Esileht Tööelu, raha ja seadused. Kas FIE saab kanda kuludesse …

Näitan 15 postitust - vahemik 1 kuni 15 (kokku 15 )

Teema: Kas FIE saab kanda kuludesse …

Postitas:

… oste, mis pärinevad perioodist, mil ta ei olnud FIE? Nt inimene registreeris end detsembris FIE-ks, aga ostis selleks vajalikud tööriistad oktoobris. Kas selle ostu saab kuludesse kanda või mitte?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 29.04 20:51; 30.04 14:29; 30.04 17:08;
To report this post you need to login first.
Postitas:

ei

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei saa, niipalju nagu mäletan.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 29.04 23:01; 30.04 14:58;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga tee siis ostu-müügileping, et ostad need asjad inimeselt, no endalt siis. Vallasvara võib ju müüa.

0
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 30.04 07:28; 30.04 13:36;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga nt kohvi ja ajalehtede no nt 10 protsendilise kandmisega?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui deklarit teed järgmisel aastal, siis seal peaks E vormil lõpus olema rida külaliste kulud. Sinna läheb miski % ettevõtlustulust, ei mäleta %
Ajalehte vist ei panekski. Kui mingi ettevõtlusega seotud ajakiri, siis.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 30.04 07:28; 30.04 13:36;
To report this post you need to login first.
Postitas:

mina panin koju tellitud äripäeva otsekorraldusega makstud kuusummast igal kuul 50% palju aastaid FIE kuludeks, kuna raamatupidamisteenuse pakkumise korral on maj.teemaline ajaleht igal juhul ettevõtlusega seotud kulu.
aga ma panin kohe algusesse: kus on kulud ostetud toodete ja teenuste eest

sinna, külaliste või muude kulude alla panin kohvifiltrid, mõned eraldi tšekiga ostetud kohvipakid, kuna klientidele kohvi pakkumine on ka ettevõtluskulu.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teemaalgataja olen. Minul ei ole küsimus ajakirjanduses, vaid tööriistades. Kas on kindel, et spetsiaalselt FIE tegevuseks tehtud kulutusi FIE-ks registreerimisele eelneval kuul ei saa kuludesse kanda?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 29.04 20:51; 30.04 14:29; 30.04 17:08;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga tee siis ostu-müügileping, et ostad need asjad inimeselt, no endalt siis. Vallasvara võib ju müüa.

FIE ei saa endalt osta. Miks? sest erinevalt juriidilisest isikust ei muutu FIE teiseks isikuks kui ta on. FIE lihtsal tähendab, et sa oled füüsiline isik, kes on oma ettevõtluse registreerinud. FIE ongi ju füüsilisest isikust ettevõtja, ei midagi enamat. Seega kui sa ostad FIEna iseendalt, siis sa ostad iseendalt, mis on nonsense isegi juriidiliselt.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga võid ju need tööriistad abikaasale anda, kes need eraisikuna Sulle müüb? Kasutatud vallasvara müügilt müüjale mingit maksukohustust ei teki; Sina peaksid saama need kulusse kanda. Millise pilguga MA sellele vaatab, ei oska öelda, aga juriidiliselt on JOKK?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 29.04 23:01; 30.04 14:58;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga võid ju need tööriistad abikaasale anda, kes need eraisikuna Sulle müüb?

Mu pangakontolt on ju näha, et olen need kuu varem ise ostnud.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 29.04 20:51; 30.04 14:29; 30.04 17:08;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Iseenesest pangakonto järgi ei tule üldjuhul otseselt välja, mida sa ostsid. Kaardimakse puhul on näha pood, aga eelmisel kuul võisid ju sealt isiklikuks otstarbeks haamri osta ja nüüd abikaasa käest kirve. Kui ülekandega maksid, siis ehk võib sealt midagi välja lugeda. Selgitus “arve nr 12345” võib jällegi mille iganes ostmist tähendada, aga kui ongi kirjutatud, et “ülekanne kirve eest” siis küll.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga võid ju need tööriistad abikaasale anda, kes need eraisikuna Sulle müüb?

Mu pangakontolt on ju näha, et olen need kuu varem ise ostnud.

No siis müüd asjad eraisikuna mehele ja tema müüb need sulle tagasi 😀
On kõik juriidiliselt korrektne.

Aga üldiselt on nii, et kui maksuamet üldse peaks otsustama sind mingil põhjusel kontrollida (mina näiteks olen olnud FIE üle 10 aasta ja pole kordagi huvi tuntud), siis esmajoones vaadatakse üle su kuludokumendid ja kui need klapivad, siis tõenäosus et keegi viitsiks hakata veel pangakontolt uurima, et ega sa juhuslikult ikkagi ise neid asju varem ei ostnud.. see on olematu.. ei viitsi keegi sellise asjaga tegeleda kui ei ole mingit väga suurt põhjust, miks sind kahtlustama peaks.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ära abikaasalt osta, ta on seotud isik. Osta sõbralt

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ära abikaasalt osta, ta on seotud isik. Osta sõbralt

Mida sa selle seotud isiku hirmuga nüüd täpselt mõtled?
Seotud isik pole mingi probleem. Täiesti normaalne on abikaasalt osta.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 15 postitust - vahemik 1 kuni 15 (kokku 15 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Kas FIE saab kanda kuludesse …