Esileht Ajaviite- ja muud jutud Kas esitada kaebus või mitte?

Näitan 29 postitust - vahemik 31 kuni 59 (kokku 59 )

Teema: Kas esitada kaebus või mitte?

Postitas:
Kägu

Ma olen Tallinnas mitmes MAximas käinud ja käin ka tulevikus ja pole kunagi probleemi tekkinud ,et kassa sulgemise silt oleks valesse kohta satunud. Kui juba seisan, annan edasi järgmisele ja see siis viimasele ja, kui just saabun ja pannakse silt välja siis valiksin teise kassa. Viimasel ajal olen nagunii poodides ise kassapidaja olnud ja iseteeniduses oma maksevajadused rahuldanud.

Viimasel ajal olen tihti satunud käru/korvimeestega konflikti, kuna nad arvavad, et nende korvide kokku korjamine on ettenägematu ja erakorraliselt kiire töö ,mis eeldab siis ka klientidest kasvõi läbi käimist või pikali tormamist. See on olnud väga lõõgastav ja vabastav sõnavahetus ning tekitab terveks järgnevaks üleval oleku ajaks rahuloleva ja mõnusa tunde, kuna sõnelemine umbkeelsetega lööb mul alati adrenaliini liikvele. Kunagi ju ei te, kes kuidas ja kui valesti teisest aru saab ja sõnelus paisub sõimlemiseks . Kindlasti mõnel ka käsikähmluseks. Mul on õnneks lähikontakti õnnestunud vältida.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ma olen Tallinnas mitmes MAximas käinud ja käin ka tulevikus ja pole kunagi probleemi tekkinud ,et kassa sulgemise silt oleks valesse kohta satunud. Kui juba seisan, annan edasi järgmisele ja see siis viimasele ja, kui just saabun ja pannakse silt välja siis valiksin teise kassa

Ka praegu polnud see probleem, et kassa sulgemise silt oleks valesse kohta sattunud. Või mida sa öelda tahtsid? Teemaalgataja oligi see viimane (sildi andmise hetkeks osad kaubad lindile ladunud) ja sai müüjalt pehmelt öeldes sobimatu kohtlemise osaliseks.

Olen ise ka ausalt mõnikord juhm, aga ma ei saa aru, miks peaaegu alati hakatakse konkreetse probleemi puhul mingist aiaaugust rääkima.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Saan aru, et poes on karm kord, pausid limiteeritud töötajatel jne. Samas on jälle elementaarne, et paus algab hetkest, kui müüja kassas töö lõpetab. Kui tuleb selliseid kaebusi, ehk siis ülemused ka mõistavad lõpuks, et lihtsalt pole võimalik tööd hetkega mingi telefonikõne peale lõpetada.

“Karmil korral” lasevad töötajad ise tekkida: kui oleks julgeid ja algatusvõimelisi inimesi, ei oleks meil müüjad miinimumpalgalised orjad ja kümme-ühes töötajad. Aga nad on, sest nad lasevad endaga nii käituda. Kuna enamasti on müüja haridustase kesk ja alla selle, siis täiesti loomulik, et vastu vaielda pole mõtet – midagi paremat ju nagunii ei leiaks.
Seega seni, kuni kassapidaja on nõus puuviljaladuja, koristaja, salatihakkija ja kojamees olema (seda kõike muidugi ühemehe palga eest), seniks ei muutugi midagi ning oma vabadusehetkest soovitakse võtta viimast. Ma ei õigusta kuidagi inetusi – absoluutselt mitte!, aga ma saan neist isegi aru.
Ja ma oleksin ka lasknud ennast ära teenindada, kui tõesti 20 asja juba lindil: 3-4 kokku korjata ja mujale minna minule probleemi ei tekita – ma ei ole kuningas-klient.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Maximasse kaevata võid alati, ainult et vastust saad oodata surmani.

