Esileht Koolilaps Kas eliitkoolidesse sissesaamiseks peab oskama kirjatähti lugeda?

Näitan 16 postitust - vahemik 1 kuni 16 (kokku 16 )

Teema: Kas eliitkoolidesse sissesaamiseks peab oskama kirjatähti lugeda?

Postitas:

Küsimus siis pealkirjas? Kas katsetega kooli sissesaamiseks peab oskama kirjatähti lugeda või on sisse saanud ka selliseid lapsi, kes loevad ainult trükitähti?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 07.03 14:28; 07.03 15:03;
To report this post you need to login first.
Postitas:

no praeguse konkurentsi juures on see ikka vältimatu

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas katsetel palutakse kirjatähtedega teksti lugeda?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 07.03 14:28; 07.03 15:03;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Kas katsetel palutakse kirjatähtedega teksti lugeda?[/tsitaat]
Reaali katsetel ei palutud küll rohkem mingit teksti lugeda kui trükitähtedes kirjutatud omaenda nime. Õpetaja seletas kõik ülesanded kenasti lahti – vähemalt nii palju kui ma kogemata ukse tagant kuulsin.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 07.03 15:10; 10.03 13:41;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu lapsele anti nii mõneski koolis katsetel valida, kas tahab trükitähtedes või kirjatähtedes lugeda. Ma oletan, et see, mille laps valib, mõjutab lõplikku punktisummat.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei laps ei pea kohe kindlasti kirjatähti tundma ega lugema ammugi mitte. Mõnes koolis antakse valida, kas lugeda suurte või väikeste trükitähtedega, aga kohustuslik see minu teada kusagil pole.
Reaali katsetel ei pea tõesti rohkem lugema kui ülesandest aru saamiseks vaja on ja seal on tekst suurte trükitähtedega.
Isiklkult arvan, et last, kes ei tunne veel koolieelikuna väikesi trükitähti (ükskõik, kas neid on talle õpetatud või on ta ise näiteks ajalehest pealkirju veerides selgeks saanud), pole tõesti mõtet viia katsetama koolidesse kus 10 last kohale või enamgi.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 07.03 21:12; 08.03 11:07;
To report this post you need to login first.

TPL-is pidi lugema vaikselt läbi kirjatähtedega kirjutatud jutukese ja siis jutustama.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 07.03 23:00; 08.03 08:23;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Parandaksin siinkohal sõna \”kirjatäht\” kasutust!
Kirjatähed (nii suured kui väikesed) on need, mida me kasutame kirjutades, ehk neid hakkavad lapsed õppima tavaliselt alles 1.klassis. Olemas on siis ka veel suured ja väikesed trükitähed. Üldiselt on raamatutes, ajalehtedes, ka siin kirjutan ma hetkel mitte kirjatähtedes, vaid hoopiski väikestes trükitähtedes.
Niiet kui vastata teemale, siis ei, lapsed ei pea oskama katsetel veel kirjatähti lugeda! 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]
Isiklkult arvan, et last, kes ei tunne veel koolieelikuna väikesi trükitähti (ükskõik, kas neid on talle õpetatud või on ta ise näiteks ajalehest pealkirju veerides selgeks saanud), pole tõesti mõtet viia katsetama koolidesse kus 10 last kohale või enamgi.[/tsitaat]

Ma arvan sama. Väikestes trükitähtedes lugemine tuleb täiesti iseenesest. Ja kui lapsel ikka mitte mingisugust huvi ei ole, siis ei ole mõtet punnitada katsetele, kui hädavajadust ei ole (näiteks katsetega kool on kodule lähim vms).
Ja ega see punnitamine ei aita ka, sest lugemine ei ole ainus ülesanne, mis tuleb läbida ja konkursid olid sel aastal 10-18 kohale.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 08.03 07:36; 08.03 11:39;
To report this post you need to login first.

