Esileht Pereelu ja suhted Kas hariduse vahe teeb suhte võimatuks?

Näitan 30 postitust - vahemik 91 kuni 120 (kokku 123 )

Teema: Kas hariduse vahe teeb suhte võimatuks?

Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Mina olin 17 kui oma mehega käima hakkasin. Tema oli siis 18. Nüüdseks koos olnud 10 aastat. Temal põhiharidus, minul gümnaasium pluss eriala. Alguses ei häirinud absoluutselt, olin siis alles laps. Kuid viimased aastad tunnen, et ei ole selle inimesega midagi rääkida. Ja seltskonnas olles on mul tema pärast mõnikord ka piinlik. Kui on näiteks arutlusel mingi poliitika alane teema vms, siis ta alati suudab midagi idiootset öelda. Absoluutselt lambist võetud asja, millega paneb täiesti mööda ja näitab vaid enda rumalust. Olen talle mitmeid kordi öelnud,et kui sa teemat üldse ei jaga, siis ei ole ju vaja tähelepanu püüda.
Viimane ere näide on see, kui oli juttu Nato riikidest, arutlus oli pikka ja tõsine. Järksu mees ütles, et mida te vaidlete selle Nato riikide üle. Kõige tugevam Nato riik on Ameerika! Otseloomulikult sai ta kohe tuttavatelt teada, et Ameerika, kui selline ei kuulugi ju Natosse. Siis tuli vastuseks aint…aaa. Nagu tavaliselt.
Omavahel kodus olles pole ka midagi rääkida. Tema vaatab suu lahti telekat, mina loen uudiseid jne. Olen talle ka öelnud,et selle kümne koosoldud aasta jooksul ma tunnen, et ta on ikka veel see 18 aastane poisike, kes on täpselt samal tasemel, kui tookord. [/tsitaat]

Ma loodan, et te ikka seletasite mehele, mis vahe on Ameerikal ja USAl. Muidu järgmises seltskonnas räägib su mees, et USA ei kuulugi NATOsse.
Aga see sinu tekst vihastas mind täielikult. Vastikud snoobid olete ja muud ei midagi. Niimoodi nõrgemal positsioonil oleva inimese kallal norida. Ma loodan, et sa ikka astusid oma mehe kaitseks välja või irvitasid koos teistega.
Mul kõrgharidus ja tihti kasutan ka USA asemel Ameerika. Tean küll, et see pole korrektne.
Ja muideks, poliitikaalane on üks sõna. Ma tavaliselt ei paranda kedagi ja isegi teen vigu. Kuna sa nii hirmus tark oled, siis kirjavigu küll ei tohiks teha.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 31.07 00:35; 06.08 16:06; 08.08 11:33; 08.08 17:39; 09.08 12:13; 09.08 14:03;
To report this post you need to login first.
Postitas:
Anonymous

Meil on abikaasaga erinev haridustase. Ei ole kunagi häirinud. Ta ise põeb küll, et pole mulle vääriline. Põhiliselt pole ta keeleliselt eriti andekas. Aga pole üldse hullu – meil on lepe, et kui ma natuke \”liiale\” lähen võõrsõnadega, siis ta ütleb mulle ja ma seletan talle eesti keeles. Kui on vaja teistes keeltes suhelda, siis teen seda üldjuhul mina. Ta mingil määral oskab küll keeli, lihtsalt pabistab. Samas uurib tema ajaloo- ja muid teadusteemalisi kirjutisi sellise hoolega, et ei mina tema vastu ei saa. Kinoteemadel on ta mitmeid kordi targem, kui mina. Mina omakorda teatri- ja kirjandusteemadel. Omal erialal on ta tugevam, kui mina. Käitub igati nii, nagu üks korralik mees. Me täiendame teineteist minu jaoks ülihästi. Olekski igav, kui me päris ühesugused oleks, aga kui asi oleks ainult ühepoolne, siis ma ei tea… vist ei toimiks asi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]
Mind erutavad mehelikud mehed, kes oskavad peale targa möla ajamise ka oma kätega miskit ära teha ja seda perfektselt. Samas inimesel siiski peaks olema ka veidi kultuursemad huvid nagu lugemine, teatri külastamine, vaatamisväärsustega tutvumine Eestis. Põhiharidusega jorss õllepurk hambus mind ei tõmba.
Mulle tuleb kohe meelde naabrinaise kurtmine. Tema tütrel arstist abikaasa. Elavad maamajas. Vana tädi ütles, et kõik on räämas, majas pole isegi vett. Mis teha, kui meest majas pole. Tädi sõnul arst pole mees, see ju oskab vaid süsti teha.[/tsitaat]