Kustkohast nemad leiavad need teenindajad, kes sõnagi riigikeelt ei mõista & oma tööst midagi ei tea, on mystika. Aga nad igal pool leiavad.

Vaidlen vastu, mitte igal pool. Viljandi Maximates on küll müüjad eestlased ja väga sõbralikud, viisakad, abivalmid. Pole kunagi poodides probleeme olnud. Tegelikult on Viljandis õnneks üldse ülivähe venelasi ja need vähesedki oskavad vabalt eesti keelt. Ma ei mäletagi, kas sel aastal olen linnapildis üldse kusagil venekeelset vestlust kuulnud…

Vähe venelasi tõesti aga oi kui ülbed on Viljandi Vaksali Maximas töötajad nii kassas kui saalis. Olude sunnil pean seal käima kord-kaks kuus ja linna teise otsa Maxima ka ei lähe. Õnneks ei ole mina aga suu peale kukkunud ja oskan ennast kaitsta.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kustkohast nemad leiavad need teenindajad, kes sõnagi riigikeelt ei mõista & oma tööst midagi ei tea, on mystika. Aga nad igal pool leiavad.

Vaidlen vastu, mitte igal pool. Viljandi Maximates on küll müüjad eestlased ja väga sõbralikud, viisakad, abivalmid. Pole kunagi poodides probleeme olnud. Tegelikult on Viljandis õnneks üldse ülivähe venelasi ja need vähesedki oskavad vabalt eesti keelt. Ma ei mäletagi, kas sel aastal olen linnapildis üldse kusagil venekeelset vestlust kuulnud…

Vähe venelasi tõesti aga oi kui ülbed on Viljandi Vaksali Maximas töötajad nii kassas kui saalis. Olude sunnil pean seal käima kord-kaks kuus ja linna teise otsa Maxima ka ei lähe. Õnneks ei ole mina aga suu peale kukkunud ja oskan ennast kaitsta.

Ülbed??? See Maxima on mu kodupood, kus käin peaaegu iga päev ja vahel ka mitu korda päevas…
Kõik saalitöötajad on alati sõbralikult seletanud kui midagi küsin. Kassapidajad on täitsa “omad joped”, viskavad nalja ja ajavad juttu kuigi ma ei tunne kedagi neist isklikult.
Ei ole ka märganud, et nad järjekorras nt minu ees olevate klientidega ülbitseksid..
Ma ei ole tegelikult Viljandis üldse ülbet teenindust kusagil kohanud. Igal pool on inimesed nii ilusad ja head 😉
Äkki on viga siis Sinu suhtumises Maxima teenindajatesse hoopis?

Please wait...
Postitas:
Kägu

kuidas talle helistati ja paluti kassa kinni panna.

Kuhu helistati? Kassasse?
Jutt või asi. Saan sellest küll aru, et kassapidajal võib mõni isiklik probleem tekkida (vaja kiirelt tualetti minna), aga sel juhul ei saadeta ostjat pimedasse kohta vaid vabandatakse viisakalt ja normaalne ostja ei pahandagi. Võtmesõna on vastastikune viisakus.

Please wait...
Postitas:
Kägu

kuidas talle helistati ja paluti kassa kinni panna.

Kuhu helistati? Kassasse?

Jutt või asi. Saan sellest küll aru, et kassapidajal võib mõni isiklik probleem tekkida (vaja kiirelt tualetti minna), aga sel juhul ei saadeta ostjat pimedasse kohta vaid vabandatakse viisakalt ja normaalne ostja ei pahandagi. Võtmesõna on vastastikune viisakus.

Jah, neil on ju kassas telefonid alati. Seda siit nagu tahakski teada, et mis eesmärgil, kas lubatakse pausile ja see paus tõesti algab telefonikõnest või millest selline käitumine?

