Esileht Pereelu ja suhted Kas hariduse vahe teeb suhte võimatuks?

Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 123 )

Teema: Kas hariduse vahe teeb suhte võimatuks?

Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] Põhiharidusega meest ei võtaks iial, sellistele kompromissidele minnes peab ikka endas mingi suur viga olema, et latt nii alla vajub. [/tsitaat]

see on nii hästi öeldud ja tõenäoliselt see nii ongi. Inimene on \”katki\”, kes nii alla vaatab. Mul on tuttav, kel haridust 5kl. (naine) ja seegi vist pooleli ja võin öelda, et ega ta nüüd päris loll ei ole ja saab eluga hakkama aga midagi on nagu puudu küll. Ta pingutab pidevalt üle oma \”tarkusega\” või ta püüab teistele näidata, et ta on tark, võib olla ta tahaks olla aga tegelikult… no ma ei tea aga kuidagi koomiliselt kukub välja temaga seltskondlikul üritusel vesteldes, selline pidev enese upitamine.
Haritud või haridusega inmene suhtleb vabalt ja ei mõtle pidevalt, et äkki ma paistan loll või kuidas targem välja paista, ta lihtsalt on selline nagu on.

Küll aga ma ei üldista, eks on erandeid ka.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina arvan ka, et teemaalgataja põeb alaväärsuskompleksi. Nt see jutt, et ta ei tunne end naiselikuna on juba kahtlane. Äkki tuleks enda välimuse eest siis rohkem hoolitseda, et hakata end naiselikult tundma? Ükski mees seda tunnet nüüd küll tekitada ei saa, kui endal pole tunned, et sa oled naiselik naine.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 31.07 10:17; 31.07 11:24; 31.07 15:00; 31.07 16:28; 31.07 18:30; 31.07 18:43;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Lugesin vaid kaks olulist viga mis häirisid, ta ei mõista kõiki võõrsõnu ja ei oska inglise keelt?
Oled ise targem? Kui tead, et inimene ei suuda mõista sinu võõrsõnadest kubisevat teksti ja inglise keelseid väljendeid, kuna sa ehk ei suuda end emakeeles väljendada ise piisvalt, siis haritud inimene ei kekka sellega vaid püüab suhelda, et teisi mitte piinlikku olukorda panna!
Mingi uuema aja veider mood, et kõik peavad arusaama inglise keelest ja topitakse fraase lausetesse. Tead, kõik ei pea seda oskama. Ise ei oska seda samuti heal tasemel aga see eest oskan kolme teist võõrkeelt ja suudan end ka lisaks emakeeles väljendada nii et inimesed ei pea piinlikust tundma.[/tsitaat]

Absoluutselt nõus.

Ei saa mina ka aru, et mis mõte on sellisel võõrsõnadega eputamisel? Ja mida see näitab, et too inimene ei tea neid võõrsõnu? Sisuliselt see näitab ainult seda, et ta ei tea neid konkreetseid sõnu. Rohkemat see tema kohta ei ütle. Arvan, et ka sina teemaalgataja ei tea nt kõiki hiina keele sõnu. Kui sa üritad näidata võõrsõnade kasutamisega kuivõrd intelligentne sa oled, siis sa peaks aru saama, et on mitut laadi intelligentsust ja et iga inimene on erinev. Kui sa tunned, et haridus on asi, mille nimel elada, siis miks sa üldse suhtlema hakkasid selle mehega? Kas selleks, et näidata milliseid võõrsõnu sa oled suutnud endale meelde jätta?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