ah, milline armas stereotüüp.
kindlasti oled siis ise ka kirche-küche-kinder naine?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 08.08 08:34; 08.08 11:38; 09.08 11:14; 09.08 12:24; 10.08 08:22; 11.08 14:42;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

ah, milline armas stereotüüp.
kindlasti oled siis ise ka kirche-küche-kinder naine?[/tsitaat]

Jah, hetkel olen küll. Kuigi see kirche jääb küll sealt eest ära. Aga ok, saan aru, see selline kena väljend.
Samas 5 aasta pärast, kui kõik hästi läheb, olen kahe bakalaureuse kraadi omanik ja magister veel peale kauba. Ja ka siis pean ma oma meest parimaks, sest ta on tegudemees. Minu kõrgele haridusele vaatamata teenib ta minust kolm korda kõrgemat palka ja selleks ajaks on ta ka lõpetanud meie majas põhjaliku remondi, mis on 100% tema enda kätega tehtud ja äärmiselt kvaliteetselt. Ühtegi oma ala n.ö spetsialisti pole siia maja juurde lastud.
Minu jaoks jääb endiselt seksikaks mehelik mees, kes ei jää ühegi tööga hätta. Kellel on kustisoont, kes oskab end väga maitsekalt riietada ja annab nõu ka naisele seoses riiete valimisega. Kes oskab kodu kujundada nii, et kõik ahhetavad. Kes oskab majanduslikult mõelda, olla kokkuhoidlik ja samas mitte kitsi. Kelle jaoks pole peod, sõbrad ja alkohol nr üks vaid oma pere. Kellega võib õhtul filosoofilistel teemadel arutleda ja maailmaasjade üle mõtiskleda.
Ja selleks kõigeks pole vaja kõrgharidust, keelteoskust. Mees ei pea isegi arvutist midagi teadma ega nutitelefoni omama. Küsimus on selles, kas inimesel on mingid huvid, mis teda arendavad. Kui inimene mitte millestki ei huvitu, on halvasti.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 31.07 00:35; 06.08 16:06; 08.08 11:33; 08.08 17:39; 09.08 12:13; 09.08 14:03;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Jah, hetkel olen küll. Kuigi see kirche jääb küll sealt eest ära. Aga ok, saan aru, see selline kena väljend.
Samas 5 aasta pärast, kui kõik hästi läheb, olen kahe bakalaureuse kraadi omanik ja magister veel peale kauba. Ja ka siis pean ma oma meest parimaks, sest ta on tegudemees. Minu kõrgele haridusele vaatamata teenib ta minust kolm korda kõrgemat palka ja selleks ajaks on ta ka lõpetanud meie majas põhjaliku remondi, mis on 100% tema enda kätega tehtud ja äärmiselt kvaliteetselt. Ühtegi oma ala n.ö spetsialisti pole siia maja juurde lastud.
Minu jaoks jääb endiselt seksikaks mehelik mees, kes ei jää ühegi tööga hätta. Kellel on kustisoont, kes oskab end väga maitsekalt riietada ja annab nõu ka naisele seoses riiete valimisega. Kes oskab kodu kujundada nii, et kõik ahhetavad. Kes oskab majanduslikult mõelda, olla kokkuhoidlik ja samas mitte kitsi. Kelle jaoks pole peod, sõbrad ja alkohol nr üks vaid oma pere. Kellega võib õhtul filosoofilistel teemadel arutleda ja maailmaasjade üle mõtiskleda.
Ja selleks kõigeks pole vaja kõrgharidust, keelteoskust. Mees ei pea isegi arvutist midagi teadma ega nutitelefoni omama. Küsimus on selles, kas inimesel on mingid huvid, mis teda arendavad. Kui inimene mitte millestki ei huvitu, on halvasti.[/tsitaat]

