Esileht Koolilaps Kas eliitkooli lõpetanu on paremal positsioonil kui tavakooli laps?

Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 67 )

Teema: Kas eliitkooli lõpetanu on paremal positsioonil kui tavakooli laps?

Postitas:

http://www2.archimedes.ee/amk/index.php?leht=44 jagab gümnasistidele stipendiume. Nende saajad on aastast aastasse eliitkooli lõpetanud, mõne kooli omad eriti suures ülekaalus. See näide räägib iseenda eest, minu meelest.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Ei nõustu. Kui filoloogidest lapsevanemad suhtuvad laste õppimisse ja toetamisse igati positiivselt ja soosivalt, aga koolis on keemia- ja füüsikaõpetaja nõrgad, kes suudavad õpetada ainult hädapärast, siis on kodusest toetusest vähe abi.[/tsitaat]
Aga need õppimist toetavad filoloogidest lapsevanemad peaksid ikkagi ju aru saama, kui lapsel oleks mõnes aines abi ja toetust vaja. Ning kui nad ise aidata ei oska, siis ilmselt keegi nende tutvusringkonnast ikka oskab või on alati võimalik palgata eraõpetaja nende ainete jaoks. Toetavad vanemad ei nendi lihtsalt fakti, et lapsel on mõnes aines kehvad õpetajad. Toetavad vanemad üritavad lahendust leida.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Aga need õppimist toetavad filoloogidest lapsevanemad peaksid ikkagi ju aru saama, kui lapsel oleks mõnes aines abi ja toetust vaja. Ning kui nad ise aidata ei oska, siis ilmselt keegi nende tutvusringkonnast ikka oskab või on alati võimalik palgata eraõpetaja nende ainete jaoks. Toetavad vanemad ei nendi lihtsalt fakti, et lapsel on mõnes aines kehvad õpetajad. Toetavad vanemad üritavad lahendust leida.[/tsitaat]

Valdkonda mitte valdavad vanemad ei pruugi teadagi, et õppeainetega midagi kehvasti: lapsel neljad-viied, sest teabki täpselt niipalju ja seda, mida õpetaja on õpetanud. Riigieksamitel või kõrgkooli astudes aga selgub, et õieti midagi ei teagi. See mu enda näide: õppisin äärmiselt nõrga füüsikaõpetajaga tavakoolis, ometi hinded olid kogu aeg head. Füüsika on siiani elus minu nõrgim koht. Tänu mehe suurepärastele teadmistele, olen mõned asjad siiski tagantjärele selgeks saanud.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 13 korda. Täpsemalt 10.02 20:05; 10.02 20:08; 10.02 20:51; 11.02 15:29; 11.02 16:53; 12.02 11:32; 12.02 11:44; 12.02 12:17; 12.02 15:06; 12.02 15:36; 13.02 11:12; 13.02 11:23; 13.02 11:25;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Mina olen suvalisest nö lollide koolist, ülikooli sain vabalt sisse. Tööle tuntud rahvusvahelisse firmasse sain ka lihtsalt. Võib-olla mingi eelise see eliitkool annab, sest et suhteliselt suur protsent kaastöötajatest oli nendest eliitkoolidest. Aga mis mulle silma torkas – nende eliitkoolide lõpetanu oli üldjuhul selline tubli spetsialist, laia silmaringi, hea keeleoskusega ja töökas aga kahjuks madala enesehinnanguga ja julgust juhtida enamikel neil nagu pole. Ma kardan et eliitkoolis lastele tambitakse iga päev kuidas neil veab et nad saavad seal koolis olla aga neid ei kiideta ja äkki nad ei saa sealt piisavat toetust oma enesehinnangule, julgust olla erinev, sest see julgus tavapärasest erineda on lõpuks see mis viib edule.
Ehk siis mulle tundub et häid haritud usinaid käsutäitjaid koolitavad need eliitsed koolid välja.[/tsitaat]

Rein Lang, Hans H. Luik, Hannes Tamjärv, Anu Lamp, Ott Sandrak, Jaak Johanson + tosinad teised.
Kõik paari aasta jooksul ühe ja sama kooli lõpetanud. Hallid hiired ja käsutäitjad?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 11.02 21:17; 12.02 00:21; 12.02 19:29;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Ole ikka normaalne. Piirkonnakoolide vilistlaste seas on samuti inimesi, kes on tunnustatud ja lugupeetud. Samuti on kindlasti igas eliitkooli lennus nö luusereid, kes isegi kooli kokkutulekutel ei käi. Seega ei tasu üldistada. Olen siiski nõus, et eliitkoolist ellu astudes võib stardipositsioon olla kergem. Nii see paraku oli, on ja jääb. [/tsitaat]

