Esileht Ajaviite- ja muud jutud Kas EKRE on grupihüsteeria?

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 140 )

Teema: Kas EKRE on grupihüsteeria?

Postitas:
Kägu

Teatavasti aina suuremad inimgrupid kiidavad heaks EKRE seisukohti.
Ajendatuna eilsest Mart Helme intervjuust, kus ta oli seisukohal, et laulev revolutsioon oli massihüsteeria, siis kas EKRE kui poliitiline nähtus on grupihüsteeria?

Kuula Mart Helme massihüsteeria seisukohta siit.

+7
-8
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Kogu Eesti rahva enamik on üks pidev suur grupihüsteeria ja ei ekre ega reform ega sotsid ega keskerakond jne pole mingid erandid – see kõik on grupihüsteeria, mõne erakonna nagu nt reformi puhul kaldub asi juba massihüsteeriasse.

+8
-10
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Ajendatuna eilsest Mart Helme intervjuust, kus ta oli seisukohal, et laulev revolutsioon oli massihüsteeria,

Aga mida ta siis valesti ütles?

Oli ju massihüsteeria, ka nii võib ju öelda. (ilma siidkinnasteta nagu ta ise tabavalt väljendus)
Mina ntx läksin sellega tollal kaasa, tema vblla ei läinud.
Mina läksin, sest veri vemmeldas, Helme oli siis juba pisut vanem. Ei pane tema mulle ega mina temale seda pahaks.
Milles sinu probleem on?

Peale selle, et sind võibolla polnud veel olemaski…Nagu seda V.Kooritsatki, keda ema ei lubanud siis veel nii hilja õue, kuna tegu oli alaealisega.

+9
-20
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 17 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Ajendatuna eilsest Mart Helme intervjuust, kus ta oli seisukohal, et laulev revolutsioon oli massihüsteeria,

Oli ju massihüsteeria, ka nii võib ju öelda. (ilma siidkinnasteta nagu ta ise tabavalt väljendus)

Mina ntx läksin sellega tollal kaasa, tema vblla ei läinud, milles sinu probleem on?

Loe küsimust! Teemaks pole see, kas ta ütles midagi valesti või õigesti.

+8
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mina ntx läksin sellega tollal kaasa, tema vblla ei läinud, milles sinu probleem on?

Peale selle, et sind võibolla polnud veel olemaski…Nagu seda V.Kooritsatki, keda ema ei lubanud siis veel nii hilja õue, kuna tegu oli alaealisega.

Täpselt. Rein Veidemann ütles eile Ringvaate intervjuus, et seda nimetati juba toimumise ajal massihüsteeriaks, tõsi, peamiselt vastaste poolt.

+10
-6
Please wait...

Postitas:
Kägu

Teemaks pole see, kas ta ütles midagi valesti või õigesti.

Miks sa seda teemat siis enne Helme ütlemist välja ei mõelnud?
100 tuhat valijat on alla 10% elanikest; siis sa ei tulnud selle pealegi, et “teematama hakata”? Nüüd järsku tulid?

Loomulikult on see.

+1
-9
Please wait...

Postitas:
Kägu

Pigem ususekt!

+15
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Miks sa seda teemat siis enne Helme ütlemist välja ei mõelnud?

Polnud aega.

100 tuhat valijat on alla 10% elanikest; siis sa ei tulnud selle pealegi, et “teematama hakata”? Nüüd järsku tulid?

Ei tulnud järsku. Ööpäeva jooskul arenesid mõtisklused teemaks, ajendatuna Mart Helme intervjuust.

+1
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Teatavasti aina suuremad inimgrupid kiidavad heaks EKRE seisukohti

????? Unista edasi ja ära küta hüsteeriat 🙂

+13
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Panite tähele ekremeelsete demagoogia muutust? Kui enne taoti siin teemades rinnale ja räägiti sellest, kuidas Eestit vabaks lauldi ja kui eestlased nemad ikka on, siis piisas vanal Kaabul lapsesuu avada, kui äkki on ka siin tõelise eestlase märgiks see, et Balti ketis ei käidud ja üldse oli see üks nõme hüsteeria.
Tõeliselt ajupestud inimesed, kellel oma seisukoht puudub. Kui kaabud ees ühte laulavad, siis jüngrid kohe ka.
Kas mõni ekremeelne julgeb tunnistada, et tema Laulvat revolutsiooni massihüsteeriaks ei pea ja suhtub sellesse aega lugupidamisega ning arvab, et ka Helme oleks võinud tol ajal agaramalt vaba Eesti eest seista, mitte tilli kasvatada?

