Esileht Ilu ja tervis Kas haiguslehte on kasulikum alustada laupäevaga?

Näitan 20 postitust - vahemik 31 kuni 50 (kokku 50 )

Teema: Kas haiguslehte on kasulikum alustada laupäevaga?

Postitas:

Ja kui inimene ei tööta laupäeval, siis mis vabastust ta tööst vajab? Mitte mingit.

Haigusleht ei ole preemia haiguse eest või ” et kuidas rohkem pappi saada”. See on hüvitis saamata jäänud töötasu eest.

tead, sellega on suisa nii, et kui inimene haigestub puhkuse ajal, siis puhkus peatatakse ja töötaja peab haiguspäevade jagu puhkust mingil teisele ajal saama.

Kui inimene soovib peatada. Ei toimu automaatset peatamist.

Ja mida see sinu arust tõestab?

+1
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tegelikult ei saagi, aga ometi on perearstidele need korraldused antud ja arstiga vaielda väga ei saa. (kui googeldada leiab, et see juba aastaid levinud praktika erinevatel perearstidel ja perearstide seltsi liige ise kirjeldas ju:

Haigekassa kui lepingupartner teeb juhuvalikute alusel kontrolli selle kohta, kas arsti töö vastab seadusest tulenevatele nõuetele. Juhuvalikud on andnud teavet ja tagasisidet , kuidas on õige seadustele vastavalt oma tööd ja otsuseid teha.

Haigekassa enda lehel – https://www.haigekassa.ee/inimesele/haigekassa-huvitised/toovoimetushuvitised#tab-huvitise-arvutamine

Kuidas makstakse ajutise töövõimetuse hüvitist, kui töötaja haigestub tööst vabal vahetusel?

Töövõimetusleht väljastatakse töötajale haiguse või vigastuse korral kalendripäevade alusel ning hüvitise maksmist ei saa siduda töötaja tööajakavaga.

Reaalsus on lihtsalt teine. Lihtsalt esmaspäeval kui pereõele helistada, et ma tänasest lähen tööle siis ikkagi oli reedega lõpetatud. Olen isegi öelnud, et palun pühapäevaga lõpetada. Ei hakka siis ju pärast nähes, et ikkagi reedega lõpetatud perearstile helistama ja proovima kätte saada, et tead, ma pühapäeval ikka olin haige, aga esmaspäeval olin juba terve, et palun muutke ära. Kuigi jah, teoorias võiks, st ma tookord isegi plaanisin kirjalikult saata koos viitega, aga ei viitsinud jamada, kuigi võit rahas oleks tuntav.

Laupäev, pühapäev on sinu vabad päevad, mil tööandja ei maksa sulle palka. Miks haigekassa peaks sulle saamata jäänud töötasu nädalavahetuse eest maksma, kui su tööandja selle eest palka ei maksa?

+3
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Laupäev, pühapäev on sinu vabad päevad, mil tööandja ei maksa sulle palka. Miks haigekassa peaks sulle saamata jäänud töötasu nädalavahetuse eest maksma, kui su tööandja selle eest palka ei maksa?

Selle pärast, et haigusraha arvestus on kalendripäevades ja loe uuesti: Haigekassa enda lehel. Kuidas sa seda mõistad?

Kuidas makstakse ajutise töövõimetuse hüvitist, kui töötaja haigestub tööst vabal vahetusel?

Töövõimetusleht väljastatakse töötajale haiguse või vigastuse korral kalendripäevade alusel ning hüvitise maksmist ei saa siduda töötaja tööajakavaga.

Sellest ka see segadus, et haigekassa enda lehel on justkui ühtpidi mõistetavalt asi kirjas, aga tegutsetakse vastupidiselt.

Tegelikult on mul isegi keerulisem – ametlikult on ettevõtte avatud E-R KUID mul on üldse summeeritud tundide arvestusega leping ja reaalsuses teen tihti ka nv tööd. St mul on oluline, et töö oleks tehtud, aga mitte nii oluline, millal ma seda teen.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ja kui inimene ei tööta laupäeval, siis mis vabastust ta tööst vajab? Mitte mingit.

Haigusleht ei ole preemia haiguse eest või ” et kuidas rohkem pappi saada”. See on hüvitis saamata jäänud töötasu eest.

tead, sellega on suisa nii, et kui inimene haigestub puhkuse ajal, siis puhkus peatatakse ja töötaja peab haiguspäevade jagu puhkust mingil teisele ajal saama.