Kas need, kes kooli kokkutulekul ei käi, on vaikimisi luuserid? Pole käinud kokkutulekul, kõrgharidusi isegi kaks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen kohanud 21. KK lõpetanud küünetehnikut. Minuga täpselt sama ametit samas firmas peab GAG-i lõpetanud ning kindlalt tean, et saab vähem palka. Olen kohanud Inglise Kolledzi lõpetanud, kes on maakoolis tavaline inglise keele õpetaja.

Eliitkool ei anna mitte mingisugust 100% garantiid, et laps on tulevikus arhitekt, helilooja, arst, professor. 12 aastat on väga pikk aeg kooli käia ja mitte keegi ei tea ette, kuidas see minema hakkab.

* olen maakooli lõpetanud

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Valdkonda mitte valdavad vanemad ei pruugi teadagi, et õppeainetega midagi kehvasti: lapsel neljad-viied, sest teabki täpselt niipalju ja seda, mida õpetaja on õpetanud. Riigieksamitel või kõrgkooli astudes aga selgub, et õieti midagi ei teagi. See mu enda näide: õppisin äärmiselt nõrga füüsikaõpetajaga tavakoolis, ometi hinded olid kogu aeg head. Füüsika on siiani elus minu nõrgim koht. Tänu mehe suurepärastele teadmistele, olen mõned asjad siiski tagantjärele selgeks saanud.[/tsitaat]

arukas gümnasist oskab ju ometi hinnata kui palju ta üht või teist ainet hinnetest hoolimata oskab.

aga eliitkooli tibusid tuleb ikka alles gümnaasiumis lugeda. ei ole haruldane, et ühest klassis jätkavad oma kooli gümnaasiumis vähem kui pooled. on muidugi ka väga tugevaid klasse, kes peaaegu tervikuna jätkavad.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 11.02 22:58; 12.02 13:52; 12.02 15:25;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Olen kohanud 21. KK lõpetanud küünetehnikut. Minuga täpselt sama ametit samas firmas peab GAG-i lõpetanud ning kindlalt tean, et saab vähem palka. Olen kohanud Inglise Kolledzi lõpetanud, kes on maakoolis tavaline inglise keele õpetaja.

Eliitkool ei anna mitte mingisugust 100% garantiid, et laps on tulevikus arhitekt, helilooja, arst, professor. 12 aastat on väga pikk aeg kooli käia ja mitte keegi ei tea ette, kuidas see minema hakkab.

* olen maakooli lõpetanud[/tsitaat]

Inglise Kolled¸i lõpetanutest – ja mitte kõige kehvematest lõpetajatest – on päris paljud inglise keele õpetajad:)
Kas õpetajaks olemine on mingi luuseri tunnus?
Sellise mõtteviisiga peab ikka midagi väga viltu olema.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 11.02 21:17; 12.02 00:21; 12.02 19:29;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma arvan, et eliitkooli lõpetanud saavad ülikoolidesse paremini sisse, sest eliitkoolidesse võetaksegi kesksmisest võimekamaid ja/või motiveeritumaid õpilasi. Treffneri pealt on see eriti hästi näha, sest sinna tullakse juba gümnaasiumisse. Mu laps on selle kooli vilistlane. Tipud saavad sealt koolist küll kõvasti rohkem kui tavakoolist. Andekad laiskvorstid nagu minu laps peavad ka rohkem pingutama kui oma eelmises koolis pidid, et kolme välja venitada. Sellegipoolest arvan, et need lapsed oleks ka peale oma piirkonnakooli lõpetamist ülikooli saanud.

Tööle saamisel võib eliitkool ka takistuseks olla. Näiteks kui palkaja ei salli eliitkoole.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen lõpetanud maakeskooli ja meie klassist said vähemalt 2/3 kõrghariduse, enamus tasuta kohtadel. Kõik neist töötavad normaalsetel töökohtadel. Õppida saab igal pool ja tööandja ei vaata kindlasti, kus keegi põhihariduse sai. Peamine on ülikooli või kutsekooli diplom, mida vaadatakse. Eliitkoolist on ehk kergem edasi saada, kuna ümber motiveeritud seltskond, kes kõik hindavad haridust ja ei ahvatle tunnis näiteks nõmetsema (loodan nii).

