Esileht Ajaviite- ja muud jutud Kas hakkan hulluks minema

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 30 )

Teema: Kas hakkan hulluks minema

Postitas:
Kägu

Juba mõnda aega hommikul ärgates kummitab peas mingi lugu. Kestab nii umbes 10-20 minutit. Aju laulab 😀 Täna hommikul oli siis selline lugu, et “Ei me ette tea, mis elu meil tuua võib” 🙂 Ei kuula päeval selliseid lugusid, et peaks kummitama jääma ja ise nagu kuidagi ei genereeri neid ka omale, lihtsalt tulevad ja kunagi ei tea, et mis lugu nüüd. Stressi on elus omajagu, aga ega see ometi pole hulluks minemise märk?

+10
-11
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Aju vajab restarti aegajalt

Kõige parem on seda teha endale meelepärase kärakaga.üks korralik mäluauk ja hommikul ärgates on pea mõnusalt tühi.

+14
-5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Minulgi kummitavad aeg ajalt mõni laul peas – siis laulan kõvasi ja valesti kaasa!

+14
-1
Please wait...

Postitas:
koroonaviirus

Soovitan konsulteerida psühhiaatriga.

+4
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

Stressi on elus omajagu, aga ega see ometi pole hulluks minemise märk?

See on märk, et aju töötab. Loob alateadlikke seosed.

Kui stressi on omajagu, siis aja mahavõtmine võib aidata küll. Tee endale päev just sellise muusika kuulamiseks, mida sa tavaliselt ei kuula. Annab ajule uut sisendit.

+6
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Soovitan konsulteerida psühhiaatriga.

Et kohe rohud peale?

+1
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Minul on terve elu olnud niimoodi, et aeg ajalt mängib mul peas mõni lugu, hästi kõvasti, ja kui ma hakkan mõtlema, et kust see laul tuleb  siis jääb järsku kõik vaikseks ja mulle jõuab kohale, et mul ei ole raadiot, telekas on kinni ja kedagi peale minu kodus ei ole.

+9
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

sugulane hakkas ka peas muusikat kuulma. hiljem selgus, et ajukasvaja.

+2
-10
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kas higistas ka öösiti nii, et hommikul oli öösärk märg? Viimasel ajal näen ka veidraid unenägusid. Muidu näen unenägusid väga harva, aga viimasel ajal sellised pildid, et mul kukuvad patsi paksune pahmakas juukseid peast ära jne sellised nagu hoiatavad või mingid negatiivsed muutused tulemas.

+2
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Enamasti on ajukasvaja sümptomiteks ikka kahelinägemine, öine peavalu või pikali heites peavalu- paned pea padjale ja pea hakkab valutama, tõused püsti ja valu kaob, või natuke rumal käitumine- sõnad lähevad segamini, paned nõud nõudemasina asemel pesumasinasse, üritad leivale köögirätikut juustu asemel peale panna ja ei saa aru, miks juustuviil nii paganama suur on jne. Minu lähedane tegi kõike seda ja lisaks ei osanud ühel hetkel töölt koju minna, ei mäletanud milline tema auto on ja kuspool kodu on, kõndis ringiratast oma töökoha ümber tund aega, siis tuli mõistus tagasi, istus autosse ja sõitis koju. Peale seda läks kohe arsti juurde ja avastati ajukasvaja, pahaloomuline.

Muusika peas on pigem hea fantaasia ja aktiivse ajutöö tagajärg.

+11
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mul on ka olnud et mingi viis on peas. Aga kindel koht kus mu peas hakkab laul pihta, on ema haud. Täitsa tobe ja häiriv kuldse trio hopp johanna.

+5
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Tegelikult käin ka oma tervisega arstide juures ja juba teine arst kahtlustab sclerosis multiplexi, kas siis algavat või täpselt ei teagi. Kas see ikka niikaua algab, et aastaid aega võtab. Ma ise seda ei usu. Uuriti ka, ei olnud. Psühhiaatrit pole soovitatud. Läheb päris terviseteemaks siin nüüd. Praegu on tuttavad laulud, aga mõned aastad tagasi kuulsin minu jaoks võõraid viise. Siis oli tükkaega viiside ja lauludeta ja nüüd siis vanad klassikad. Kõige rohkem elus kardan minna hulluks, jääda ratastooli ja jääda pimedaks. Kust sellised mõtted on üldse tulnud, ei tea. Meeletult ei karda, aga vahest tuleb mõttesse.