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Ülbed??? See Maxima on mu kodupood, kus käin peaaegu iga päev ja vahel ka mitu korda päevas…

Kõik saalitöötajad on alati sõbralikult seletanud kui midagi küsin. Kassapidajad on täitsa “omad joped”, viskavad nalja ja ajavad juttu kuigi ma ei tunne kedagi neist isklikult.

Ei ole ka märganud, et nad järjekorras nt minu ees olevate klientidega ülbitseksid..

Ma ei ole tegelikult Viljandis üldse ülbet teenindust kusagil kohanud. Igal pool on inimesed nii ilusad ja head 😉

Äkki on viga siis Sinu suhtumises Maxima teenindajatesse hoopis?

Tere! Soovin teada kas koera konserve on veel Teil?
Ei mina tea,mine küsi selle käest seal.
Läksin siis selle teise juurde.Küsides sama küsimust vastati samamoodi, ei tea pole aega lattu minna. Pole aega???
Mida ma valesti küsisin? Küsisin viisakalt nii esimese kui teise saaliteenindaja käest.
Sellega olen ma leppinud, et järjekorrad on seal megapikad. Aga see suhtumine-no ei!

Please wait...
Postitas:
Kägu

Igaljuhul ebaviisakas teenindaja, ostja tuleb talle vastu ja paneb sildi tema eest kassa lõppu ning siis ei soovita teda teenindada…
Nagunii teeme ise kassapidaja tööd iseteeninduses, varsti tuleb hakata kaupa ka välja panema 🙂

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ilmselt on töökuulutuses rida “eesti keelt ei tohi rääkida”.
Muudmoodi ei oska seda keeleseaduse ignoreerimist seletada.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ma just täna imetlesin Maximas, kuidas teenindaja kuulas ära meessoost kliendi targutused ja naljad ja siis veel viisakalt vastas. Venelased olid nii teenindaja kui ka klient. Jäid igatahes kõik väga rahule. Võimalik, et teenindaja teenindaks väga hästi, ta lihtsalt ei oska eesti keelt.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Võimalik, et teenindaja teenindaks väga hästi, ta lihtsalt ei oska eesti keelt.

Nojah, oskab ainult venekeelseid roppusi.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Tahaks nii väga ühte erafirma poekest enda kodu juurde, kuhu kasvõi toasussides saaks joosta, et toit osta. Oleksin valmis isegi rohkem maksma. Kallim kaup oleks täitsa õigustatud.

Varem oli väike comarket kodu juures! Nii hea pood oli. Koguaeg tuttavad näod poes. Müüjad palju rõõmsamad- kliendid ka palju viisakamad kohe. Juba 2 aastat seisab pind tühjana. Ootan pikisilmi, et keegi tuleks ja teeks uue poe.

Olen nii väsinud suurtest hüpermarketitest.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Millised on need olud, mis SUNNIVAD inimest üht teatud konkreetset kauplust külastama? Tänapäeval? Minu hämming!
Lisaks pole vust Viljandi nii suur, et sinna “teise otsa” minna ei jaksaks (kui just on tingimata vaja Maximasse minna).

Üleüldse – Maxima ebakvaliteetse teeninduse kohta on alailma probleeme. Mina ei saa aru – miks te siis toidate seda ketti? Maxima POLE KINDLASTI ainus esmatarbekaupade pood asumi peale, erinevalt näiteks Coopi väukepoodidest maapiurkondades.
Mis teid sunnib sinna minema?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Esimese hooga mõtlesin, et kirjutan juhatajale, aga autosse jalutades mõtlesin, et uurin kõigepealt, kuidas need lood seal täpselt on.

Juhtus täna nii, et olin poes järjekorras, järsku andis müüja minu kätte selle sildi ”Kassa suletud”, asju ma polnud veel kõiki peale ühe lindile pannud, kuid seisnud olin seal tükk aega. Panin siis sildi ja hakkasin asju lindile laduma kui ruumi tekkis, mille peale kukkus müüja mu peale võõrkeeles kisama. Võite muidugi ise arvata, mis keeles. Minu ees olev vanem naisterahvas hakkas mind kohe kaitsma, et ma olin ju järjekorras, selle peale saime mõlemad vihase kõne, kuidas talle helistati ja paluti kassa kinni panna.

