Esileht Ilu ja tervis kas haiglad väljastavad sünnituslugusid?

Näitan 11 postitust - vahemik 1 kuni 11 (kokku 11 )

Teema: kas haiglad väljastavad sünnituslugusid?

Postitas:
Kägu

Põhiline küsimus pealkirjas. Mõned aastad tagasi sündis laps, kelle sünnihinded üsna madalad ja viimast Jõulutunnelit vaadates sain aru, et ka minu laps pandi esmalt sinna elustamislauale ja alles koos riietega mulle rinnale. Noore ja naiivsena, ilmselt ka segaguses olles, ei taibanud sel hetkel kohe asja uurida, et miks sellised madalad hinded v mis valesti oli. Nüüd on lapsel tugev kalduvus astmale ja tahaks väga teada, et mis sünnitusel valesti läks ja kas praegused hingamisprobleemid võivad olla sünnituse tagajärjed.. Kas kellelgi on kogemusi – kas selliseid lugusid (kas ametlik nimi ongi sünnituslugu või mis?) väljastatakse haiglast lapse emale v peab seda arst küsima või nad ei pea üldse midagi väljastama? Aitäh!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt

Postitas:
Ritabell

RE: kas haiglad väljastavad sünnituslugusid?

Pöördud sinna haiglasse, kus laps sündis – nt kantseleisse või kuskile sarnasesse kohta. Seal kirjutad vastava avalduse (enamasti on haiglal olemas omad blanketid selleks) ja siis väljastatakse sulle koopia. Võlaõigusseadus määrab, et inimesel on õigus saada enda kohta (ja oma laste ja lähisugulaste (abikaasa, vanemad)) terviseinfot

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Tallinna polikliinikutes võtavad delikaatsete isikuandmete avaldusi vastu registratuurid. Neil vastvad blanketid kha peal olemas.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mina TÜ Kliinikumist olen tellinud sünnitusloo väljavõtte arhiivist ( arhiivis hoitakse 50 aastat sünnituslugusid ). Läksin naistekliiniku sekretäri juurde ja tegin seal avalduse, hiljem saadeti suur patakas pabereid postiga koju ( 15 a tagasi oli neid pabereid ilmselt lihtsalt niivõrd palju, vaevalt et tänapäeval enam niipalju paberit kulutatakse , eelmine laps sündis 2 a tagasi, temale ei ole ma veel tellinud , aga kavatsen seda teha , igaksjuhuks . Väga hea oli viimane kord nt arstidele eelmist sünnituslugu näidata ( kuna tegemist oli komplitseeritud sünnitusega , endal poleks mul miskit meeles olnud ja õigupooles, ega kõike ma ei teadnudki )

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Suured tänud! Minu laps sündis Fertis, aga eks ma kirjutan esmalt üldmeilile ja uurin maad. Nii palju tuge sain praegu, veelkord aitäh!

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Upitan teemat korraks veel. Kas on võimalik, et Fert küsib selle sünniloo koopia väljastamise eest raha? Või teevad seda kõik haiglad? Sain sealt vastuse: Koopia väljastamise maksumus on koodi F 3010 alusel 9,58 eurot ja aega võtab see toiming kuni 2 nädalat.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Lissavassa, minu laps oli õigeaegne ja kaalus isegi üle 4kg. Praegu 4a ja obstr bronhhiite põdenud mitmeid kordi. Astmaatiline köha oli viimast x kolmeselt. Eile käisin just teisel põhjusel temaga arstil ja küsisin sama küsimuse, et kas kalduvus hingamisteede haigustesse võib olla seotud sünnitusel juhtunuga.. Arsti vastus oli, et see on väga ebatõenäoline, sest astma on allergiline reaktsioon mingi välisteguri suhtes. Mõned kasvavad kooliks välja, mõned hiljem. Enda rahustuseks ja minu jaoks õhku jäänud küsimuste pärast plaanin ikkagi sünnitusloo koopia tellida.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kindlasti tuleb küsida koopia- seee on mahukam. Kuskil haiglas ka kysiti raha- paberit läheb palju ja osad saadavad postiga. Minul on oma kaste lugude koopiad olemas.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Kindlasti tuleb küsida koopia- seee on mahukam. Kuskil haiglas ka kysiti raha- paberit läheb palju ja osad saadavad postiga. Minul on oma kaste lugude koopiad olemas.[/tsitaat]
Kas te vahel enne \”saada\” nupu litsumist oma postituse läbi ka loete?

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

TÜ kliinikumis ~5a tagasi sündinud lapse sünniloo küsisin u 3a tagasi. Tegin avalduse kohapeal ja saadeti postiga koju. Maksma ei pidanud midagi. Patakas oli ka üsna paks.

Võlaõigusseadusest leidsin:
§ 769. Dokumenteerimiskohustus
Tervishoiuteenuse osutaja peab patsiendile tervishoiuteenuse osutamise nõuetekohaselt dokumenteerima ning vastavaid dokumente säilitama. Patsiendil on õigus nende dokumentidega tutvuda ja saada neist oma kulul ärakirju, kui seadusest ei tulene teisiti.

Seega ei ole nii, et peaks tingimata paberid tasuta saama (nagu keegi ülalpool väidab), aga minu arusaamist mööda peaks siiski niipalju vaid maksma, et koopia saamise kulud katta (a la paberi ja paljunduse raha).

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

vaata e patsiendist ID kaardiga , seal on see olemas

0
0
Please wait...

Näitan 11 postitust - vahemik 1 kuni 11 (kokku 11 )

Esileht Ilu ja tervis kas haiglad väljastavad sünnituslugusid?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.