mina ei suutnud, mind hakkas meie erinevus vaikselt üha enam ja enam häirima. ta oli minuga tõesti hea, hooliv ja hell ja imetlev, aga tõsiselt, ta pidas ¦vejki lasteraamatuks ja oli elu jooksul lugenud läbi KAKS raamatut!!!! neist ühte (mida mina polnud lugenud) tsiteeris ta aga selle-eest lakkamatult. see oli mingi tarkuseterade raamat, midagi sellist mida wannabe beibed armastavad.
võõrsõnade oskusega on aga selline lugu, et on neid, mida ikkagi peaks teada, mind on tõsiselt üllatanud, kui inimene ei tea näiteks selliseid sõnu: dementne, korpulentne, arrogants, iroonia, sümpoosion, dekadents jne…ehk sõnad, mis nagu polegi enam võõrsõnad vaid üsna omad.
ma siiski üritasin, tõin talle mõned raamatud, mis talle isegi meeldisid, aga lugemistempo ja asjade mõistmine olid ikkagi kardinaalselt erinevad. jäi see suhe sinnapaika ja usun, et tegin õigesti. sest kahetsenud ei ole ma päevagi.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 31.07 16:12; 01.08 09:02;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]mina ei suutnud, mind hakkas meie erinevus vaikselt üha enam ja enam häirima. ta oli minuga tõesti hea, hooliv ja hell ja imetlev, aga tõsiselt, ta pidas ¦vejki lasteraamatuks ja oli elu jooksul lugenud läbi KAKS raamatut!!!! neist ühte (mida mina polnud lugenud) tsiteeris ta aga selle-eest lakkamatult. see oli mingi tarkuseterade raamat, midagi sellist mida wannabe beibed armastavad.
võõrsõnade oskusega on aga selline lugu, et on neid, mida ikkagi peaks teada, mind on tõsiselt üllatanud, kui inimene ei tea näiteks selliseid sõnu: dementne, korpulentne, arrogants, iroonia, sümpoosion, dekadents jne…ehk sõnad, mis nagu polegi enam võõrsõnad vaid üsna omad.
ma siiski üritasin, tõin talle mõned raamatud, mis talle isegi meeldisid, aga lugemistempo ja asjade mõistmine olid ikkagi kardinaalselt erinevad. jäi see suhe sinnapaika ja usun, et tegin õigesti. sest kahetsenud ei ole ma päevagi.
[/tsitaat]

Sellisel juhul ei meeldinud sulle see mees tervikuna ja tema teadmised ei mänginud mingit rolli. Mina küll kedagi, kes mulle meeldiks, ei jätaks maha ainult sellepärast, et ta ei tea mingeid sõnu ja ei loe raamatuid. Pealegi pole Shveijk mingi teaduskirjandus.:D

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 31.07 10:17; 31.07 11:24; 31.07 15:00; 31.07 16:28; 31.07 18:30; 31.07 18:43;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]ajatusaK kirjutas:[/small]
[tsitaat]23:58 täienduseks lisan, et mina polegi kuulnud, et mõni mees suudaks taluda seda, et ta on vaesem, rumalam ja saamatum. Tahan öelda, et pigem tekib mehel kompleks.

[/tsitaat]

Mees võib vabalt olla rumalam, kui ta on rikkam. ning samuti võib ta olla vaesem, kui ta on targem. Raha ja tarkus on need, mis kas koos või eraldi annavad üleolekutunde, mida on kooseluks vaja. 😉

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teemaalgataja, ma kardan, et see k6ik l6ppeb ühe suure freskoga!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 31.07 17:45; 09.08 14:13;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu jaoks on see, et mees peab olema VÄGA tark, kõige esimene nõue, ja miski alla selle ei tule kõne allagi. No see on peaaegu sama oluline kui peenise olemasolu vms. Võib-olla olulisemgi, sest pigem astuksin suhtesse väga targa naise kui rumala mehega (olles ise üsna hetero).

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 10 korda. Täpsemalt 31.07 17:52; 31.07 18:00; 31.07 18:27; 31.07 18:36; 31.07 18:41; 01.08 00:35; 01.08 17:09; 09.08 13:42; 09.08 14:15; 09.08 14:21;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Teemaalgataja, ma kardan, et see k6ik l6ppeb ühe suure freskoga![/tsitaat]

:D:D:D See oli hea. Kas sa ei mõtle nagu et lõpeb fiaskoga? Fresko on seinamaalimistehnika. Koos hakkavad seinu maalima? Kah variant.

Ja ma ei ole teemaalgataja.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Köhh kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

:D:D:D See oli hea. Kas sa ei mõtle nagu et lõpeb fiaskoga? Fresko on seinamaalimistehnika. Koos hakkavad seinu maalima? Kah variant.

Ja ma ei ole teemaalgataja. [/tsitaat]

Ma arvan, et tegu oli vist irooniaga selle fresko-inimese poolt 🙂

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 10 korda. Täpsemalt 31.07 17:52; 31.07 18:00; 31.07 18:27; 31.07 18:36; 31.07 18:41; 01.08 00:35; 01.08 17:09; 09.08 13:42; 09.08 14:15; 09.08 14:21;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Minu jaoks on see, et mees peab olema VÄGA tark, kõige esimene nõue, ja miski alla selle ei tule kõne allagi. No see on peaaegu sama oluline kui peenise olemasolu vms. Võib-olla olulisemgi, sest pigem astuksin suhtesse väga targa naise kui rumala mehega (olles ise üsna hetero).[/tsitaat]

Mille järgi sa seda tarkust määrad? Kas näiteks Indrek Salis on väga tark või ta teab lihtsalt väga palju?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 31.07 18:08; 31.07 18:57;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Köhh kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

:D:D:D See oli hea. Kas sa ei mõtle nagu et lõpeb fiaskoga? Fresko on seinamaalimistehnika. Koos hakkavad seinu maalima? Kah variant.