+2
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Juba mõnda aega hommikul ärgates kummitab peas mingi lugu. Kestab nii umbes 10-20 minutit. Aju laulab 😀 Täna hommikul oli siis selline lugu, et “Ei me ette tea, mis elu meil tuua võib” 🙂 Ei kuula päeval selliseid lugusid, et peaks kummitama jääma ja ise nagu kuidagi ei genereeri neid ka omale, lihtsalt tulevad ja kunagi ei tea, et mis lugu nüüd. Stressi on elus omajagu, aga ega see ometi pole hulluks minemise märk?

Skisofreenia

0
-4
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kas higistas ka öösiti nii, et hommikul oli öösärk märg? Viimasel ajal näen ka veidraid unenägusid. Muidu näen unenägusid väga harva, aga viimasel ajal sellised pildid, et mul kukuvad patsi paksune pahmakas juukseid peast ära jne sellised nagu hoiatavad või mingid negatiivsed muutused tulemas.

Higistamise vastu aitab õhem tekk ja alasti magamine. mis unenägudesse puutub,siis need on täiesti lamp teema nagu öeldakse. ma näen ka unes herilasi ja reformipätte,ega sellest midagi halba mu elus kohe ei sünni siis ju.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Higistamise vastu aitab õhem tekk ja alasti magamine. mis unenägudesse puutub,siis need on täiesti lamp teema nagu öeldakse. ma näen ka unes herilasi ja reformipätte,ega sellest midagi halba mu elus kohe ei sünni siis ju.

Mul on õhtul külm teki all, jalad, käed, õlad, ninaots külmetavad. Tuba on soe tegelikult.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Sa oled nii palju genereerinud mingeid asju oma peas, et näed neid unes.

Ja tegele oma vereringega, kui külm on.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Omg, siin on aegajalt teemades läbi käinud, et liigub palju vaimuhaigeid Perekooli foorumis ja ma pole uskunud aga tundub, et 16 on vähemalt kindlasti olemas. Teema edenedes tuleb kindlasti teist samapalju veel juurde.

0
-7
Please wait...

Postitas:
Kägu

Usu mind, ei lähe sa midagi, see esineb paljudel inimestel, tegelikult! Et mingi laul kummitab ja pikalt!  Mäletan, et kunagi suvel kui olime mehega telkimas, meil raadio mängis ja lasti muuseas Meie Mees lugusid, siis öösel ärkasin mitu korda iga krõpsu peale, ja iga kord ärgates kohe käivitus ajus Meie Mees “Sinine vilkur” laul, ja nii ma siis saatsin oma kogu ülevalolekut sinise vilkuriga hommikuni välja. Pärast seda pole enam see lugu mind kunagi kummitanud, nii et kõik korras.

+6
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Need on ju täpselt üleminekuea sümptomid. Kui oled 50+- mõned aastad, siis pöördu pigem güneka poole, kui need kaebused normaalselt elada ei lase.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mäletan, et kunagi suvel kui olime mehega telkimas, meil raadio mängis ja lasti muuseas Meie Mees lugusid, siis öösel ärkasin mitu korda iga krõpsu peale, ja iga kord ärgates kohe käivitus ajus Meie Mees “Sinine vilkur” laul, ja nii ma siis saatsin oma kogu ülevalolekut sinise vilkuriga hommikuni välja.

Päris hea.😅

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Need on ju täpselt üleminekuea sümptomid. Kui oled 50+- mõned aastad, siis pöördu pigem güneka poole, kui need kaebused normaalselt elada ei lase.

Olen veel alla 40, aga tundub endalegi nagu oleks üleminekuiga.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kui oled 40-ndates naisterahvas, ärkad öösiti higisena, sinu menstruatsioon on ebaregulaarne ning sellega kaasneb sageli rohke vereeritus, on võimalik, et oled jõudnud perimenopausi. Et tegelikule menopausile eelnevate kuude või isegi aastate jooksul leiab organismis aset hormoonide taseme kõikumine, kogevad paljud naised teatud perioodil eelnimetatud sümptomeid. Kui menopaus on konkreetne aeg, millest alates menstruatsiooni enam ei toimu, siis perimenopausi võib pidada pigem menopausile eelnevaks protsessiks.

https://epl.delfi.ee/artikkel/51098639/perimenopaus-naiste-okkaline-tee-menopausini

0
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Usu mind, ei lähe sa midagi, see esineb paljudel inimestel, tegelikult! Et mingi laul kummitab ja pikalt! Mäletan, et kunagi suvel kui olime mehega telkimas, meil raadio mängis ja lasti muuseas Meie Mees lugusid, siis öösel ärkasin mitu korda iga krõpsu peale, ja iga kord ärgates kohe käivitus ajus Meie Mees “Sinine vilkur” laul, ja nii ma siis saatsin oma kogu ülevalolekut sinise vilkuriga hommikuni välja. Pärast seda pole enam see lugu mind kunagi kummitanud, nii et kõik korras.