kommentaari mõte oli vast selles, et kui esitad mehele nõudmise, et ta peab kõik oma kätega ilma kõrvalise abita ehtiama-remontima, siis vastad ise samaga. ehk, et vaatamata oma kõrgetele kraadidele keedad-küpsetad-õmbled-tikid perele vajamine kõik oma kätega ilma mingi kõrvalise abita.

või on siin siiski teatav kaksikmoraal peidus?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 08.08 08:34; 08.08 11:38; 09.08 11:14; 09.08 12:24; 10.08 08:22; 11.08 14:42;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul on ka oma mehega erinev haridustase. Mina olen kõrgharidusega, mees 11.klassi haridusega. Meil on omavaheline klapp hea. mina olen targem oma eriala poolest, kuid üldises plaanis ei jää tema tarkus minule kuidagi alla. Ta on ise õppinud erinevaid asju, oskab igasugust elektroonikat parandada, ehitada roboteid jne, teab arvutitest palju, ehitusest, puutööst jne. Ühesõnaga, teistes valdkondades on jälle tema minust targem, niiet meile see sobib. Tema koolihariduse tase ei ole üldse oluline.

Teemaalgatajale ütlen, et kui sind juba praegu see häirib, et ta sinust madalam tundub, siis ajaga läheb see tunne ainult võimsamaks. Sellist asja ära looda, et see maagiliselt kuhugi ära kaob.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

kommentaari mõte oli vast selles, et kui esitad mehele nõudmise, et ta peab kõik oma kätega ilma kõrvalise abita ehtiama-remontima, siis vastad ise samaga. ehk, et vaatamata oma kõrgetele kraadidele keedad-küpsetad-õmbled-tikid perele vajamine kõik oma kätega ilma mingi kõrvalise abita.

või on siin siiski teatav kaksikmoraal peidus?[/tsitaat]

Aga mina pole oma mehele mingeid nõudmisi esitanud. Samuti ei esita tema mulle nõudmisis. Ta lihtsalt on selline tubli ja mulle väga meeldib. Pean tunnistama, et mina nii tubli pole. Aga kui mees teeb remonti kõrval toas, siis mina vaaritan talle süüa, pesen tema pesu, triigin jne. Tema teeb seda, mida tema oskab ja hoiab sellega oluliselt pereraha kokku. Võite ette kujutada, mis maksab ehitusmehe palkamine, torumees, elektrik jne. Me ei palka ka koristajat, meil pole lapsehoidjat, aednikku. Nende asjadega tegelen mina. Kui vaja, koon talveks mehele sokid ka jalga.
Ma ei leia, et siin kuskil kaksikmoraal peidus oleks.
Aga eks ikka naised kiidavad oma meest ja tema plusse toovad välja. Võibolla kui mul oleks geenius kodus, kes oma mõistusega teenib miljoneid ja kõik vajaminevad tööd kinni maksab, oleks ma ka ehk rahul. Paraku nii mõnigi doktorikraadiga mees teenib närused 500euri kuus. Ei jaksa ehitajat palgata, ei oska ise midagi teha, aga elu tahab elamist, lapsed tahavad oma tubades elada. Ma siiski valiksin kuldse kesktee. Olgu pigem kuldsete kätega mees ja ilma kõrgema hariduseta. Haridus on alati plussiks, aga mõnikord on lihtsalt nii, et kõike head ei saa. Inimesed pole täiuslikud. Küsimus on selles, kas need miinused meid häirivad või hoopis plussid mahendavad miinuseid.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 31.07 00:35; 06.08 16:06; 08.08 11:33; 08.08 17:39; 09.08 12:13; 09.08 14:03;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Mina olin 17 kui oma mehega käima hakkasin. Tema oli siis 18. Nüüdseks koos olnud 10 aastat. Temal põhiharidus, minul gümnaasium pluss eriala. Alguses ei häirinud absoluutselt, olin siis alles laps. Kuid viimased aastad tunnen, et ei ole selle inimesega midagi rääkida. Ja seltskonnas olles on mul tema pärast mõnikord ka piinlik. Kui on näiteks arutlusel mingi poliitika alane teema vms, siis ta alati suudab midagi idiootset öelda. Absoluutselt lambist võetud asja, millega paneb täiesti mööda ja näitab vaid enda rumalust. Olen talle mitmeid kordi öelnud,et kui sa teemat üldse ei jaga, siis ei ole ju vaja tähelepanu püüda.
Viimane ere näide on see, kui oli juttu Nato riikidest, arutlus oli pikka ja tõsine. Järksu mees ütles, et mida te vaidlete selle Nato riikide üle. Kõige tugevam Nato riik on Ameerika! Otseloomulikult sai ta kohe tuttavatelt teada, et Ameerika, kui selline ei kuulugi ju Natosse. Siis tuli vastuseks aint…aaa. Nagu tavaliselt.
Omavahel kodus olles pole ka midagi rääkida. Tema vaatab suu lahti telekat, mina loen uudiseid jne. Olen talle ka öelnud,et selle kümne koosoldud aasta jooksul ma tunnen, et ta on ikka veel see 18 aastane poisike, kes on täpselt samal tasemel, kui tookord. [/tsitaat]
Kui rumalaks sa siis enda meest pead, kui sa ennast tema kõrval targana tunned? Tõepoolest, nagu üks kägu eespool mainis, on enamikule inimestest Ameerika ja Usa sünonüümid, siis oleksid ju võinud need \”targad\” tuttavad öelda, et sellist riiki nagu Ameerika pole olemas, see on maailmajagu.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 31.07 22:32; 09.08 00:31;
To report this post you need to login first.
Postitas:

kui haridus veab nina liialt püsti, siis ei leiagi sobivat meest.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Aga mina pole oma mehele mingeid nõudmisi esitanud. Samuti ei esita tema mulle nõudmisis. Ta lihtsalt on selline tubli ja mulle väga meeldib. Pean tunnistama, et mina nii tubli pole. Aga kui mees teeb remonti kõrval toas, siis mina vaaritan talle süüa, pesen tema pesu, triigin jne. Tema teeb seda, mida tema oskab ja hoiab sellega oluliselt pereraha kokku. Võite ette kujutada, mis maksab ehitusmehe palkamine, torumees, elektrik jne. Me ei palka ka koristajat, meil pole lapsehoidjat, aednikku. Nende asjadega tegelen mina. Kui vaja, koon talveks mehele sokid ka jalga.
Ma ei leia, et siin kuskil kaksikmoraal peidus oleks.
Aga eks ikka naised kiidavad oma meest ja tema plusse toovad välja. Võibolla kui mul oleks geenius kodus, kes oma mõistusega teenib miljoneid ja kõik vajaminevad tööd kinni maksab, oleks ma ka ehk rahul. Paraku nii mõnigi doktorikraadiga mees teenib närused 500euri kuus. Ei jaksa ehitajat palgata, ei oska ise midagi teha, aga elu tahab elamist, lapsed tahavad oma tubades elada. Ma siiski valiksin kuldse kesktee. Olgu pigem kuldsete kätega mees ja ilma kõrgema hariduseta. Haridus on alati plussiks, aga mõnikord on lihtsalt nii, et kõike head ei saa. Inimesed pole täiuslikud. Küsimus on selles, kas need miinused meid häirivad või hoopis plussid mahendavad miinuseid.[/tsitaat]

kaksikmoraali näen selles, et hindad oma meest peamiselt tema töös loodava lisväärtuse kaudu.
loomulikult elab igaüks oma elu just nii nagu õigeks peab. püüdsin sulle vaid pisut peeglit näidata.