Ja ma ei ole teemaalgataja. [/tsitaat]

hea paralleel teemaga;) Kui mees sellest aru ei saaks, et tegemist oli (loomulikult) irooniaga, siis oleks ikka hale küll!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 31.07 12:06; 31.07 18:08;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei saa üldse teemaalgatajast aru. Mees on hea, kaitseb, hoiab räägib, pakub tuge. Ja põlata ära selline mees vaid seetõttu, et ta ei oska kolleegidega teemasid arendada – mnjahh. Kas sa elad oma kolleegidega koos või ikka oma elu?

Esimene mees ei sobinud, sest oli nagu rohkem sõbra eest, nüüd on uus mees mehe eest, kuid ikka on häda.
Mnjah, mõtle sellele.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul mees traktorist (haridus keskeri), ise olen kõrgharidusega, ka hetkel õpin kõrgkoolis.
Abieluga väga rahul.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Mille järgi sa seda tarkust määrad? Kas näiteks Indrek Salis on väga tark või ta teab lihtsalt väga palju? [/tsitaat]

No küll ma sellest tutvuse ning vestluste käigus aru saan, mille ja kellega tegu. Ilmselt tema on nii tark kui ka laia silmaringiga, sest sellisel tasemel mälumängija peab olema ka meisterlik seoste looja, loogilise mõtlemisega jne. Mingile kapsapeale ei jää selline hunnik fakte meeldegi, inimene peab olema üldiselt avatud hoiakuga elu ning maailmas leiduva informatsiooni suhtes.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 10 korda. Täpsemalt 31.07 17:52; 31.07 18:00; 31.07 18:27; 31.07 18:36; 31.07 18:41; 01.08 00:35; 01.08 17:09; 09.08 13:42; 09.08 14:15; 09.08 14:21;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Mille järgi sa seda tarkust määrad? Kas näiteks Indrek Salis on väga tark või ta teab lihtsalt väga palju? [/tsitaat]

Kesse Indrek Salis on?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 31.07 10:17; 31.07 11:24; 31.07 15:00; 31.07 16:28; 31.07 18:30; 31.07 18:43;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Kesse Indrek Salis on? [/tsitaat]

No mina näiteks ei viitsiks olla emmeks ja algklassiõpetajaks inimesele, kes ei tea selliseid elementaarseid fakte (kui sa nüüd just ei iroonitsenud). Kellega vestluse arendamiseks peab alustama A-st ja B-st peale. Ükskord sattusin vestlema kutiga, kes ei teadnud Mikk Mikiveri, no millest ma räägin sellisega 🙁

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 10 korda. Täpsemalt 31.07 17:52; 31.07 18:00; 31.07 18:27; 31.07 18:36; 31.07 18:41; 01.08 00:35; 01.08 17:09; 09.08 13:42; 09.08 14:15; 09.08 14:21;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

No mina näiteks ei viitsiks olla emmeks ja algklassiõpetajaks inimesele, kes ei tea selliseid elementaarseid fakte (kui sa nüüd just ei iroonitsenud). Kellega vestluse arendamiseks peab alustama A-st ja B-st peale. Ükskord sattusin vestlema kutiga, kes ei teadnud Mikk Mikiveri, no millest ma räägin sellisega :([/tsitaat]

Muidugi iroonitsesin 😀 Aga sa võid õpetada meile, kes ta on 😀

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Köhh kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Muidugi iroonitsesin 😀 Aga sa võid õpetada meile, kes ta on :D[/tsitaat]

No sina iroonitsesid, aga neid mehepoegi, kes seda tõepoolest ei tea, on ilmselt oi-kui-palju.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 10 korda. Täpsemalt 31.07 17:52; 31.07 18:00; 31.07 18:27; 31.07 18:36; 31.07 18:41; 01.08 00:35; 01.08 17:09; 09.08 13:42; 09.08 14:15; 09.08 14:21;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Köhh kirjutas:[/small]

No sina iroonitsesid, aga neid mehepoegi, kes seda tõepoolest ei tea, on ilmselt oi-kui-palju.[/tsitaat]

Mõni äkki arvab, et nõia Ints 😀

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 31.07 10:17; 31.07 11:24; 31.07 15:00; 31.07 16:28; 31.07 18:30; 31.07 18:43;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Köhh kirjutas:[/small]

No sina iroonitsesid, aga neid mehepoegi, kes seda tõepoolest ei tea, on ilmselt oi-kui-palju.[/tsitaat]

