Esileht Kodunurk Kas elumajja (korterisse) võib rajada tantsustuudio v helistuudio…?

Näitan 14 postitust - vahemik 1 kuni 14 (kokku 14 )

Teema: Kas elumajja (korterisse) võib rajada tantsustuudio v helistuudio…?

Postitas:

Minu all müüakse suurt korterit, kus enne tegutses lastehoid – nad olid täitsa head naabrid, olgugi et vahepeal suur kisa. Aga seda oli vähe ja õhtud ülivaiksed.
Nüüd mul on mure, et äkki keegi tahab seal püsti panna tantsustuudio või mingi muu lärmaka asutuse (ruumid sobivad just mitteeluruumiks) – kas kuskil on sätestatud, kas seda võib teha või mis piirangud on? Tegu on rahuliku elumajaga – kas meil ühistuna on sõnaõigust, juhul kui mõni selline ostja peaks välja ilmuma?

+1
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 02.10 20:45; 08.10 18:02; 09.10 09:51;
To report this post you need to login first.
Postitas:

on see äripind?

+8
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mis ajast jälle ühistu omanik on, et keelab/käseb/poob ja laseb?
Hämmastav ebakompetentsus.

+2
-12
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minule vist jällegi meeldiks, kui minu elamise kuuldeulatuses elu keeks. Olgu see siis lastehoid või bodybump! Päriselt!

Nii olen ma alati armastanud laste hõikeid ja kiige krääksumisi mänguväljakult, mis on otse mu korteri akna all olnud. Samuti jooksumüdinaid pea kohalt – mu üleval elas pere, kus kasvas viis poissi. Samuti olen oma maakodus jumaldanud hommikusi kukekiremisi ja kanade kaagutamisi…

+1
-15
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minule vist jällegi meeldiks, kui minu elamise kuuldeulatuses elu keeks. Olgu see siis lastehoid või bodybump! Päriselt!

Jummel, kui Tartus Annelinna Sõbralt Sõbrale poodi satud, siis mõtled ümber. Ühel küljel on MyFitness, kus iga rühmatreening ja tümakas tuleb otse läbi seina, ning teisel pool laste mängumaa, kust tuleb sõna otseses mõttes kisa. Kes on käinud seal, saab aru. Ma ei suudaks sellises kohas töötadagi, elamisest rääkimata.

+13
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minule vist jällegi meeldiks, kui minu elamise kuuldeulatuses elu keeks. Olgu see siis lastehoid või bodybump! Päriselt!

Ma olen elanud oma elust mitu head aastat otse stripiklubi kohal. Esimesed kuud vajas veidi harjumist, aga lõpuks ei pannud enam tähelegi 😀

Aga nüüd on ülemine naaber rahvatantsija, kippus vist kodus tantsusamme harjutama, see trampimine mind hakkas küll segama. Küsisin, et millega ta tegeleb seal päevad läbi, sellest ajast alates hakkas oma trenni tegema mujal. See on küll hea.

Vahepeal olid aasta aega sellised naabrid, kellel oli ulguv taksikoer, ka sellega ei harjunud iial ära. Ei koer, naabrid ega mina. Õnneks nad kolisid minema, loodetavasti kuskile sellisesse kohta, kus koer enam ei ulu.

Nii et ma arvan, et allkorruse helistuudiost hullemaid asju on olemas. Näiteks ülakorruse rahvatantsija või ulguv taksikoer.

+9
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 02.10 22:42; 08.10 18:58;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Helistuudiost ei kuule sa piuksugi, sest ka nemad ei soovi salvestusel kuulda su kontsaklõbinat.

+13
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga kas see kuidagi seadusega pole reguleeritud, et kas mingi lärmakas trenn tohib kolida elumajja?

+4
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 02.10 20:45; 08.10 18:02; 09.10 09:51;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga kas see kuidagi seadusega pole reguleeritud, et kas mingi lärmakas trenn tohib kolida elumajja?

No kui see trenn toimub tööaja raames st öörahu ei rikuta, siis võib päevasel ajal korteris karata nii palju kui süda lustib.

+1
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 02.10 22:42; 08.10 18:58;
To report this post you need to login first.
Postitas:

kas mingi lärmakas trenn tohib kolida elumajja?

Kui osad ruumid on registreeritud äripindadena, siis sa ei saa öelda, et tegu on (100%) elumajana.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kontrollisin, tegu on 100% elumaaga. Eelmine omanik võib-olla siis sahkerdas natuke, ma ei tea, ei osanud siis mõelda sellele.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 02.10 20:45; 08.10 18:02; 09.10 09:51;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Osta keelata ei saa, ega üürimist. Küll aga saate keelata rahu rikkumist. St kui muusika on liiga valju jne. Ka väljaspool öörahu ei tohi muusika ülemäära valju olla

Kuidas pinda kasutatakse, sõltub ka määratud otstarbest. Kui on osaliselt ärimaa, siis nii ongi ja tuleb leppida, et maja esimesel korrusel on äritegevus.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 09.10 11:26; 09.10 11:28;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga kas see kuidagi seadusega pole reguleeritud, et kas mingi lärmakas trenn tohib kolida elumajja?

No kui see trenn toimub tööaja raames st öörahu ei rikuta, siis võib päevasel ajal korteris karata nii palju kui süda lustib.

ei ole nii. ma ikka ei tohi alumisele naabrile nii palju karata, kui süda lustib. Seal on ikka teatud mõistlikkuse piirid. Nt kui keegi ikka 8 h viiulit harjutab, siis loomulikult võib nõuda selle tegevuse lõpetamist. Erisus öörahuga on see, et päevasel ajal selliste tegevuste puhul ei sekku politsei, sest nemad ei hinda, kust läheb see “mõistlik piir” – see vaidlus tuleb siis kohtus selgeks vaielda, kui palju viiulit on mõistlik 😀 Politsei ei tegele hinnanguliste küsimustega, vaid väga konkreetsete asjadega – öörahu, siis vaikus. Aga päevasel ajal ei pea täitsa vaikne olema

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 09.10 11:26; 09.10 11:28;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minule vist jällegi meeldiks, kui minu elamise kuuldeulatuses elu keeks. Olgu see siis lastehoid või bodybump! Päriselt!

Jummel, kui Tartus Annelinna Sõbralt Sõbrale poodi satud, siis mõtled ümber. Ühel küljel on MyFitness, kus iga rühmatreening ja tümakas tuleb otse läbi seina, ning teisel pool laste mängumaa, kust tuleb sõna otseses mõttes kisa. Kes on käinud seal, saab aru. Ma ei suudaks sellises kohas töötadagi, elamisest rääkimata.

sa unustasid lisamata kõrvale ehitatava Lidli poe, mille vundamendi ehitamine pani maa niimoodi vibreerima, et nõud pidevalt riiulitel klirisesid ja maja värises 🙂

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 14 postitust - vahemik 1 kuni 14 (kokku 14 )


Esileht Kodunurk Kas elumajja (korterisse) võib rajada tantsustuudio v helistuudio…?