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Olen kohanud 21. KK lõpetanud küünetehnikut. Minuga täpselt sama ametit samas firmas peab GAG-i lõpetanud ning kindlalt tean, et saab vähem palka. Olen kohanud Inglise Kolledzi lõpetanud, kes on maakoolis tavaline inglise keele õpetaja.

Eliitkool ei anna mitte mingisugust 100% garantiid, et laps on tulevikus arhitekt, helilooja, arst, professor. 12 aastat on väga pikk aeg kooli käia ja mitte keegi ei tea ette, kuidas see minema hakkab.

* olen maakooli lõpetanud[/tsitaat]

Ei kahtle, et sa suvalise maakooli oled lõpetanud, muidu sa teaksid elementaarset põhikoolitarkust, et erandid kinnitavad reeglit.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 13 korda. Täpsemalt 10.02 20:05; 10.02 20:08; 10.02 20:51; 11.02 15:29; 11.02 16:53; 12.02 11:32; 12.02 11:44; 12.02 12:17; 12.02 15:06; 12.02 15:36; 13.02 11:12; 13.02 11:23; 13.02 11:25;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

arukas gümnasist oskab ju ometi hinnata kui palju ta üht või teist ainet hinnetest hoolimata oskab.

aga eliitkooli tibusid tuleb ikka alles gümnaasiumis lugeda. ei ole haruldane, et ühest klassis jätkavad oma kooli gümnaasiumis vähem kui pooled. on muidugi ka väga tugevaid klasse, kes peaaegu tervikuna jätkavad.[/tsitaat]

Eliitkoolid vahetavad oma gümnasiste omavahel, väljaspoolt eelitkooli põhikooli saavad eliitkooli gümnaasiumisse väga vähesed.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 13 korda. Täpsemalt 10.02 20:05; 10.02 20:08; 10.02 20:51; 11.02 15:29; 11.02 16:53; 12.02 11:32; 12.02 11:44; 12.02 12:17; 12.02 15:06; 12.02 15:36; 13.02 11:12; 13.02 11:23; 13.02 11:25;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Eliitkoolid vahetavad oma gümnasiste omavahel, väljaspoolt eelitkooli põhikooli saavad eliitkooli gümnaasiumisse väga vähesed.[/tsitaat]

Ei saa väga vähesed. Mina töötan tavalises mustamäe väga heas koolis ja meie koolist saab alati väga palju lapsi kesklinna koolidesse sisse. Osad on jäänud silma juba olümpiaadidel ja ei pea isegi katseid tegema, et nendesse koolidesse sisse saada. Samuti minu oma poeg, kes lõpetas põhikooli mustamäel, sai Reaalkooli sisse,tema klassikaaslased said paljudesse kesklinna koolidesse. Meie gümnaasiumisse tuleb jällegi palju kesklinna koolide põhikooli lõpetajaid. Mõned neist pole katsetega oma kooli sisse saanud, osad pole soovinudki oma koolis jätkata. Ja ma võin väita, et meie gümnaasium on samuti väga hea, kus peab palju õppima ja tööd tegema, meie kooli lõpetajad saavad edukalt ülikoolidesse sisse ja on väga tublid ja tegusad noored inimesed. Ei ole ikka nii, et kesklinna koolides käib meeletu õppimine ja mujal luuserdamine. Gümnaasiumiealised siiski on juba päris suured inimesed ja enamustel on siht silme ees.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 12.02 12:02; 12.02 13:25;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Ei saa väga vähesed. Mina töötan tavalises mustamäe väga heas koolis ja meie koolist saab alati väga palju lapsi kesklinna koolidesse sisse. Osad on jäänud silma juba olümpiaadidel ja ei pea isegi katseid tegema, et nendesse koolidesse sisse saada. Samuti minu oma poeg, kes lõpetas põhikooli mustamäel, sai Reaalkooli sisse,tema klassikaaslased said paljudesse kesklinna koolidesse. Meie gümnaasiumisse tuleb jällegi palju kesklinna koolide põhikooli lõpetajaid. Mõned neist pole katsetega oma kooli sisse saanud, osad pole soovinudki oma koolis jätkata. Ja ma võin väita, et meie gümnaasium on samuti väga hea, kus peab palju õppima ja tööd tegema, meie kooli lõpetajad saavad edukalt ülikoolidesse sisse ja on väga tublid ja tegusad noored inimesed. Ei ole ikka nii, et kesklinna koolides käib meeletu õppimine ja mujal luuserdamine. Gümnaasiumiealised siiski on juba päris suured inimesed ja enamustel on siht silme ees. [/tsitaat]