+18
-6
Please wait...

Postitas:
Kägu

Vahet polegi, mida Helme ütleb, igast asjast saab probleemi (hüsteeria) välja puhuda. On jälle kõneainet, ajakirjandusel juba teemadest puudu ei tule, kuni Helme esirinnas on.

Mulle jälle meeldib tema julge otsekohesus. Ei mingit pugemist ega ümmargust ninnu-nänutamist, ütlebki seda, mida mõtleb (ehk mõnel korral oleks võinud veidi delikaatsemalt sõnu seada).

Tõsi ta on, ma loen meediast oluliselt parema meelega Helme avaldusi kui Kaja Kallase jõuetut ininat, millel reeglina pole ei saba ega sarvi. Selleks, et lihtsalt oleks huvitav lugeda, ei pea ühestki otsast ise Helmega samal arvamusel olema.

+10
-16
Please wait...

Postitas:
Kägu

Panite tähele ekremeelsete demagoogia muutust? Kui enne taoti siin teemades rinnale ja räägiti sellest, kuidas Eestit vabaks lauldi ja kui eestlased nemad ikka on, siis piisas vanal Kaabul lapsesuu avada, kui äkki on ka siin tõelise eestlase märgiks see, et Balti ketis ei käidud ja üldse oli see üks nõme hüsteeria.

Tõeliselt ajupestud inimesed, kellel oma seisukoht puudub. Kui kaabud ees ühte laulavad, siis jüngrid kohe ka.

Kas mõni ekremeelne julgeb tunnistada, et tema Laulvat revolutsiooni massihüsteeriaks ei pea ja suhtub sellesse aega lugupidamisega ning arvab, et ka Helme oleks võinud tol ajal agaramalt vaba Eesti eest seista, mitte tilli kasvatada?

Facebookis panin tähele selle seisukoha laialdast õigustamist!

+5
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ei tulnud järsku. Ööpäeva jooskul arenesid mõtisklused teemaks, ajendatuna Mart Helme intervjuust.

Siis ma pakkusin ju õigesti, et sa ise selle peale poleks tulnud.

Aga kui küsimusele vastata, siis sinusuguste tegevust aitab ekre grupihüsteeriat, mida ta siiani ju kahtlemata pisut on, muuta tervete masside hüsteeriaks. Kas seda tahad?

Savisaarega toimus ju sama. Mitte keegi teda ei sallinud, aga valijaid oli tohutult.

+4
-5
Please wait...

Postitas:
Kägu

äkki on ka siin tõelise eestlase märgiks see, et Balti ketis ei käidud ja üldse oli see üks nõme hüsteeria.

Vaadake, kuidas sotsid jälle! oma valelikkuse letti löövad. Keegi pole öelnud, et ta ketis ei käinud ja et see oli nõme.

Käisin Balti ketis, leian tänini, et tegin õigesti, see polnud nõme. Aga mis segab seda massihüsteeriaks nimetamast?

Üldse, järjekordne armastav, salliv ja tolerantne sots on teinud siin ühe viisaka sõprusteema, taotledes rahu ja ühtsust ning viisakat suhtlust. Eks ole nad toredad?

+6
-13
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 27 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Mina ntx läksin sellega tollal kaasa, tema vblla ei läinud.

See on täielik vale ja propaganda. Mina, minu sõbrad, sugulased, töökaaslased, me kõik osalesime nendes sündmustes teadlikult, hüsteeriata, rahulikult. Vaata mõnda videot Balti ketist, kus sa näed seal hüsteerias inimesi? Rahulikud, tõsised, tasakaalukad inimesed lihtsalt seisavad ühtse jõuna.

+12
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Aga mis segab seda massihüsteeriaks nimetamast?