mina ei suuda ette kujutada, et alandaksin armastatud inimese sulase või koduabilise rolli. ka ennast ei kujuta taolises suhtes.
mis ei tähenda seda, et inimesed ei võiks või ei peaks tegema kodus töid-toimetusi, mida vaja ja mis rahuldust pakuvad. olen ka ise üle keskime käsitöö tegija. aga ma ei suudaks iialgi leppida sellega, kui mu mees kiidaks mind kui naist rõhutatult selle oskuse põhjal.

tagasi minnes su tädi öeldu juurde arstist väimehest rääkides, kõlab see minu kõrvale nagu tüüpilise kiusliku ämma juhtlause, kes haritud minia kohta kuulutaks, ei see ole miski naine, see oskab vaid arvutiklahve klõbistada.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 08.08 08:34; 08.08 11:38; 09.08 11:14; 09.08 12:24; 10.08 08:22; 11.08 14:42;
To report this post you need to login first.

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

BINGO!
Ja jälle tuli ära!
Tavaline taks kirjavigade parandamisel, et kõik vigaselt kirjutajad on kas; mitte eestlased/laps on süles/paberitega düsgraaf.
No sure ära, selline tunne, nagu oleks väliseestlaste portaali ära eksinud, muud enam siit ei loegi, kuidas kõik on kõike muud, kui eesti rahvusest:)[/tsitaat]

Su enda tekst kubiseb muide vigadest, targutaja. Pada sõimab katelt…

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

kaksikmoraali näen selles, et hindad oma meest peamiselt tema töös loodava lisväärtuse kaudu.
loomulikult elab igaüks oma elu just nii nagu õigeks peab. püüdsin sulle vaid pisut peeglit näidata.

mina ei suuda ette kujutada, et alandaksin armastatud inimese sulase või koduabilise rolli. ka ennast ei kujuta taolises suhtes.
mis ei tähenda seda, et inimesed ei võiks või ei peaks tegema kodus töid-toimetusi, mida vaja ja mis rahuldust pakuvad. olen ka ise üle keskime käsitöö tegija. aga ma ei suudaks iialgi leppida sellega, kui mu mees kiidaks mind kui naist rõhutatult selle oskuse põhjal.

tagasi minnes su tädi öeldu juurde arstist väimehest rääkides, kõlab see minu kõrvale nagu tüüpilise kiusliku ämma juhtlause, kes haritud minia kohta kuulutaks, ei see ole miski naine, see oskab vaid arvutiklahve klõbistada.
[/tsitaat]

Kui filosofeerida veel sel teemal, siis mingil määral on sul tõesti õigus. Mulle meeldibki see lisaväärtus, mida mees loob. Ju siis mul on ürgne instinkt võtta endale meheks tugev alfaisane, kes annab edasi parimad geenid minu lastele, õpetab neile seda, mis on kaduv juba meie maailmas. Inimkond liigub sinna poole, et mees ei tee enam füüsilist tööd, ta ei oska oma kätega midagi teha. Mehed kasvavad aina pikemaks, sõrmedki muutuvad pikemaks, et arvutiklahve kergelt üles leida. Neid nn. maatõugu mehi jääb aina vähemaks, sest intellektuaali lapsest saab ka tõenäoliselt issi moodi arvutinäppija. Ei ole kedagi, kes teda õpetaks ellu jääma situatsioonis, kui pole elektrit, oled üksi metsas ja arvutist pole mõtet unistadagi. Kui mees oskab midagi oma kätega luua, siis on ta juba tark mees. See on lihtsalt teistsugune tarkus ja võibolla isegi kasulikum tarkus kui see, et sa tead, kes on Mikk Mikiver.