Issand jumal, ma nii naersin praegu. Ma tean küll, et teil on tõsine probleem, ma väga vabandan. 😀 😀 meenus see Ally Macbeal sari.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Sama. Ainult laulud on teised:
1. Meil laulud aitavad elada,võita…

2. Ei tee mind kurvaks see,  mis läind ja milleks…

Ja vahel harva ka mõni muu. Täitsa lambist

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Aasta lõpul hakkas mingi viis ketrama, andis ikka meenutada mis see on. Lõpuks sain aru, et ammune Saksa eurolugu. Jah, see meeldis mulle, aga ma ei olnud aastaid seda kuulnud. Miks  see mälupõhjast üles kerkis?

Paar ööd tagasi nägin unes ühte lapsepõlveaegset inimest, keda lapsena ainult ühe korra nägingi. Ühe tähtsusetu korra elus näinud ja nüüd tuli minu unenäosse. MIKS? Täiesti tavaline inimene oli, ainult nime hääldati Mariiiika (ei teagi kuidas seda kirjutati).

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Sa oled nii palju genereerinud mingeid asju oma peas, et näed neid unes.

Ja tegele oma vereringega, kui külm on.

Kuidas sellega tegelda saaks? Mul ka külm kogu aeg.

Aga teemasse, siis mul ka kummitab vahel mingi laul peas, lõppeb ainult siis, kui seda reaalselt kuulata kuskilt, kaasa lauldes kummitab edasi.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mul sama asi, hommikul ärgates mõni laul peas kummitamas. Täitsa suvaline. Igal hommikul ei ole, aga päris sageli.

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ma ei mäleta, milline kuulus psühhiaater ütles umbes nii: “kui keegi kahtlustab, ega ta on hull või hakkab hulluks minema, on see kõige kindlam märk, et hull ta küll pole ega ka ei hakka hulluks minema. Tõelised hullud ei kahtlusta ega arva seda iial enda kohta”.

Päris “hullud” ongi veendunud, et mis iganes nad tunnevad, ütlevad ja arvavad, ongi universaalne tõde. Seda on ka perekoolis näha.

Olles palju aega tagasi umbes 3 aastat psühhiaatriahaiglas õena töötanud, võin ma seda kinnitada.

+4
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ma ei mäleta, milline kuulus psühhiaater ütles umbes nii: “kui keegi kahtlustab, ega ta on hull või hakkab hulluks minema, on see kõige kindlam märk, et hull ta küll pole ega ka ei hakka hulluks minema. Tõelised hullud ei kahtlusta ega arva seda iial enda kohta”.

Päris “hullud” ongi veendunud, et mis iganes nad tunnevad, ütlevad ja arvavad, ongi universaalne tõde. Seda on ka perekoolis näha.

Olles palju aega tagasi umbes 3 aastat psühhiaatriahaiglas õena töötanud, võin ma seda kinnitada.

Huhh, see jutt kergendas. Aitäh! 🙂
Samas tekkis küsimus, et kuidas inimesed psühhiaatriahaiglasse satuvad, kas keegi vägisi viib, kui nad ise ei tea, et midagi valesti ja vaja ravida?

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Samas tekkis küsimus, et kuidas inimesed psühhiaatriahaiglasse satuvad, kas keegi vägisi viib, kui nad ise ei tea, et midagi valesti ja vaja ravida?

Ei, ikka enamasti tullakse ise, väga sageli näiteks skisofreenikud, kui tunnevad, et hoog hakkab peale tulema. Tava-aegadel nad teavad, et neil on seline diagnoos ja see mängib nende tunnetuse ja tajuga. Haigushoogude ajal nad teavad ka, et neil on selline diagnoos, aga sellest hoolimata arvavad näiteks, et oskavad lennata või on maailmavalitsejad ja/või, et arstid kadestavad teda ja teda kuulatakse pealt, jälitatakse, kõik teda klatsivad või kõik tahavad teda tappa.

Ja palju tullakse ka üleväsimusest tingitud nähetega. Ka depressiooniga, unehäiretega, hirmu- ja raevuhoogudega jne. Enesetapumõtetega kimpus olevad, kes tahavad neist vabaneda ja nii edasi.

Minu ajad olid 25 ja rohkem aastat tagasi, uuema aja muudatustega psühhiaatrias ei kursis, kindlasti neid on.

+1
0
Please wait...

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 30 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Kas hakkan hulluks minema