No, kuna asjad olid juba pooled kõik lindil, siis ma ei näinud küll põhjust, et peaksin uuesti kärusse laduma ja kuhugi mujale kolima, mispärast lõpetasin oma asjade ladumise ilusasti ära. Selle peale siis pobises müüja midagi üsna inetut mulle, et ma läheks kuhugi inetusse kohta. Väga meeldiv.

Mõtlesingi kõigepealt uurida siit, et mis see põhjus siis tegelikult on, et üks müüja endast nii välja läheb? Keegi helistab, et saab teha pausi või kuidas need asjad seal käivad? Kaua see paus siis kestab ja kas ei hakkagi sellest ajast kehtima, kui müüja reaalselt kassas lõpetab?

See on just see näide, mida Soome leht paar päeva tagasi kirjutas. Selliseid “käitumisi” on Eesti täis.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Loomulikult tee kaebus, kui kassapidaja nime tead. Mõistlik oleks teha vene keeles, sest ega nad seal ilmselt eesti keelt ei valda. Ma ei saa neist norijatest üldse aru, kui mõni teine klient käitub halvasti ja teemaalgatajal sellest poeskäigust mingeid elumuutvaid vigastusi ei saanud, siis see on nagu argument, et müüja võib sõimata? Mu meelest igatahes ei ole.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Millised on need olud, mis SUNNIVAD inimest üht teatud konkreetset kauplust külastama? Tänapäeval? Minu hämming!

Lisaks pole vust Viljandi nii suur, et sinna “teise otsa” minna ei jaksaks (kui just on tingimata vaja Maximasse minna).

Üleüldse – Maxima ebakvaliteetse teeninduse kohta on alailma probleeme. Mina ei saa aru – miks te siis toidate seda ketti? Maxima POLE KINDLASTI ainus esmatarbekaupade pood asumi peale, erinevalt näiteks Coopi väukepoodidest maapiurkondades.

Sest ma elan MAAL! Küte on kallis, et valida kuhu poodi minna. Lähengi sinna kus on lähim ja maal puudub pood kuhu minna. Saan ka Maximast ostetud oma asjad. Coop ON kallis pood. Neid kuu lõikes teste mis pood on kallim tehakse ka muideks ja Coop on tavaliselt kalliduse poolest teisel-kolmandal kohal.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Sest ma elan MAAL! Küte on kallis, et valida kuhu poodi minna. Lähengi sinna kus on lähim ja maal puudub pood kuhu minna. Saan ka Maximast ostetud oma asjad. Coop ON kallis pood. Neid kuu lõikes teste mis pood on kallim tehakse ka muideks ja Coop on tavaliselt kalliduse poolest teisel-kolmandal kohal.

Viljandis oli kõige odavam toidukorv Grossis. Kui see kütte hind tõesti NII oluline on, et ainult Maximani kannatab sõita, siis Maxima parklast Grossi poodi kannatab ka jalgsi minna läbi Valuoja oru 😉 Maainimesele ei tohiks see 1 km kõndi küll üle mõistuse raske olla, ise Männimäe tagumisest otsast käin küll kesklinna jala kui ilm vähegi lubab…

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Viljandis oli kõige odavam toidukorv Grossis. Kui see kütte hind tõesti NII oluline on, et ainult Maximani kannatab sõita, siis Maxima parklast Grossi poodi kannatab ka jalgsi minna läbi Valuoja oru 😉 Maainimesele ei tohiks see 1 km kõndi küll üle mõistuse raske olla, ise Männimäe tagumisest otsast käin küll kesklinna jala kui ilm vähegi lubab…

Eks Sa siis kõnni 3-4 kilekotti pluss 15kg krõbinad jne läbi valuoja oru kus on muideks talvel väga libe. Kahjuks ei ole Grossis kõike seda mida Maximas on.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Eks Sa siis kõnni 3-4 kilekotti pluss 15kg krõbinad jne läbi valuoja oru kus on muideks talvel väga libe. Kahjuks ei ole Grossis kõike seda mida Maximas on.