Segab see, et ..
hüst`eeria <1> (närvihaigus); ärritatud tegevus. Sõja+hüsteeria. Hüsteeria+hoog

No ei olnud tol ajal tegemist närvilise või ärritatud tegevusega. Ei olnud. Massiliikumine võiks ehk öelda. Aga mitte massihüsteeria. Mis oleks hea väljend, pakkuge välja.

+6
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 11 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Vaata mõnda videot Balti ketist, kus sa näed seal hüsteerias inimesi? Rahulikud, tõsised, tasakaalukad inimesed lihtsalt seisavad ühtse jõuna.

Jaaa, ma saan aru, mida sa silmas pead. Ma ei näinud ka hirvepargis ühtegi hüsteerikut (v.a mõni, kes olidki ja on seda tänaseni).

Lihtsalt mind ka absoluutselt ei sega, et helme seda hüsteeriaks nimetab, no andku minna, see on tema stiil, sõnakasutus või lausa must huumor, mida iganes. Keda krdit see segama peaks?
Vana mõtleb ja räägib ja nii on, las ta olla.

Või, kas sa tõesti REAALSELT arvad, et Stockmanni hulludel päevadel käivad HULLUD inimesed?
Jne 10000 näidet folkloorist.

+4
-7
Please wait...

Postitas:
Kägu

Sõjahüsteeria tähendab just nimelt seda, et kõik karjuvad sõja poolt. See ei tähenda, et need inimesed on sõna otseses mõttes hüsteerikud või hüsteerias. Aga mass on küll hüsteerias.

+2
-7
Please wait...

Postitas:
Kägu

Sõjahüsteeria tähendab just nimelt seda, et kõik karjuvad sõja poolt. See ei tähenda, et need inimesed on sõna otseses mõttes hüsteerikud või hüsteerias. Aga mass on küll hüsteerias.

Sõja poolt? Ikka sõja vastu. St kardetakse sõda ja valmistutakse selleks, et vajadusel ennast kaitsta.

Aga ok, olgu siis nii hüsteeria on täiesti neutraalne sõna. Sel juhul vastus teemaalgataja küsimusele: jah, EKRE pooldajate puhul on tegemist grupishüsteeriaga. Ei peaks ka teil endil midagi selle vastu olla, kui sõna hüsteeria nii tõlgendate, eks?

+6
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Teatavasti aina suuremad inimgrupid kiidavad heaks EKRE seisukohti.

Tulge maa peale tagasi, see seltskond on kaotanud kümnendiku oma valimisjärgsest reitingust ja ikka keegi jahub populaarsuse tõusust.

+7
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Sõja poolt? Ikka sõja vastu. St kardetakse sõda ja valmistutakse selleks, et vajadusel ennast kaitsta.

Sa oled täiesti valesti aru saanud. Sõjahüsteeriaks kutsutakse seisundit, kus kõik inimesed on patriotismist pungil ja SOOVIVAD sõda. (Inimesed, sotsid, palun lugege raamatuid ja laiendage silmaringi. Selline sõnapimedus võib tõesti normaalsed inimesed hüsteeriasse ajada.)

+1
-4
Please wait...

Postitas:
Kägu

Aga ok, olgu siis nii hüsteeria on täiesti neutraalne sõna. Sel juhul vastus teemaalgataja küsimusele: jah, EKRE pooldajate puhul on tegemist grupishüsteeriaga. Ei peaks ka teil endil midagi selle vastu olla, kui sõna hüsteeria nii tõlgendate, eks?

Jälle! Kes ütles, et neutraalne sõna?
Sõnaraamat: ärritatud, palavikuline tegevus

Sotside juhmus on lihtsalt piiritu. Lugege midagi peale perekooli ja Delfi pealkirjade ka, palun.

+1
-5
Please wait...

Postitas:
Kägu

Jälle! Kes ütles, et neutraalne sõna?
Sõnaraamat: ärritatud, palavikuline tegevus

Sotside juhmus on lihtsalt piiritu. Lugege midagi peale perekooli ja Delfi pealkirjade ka, palun.

