakas ja sõbralik. et kui sul on külaised, siis ei saa hakata osasid külalisi ignoreerima vaid peab olema kõigi vastu viisakas.
mis see siis oli? minu ema halb kasvatus?[/tsitaat]selle peale võiks küsida, kas need sugulased on lapse külalised 😉

meil oli selline reegel, et kui kellelgi oli mingi privaatsem mäng käsil, siis segama ei mindud, aga kui mängit sellist mängu, kus polnud osalejate arv limiteeritud, siis võisid kõik soovijad liituda- sel juhul ei olnud tõjumine lubatud. nt sulgpalli mängiti kahekesi ja nii oligi, aga peitust võisid mängida kõik soovijad.

mina räägiks lapsega ja selgitaks, et ei ole viisakas kogu aeg ainult oma sõbrannaga mängida, et vahel võiks ju ka miskit koos kõik mängida, tegelikult on ju nii palju lahedaid tegevusi, mida saab just suure pundiga ette võtta

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 04.07 16:54; 05.07 19:08; 06.07 09:15;
To report this post you need to login first.
Postitas:

ma selle peale võiks vastata, et kui ma oleks üksik inimene, siis ma neid sugulasi endale hoiule poleks küll võtnud. eks nad ikka minu lapse pärast ka siin ole.
näed jälle minu kasvatuse praak?-
minule õpetati, et kui on rohkem lapsi, siis peabki mängima mänge, kus saavad kõik osaleda, mitte ei mängi sulgpalli, kust keegi välja jääb.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 04.07 16:23; 04.07 16:41; 04.07 16:57; 04.07 23:14; 05.07 23:23; 05.07 23:41; 06.07 12:09;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sugulase lapsed, kes on külas nädalaid, tunnevad end teil ilmselt koduselt. Nad ei eelda ju, et teie pere on nende lõbustamiseks? Mis takistab neid omavahel mängimast või üldse miskit päris omaette ette võtta? Päris karmi kohustuse oled oma lapsele pannud – tunda end süüdi, kui pikaajalised külalised igavust tunnevad. Iseasi, kui külalised tulevad mõneks tunniks just sinu lapsele külla, siis on elementaarne neid tegevusse kaasata. Antud juhul on nad teie kodus suvitamas, st. ajutised pereliikmed.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 04.07 21:43; 06.07 08:48;
To report this post you need to login first.
Postitas:

kuidas see on karm kohustu, tunda end süüdi, kui külalised igavust tunnevad? ei pea keegi igavust tundma. kõik mängigu koos. mõelgu välja mänge mida saab toredalt mängida neljakesi.
kui sina näed külaliste igavlemist ja karmi kohustust minu lapsel, siis mina näen oma lapse halba käitumist, et ta tõrjub muidu küll mängida kõlbavaid sugulasi.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 04.07 16:23; 04.07 16:41; 04.07 16:57; 04.07 23:14; 05.07 23:23; 05.07 23:41; 06.07 12:09;
To report this post you need to login first.
Postitas:

mina ei sunniks. kas just halb kasvatus, kuid inimene peab lähtuma siiski esmalt ENDA tunnetest ja vajadustest, siis alles teiste omadest.
laps tahab vaheldust. sugulased on toredad, kuid vahel tahaks ka puhata ning kellegi teisega mängida. sugulased leidku seni endale ise tegevust või leiad sina (kui nende külla kutsuja). kui need lapsed on juba pikalt teil olnud, siis on nad pigem ajutised pereliikmed kui külalised.
mõtle ise, kas sa ise tahad kogu aeg, 24/7 olla koos oma mehega? olgu see mes kuitahes armas ja kallis, ikka tahaks vahepeal nt sõbrannaga nö naistejuttu ajada omavahel. kas tõesti on ebaviisakas mees koju jätta ja minna sõbrannaga kohvikusse või sõbrannale üksi külla? kas sa vead alati mehe kaasa?
kui sa ei lapse oma lapsel oma elu elada, vaid sunnid talle alati sugulasi seltskonda, siis tulemus on see, et laps hakkab neid kui segajaid pigem vihkama. anna lapsele hingamisruumi, isegi õed-vennad tahavad üksteisest vahepeal rahu saada, kaugematest sugulastest rääkimata

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

mõtle sellele, et su mees otsustaks oma ema teile pooleks suveks külla kutsuda, et sul oleks ikka lõbusam neid naisteasju arutada- oleksid õnnelik kui peaksid 24×7 tagama, et ämmal ikka lõbu oleks?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 04.07 16:54; 05.07 19:08; 06.07 09:15;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]mõtle sellele, et su mees otsustaks oma ema teile pooleks suveks külla kutsuda, et sul oleks ikka lõbusam neid naisteasju arutada- oleksid õnnelik kui peaksid 24×7 tagama, et ämmal ikka lõbu oleks?[/tsitaat]
kui on vaja, siis ma pean ära kannatama. mitte et ma oleks rõõmus. aga kui ämm teeb nt remonti ja tal pole kuskil elada seni. samas ärme unusta vanusevahet. minul ämmaga on vanusevahe. me oleme eri põlvkondadest.
aga lapsed on üheealised. ma nt ei tõrjuks meil külas elavat meheõde, kui mulle tuleb sõbranna külla. ei saadaks teda tuppa ja ise kohvitaks sõbrannaga õues. te teeks niimoodi?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 04.07 16:23; 04.07 16:41; 04.07 16:57; 04.07 23:14; 05.07 23:23; 05.07 23:41; 06.07 12:09;
To report this post you need to login first.
Postitas:

ma olen saanud viimase teksti eest miinuse? järelikult normaalne oleks meil olevat meheõde või oma õde tõrjuda, kui mulle tuleb sõbranna külla.
kas te tõesti teete nii? ma ei suuda seda uskuda.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 04.07 16:23; 04.07 16:41; 04.07 16:57; 04.07 23:14; 05.07 23:23; 05.07 23:41; 06.07 12:09;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]ma olen saanud viimase teksti eest miinuse? järelikult normaalne oleks meil olevat meheõde või oma õde tõrjuda, kui mulle tuleb sõbranna külla.
kas te tõesti teete nii? ma ei suuda seda uskuda. [/tsitaat]