See on nii äravaieldud teema, et pole mõtet enam õigustada. Kõikvõimalikud edetabelid näitavad, et kesklinna G5 koolid juhivad neid kõiki, nende järel tulevad veel mõned head koolid ja siis üleüldine hall keskpärasus ja rivi allosas väga palju allapoole arvestust jäävaid koole. Minul tekib küsimus, et kui teie kool nii hea on, siis, miks sinu sõnade järgi väga paljud teilt siiski nn eliitkoolidesse ära läksid. Miks sa isegi oma poja suunasid Reaalkooli selle asemel, et oma heale koolile lõpuni truuks jääda.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 13 korda. Täpsemalt 10.02 20:05; 10.02 20:08; 10.02 20:51; 11.02 15:29; 11.02 16:53; 12.02 11:32; 12.02 11:44; 12.02 12:17; 12.02 15:06; 12.02 15:36; 13.02 11:12; 13.02 11:23; 13.02 11:25;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

See on nii äravaieldud teema, et pole mõtet enam õigustada. Kõikvõimalikud edetabelid näitavad, et kesklinna G5 koolid juhivad neid kõiki, nende järel tulevad veel mõned head koolid ja siis üleüldine hall keskpärasus ja rivi allosas väga palju allapoole arvestust jäävaid koole. Minul tekib küsimus, et kui teie kool nii hea on, siis, miks sinu sõnade järgi väga paljud teilt siiski nn eliitkoolidesse ära läksid. Miks sa isegi oma poja suunasid Reaalkooli selle asemel, et oma heale koolile lõpuni truuks jääda.[/tsitaat]

ma ei väitnud kordagi, et meie kool oleks kuidagi parem kui kesklinna koolid ja olen kindel, et reaalkool on tugevam meie koolist, aga ei maksa arvata, et teistes koolides vaid luuserdatakse ja ei õpita. Ka meie koolist saab väga hea hariduse, õppima peab palju. Millegipärast arvavad paljud kesklinna koolide lapsevanemad, et teistes koolides ei tegeleta õppimisega, seal käivad käitumishäiretega lapsed ja mis kõik veel. Minu poeg läks reaalkooli, sest see oli tema enda valik ja mina toetasin teda igati.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 12.02 12:02; 12.02 13:25;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

See on nii äravaieldud teema, et pole mõtet enam õigustada. Kõikvõimalikud edetabelid näitavad, et kesklinna G5 koolid juhivad neid kõiki, nende järel tulevad veel mõned head koolid ja siis üleüldine hall keskpärasus ja rivi allosas väga palju allapoole arvestust jäävaid koole. Minul tekib küsimus, et kui teie kool nii hea on, siis, miks sinu sõnade järgi väga paljud teilt siiski nn eliitkoolidesse ära läksid. Miks sa isegi oma poja suunasid Reaalkooli selle asemel, et oma heale koolile lõpuni truuks jääda.[/tsitaat]

ongi ju normaalne lapsevanem – põhikool kodulähedases koolis ja gümnaasiumisse juba kindla sooviga kalduda rohkem reaali või humanitaari.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 11.02 22:58; 12.02 13:52; 12.02 15:25;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

ongi ju normaalne lapsevanem – põhikool kodulähedases koolis ja gümnaasiumisse juba kindla sooviga kalduda rohkem reaali või humanitaari.[/tsitaat]

