Esileht Koolilaps Kas gümnaasiumiõpilane saab võtta akadeemilist puhkust?

Näitan 19 postitust - vahemik 1 kuni 19 (kokku 19 )

Teema: Kas gümnaasiumiõpilane saab võtta akadeemilist puhkust?

Postitas:

Olin millegipärast täiesti kindel, et saab, internetiotsinguga ei leia aga midagi – kas tõesti ei saa? Kutsekoolides ju saab. Ja kuidas on sel ajal ravikindlustusega? Haigekassa lehelt loen, et ravikindlustatud on kõik lapsed kuni 19. eluaastani, samas akadeemilist võttes kutsekast / gümnaasiumist (?) pidi see katkema. Kuidas siis tegelikult on?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 09.04 14:34; 09.04 16:00;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Gümnaasiumist saab võtta AINULT meditsiinilisel näidustusel akadeemilise puhkuse ehk siis arstliku komisjoni otsusel. Siis haigekassa ei katke, kuid on ka keelatud õppetöös osaleda.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mõned lapsed käivad ju vahetusõpilaseks. Järelikult saab.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 09.04 15:21; 10.04 12:58;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Need vahetusõpilased tulevad enamasti siiski oma vanasse klassi tagasi, nii et ta kas õppis seal vahetuskoolis sarnase programmi järgi või siis tegi kaks programmi korraga.

+3
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 09.04 15:54; 09.04 17:46; 09.04 20:04;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Gümnaasiumist saab võtta AINULT meditsiinilisel näidustusel akadeemilise puhkuse ehk siis arstliku komisjoni otsusel. Siis haigekassa ei katke, kuid on ka keelatud õppetöös osaleda.

Kui saaks mõnda vettpidavat linki ka, palun.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 09.04 14:34; 09.04 16:00;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Need vahetusõpilased tulevad enamasti siiski oma vanasse klassi tagasi, nii et ta kas õppis seal vahetuskoolis sarnase programmi järgi või siis tegi kaks programmi korraga.

Ei tule. Enamik tuleb ikka tagasi aasta nooremasse klassi.

+13
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 09.04 17:12; 09.04 19:03;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Need vahetusõpilased tulevad enamasti siiski oma vanasse klassi tagasi, nii et ta kas õppis seal vahetuskoolis sarnase programmi järgi või siis tegi kaks programmi korraga.

Ei tule. Enamik tuleb ikka tagasi aasta nooremasse klassi.

Hmm, mitte sel ajal kui mina koolis käisin. See oli 90ndate keskpaik ja esimesed õpilased läksid “vahetusse”. Kõik tulid oma klassi tagasi. Kuna ära käisid tugevamad, siis ponud neil erilisi raskusi, paar ainet nagu matemaatika ja füüsika/keemia vajas järele aitamist ehk. Võibolla tänapäeval siis lihtsalt ei viitsita enam pingutada.

+3
-9
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 09.04 15:54; 09.04 17:46; 09.04 20:04;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Need vahetusõpilased tulevad enamasti siiski oma vanasse klassi tagasi, nii et ta kas õppis seal vahetuskoolis sarnase programmi järgi või siis tegi kaks programmi korraga.

Ei tule. Enamik tuleb ikka tagasi aasta nooremasse klassi.

Hmm, mitte sel ajal kui mina koolis käisin. See oli 90ndate keskpaik ja esimesed õpilased läksid “vahetusse”. Kõik tulid oma klassi tagasi. Kuna ära käisid tugevamad, siis ponud neil erilisi raskusi, paar ainet nagu matemaatika ja füüsika/keemia vajas järele aitamist ehk. Võibolla tänapäeval siis lihtsalt ei viitsita enam pingutada.

Vaata kalendrisse, 90ndate keskpaik oli üle 20 aasta tagasi.

+16
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Need vahetusõpilased tulevad enamasti siiski oma vanasse klassi tagasi, nii et ta kas õppis seal vahetuskoolis sarnase programmi järgi või siis tegi kaks programmi korraga.

Ei tule. Enamik tuleb ikka tagasi aasta nooremasse klassi.

Hmm, mitte sel ajal kui mina koolis käisin. See oli 90ndate keskpaik ja esimesed õpilased läksid “vahetusse”. Kõik tulid oma klassi tagasi. Kuna ära käisid tugevamad, siis ponud neil erilisi raskusi, paar ainet nagu matemaatika ja füüsika/keemia vajas järele aitamist ehk. Võibolla tänapäeval siis lihtsalt ei viitsita enam pingutada.

Vaata kalendrisse, 90ndate keskpaik oli üle 20 aasta tagasi.

Jah, ega muud polegi lisada. Tänapäeval jääb kooliaasta vahele enamasti.

+6
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 09.04 17:12; 09.04 19:03;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vaata kalendrisse, 90ndate keskpaik oli üle 20 aasta tagasi.

Mis see siia puutub? Kas 20 aastaga on tehtud mingi reegel, et vahetusõpilasel peab aasta vahele jääma? Seda ma küll ei ütleks, et tänapäeval koolis käia kuidagi raskem oleks kui 20 aastat tagasi.

+3
-7
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 09.04 15:54; 09.04 17:46; 09.04 20:04;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vaata kalendrisse, 90ndate keskpaik oli üle 20 aasta tagasi.

