Esileht Ilu ja tervis Kas eriarst vastab meilile (TÜ Kliinikum)?

Näitan 18 postitust - vahemik 1 kuni 18 (kokku 18 )

Teema: Kas eriarst vastab meilile (TÜ Kliinikum)?

Postitas:

Äkki kellelgi kogemusi. Mure on suur ja tahaks arstiga kontakti saada (olen tema vastuvõtul käinud ja ta ise soovitas vajadusel uuesti pöörduda). Küsida tahaks konkreetselt ühe uuringu vajalikkuse kohta, perearst sel teemal ei oska nõu anda. Registratuuri kaudu saaks vastuvõtule ca kuu aja pärast (kusjuures see oleks veel tasuline vastuvõtt, mida hästi endale lubada ei saakski), arstile kabinetti lihtsalt helistada ei tihka – ei tea ju sobivat aega ja telefonis on raske kiiresti olukorda selgitada. Kas meili kirjutamisel oleks mõtet – arstidel ju kõigil vist need ühtsed kliinikumi meiliaadressid? Kas eriarst sedakaudu suhtleb patsientidega?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tasub ikka kirjutada. Kui mingi aja jooksul ei vasta, võid ju helistada ja öelda, et saatsid kirja ja tahad arutada pikemalt.
Ise suhtlen oma raviarstidega telefoni teel (mul lausa kolm ühe ala eriarsti, kelle jälgimise all olen), helistades või sõnumeid saates. Vahel harva on ka kirjutatud meili peale, aga see oli eelnev kokkulepe, et info saadetakse meilile.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ja kes selle ravijuhu siis kinni maksab? Või kuidas saab arst anda pädeva soovituse inimest nägemata?

+2
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 13.10 14:58; 13.10 17:12;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ja kes selle ravijuhu siis kinni maksab? Või kuidas saab arst anda pädeva soovituse inimest nägemata?

Kui on normaalne patsient ja normaalne arst, siis on meili teel suhtlemine loomulikult võimalik.

Kui on suur soov kindlasti ravijuht saada, siis võib arst ju patsiendile vastuvõtuaja broneerida ja öelda, et räägime seal.

Ega teemaalgataja ei kirjuta suvalisele arstile, ta ju ütles, et on tema juures enne käinud ja arst ise soovitas ühendust võtta. Kui arst tunneb, et ei saa pädevat hinnangut ilma patsienti nägemata anda, siis ta lihtsalt ütlebki nii. Muide, terve e-konsultatsionoide süsteem toimub nii, et arst patsienti reaalselt ei näe…

+4
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 13.10 16:52; 13.10 21:14;
To report this post you need to login first.
Postitas:

E konsultatsiooni puhul räägib arst arstiga ehk perearst näeb patsienti.
See arst näeb tuhandeid patsiente, teab ta jee, kellega räägib.

+4
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 13.10 14:58; 13.10 17:12;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui lubas enda poole pöörduda, siis muidugi helista! Arsti vastuvõtuajad leiad kodulehelt ja telefoni võtab vastu nagunii õde, kes räägib sinu jutu edasi. Võimalik, et saad kohe arstiga rääkida. Sa tuled talle meelde küll, leiab arvutist kohe üles. Võid õega käest küsida, millal saad arstiga rääkida. Mina olen helistanud kabinetti, pidingi, uurimuse tulemuste teada saamiseks. Olen ka kirjutanud, vastas mitme nädala pärast, vabandas, et vaatab seda aadressi harva. Teisel korral vastas kohe.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Arst ei saa sulle kirja teel nõu anda, sest arst tohib sinu haiguslugu vaadata ainult siis kui haiguslugu on avatud. Ilmselt arst ei mäleta peast sinu haiguslugu. Pane arsti juurde uuesti aeg. Kui tegemist on kiire olukorraga, saab perearst anda CITO aja ja siis saad vastuvõtule 3 tööpäevaga. CITO antakse loomulikult ainult siis kui tõesti on kiiret lahendamist vajav terviseprobleem mitte seetõttu ei taha oodata.

+2
-5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 13.10 19:48; 14.10 23:35;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Arstile ei ole mõtet helistada. Arst ei istu vastuvõtu välisel ajal kabinetis ja ei oota, et keegi talle äkki helistab. Ja vastuvõtu ajal on inetu kulutada oma kõnega kellegi teise vastuvõtuaega. Ka see, kui õde vestleb vastuvõtu ajal telefoniga kellegi teisega, segab arsti tööd.
Isegi kui õde on kogu aeg kabinetis, siis ka tema ei istu seal niisama. Siis on tal vastuvõtt teise arstiga. Vahel on nii, et arstil on nö. telefoni-ajad, kui talle võib helistada, aga siis peab arst sellest ise teada andma.