Sama kommentaatori väide oli ka, et nende kooli tuleb palju lapsi kesklinna eliitkoolidest – et see siis ei ole enam normaalne – süvaõppega koolist tavakooli. Ja miks ma ei võiks sel juhul praegu panna oma lasteliitkooli, kui tõeline valik toimub alles gümnaasiumiastmes – sel juhul ongi ka eliitkool põhikooli ulatuses tavaline kool. Kui mul on võimalus panna laps kooli, kus kodulähedase kooliga võrreldes on kõik õpi-, olme-, arenemistingimused kordi avaramad ja paremad, siis miks ma peaksin last piinama kodulähedases koolis. Siin võiks arvesse võtta, et päris paljude laste kodulähedased koolid ongi kõik kesklinna süvaõppega koolid.
Isegi kui pooled õpilased eliitkooli gümnaasiumiosas (9. klassis) vahetuksid mitte eliitkoolidest tulnud õpilaste vastu, näitaks see siiski, et ka põhikooliõpe on eliitkoolides kordi tugevam, kui ükskõik millises teises koolis.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 13 korda. Täpsemalt 10.02 20:05; 10.02 20:08; 10.02 20:51; 11.02 15:29; 11.02 16:53; 12.02 11:32; 12.02 11:44; 12.02 12:17; 12.02 15:06; 12.02 15:36; 13.02 11:12; 13.02 11:23; 13.02 11:25;
To report this post you need to login first.
Postitas:

viimane kägu, kas sa ise ikka said aru mida sa viimase lõiguga öelda tahtsid?

mul on tegelikult kahju, et perekoolis on vähemuses need lapsevanemad kelle lapsed on juba suured ja kellel on isiklik kogemus nii eliit- kui tavakoolide osas kuni laste elluastumiseni välja. nooremad lapsevanemd elavad suures osas ikka illusioonides.

On tõsiasi, et GAG prantsuse keele klassis jätkas gümnaasiumis prantsuse keele suunal sellel sügisel ainult 10 õpilast. mõned veel teistes paralleelides ja natuke alla pooled jätkasid teistes gümnaasiumites. õpilased olid tublid kõik, kuid kool ei suutnud tagada mitme õppeaasta jooksul profesionaalseid õpetajaid nii mõneski aines s.h prantsuse keeles.

9 aastat oli mõnda last \”linna tagant\” kooli veetud kuid gümnaasium tuleb siiski lõpetada kodukoolis. oleks võinud ju hoopis vastupidi minna.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 11.02 22:58; 12.02 13:52; 12.02 15:25;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]viimane kägu, kas sa ise ikka said aru mida sa viimase lõiguga öelda tahtsid?

mul on tegelikult kahju, et perekoolis on vähemuses need lapsevanemad kelle lapsed on juba suured ja kellel on isiklik kogemus nii eliit- kui tavakoolide osas kuni laste elluastumiseni välja. nooremad lapsevanemd elavad suures osas ikka illusioonides.

On tõsiasi, et GAG prantsuse keele klassis jätkas gümnaasiumis prantsuse keele suunal sellel sügisel ainult 10 õpilast. mõned veel teistes paralleelides ja natuke alla pooled jätkasid teistes gümnaasiumites. õpilased olid tublid kõik, kuid kool ei suutnud tagada mitme õppeaasta jooksul profesionaalseid õpetajaid nii mõneski aines s.h prantsuse keeles.

9 aastat oli mõnda last \”linna tagant\” kooli veetud kuid gümnaasium tuleb siiski lõpetada kodukoolis. oleks võinud ju hoopis vastupidi minna.
[/tsitaat]

Reaalkool väidab, et erinevate aastate praktikale toetudes jätkab oma kooli gümnaasiumis 70 % õpilastest.
Prantsuse keel on liiga spetsiifiline aine, mistõttu see pole hea näide – seda saabki Tallinnas õppida kokku kahes-kolmes koolis.
Eelmisel aastal mul üks GAGi lõpetanud lähisugulane õppis ka põhikoolis prantsuse keele suunal, gümnaasiumiosas aga valis GAGi rootsi keele klassi. See näitab siiski, et võimalusel valitakse oma kool, aga vbl mingi teine suund.
On ju ka selge, et kui oled õppinud 21. kooli muusika süvaõppega klassis ja sa tahad muusikaõpingutega jätkata, siis on sul ka põhimõtteliselt gümnaasiumiosas võimalik valida ainult 3 kooli vahel: oma kool (21. kool), Otsa kool ja Muusikakeskkool.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 13 korda. Täpsemalt 10.02 20:05; 10.02 20:08; 10.02 20:51; 11.02 15:29; 11.02 16:53; 12.02 11:32; 12.02 11:44; 12.02 12:17; 12.02 15:06; 12.02 15:36; 13.02 11:12; 13.02 11:23; 13.02 11:25;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vastus teemaalgataja küsimusele: EI.