Kui inimene soovib peatada. Ei toimu automaatset peatamist.

Ja mida see sinu arust tõestab?

eksid.  puhkuse peatamine on kohustus, korraga ei saa olla nii töövõimetusleht kui puhkus. seda selle pärast, et puhkuse eest on töötaja juba tasu saanud ja samal aja eest ei saa maksta töövõimetushüvitist.

siin levitatav loogika oleks siis selline, et kuna puhkuse ajal inimene niikuinii tööl käima ei pea, siis oleks arstil justkui õigus tvl mitte anda. aga nii see ei ole.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sellest ka see segadus, et haigekassa enda lehel on justkui ühtpidi mõistetavalt asi kirjas, aga tegutsetakse vastupidiselt. Tegelikult on mul isegi keerulisem – ametlikult on ettevõtte avatud E-R KUID mul on üldse summeeritud tundide arvestusega leping ja reaalsuses teen tihti ka nv tööd. St mul on oluline, et töö oleks tehtud, aga mitte nii oluline, millal ma seda teen.

just.  see on see, miks ma julgen väita, et arstid teevad isetegevust kui nädalavahetuse päevad välja jätavad.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Siin mõne loogika järgi peaks siis nii olema, et kui ma töötan vahetustega ning mu haigestumine sattub näiteks nädalale, kus mul on ainult 2 tööpäeva, siis perearst ei ava mulle haiguslehte enne kui saabub graafikujärgselt mu tööpäev. Nii või?

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Laupäeval meil arst ei tööta, seega saan anda teada haigestumisest esmaspäeval ning arst ei saa ju tagantjärgi tuvastada töövõimetust?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ja kui inimene ei tööta laupäeval, siis mis vabastust ta tööst vajab? Mitte mingit.

Haigusleht ei ole preemia haiguse eest või ” et kuidas rohkem pappi saada”. See on hüvitis saamata jäänud töötasu eest.

tead, sellega on suisa nii, et kui inimene haigestub puhkuse ajal, siis puhkus peatatakse ja töötaja peab haiguspäevade jagu puhkust mingil teisele ajal saama.

Kui inimene soovib peatada. Ei toimu automaatset peatamist.

Ja mida see sinu arust tõestab?

eksid. puhkus peatamine on kohustus, korraga ei saa olla nii töövõimetusleht kui puhkus. seda selle pärast, et puhkuse eest on töötaja juba tasu saanud ja samal aja eest ei saa maksta töövõimetushüvitist.

siin levitatav loogika oleks siis selline, et kuna puhkuse ajal inimene niikuinii tööl käima ei pea, siis oleks arstil justkui õigus tvl mitte anda. aga nii see ei ole.

Ja haiguslehe võtmine on siis sinu arust kohustus? Ei ole. Kui inimene on puhkusel ja jääb haigeks, on ta enda asi, mis teeb, katkestab puhkuse, ja läheb lehele, või on puhkusel edasi ja ei võta lehte. Kui ta ettemakstud puhkuseraha tagasi ei maksa, ei saa ta lihtsalt haigushüvitist, aga puhkusepäevad on edaspidi endiselt saadaval.

Jah, kui inimene ei katkesta puhkust, ei saa ta ka tvli.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ja haiguslehe võtmine on siis sinu arust kohustus? Ei ole. Kui inimene on puhkusel ja jääb haigeks, on ta enda asi, mis teeb, katkestab puhkuse, ja läheb lehele, või on puhkusel edasi ja ei võta lehte. Kui ta ettemakstud puhkuseraha tagasi ei maksa, ei saa ta lihtsalt haigushüvitist, aga puhkusepäevad on edaspidi endiselt saadaval. Jah, kui inimene ei katkesta puhkust, ei saa ta ka tvli.

tvl võtmine ei ole üleüldse kohustuslik.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Siin mõne loogika järgi peaks siis nii olema, et kui ma töötan vahetustega ning mu haigestumine sattub näiteks nädalale, kus mul on ainult 2 tööpäeva, siis perearst ei ava mulle haiguslehte enne kui saabub graafikujärgselt mu tööpäev. Nii või?

Jah. Samas, kui sul on pikem haigusleht, lähevad vabad päevad haiguslehe sisse. Praegune teema on lehe alustamisest ja lõpetamisest.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Laupäeval meil arst ei tööta, seega saan anda teada haigestumisest esmaspäeval ning arst ei saa ju tagantjärgi tuvastada töövõimetust?