Hästi, rahulikult Balti ketis seismine oli massihüsteeria, kuigi ärritust ega närvilisust ei olnud. Nagu üks eelnev käu kirjeldas: “Lihtsalt mind ka absoluutselt ei sega, et helme seda hüsteeriaks nimetab, no andku minna, see on tema stiil, sõnakasutus või lausa must huumor, mida iganes. Keda krdit see segama peaks?”

Seega ei peaks teid ka segama kui EKRE järgimist grupihüsteeriaks nimetada. Selline stiil, sõnakasutus lihtsalt.

PS. Mulle tundub, et sa oled ärritunud, kui jälle sotsidest ja juhmusest räägid. Pisut hüsteerilne tundud.

+8
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Seega ei peaks teid ka segama kui EKRE järgimist grupihüsteeriaks nimetada. Selline stiil, sõnakasutus lihtsalt.

Aga ei segagi. Igasuguse partei järgimine ongi grupihüsteeria, eriti kontekstis, kus sellest parteist mitte midagi tegelikult ei teatagi. Ma ei viitsi lisada, et ma ei kuulu ekresse, et ma ei käi üldse valimaski ja minu silmis on kõik parteid ühesugused. (Sul on täielik vabadus seda mitte uskuda, paraku pole siinsel sõnavahetusel sel juhul mitte mingit mõtetki, nii et ära näe vaeva.) Aga grupihüsteeriaid ühegi partei vastu ega poolt ma ka ei talu. Kaitsen ekret ainult sellepärast, et nende vastu on vallandunud grupihüsteeria kellegi poolt, kes on ise oluliselt autumad, läbinisti silmakirjalikud, õhinal kaitsmas kõike vääritut ja eelkõige sada korda rumalamad kui Helmed.
Mind isiklikult sellised suundumused häirivad tõsiselt, ja kui sa soovid seda hüsteeriaks nimetada, siis lase käia. See on tõesti kõige väiksem asi ega loksuta mind mitte raasugi. See hüsteeria-sõna ajab hüsteeriasse ju teid?

+3
-5
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mind isiklikult sellised suundumused häirivad tõsiselt, ja kui sa soovid seda hüsteeriaks nimetada, siis lase käia. See on tõesti kõige väiksem asi ega loksuta mind mitte raasugi. See hüsteeria-sõna ajab hüsteeriasse ju teid?

Mind ei aja hüsteeriasse. Ei ühegi partei poolt ega vastu olemine. Ega sõna hüsteeria samuti mitte. Mõni asi meeldib mulle vähem, mõni rohkem. Aga hüsteeria oli mul viimati arvatavasti sel ajal, mida ise ei mäleta, millalgi jonnieas, ma oletan.

+1
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mind ei aja hüsteeriasse. Ei ühegi partei poolt ega vastu olemine. Ega sõna hüsteeria samuti mitte. Mõni asi meeldib mulle vähem, mõni rohkem. Aga hüsteeria oli mul viimati arvatavasti sel ajal, mida ise ei mäleta, millalgi jonnieas, ma oletan.

No siis on korras, milles su probleem on?

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mu meelest oli veelgi märkmisväärsem intervjuu lõpuosa, kus Helme ütles, et hakkab purustama praegust “libademokraatiat”. (“Me võitleme selle eest, et purustada libademokraatia ja rajada uuesti tõeline demokraatia”). Eestil on SISEMINISTER, kes kuulutab, et meil pole demokraatiat ja ta asub võitlusesse. Samas on varem süüdistanud presidenti emotsionaalses ülesköetuses, kuigi pea iga ta enda lause on seda….

+6
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Eestil on SISEMINISTER, kes kuulutab, et meil pole demokraatiat ja ta asub võitlusesse.

Nii? Mis selles nüüd kummalist on? Vast räägid oma probleemi lahti.

0
-6
Please wait...

Postitas:
Kägu

Eestil on SISEMINISTER, kes kuulutab, et meil pole demokraatiat ja ta asub võitlusesse.

Et Eesti on ebademokraatlik riik?

+2
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Et Eesti on ebademokraatlik riik?

Aga ongi ju.

+1
-7
Please wait...

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 140 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Kas EKRE on grupihüsteeria?