Parem stardipositsioon on lapsel, kel on tore pere, head lähisuhted, suvi maal vanaema juures, mõnusad naabrilapsed ja igapäevaselt kohustuste/vabaduse skaala paigas.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 12.02 15:38; 13.02 18:47;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Eliitkoolid vahetavad oma gümnasiste omavahel, väljaspoolt eelitkooli põhikooli saavad eliitkooli gümnaasiumisse väga vähesed.[/tsitaat]

Misasja? Meie kõige tavalisemast vallakoolist igal aastal umbes 5 last. Ja seda ainult ühest koolist!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 12.02 16:08; 13.02 10:56;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei jaksanud kogu arutelu läbi lugeda, aga esialgsele küsimusele vastuseks: sõltub, mille jaoks.

Positiivne eelarvamus \”eliitkoolide\” vilistlaste suhtes on väga levinud ja selle saab enda kasuks tööle panna. Töötab veel vähemasti viie-kuue aasta jooksul pärast gümnaasiumi lõppu. Samuti saab enamik neist koolist kaasa teatava (heas mõttes) ülbevõitu enesekindluse – seegi võib igasugustes edasipidistes rebimistes pigem kasuks tulla.

Kas need nimetatud hoiakud ka õigustatud on, jäägu igaühe enda otsustada.

Aga asja miinuspool on minu jaoks natuke sügavamal. Kui Treffner (ja suurte mööndustega ehk ka Reaalkool) välja arvata, siis ei õigusta minu jaoks mitte miski seda õpimudelit, mida Eesti nn eliitkoolid valdavas osas viljelevad. Töömahul on endiselt täiesti ebaproportsionaalselt suur rõhk, aga isiklikku initsiatiivi, \”kastist väljas\” mõtlemist ja – mis kõige tähtsam – arusaamist, et eksimine ja rappaläinud projektid käivad õppimise ja leiutamise juurde, seal küll ei arendata.

Kokkuvõtteks, pisut üle keskmiste võimetega noorele inimesele on need koolid ilmselt tuleviku peale mõeldes hea valik. Aga tõeliselt andekad lapsed tasuks neist kaugele eemale hoida, vähemasti alg- ja võimalusel ka põhikooli jooksul.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]zingara kirjutas:[/small]
[tsitaat]Ei jaksanud kogu arutelu läbi lugeda, aga esialgsele küsimusele vastuseks: sõltub, mille jaoks.

Positiivne eelarvamus \”eliitkoolide\” vilistlaste suhtes on väga levinud ja selle saab enda kasuks tööle panna. Töötab veel vähemasti viie-kuue aasta jooksul pärast gümnaasiumi lõppu. Samuti saab enamik neist koolist kaasa teatava (heas mõttes) ülbevõitu enesekindluse – seegi võib igasugustes edasipidistes rebimistes pigem kasuks tulla.

Kas need nimetatud hoiakud ka õigustatud on, jäägu igaühe enda otsustada.

Aga asja miinuspool on minu jaoks natuke sügavamal. Kui Treffner (ja suurte mööndustega ehk ka Reaalkool) välja arvata, siis ei õigusta minu jaoks mitte miski seda õpimudelit, mida Eesti nn eliitkoolid valdavas osas viljelevad. Töömahul on endiselt täiesti ebaproportsionaalselt suur rõhk, aga isiklikku initsiatiivi, \”kastist väljas\” mõtlemist ja – mis kõige tähtsam – arusaamist, et eksimine ja rappaläinud projektid käivad õppimise ja leiutamise juurde, seal küll ei arendata.

Kokkuvõtteks, pisut üle keskmiste võimetega noorele inimesele on need koolid ilmselt tuleviku peale mõeldes hea valik. Aga tõeliselt andekad lapsed tasuks neist kaugele eemale hoida, vähemasti alg- ja võimalusel ka põhikooli jooksul. [/tsitaat]Tädil lonkab loogika kahe jalaga.Enne postitamist võiks oma \”sünnitise\” vähemalt korra läbi lugeda.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 11.02 14:08; 11.02 15:03; 12.02 17:11; 12.02 19:58;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tööandjana ei ole minu jaoks absoluutselt oluline, millise kooli inimene 5-25 aastat tagasi lõpetas. Loeb töökogemus, suhtlemisoskus ja sümpaatsus.
CV-st vaatan veel seda kui tihti inimene töökohti vahetanud on – sage töökohtade vahetamine viitab püsimatusele, suhtlusraskustele, ebakompetentsusele.