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Parandaksin siinkohal sõna \”kirjatäht\” kasutust!
Kirjatähed (nii suured kui väikesed) on need, mida me kasutame kirjutades, ehk neid hakkavad lapsed õppima tavaliselt alles 1.klassis. Olemas on siis ka veel suured ja väikesed trükitähed. Üldiselt on raamatutes, ajalehtedes, ka siin kirjutan ma hetkel mitte kirjatähtedes, vaid hoopiski väikestes trükitähtedes.
Niiet kui vastata teemale, siis ei, lapsed ei pea oskama katsetel veel kirjatähti lugeda! :)[/tsitaat]

Ära üle pinguta!
Eesti keele seletavas sõnastikus on sõna ‘kirjatäht’ esimeseks tähenduseks antud:

täht kirjamärgina (nii trükis kui ka kirjutatuna)

seejärel tuleb ka:
kirjutatud täht. nt Laps ei oska veel kirjatähtedega kirjutada.

jt tähendusi

http://www.eki.ee/dict/ekss/index.cgi?Q=kirjat%C3%A4ht&F=M

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 07.03 23:00; 08.03 08:23;
To report this post you need to login first.
Postitas:

minu mõlemad lapsed on lugema õppinud just kirjatähti. neid on palju lihtsam lugeda.

aga eliitkooli pürgimisel peaks lugemine (eelkõige tekstist arusaamine) ikka ladus olema.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Hmm, minu laps küll ladusalt ei loe ja eriti veel kirjatähti, aga katsetega koolidesse sai sisse sellegipoolest. Reaalis tõesti lugesid õpetajad kõik teksti lastele mitu korda ette, lugemisoskus polnud lastel vajalik.[/tsitaat]
Tõenäoliselt on siis laps nende hulgas, kes suudab kodus harjutada antud etteütlusse 5-6 lauses ikkagi 6 viga teha, samas kui enamus klassist teevad veatult või siis paar tükki 1-2 veaga. Mida edasi seda raskemaks läheb, ega siis reaalkoolis ainult ei arvutata.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 07.03 21:12; 08.03 11:07;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Ei ole nii, ta ei tee grammatikavigu. Kummalisel kombel kirjutab ta kuulmise järgi veatult, aga lugemine tõesti ei lähe nii libedalt. [/tsitaat]

Ma arvan, et su laps on ikkagi erand, pealegi kui ta kirjutab veatult.
Paljud kellel lapsed lugeda ei oska, käivad Reaalkooli katsetel, sest sellest kooli kohta ongi vist kõlakas, et sinna saab ilma lugemisoskuseta sisse:)
Sinu laps paistab esmapilgul seda kinnitavat, kuid see, et ta samas veatult kirjutab, näitab ikkagi muude keeleliste võimete väga kõrget taset.
Minu tuttavatest, kes sel aastal Reaalkoolis käisid ei saanud keegi sisse, ei saanud need kes sinna ilma lugemisoskuseta läksid ega ka need, kes teistes koolides peaaegu maksimumpunktid said:)

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 08.03 07:36; 08.03 11:39;
To report this post you need to login first.

Minu meelest pole kirjatähed mingi eriline kunst – need tulevad iseenesest, kui laps juba trükitähti loeb. Vähemalt meie omadel on nii olnud. Reaalis tuli ülesannet lugeda küll, ei märganudki lapselt küsida, kas see oli trüki- või kirjatähtedes kirjutatud. Laps on sügisest Reaali õpilane

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]
Paljud kellel lapsed lugeda ei oska, käivad Reaalkooli katsetel, sest sellest kooli kohta ongi vist kõlakas, et sinna saab ilma lugemisoskuseta sisse:)
[/tsitaat]
Jah, Reaalkoolis on rõhk hoopis mujal. Samas olid selle aasta testid seal sellised, et ma võin kihla vedada, et suur hulk Perekooli mammadest ei oskaks neid ka ära teha. Näiteks üks klassikaline kujunditega IQ test ja siis üks kahe tundmatuga arvutamisülesanne. Need, kes sisse said, on selle igal juhul ära teeninud – need ON nutikad lapsed.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 07.03 15:10; 10.03 13:41;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui meie tütar mõne aasta eest katsetel käis, siis väga kenasti said sisse need, kes kirjatähtedega kirjutasid. Ausalt, ma ei tulnud selle pealegi, et seda õpetada.

Trükitähtede lugemine jah suht elementaarne. Paljudel selleks ajaks mitmed raamatud läbi loetud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 16 postitust - vahemik 1 kuni 16 (kokku 16 )


Esileht Koolilaps Kas eliitkoolidesse sissesaamiseks peab oskama kirjatähti lugeda?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.