Eeldusel, et mehe õde on täiskasvanu, peaks igal inimesel olema viisakust mitte ronida sinu ja temale võõra sõbranna jutuajamise vahele. Kui lapsele tuleb sõber külla, istud kõrval või?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 04.07 21:43; 06.07 08:48;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

kui on vaja, siis ma pean ära kannatama. mitte et ma oleks rõõmus. aga kui ämm teeb nt remonti ja tal pole kuskil elada seni. samas ärme unusta vanusevahet. minul ämmaga on vanusevahe. me oleme eri põlvkondadest.
aga lapsed on üheealised. ma nt ei tõrjuks meil külas elavat meheõde, kui mulle tuleb sõbranna külla. ei saadaks teda tuppa ja ise kohvitaks sõbrannaga õues. te teeks niimoodi? [/tsitaat]ja kas sina pead õigeks, et sinu lapsed peaks terve suve ära kannatama???

kui ma võtaks kellegi pikaks ajaks kostile, siis kindlasti mitte \”täisteenusega\” minu poolt, st sõbrannaga kohvitadest \”külalist\” küll ära ei ajaks, aga kui tahaks sbrannaga omavahel muljetada, siis ilma igasuguste südametunnistuse piinadeta jätaks \”külalise koju ja läheks nt sõbrannale külla- kas sinu lapsel on see võimalus?

asja teine pool on see, et kui sina võtad kostilise, siis teed sa ikkagi teadliku valiku, kuid kas sa oma lapsele andsid õiguse valida või panid ta lihtsalt fakti ette

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 04.07 16:54; 05.07 19:08; 06.07 09:15;
To report this post you need to login first.
Postitas:

loen ja imestan kus on inimestel palju probleeme… ei mitte halvustavalt ei ütle seda, aga ma kasvatan oma 4 last ja suhtleme ka teiste inimestega, sh lastega ja ma ei ole kunagi märganud probleeme nagu kes kellega mängib (peaks mängima või ei tohi mängida) või et keegi teine sööb kuskil ja kas ta siis nüüd tohiks seda teha või ei. miks peab oma elu nii keeruliseks mõtlema?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina ütleksin, et ära perekooli statistika järgi küll nüüd mingeid otsuseid tee. Enamus inimesi ikka ei läheks sõbrannaga kõrvaltuppa kohvitama ja ei jätaks meheõde ukse taha – pole oma elus veel selliseid kohanud. Elementaarne viisakus on, et kui on vaja väga privaatselt vestelda, leiad selleks privaatse kokkusaamiskoha ilma kedagi piinlikkusse olukorda seadmata. Saad sõbrannaga kokku siis kohvikus, raamatukogu fuajees, pargipingiol või kus iganes.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Hoopis teine olukord on siis, kui meheõde elaks pikemalt (pool aastat ja rohkem)sinu juures, siis kujunevad igale juba omad toimetused-kohustused-kooselu reeglid.
(Punkar olen, kogemata vajutasin kägu)

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu lapsel olid sugulased külas. Naabritüdruk tuli ükse taha, et tahab ainult minu lapsega mängima, ning sugulased jäägu omaette. Siis mu laps ütles, et kui nemad ei või tulla, siis tema ka ei tule.

Iseasi kui tõesti sugulaste lastest väsinud ja tahakski omaette naabritüdrukuga veidi aega veeta.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 04.07 16:36; 06.07 10:52;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]
ja kas sina pead õigeks, et sinu lapsed peaks terve suve ära kannatama???

kui ma võtaks kellegi pikaks ajaks kostile, siis kindlasti mitte \”täisteenusega\” minu poolt, st sõbrannaga kohvitadest \”külalist\” küll ära ei ajaks, aga kui tahaks sbrannaga omavahel muljetada, siis ilma igasuguste südametunnistuse piinadeta jätaks \”külalise koju ja läheks nt sõbrannale külla- kas sinu lapsel on see võimalus?

asja teine pool on see, et kui sina võtad kostilise, siis teed sa ikkagi teadliku valiku, kuid kas sa oma lapsele andsid õiguse valida või panid ta lihtsalt fakti ette[/tsitaat]
lastega on nii, et kust tuul sealt meel. muidugi oli ta väga rõõmus ja õnnelik, et sugulased meile tulevad. ja on edasi ka rõõmus ja õnnelik. aga kui kedagi luban külla, hakkab minu lapse poolt pihta üks ussitamine. kui külaline läinud, siis kõlbavad need lapsed jälle väga hästi.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 04.07 16:23; 04.07 16:41; 04.07 16:57; 04.07 23:14; 05.07 23:23; 05.07 23:41; 06.07 12:09;
To report this post you need to login first.
Näitan 19 postitust - vahemik 1 kuni 19 (kokku 19 )


Esileht Pereelu ja suhted kas ei peagi koos mängima?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.