Ebasümpaatsetest ja suhtlemisoskuseta inimestest ei saa kollektiivis asja ning töökogemus on see, mis eelkõige loeb.
Nii lihtne see ongi.

Enda lapse puhul välistasin G5 koolid kohe eos. Tegemist võib olla eelarvamusega, kuid ma soovin, et mu lapsel oleks võimalus lapsepõlvele ning leian, et G5 koolide ning nende õpilaste lapsevanemate ellusuhtumine ei ühti meie pere väärtushinnangutega. Valisime hoopis Lilleküla Gümnaasiumi, mis juba aastaid on riigieksamite tulemustelt võrdne paljukiidetud Vanalinna Hariduskollegiumiga.
Maitse asi ühesõnaga – ühele ema, teisele tütar.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] Tädil lonkab loogika kahe jalaga.Enne postitamist võiks oma \”sünnitise\” vähemalt korra läbi lugeda.[/tsitaat]
Mis Sulle arusaamatuks jäi? Ma võin selgitada. 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Vastus teemaalgataja küsimusele: EI.

Parem stardipositsioon on lapsel, kel on tore pere, head lähisuhted, suvi maal vanaema juures, mõnusad naabrilapsed ja igapäevaselt kohustuste/vabaduse skaala paigas.
[/tsitaat]

Nn eliitkoolis käimine ei välista kõike sinu poolt loetletut (endal kogemus täiesti olemas).

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 11.02 21:17; 12.02 00:21; 12.02 19:29;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]zingara kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Mis Sulle arusaamatuks jäi? Ma võin selgitada. :)[/tsitaat]Vastupidi, KÕIK on arusaadav. Loogika, kullake, loogika! Sellega on sul väga pahasti.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 11.02 14:08; 11.02 15:03; 12.02 17:11; 12.02 19:58;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] Vastupidi, KÕIK on arusaadav. Loogika, kullake, loogika! Sellega on sul väga pahasti.[/tsitaat]

Sul, selle eest, on demagoogiaga kõik väga hästi. 🙂 Rõõm näha.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]jah, kindlasti on palju paremad väljavaated. Laps lõpetas ühe eliitkooli paar aastat tagasi ja teine kohe lõpetamas. Mitte keegi isegi ei kaalu alternatiivi päris ülikoolidesse minekule. Õppimine, üritused, kõik on sellele suunatud. Päevad on kaks korda nii pikad kui mõnes tavakoolis. Üritused,põnevad lisaained, klassiväline elu- kool on sõna otseses mõttes teine kodu.Vaadates klassikaaslaste elu ja võrreldes seda mitmtete tuttavate laste koolieluga on vahe drastiline. Põhiline tegur ongi õppimise intensiivsus ja olulisus, kodupoolne tugi, eliitkoolides on lapse õppimine justkui terve pere ühine asi, mujal enamasti kontroll ja motivatsioon sellisel kujul puudub ja nii lõpevadki paljud kooliteed peale 9. klassi…[/tsitaat]
Oi, kuidas hakkas vastu see sõnavõtt ja vastandamine: meie \”eliitklass\” ja need vaesed teised, kellel puudud motivatsioon, kodu jne. Mina näiteks ka tavakoolist, lõpetanud aga välismaal magistri jpm. Ma üldse ei kaalugi lapse nn. eliitkooli panemist sest nii vastu hakkab see laste enne kooli drillimine, (peamiselt vanemate) enda ülemaks kihiks pidamine, lapse valikuvabaduse piiramine (aga äkki ta tahab ja on annet, et kokaks saada?). Tundub sageli, et sellised vanemad peavad ülimaks õnneks, kui laps saab peene töö suurkorporatsioonis, välismaa – aga seda, kas lapsele selline elukorraldus, töö üldse sobivad- sellele ei mõelda

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jah, eliitkoolist esimeste hulgas väljajäänust saab ju kohe tavakooli motivatsioonita pätt…
Sajad motivatsiooniga, andekad, toetavast perest lapsed jäävad katsetega eliitkoolidest välja ja lähevad tavakooli. Ehk kohe nöör kaela? Sest mingit tulevikku ju enam pole….

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 12.02 16:08; 13.02 10:56;
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 67 )


Esileht Koolilaps Kas eliitkooli lõpetanu on paremal positsioonil kui tavakooli laps?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.