Jah, arst saab patsiendi lugu vaadata ka siis, kui haigusjuht on nö. kinni. Seda vaid sellel juhul, kui patsient on selleks loa andnud. Ja kui patsient kirjutab arstile ja selgelt oma haigusjuhu vaatamiseks loa annab, siis peaks kõik okei olema. Kuigi, uue andmekaitse seaduse valguses… See on meditsiini jaoks täielik jama ja kui seda punktuaalselt järgida, võite kvaliteetse meditsiini ära unustada.

3 päevaga ei saa mitte ühegi eriarsti vastuvõtule. See jutt on jama. Cito olukordade jaoks on EMO.

+2
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 13.10 16:52; 13.10 21:14;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kliinikumi arstidel ei ole meilidele vastamiseks eraldi tööaega ette nähtud. Seega vastab arst alati mingil muul ajal – kellelgi teise patsiendi ajal, õhtul kodus, tööl pärast tööpäeva lõppu. Tasu ta selle eest ei saa. Miks te koormate arste ja sunnite neid tegema tasuta tööd?

+4
-7
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 13.10 21:52; 15.10 06:29; 18.10 06:59;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kliinikumi arstidel ei ole meilidele vastamiseks eraldi tööaega ette nähtud. Seega vastab arst alati mingil muul ajal – kellelgi teise patsiendi ajal, õhtul kodus, tööl pärast tööpäeva lõppu. Tasu ta selle eest ei saa. Miks te koormate arste ja sunnite neid tegema tasuta tööd?

Veelgi lollimat põhjust ei leidnud?
Põhja-Eesti piirkonnas lahendas haigla asja lihtsasti: emaili postkasti maht on nii väike, et sinna kohati saabu ka kolleegide emailid.

0
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 14.10 12:41; 17.10 23:53;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui jõustus uus andmekaitse seadus, ütles minu arst, et isegi uuringute tulemutest ei tohi enam telefoni teel teadacanda – selleks peab ka uuesti kohale minema, et nad saaks patsiendi identifitseerida. See tähendab, et meil ega telefoni teel ei saa arst anda infot näiteks ravi sobivusest konkreetsele inimesele – üldist infot saab anda.
Ei tea, äkki see oli esialgne ehmatus selle uue seaduse pärast vm

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

CITO saatekirjaga on eriarst kohustatud vastu võtma kolme tööpäeva jooksul ja seda isegi siis kui mitte ühtegi vaba aega ei ole. Olen ka ise võtnud peale tööpäeva nt kell 19.00, sest muid võimalusi pole. Jah tõesti e-meilidele vastamise aega ei ole tööaja sisse arvestatud, sammuti mitte haiguslooga tutvumist, kõike seda tehakse tasuta omast vabast ajast.

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 13.10 19:48; 14.10 23:35;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Veelgi lollimat põhjust ei leidnud?

Kas loll põhjus on see, et arsti jaoks on see tasuta töö tema vabast ajast?

+3
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 13.10 21:52; 15.10 06:29; 18.10 06:59;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu kogemus on (töötan haiglas), et see sõltub arstist, kas ta vastab patsientide meilidele. Üldjuhul nooremad arstid teevad seda tõenäolisemalt kui vanemad arstid.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui arst ise soovitas vajadusel kontakti võtta, siis nii teegi. Arstidel on ka endal aegu, mil nad saaksid sind tagasi kutsuda, kui vaja. Seega kirjuta.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina olen kirjutanud TÜ kliinikumi arstidele (nendele, kelle juures käinud) ning alati vajalikku nõu ja abi saanud. Tänu arsti kiirele reageeringule, kirjutati mulle saatekiri haiglasse 3.päeva peale kontakteerumist.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Veelgi lollimat põhjust ei leidnud?

Kas loll põhjus on see, et arsti jaoks on see tasuta töö tema vabast ajast?

Jajah, keegi meist pole haiglas “käinud olnud näinud”.
Pissihäda peale tuleb, janu, mida ütlete selle veeinsenerile, keda just üritate “vabast ajast” aidata, teades, et Teie enda lapsed a la Õismäel või Mustamäel joogiveeta? Imete burksikõrt?

Ju siis imetegi.

0
-6
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 14.10 12:41; 17.10 23:53;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jajah, keegi meist pole haiglas “käinud olnud näinud”.
Pissihäda peale tuleb, janu, mida ütlete selle veeinsenerile, keda just üritate “vabast ajast” aidata, teades, et Teie enda lapsed a la Õismäel või Mustamäel joogiveeta? Imete burksikõrt?

Ju siis imetegi.

Loodetavasti saad täna hommikuks kaineks.

+5
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 13.10 21:52; 15.10 06:29; 18.10 06:59;
To report this post you need to login first.
Näitan 18 postitust - vahemik 1 kuni 18 (kokku 18 )


Esileht Ilu ja tervis Kas eriarst vastab meilile (TÜ Kliinikum)?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.