Loll on see, kes vabandusi ei leia… aga väide, et küte on NII KALLIS, et ühest Viljandi otsast teise ei kannata paar korda kuus sõita, on ikka eriti veider!

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kui talvel on väga libe, siis peaks ju kelk hästi libisema, milleks käe otsas tassida…

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kui talvel on väga libe, siis peaks ju kelk hästi libisema, milleks käe otsas tassida…

Ega need kelgud ka tasuta pole, kui ikka eelarve nii pingeline, et maalt linna saab sõidetud, perele ja koduloomadele paari nädala toiduvaru ostetud, aga vaat paari km linnasõidu jaoks enam raha ei jätku – no mis kelkudest me siin räägime siis…

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mina olen näinud selliseid olukordi kus silt on ära pandud ja siis kliendid tulevad ikka sappa ja silti nähes pööritavad silmi ja ei lähe mujale, halvimal juhul kraaklevad müüjaga. Viimane kord oli selveris juhtum kus noorpaarile oma paari asja ostusooviga oli see vastuvõetamatu ja klienditeenindaja viibutas vastuseks neile käega iseteendiduse poole. Ei läinud nad mujale ja kui müüja suitsupakkide kappi kinni hakkas panema siis noor tüdruk ütles et “ma ei teeks seda sinu asemel.” See oli noorpaarilt kasvatamatu suhtumine ja tegelikult tuleks sekkuda pealtvaatajate poolt. Kahjuks ma lõpuni ei näinud mis sai.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Odavamad hinnad=kehv teenindus. Kallimad hinnad=viisakad müüjad.

Kaebus Maximale:

Tere. Olen teie hindadega väga rahul ja käiksin teie poes ka edaspidi.

Aga ma ei ole rahul teenindusega, eriti ..(järgneb juhtumi kirjeldus koos pers..esaatnud müüja nimega) ja sooviksin, et teeksite seda paremaks.

Olen paar korda käinud ka Stockmannis ja teeninduse kvaliteediga väga rahule jäänud.

Miks teie nii ei suuda?

Tahan teilt Stockmanni teenindust koos teie odavate Maxima hindadega!

Perekooli Juta.

Kahjuks polnud isegi natukene vaimukas. Kui mu maja kõrval on Maxima, siis mille jaoks ma peaksin kesklinna Stockmanni sõitma? Teeninduskultuur ei peaks ju sõltuma hinnast? Loll on tänapäeval ikka päris loll olla.

Mugavus ei peaks vist üles kaaluma soovi toetada ideed heast teenindusest. Ega need asjad enne ei muutu, kui sinusugused ei lõpeta oma raha viimist Maximasse. Probleeme sellega loeme ju iganädalaselt veebist ja kuuleme raadiost. Nii palju võiks siis ju olla mingit eneseuhkust, et pätile pai ei tee ja regulaarselt ning põhimõtteliselt halva teenindusega asutustele raha ei vii.

Polegi vaja Stockmanni minna. Ma usun, et sul on jalutuskäigu kaugusel ehk veel mõni pood, ehkki pisut kaugemal. Kui ka ei ole, saad ehk teel tööle või tagasi külastada mingit ketti, mis ei paista meediast regulaarselt silma silma umbkeelsuse ja kehva teenindusega seotud probleemide tõttu.