Mul jääks karp lahti, kui mõni mehepoeg või naisetütar teaks, kes Peeter Olander oli. Samas, kui 30+ mehepoeg ei tea, kes Mikk Mikiver oli, siis on ka jama.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 31.07 18:08; 31.07 18:57;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Kesse Indrek Salis on? [/tsitaat]
Kes see*
Indrek Salis on üpris tuntud mälumängur.
Tal on head faktiteadmised ja ta loeb palju. Mälumängijate Liidu esimees oli vist, aga kas ka praegu, seda ma ei tea.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma hakkasin mõtlema, et ma olen selle Peetri kohta kusagilt kuulnud:D… olin jah, aga jube ammu, vist põhikoolis ja ossa imet, googel andiski mulle teada!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina kannatasin seda 4 kuud välja. Mees oli ilus, pikk, sportlik ja tema välimuses meeldis mulle kõik, seks oli super. Aga tihti takerdus jutt, kuna tema ei osanud kaasa rääkida (vanusevahe lisaks) ja igapäevaelus hakkasid lööma välja käitumismallid, mis tulenevad kitsamast maailmavaatest.
Mina ütleks, et sellel ei ole tulevikku kui praegu juba tunned väiskeid häirivaid asju, see vaid progresseerub.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Mul jääks karp lahti, kui mõni mehepoeg või naisetütar teaks, kes Peeter Olander oli. Samas, kui 30+ mehepoeg ei tea, kes Mikk Mikiver oli, siis on ka jama.[/tsitaat]

Kas Peeter Olander oli üks tegelane \”Mahtra sõjast\”?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 31.07 10:25; 31.07 21:20;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teeb küll, pikemas plaanis kindlasti.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mehel keskeri, mul kõrgharidus. Siiamaani oleme hakkama saanud. Teatris ta ei käi ja raamatuid ei loe, arvutis on koba aga kui juttu on ehitusest, jahindusest, masinatest, liha küpsetamisest, ärist ja rahast, siis jään mina lolliks. Vaidlusi muidugi on kõvasti. Vene keelt oskab ta kindlasti minust paremini. Mõni asi tuleb lihtsalt alla neelata. Näiteks kui ta internetist midagi üles ei leia, siis on kõik IT-mehed süüdi.(Mitte tema pole saamatu, vaid kodulehekülg on halvasti tehtud.)

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Õnneks ma ei suhtlegi meestega, kellel puudub kõrgharidus, seega ma ei pea ka muretsema, et satun sellise otsa. [/tsitaat]
Minu mehel on kõrgharidus ja minul ei ole. Ja mind hirmsasti häirib, et ta kasutab võõrsõnu valesti, lisaks teeb ta neist sageli veel mingid moonutatud vormid, ajab tähed segamini vms. Ja minu kõrgharidusega töökaaslased kasutavad silmagi pilgutamata õigesti asemel sõna õieti, mis mul hirmsasti kõrva kraabib. Mis näitaja see kõrgharidus on?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 31.07 22:32; 09.08 00:31;
To report this post you need to login first.

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]

Palun seega kogemusi naistelt, kes ise on edukad, tublid, haritud, kuid kel on mees, kes on ka tore ja vahva aga samas jääb mõnes teemas veidi neile alla… [/tsitaat]

Minu selline kogemus jäi üürikeseks. Mina olin üliõpilane, temal põhiharidus ja enamat ta ei tahtnudki. Pärast 3 aastat abielu (1 laps) läksid meie teed lahku. Praegu on tema õnnelik oma uue (vist koguni kolmanda kui mitte neljanda) kaasaga ja mina ka (teise abikaasaga, 3 last). Mitu kümnendit juba möödas kah 😉

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu poolest olgu mees pigem koba auto remontimises või muul nö \”mehelikul\” alal, aga kui mul temaga päevast päeva millestki rääkida ei ole või ta ei suuda mulle olla vääriline vestluspartner, siis jäägugu garaa¸i või kalavetele:)
Kooselus on ikka teineteise vaimne stimuleerimine ka väga oluline.

Minul on mehega enam-vähem võrdne sotsiaalne taust ja haridustase, minul humanitaar-, mehel kunstialane kõrgharidus. Mõlemad oleme sealjuures üpris praktilise meelelaadiga.
Abielu sujub juba aastaid hästi, aktsepteerime teineteise sõpru jne.

Noorpõlvearmastus oli kõva sportlane ja muidu ka kena inimene, aga mida aeg edasi, seda arenematum ta tundus ja nii me sõbralikult lahku läksimegi. Nagu siin keegi eespool ütles, ei ole minu asi mehele algharidust anda.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 31.07 23:43; 01.08 21:33;
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 123 )


Esileht Pereelu ja suhted Kas hariduse vahe teeb suhte võimatuks?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.