Esileht Imetamine Kas elektrilise rinnapumbaga saaks suurendada piimatootlust?

Näitan 7 postitust - vahemik 1 kuni 7 (kokku 7 )

Teema: Kas elektrilise rinnapumbaga saaks suurendada piimatootlust?

Postitas:

Kogemusi kellelgi?

Mul on kohe 3-kuuseks saav imik, kes pole 2 kuud korralikult rinnal söönud. Parempoolne rind annab ülivähe piima ja on poole väiksem kui vasak. Vasakust lüpsan käsitsi välja iga 2h tagant 25 ml (ei ole järjepidevalt lüpsnud). Olen 2 kuud erinevate meetoditega üritanud last rohkem rinnale panna, kuid piima ei ole rohem tekkinud, ilmselt ka seetõttu, et annan talle lisatoitu kaaluprobleemide tõttu. Ei tahtnud seda küll teha, kuid siiski lapse täis kõht on tähtsam kui see, et ma ei suuda piisavalt rinnapiima toota. Üritan saavutada seda, et lõpuks ikkagi hakkaks mõlemast rinnast rohkem piima tulema. Ühe toidukorraga võtab parimatel päevadel laps 50g juurde ning see oli läbi suure punnitamis, 20 min söömisest ma peale esimest kuud ainult unistan, pigem mõjub see tunniajane lapse rinnale utsitamine nagu täiesti tühi töö, 2 sammu edasi ja 1 tagasi. Parimal juhul võib seda vaadata kui paigalseisu, et piim ei ole täiesti miinimumi ühest rinnast läinud. Parempoolset võtab ta võibolla ainult pooleks minutiks, “nätsutab” ja siis hakkab nutma 🙁

 

Kas keegi on endal sageda väljapumpamisega saanud asjad korda?

0
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 26.10 18:42; 24.11 18:27;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jah, järjepidev stimuleerimine aitab piimal tekkida! Soovitav oleks isegi iga 2h tagant vähemalt esialgu. Toida laps ära ja siis pumpa.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

+1 eelmisele.

Lisaks, pumbates ära erilist piimaandi ka tulevikus oota – esiteks laps sööb enamiku eest ära, ning kui ka enne pumpad, siis laps on siiski võimeline rinnast ise palju rohkem kätte saama kui pump.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei aita!

kas laps küsib ise süüa või topid ta rinnale kella järgi? loe mõningaid teemasid allpool selle kohta. ämmaemandad soovitavad lapsi liiga tihti rinnale panna, lapsel ei lähe kõht tühjaks ja ta ei söögi siis korralikult. laps peab ise süüa küsima, siis sööb ka normaalselt. Iga lapse liigutus ei tähenda nälga. Nt kui lapsel on söömisest 1,5 h möödas ja ta nutab, siis on ta võibolla hoopis väsinud, las magab tund-poolteist ja pärast sööb isukamalt.

Selle pideva pumpamisega kurnad ainult oma keha, ei midagi muud. Pumbates on piimakogus ikka petlik – ma üritasin ka küll ja küll pumbata kodust äraolekute ajaks, aga sain iga kord ainult 10-15 ml piima. Ometi ei ole lapsed kunagi näljas olnud. sa ei saa hinnata piima olemasolu pumpamise järgi ega rinna suuruse järgi (mul on  nt üks rind enne rasedust A ja teine rind AA, lapsed kõik toidetud). Pumpamine ei vallanda piimatootmiseks vajalikke hormoone!

0
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul kadus piim rinnapõletiku ajal. Lapd oli väga laisk sööja ka. Kõik päevad keerlesid ainult toitmise ümber. Alguses toitsin last mõlemast rinnast 15 min, pidin kogu aeg teda mudima/ kõditama, et üleval püsiks, siis andsin lisa juurde ja pumpasin mõlemast rinnast 15 min. Kolm nädalat tegin nii ja laps sai ainult rinnapiima alates kahekuuseks saamisest kuni 1 a 2 k.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jagan oma kogemust, et ma sain imetamise joonele niimoodi, et polnud vaja enam piimasegu lisaks anda, umbes lapse neljakuuseks saades. Juhtus see kuidagi märkamatult. Alguses mässasin ka umbes kuu elektrilise pumbaga, aga sain sellega nii vähe kätte, et see mõjus väga demotiveerivalt. Tagantjärele tarkusena oleks pidanud vähem stressama ja rahulikult võtma, et kui lisa on vaja, siis on vaja.

Imetamisnõustajad tekitasid ainult stressi juurde, kuna nende maailmas lihtsalt ei eksisteeri olukorda, et piima ongi vähe, ikka oled ise süüdi ja ei taha piisavalt.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jagan oma kogemust, et ma sain imetamise joonele niimoodi, et polnud vaja enam piimasegu lisaks anda, umbes lapse neljakuuseks saades. Juhtus see kuidagi märkamatult. Alguses mässasin ka umbes kuu elektrilise pumbaga, aga sain sellega nii vähe kätte, et see mõjus väga demotiveerivalt. Tagantjärele tarkusena oleks pidanud vähem stressama ja rahulikult võtma, et kui lisa on vaja, siis on vaja.

Imetamisnõustajad tekitasid ainult stressi juurde, kuna nende maailmas lihtsalt ei eksisteeri olukorda, et piima ongi vähe, ikka oled ise süüdi ja ei taha piisavalt.

Teate, mul laps ka nädala pärast neljakuune ja oleme pm joonde saanud! Õhtuti annan veel 1x lisa, kuid proovime sellest ka loobuda. Vahepeal oli päevi, kus ainult lisa andsingi ja siis rinma stimuleerimise mõttes panin enne ja pärast RPAd ka rinnale, õnneks ühes rinnas piim säilis. Küll aga näen nüüd välja nagu mutant, ei tea, kuidas leida see jaks/motivatsioon, et teise rinda piim tagasi saada. Sinna beebi jätkuvalt minna ei taha.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 26.10 18:42; 24.11 18:27;
To report this post you need to login first.
Näitan 7 postitust - vahemik 1 kuni 7 (kokku 7 )


Esileht Imetamine Kas elektrilise rinnapumbaga saaks suurendada piimatootlust?