Jah. Aga kui sul on laupäeval tööpäev ja jääd haigeks, saad nt EMOs fikseerida haigestumise ja võtta sealt tõendi. Tüütu, aga mingi arst peab su haigestumise fikseerima.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ja haiguslehe võtmine on siis sinu arust kohustus? Ei ole. Kui inimene on puhkusel ja jääb haigeks, on ta enda asi, mis teeb, katkestab puhkuse, ja läheb lehele, või on puhkusel edasi ja ei võta lehte. Kui ta ettemakstud puhkuseraha tagasi ei maksa, ei saa ta lihtsalt haigushüvitist, aga puhkusepäevad on edaspidi endiselt saadaval. Jah, kui inimene ei katkesta puhkust, ei saa ta ka tvli.

tvl võtmine ei ole üleüldse kohustuslik.

Ei ole tõesti. Aga sa väitsid, et inimene on kohustatud puhkuse peatama. Ei ole.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ja haiguslehe võtmine on siis sinu arust kohustus? Ei ole. Kui inimene on puhkusel ja jääb haigeks, on ta enda asi, mis teeb, katkestab puhkuse, ja läheb lehele, või on puhkusel edasi ja ei võta lehte. Kui ta ettemakstud puhkuseraha tagasi ei maksa, ei saa ta lihtsalt haigushüvitist, aga puhkusepäevad on edaspidi endiselt saadaval. Jah, kui inimene ei katkesta puhkust, ei saa ta ka tvli.

tvl võtmine ei ole üleüldse kohustuslik.

Ei ole tõesti. Aga sa väitsid, et inimene on kohustatud puhkuse peatama. Ei ole.

ei, ma kirjutasin, et “puhkus peatatakse”.  olgem ikka täpsed. 😉

inimene ise ei pea puhkuse peatamiseks midagi ekstra tegema. nii nagu iga teise haigestumise puhul peab ta tööandjat haigestumisest ja tvl jäämisest teavitama. kõik, sellega töötaja osa piirdub. edasine puhkuse peatamine jmt on tööandja korraldada.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Laupäeval meil arst ei tööta, seega saan anda teada haigestumisest esmaspäeval ning arst ei saa ju tagantjärgi tuvastada töövõimetust?

Jah. Aga kui sul on laupäeval tööpäev ja jääd haigeks, saad nt EMOs fikseerida haigestumise ja võtta sealt tõendi. Tüütu, aga mingi arst peab su haigestumise fikseerima.

haiguse algus peab olema loomulikult fikseeritud, aga see, kas on tööpäev või mitte, ei ole oluline.  haiguspäevi arvestatakse kalendripäevade, mitte tööpäevade kaupa.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ja haiguslehe võtmine on siis sinu arust kohustus? Ei ole. Kui inimene on puhkusel ja jääb haigeks, on ta enda asi, mis teeb, katkestab puhkuse, ja läheb lehele, või on puhkusel edasi ja ei võta lehte. Kui ta ettemakstud puhkuseraha tagasi ei maksa, ei saa ta lihtsalt haigushüvitist, aga puhkusepäevad on edaspidi endiselt saadaval. Jah, kui inimene ei katkesta puhkust, ei saa ta ka tvli.

tvl võtmine ei ole üleüldse kohustuslik.

Ei ole tõesti. Aga sa väitsid, et inimene on kohustatud puhkuse peatama. Ei ole.

ei, ma kirjutasin, et “puhkus peatatakse”. olgem ikka täpsed. ????

inimene ise ei pea puhkuse peatamiseks midagi ekstra tegema. nii nagu iga teise haigestumise puhul peab ta tööandjat haigestumisest ja tvl jäämisest teavitama. kõik, sellega töötaja osa piirdub. edasine puhkuse peatamine jmt on tööandja korraldada.

Sa oled tõesti hämmastav. Sa ei viitsi iseenda postitusi isegi üle lugeda?

Ning ei, inimene ei pea oma haigestumisest tööandjat teavitama. Ainult siis, kui ta soovib või vajab töövabastust.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ja haiguslehe võtmine on siis sinu arust kohustus? Ei ole. Kui inimene on puhkusel ja jääb haigeks, on ta enda asi, mis teeb, katkestab puhkuse, ja läheb lehele, või on puhkusel edasi ja ei võta lehte. Kui ta ettemakstud puhkuseraha tagasi ei maksa, ei saa ta lihtsalt haigushüvitist, aga puhkusepäevad on edaspidi endiselt saadaval. Jah, kui inimene ei katkesta puhkust, ei saa ta ka tvli.

tvl võtmine ei ole üleüldse kohustuslik.