Mitte, et see peaks sind huvitama, aga mulle kõige lähem pood on ka Maxima. Ma ei käi seal kunagi, sest ma ei taha sellist kultuuri oma rahaga toetada ja nii palju eneseaustust mul on, et kui ma ümber kasvatada ei suuda, siis ma tegemist ei tee. Seetõttu mul ka puuduvad isiklikud kogemused juba 6-7 aastat Maximaga, sest need lood, mida ma kuulen ja loen, on kaotanud igasuguse soovi neid nuumata. Jalgadega hääletamine on selle nimi. Tee sina ka. Või lepi sellega, et annad oma papi regulaarselt halva töökultuuriga erinevatele firmadele, sest nad lihtsalt…on sulle lähedal.

Please wait...
Postitas:
Kägu

linna teise otsa Maxima ka ei lähe.

Minu meelest on palju tahetud, et Maxima teise linna otsa läheks.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Suitsule? Pausile? Aga võib-olla on inimesel lähedane haiglas ja helistati kassasse, et haiglast tuli kõne? Või lapse koolist, lasteaiast? Ega ta ju kassas oma telefoniga ei tohi olla ja stressiolukorras käituvad inimesed väga ootamatult. Et kui saad kõne, et laps viidi lasteaiast haiglasse, siis esimene prioriteet peaks ikka olema naeratades kellegi piim ja leib läbi lüüa? Kui paljud inimesed seda suudavad teha?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Suitsule? Pausile? Aga võib-olla on inimesel lähedane haiglas ja helistati kassasse, et haiglast tuli kõne? Või lapse koolist, lasteaiast? Ega ta ju kassas oma telefoniga ei tohi olla ja stressiolukorras käituvad inimesed väga ootamatult. Et kui saad kõne, et laps viidi lasteaiast haiglasse, siis esimene prioriteet peaks ikka olema naeratades kellegi piim ja leib läbi lüüa? Kui paljud inimesed seda suudavad teha?

Kui kassasse tuleb kõne, siis tuleb see ju ilmselgelt ettevõtte seest, seal ei ole (nagu sa ise ka ütled) kassiiril ju oma telefoni. Helistada saab näiteks vahetuse vahem või teenindusjuht. Kas sa nüüd siiralt kujutad ette, et teenindusjuht helistab kassasse 4 ja ütleb: “Galina, su laps viidi EMOsse” ja viskab toru ära? Ja kassiir peab siis rapsima kiiresti ära joosta. Sa ei saa ju ometi nii naiivne olla, et arvata, et kassa saab ja tohib maha jätta seda edasi andmata. Sa ei saa ju ometi nii rumal olla, et mitte aru saada, et sellisel juhul, kui kauplusesse tuleb selline kõne, tuleb see teenindusjuht või muu asjapulk, võtab kassa üle ja tegeleb kassiiriga ning lubab tal lahkuda. Isegi Maximas ei ole selliseid ülemusi, kes helistavad kassiirile kassasse ja teatavad: “Su emal oli autoõnnetus” ja siis jätavad selle, mis kassast ja selle sisust saab, saatuse hooleks ning viibutavad kabinetis jalga üle põlve edasi.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Eelmise kuu Sakalas oli tabel toidupoodide hinnataseme kohta, ja Maxima polnud kõige odavam – Grossi toidupood oli kõige soodsam, siis Rimi ja alles siis Maxima. Kui käia suures Rimis, siis ei usu, et seal pole kaupa, mida soovid, valik oluliselt suurem kui kahes Maximas kokku!

Please wait...
Postitas:
Kägu

Sest ma elan MAAL! Küte on kallis, et valida kuhu poodi minna. Lähengi sinna kus on lähim ja maal puudub pood kuhu minna. Saan ka Maximast ostetud oma asjad.

See on umbes sama loogika, et lähim koht, kust osta jalgratas, on kohaliku naisepeksja ja joodikust külakakleja käest ning päris poest oleks kallim ja kaugem.

Please wait...
Näitan 29 postitust - vahemik 31 kuni 59 (kokku 59 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Kas esitada kaebus või mitte?