Mis see siia puutub? Kas 20 aastaga on tehtud mingi reegel, et vahetusõpilasel peab aasta vahele jääma? Seda ma küll ei ütleks, et tänapäeval koolis käia kuidagi raskem oleks kui 20 aastat tagasi.

Ennemuiste käidi üldse karjas ja paljajalu, aidati külvata ja künda, viidi lisaks koolitööde tegemisele sigadele söök ette ja kirjutati hanesulega.. Eks need uuema aja noored ole na mugavaks muutunud, et enam kaht aastat ühega ei suuda teha või siis käivad nüüd tuhmimad tüübid ka vahetusõpilaseks, mine seda tea. Aga n-ö akadeemiliseks puhkuseks peabki olema konkreetne meditsiiniline näidustus või vahetusõpilaseks minek, niisama seda ei anta, näidatakse ukse poole ja soovitatakse täiskasvanute gümnaasiumi.

+15
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 09.04 20:15; 26.04 21:22;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu tuttavad vahetusõpilased on kõik jäänud aasta “istuma”. Vahetusaastal on kogu aur läinud uue võõrkeele omandamisele. Ja miks peakski kahte programmi korraga omandama?

+5
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 09.04 15:21; 10.04 12:58;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Õppisin aasta USAs (5a tagasi).
Oma koolis oleks siis olnud 11kl. Tagasi tulles, tegin vajalikud testid ja JÄTKASIN uuest õppeaastast KOOS OMA VANA KLASSIGA ja lõpetasin koos nendega. Aga selline oli kohe ka plaan.

Eks see, kas laps jääb klassi kordama või mitte, oleneb inimesest endast.Minu kool oli väga vastutulelik kogu mõtte osas ja kohe alguses öeldi ka, et ei tasu asjadest ette rutata- tuled tagasi, siis vaatame, kuidas sulle parem on.

Mina lõpetasin 10kl, Juuni lõpus sõitsin juba ära ja aasta hiljem juuni alguses tulin tagasi. Sügiseks oli kõik vajalik korras ja jätkasin 12. klassis

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Soovitaks otse koolist küsida

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Õppisin aasta USAs (5a tagasi).
Mina lõpetasin 10kl, Juuni lõpus sõitsin juba ära ja aasta hiljem juuni alguses tulin tagasi. Sügiseks oli kõik vajalik korras ja jätkasin 12. klassis

Kas siis oli juba kursuste süsteem? Testide järgi pandi kursuse hinded?
Praegu ei saa lõputunnistust välja trükkida, kui sealt mõni hinne puudu.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei vasta tõele, et gymnaasiumist saab akadeemilist puhkust ainult meditsiinilisel näidustusel või vahetusõpilaseks minekul.
Sõltub konkreetse kooli ja õpilase kokkuleppest ikka.
Minu lapse koolist kaks professionaalset sportlast praegu akadeemilisel ning ära välisriigis oma spordialal, yks neist mu enda laps.
Nii et soovitan ikka koolist kysida, kuidas neil reeglid.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Pead õpetajalt küsima, kuidas sellega on. Mina sain gümnaasiumis välismaale kolides aastase vabastuse Eesti kooli õppetööst, ei olnud vahetusaasta ja ei olnud ma ka meditsiinilistel põhjustel ära. Lihtsalt kolisin ja ei olnud kindel, kas aasta pärast tulen tagasi või ei. Minule hoiti gümnaasiumis kohta – ei mäleta enam, kas hoiti enda klassis või aasta nooremas. Aasta pärast koht antigi kellelegi teisele, kuna tagasi ei plaaninud minna. Kuskilt netist seda infot ma ka ei leidnud, aga kui klassijuhatajalt küsid siis ehk saad rohkem infot.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu tuttavad vahetusõpilased on kõik jäänud aasta “istuma”. Vahetusaastal on kogu aur läinud uue võõrkeele omandamisele. Ja miks peakski kahte programmi korraga omandama?

Väga rumal jutt. Vahetusse lähevad lapsed enamasti inglise keelt kõnelevatesse riikidess/koolidesse ja teismelisel pole kindlasti vaja aastat “uue” keele omandamiseks, sest inglise keel on neil selgem kui eesti keel. Vo Jaapanisse läinud lapsed vajavad aastat keel õppimiseks.
Ma olen tudeng ja minu kursuselt on kolmandik vahetuses käinud. Keegi selle pärast “istuma” pole jäänud, kõik on naasenud oma vanasse klassi ja lõpetanud koos teistega.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Keegi selle pärast “istuma” pole jäänud, kõik on naasenud oma vanasse klassi ja lõpetanud koos teistega.

Enamasti siiski jäädakse kordama, sest õppekavad on erinevad ja liiga palju oleks järele õppida. Võibolla oleneb see ka koolist ja õpilasest, aga üldjuhul ei saa neid vahetusõpilasena omandatud kursusi üle kanda, eesti keele kursused on nagunii ju puudutud aasta jagu tegemata, seega jäädakse klassi võrra madalamasse, et saaks rahulikult kõik asjad ära tehtud.

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 09.04 20:15; 26.04 21:22;
To report this post you need to login first.
Näitan 19 postitust - vahemik 1 kuni 19 (kokku 19 )


Esileht Koolilaps Kas gümnaasiumiõpilane saab võtta akadeemilist puhkust?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.