Ei ole tõesti. Aga sa väitsid, et inimene on kohustatud puhkuse peatama. Ei ole.

ei, ma kirjutasin, et “puhkus peatatakse”. olgem ikka täpsed. ????

inimene ise ei pea puhkuse peatamiseks midagi ekstra tegema. nii nagu iga teise haigestumise puhul peab ta tööandjat haigestumisest ja tvl jäämisest teavitama. kõik, sellega töötaja osa piirdub. edasine puhkuse peatamine jmt on tööandja korraldada.

Sa oled tõesti hämmastav. Sa ei viitsi iseenda postitusi isegi üle lugeda?

Ning ei, inimene ei pea oma haigestumisest tööandjat teavitama. Ainult siis, kui ta soovib või vajab töövabastust.

jutt meil siin teemas ikka töövõimetuslehega töövabastusest. millest sinu arvates?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aa, üritad oma nägu päästa.

Jälle, sa ise väitsid, et kui inimene on puhkusel, on ta kohustatud puhkuse katkestama ja võtma tvli. Ehk sa ise väljusid teema scoop’ist, tõid sisse puhkuse.

Ma pakun, et sa oled personalitöötaja. Sa kirjeldad mõne ettevõtte personalikorraldust, aga sa ei oska õigusakte koosmõjus lugeda ega aru saada.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aa, üritad oma nägu päästa.

Jälle, sa ise väitsid, et kui inimene on puhkusel, on ta kohustatud puhkuse katkestama ja võtma tvli. Ehk sa ise väljusid teema scoop’ist, tõid sisse puhkuse.

Ma pakun, et sa oled personalitöötaja. Sa kirjeldad mõne ettevõtte personalikorraldust, aga sa ei oska õigusakte koosmõjus lugeda ega aru saada.

jälle mööda! 🙂

aga seni, kuni sa pole viidanud õigusakti, mis sinu väiteid, et tvl tohib alustada ja lõpetada ainult inimese tööpäevadel, kinnitaks, on meie keskustelu jätkamine mõttetu.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ja kui inimene ei tööta laupäeval, siis mis vabastust ta tööst vajab? Mitte mingit.

Haigusleht ei ole preemia haiguse eest või ” et kuidas rohkem pappi saada”. See on hüvitis saamata jäänud töötasu eest.

Minu probleem ongi selles ju, et ei hüvitata saamata jäävat töötasu ligikaudugi.
Oletame, et palk on 1800 eurot, veebruaris on 18 tööpäeva. Tööandja maksab siis töötatud päeva eest 1800/18 = 100 eurot, iga mittetöötatud päev on -100 eurot. Haigekassa aga arvutab päevapalgaks 1800/30 = 60 eurot. Sellest muidugi makstakse ka mingi protsent ainult ja mitte kõigi päevade eest, aga isegi kui makstaks, siis tuleks ju ka vahe päris suur – haigekassa meelest on mu 10 päeva tasu 600 eurot, tööandja maksab aga 1000 eurot vähem.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ja kui inimene ei tööta laupäeval, siis mis vabastust ta tööst vajab? Mitte mingit.

Haigusleht ei ole preemia haiguse eest või ” et kuidas rohkem pappi saada”. See on hüvitis saamata jäänud töötasu eest.

Minu probleem ongi selles ju, et ei hüvitata saamata jäävat töötasu ligikaudugi.

Oletame, et palk on 1800 eurot, veebruaris on 18 tööpäeva. Tööandja maksab siis töötatud päeva eest 1800/18 = 100 eurot, iga mittetöötatud päev on -100 eurot. Haigekassa aga arvutab päevapalgaks 1800/30 = 60 eurot. Sellest muidugi makstakse ka mingi protsent ainult ja mitte kõigi päevade eest, aga isegi kui makstaks, siis tuleks ju ka vahe päris suur – haigekassa meelest on mu 10 päeva tasu 600 eurot, tööandja maksab aga 1000 eurot vähem.

Äkki oleks rahul, et Eestis on haiguslehele jäämine suht probleemivaba ja keegi selle eest isegi midagi maksab.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 20 postitust - vahemik 31 kuni 50 (kokku 50 )


Esileht Ilu ja tervis Kas haiguslehte on kasulikum alustada laupäevaga?