See teema ei olnud oma meeste kiitmisest. Seepärast ma ei toonud välja neid paljusid asju, miks mina oma meest armastan. See, et ta kõike teha oskab, ei tee teda veel minu silmis heaks meheks. On veel palju muid positiivseid isiksuseomadusi vaja, et kaks erinevat inimest suudaks koos elada.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 31.07 00:35; 06.08 16:06; 08.08 11:33; 08.08 17:39; 09.08 12:13; 09.08 14:03;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Kui filosofeerida veel sel teemal, siis mingil määral on sul tõesti õigus. Mulle meeldibki see lisaväärtus, mida mees loob. Ju siis mul on ürgne instinkt võtta endale meheks tugev alfaisane, kes annab edasi parimad geenid minu lastele, õpetab neile seda, mis on kaduv juba meie maailmas. Inimkond liigub sinna poole, et mees ei tee enam füüsilist tööd, ta ei oska oma kätega midagi teha. Mehed kasvavad aina pikemaks, sõrmedki muutuvad pikemaks, et arvutiklahve kergelt üles leida. Neid nn. maatõugu mehi jääb aina vähemaks, sest intellektuaali lapsest saab ka tõenäoliselt issi moodi arvutinäppija. Ei ole kedagi, kes teda õpetaks ellu jääma situatsioonis, kui pole elektrit, oled üksi metsas ja arvutist pole mõtet unistadagi. Kui mees oskab midagi oma kätega luua, siis on ta juba tark mees. See on lihtsalt teistsugune tarkus ja võibolla isegi kasulikum tarkus kui see, et sa tead, kes on Mikk Mikiver.

See teema ei olnud oma meeste kiitmisest. Seepärast ma ei toonud välja neid paljusid asju, miks mina oma meest armastan. See, et ta kõike teha oskab, ei tee teda veel minu silmis heaks meheks. On veel palju muid positiivseid isiksuseomadusi vaja, et kaks erinevat inimest suudaks koos elada.[/tsitaat]

hmm, huvitav teemaarendus, kas siit võiks otsida põhjust, miks meil ülikoolides naisi palju rohkem õpib kui mehi?

olgu kuis on aga sellegipoolest ma julgen ennustada, et sa võimaldad oma poegadele sama hea hariduse kui tütardele. isegi siis, kui nende sõrmed seeläbi \”liiga pikaks\” kasvavad. 😉

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 08.08 08:34; 08.08 11:38; 09.08 11:14; 09.08 12:24; 10.08 08:22; 11.08 14:42;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

… Ju siis mul on ürgne instinkt võtta endale meheks tugev alfaisane, kes annab edasi parimad geenid minu lastele …[/tsitaat]

Mina olen \”alfaisase\” mõistest natuke teisiti aru saanud, minu jaoks ei ole alfaisane mitte kuldsete kätega oskustööline, vaid pigem tugevate liidriomaduste ja kõrge intelligentsiga ambitsioonikas mees. Ühesõnaga mitte see, kes kodus ise remondi ära teeb, vaid see, kellel on hea töökoht ja kes remondi ära organiseerib ja kinni maksab. Seda lihtsalt alfaisase kohta kommentaariks. Ise olen beetaisasega abielus. Alfaisaseid kohates võib mõnikord nende naisi kadestada, aga samas me ei näe ju fassaadi taha ja tihti võib seal leiduda koledaid mõrasid — võib-olla on loodus juba nii seadnud, et kuna alfaisastel on kõige enam paljundamist väärivad geenid, siis võib neid sattuda ka perekonnast väljapoole.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 01.08 00:56; 01.08 11:43; 09.08 13:22;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Mina olen \”alfaisase\” mõistest natuke teisiti aru saanud, minu jaoks ei ole alfaisane mitte kuldsete kätega oskustööline, vaid pigem tugevate liidriomaduste ja kõrge intelligentsiga ambitsioonikas mees. Ühesõnaga mitte see, kes kodus ise remondi ära teeb, vaid see, kellel on hea töökoht ja kes remondi ära organiseerib ja kinni maksab. Seda lihtsalt alfaisase kohta kommentaariks. Ise olen beetaisasega abielus. Alfaisaseid kohates võib mõnikord nende naisi kadestada, aga samas me ei näe ju fassaadi taha ja tihti võib seal leiduda koledaid mõrasid — võib-olla on loodus juba nii seadnud, et kuna alfaisastel on kõige enam paljundamist väärivad geenid, siis võib neid sattuda ka perekonnast väljapoole.

[/tsitaat]

Jah, täpselt nii näen ka mina stereotüüpset alfaisast. Sellisel alfaisasel ei ole aegagi, et kodus tilkuvat kraani putitada, tal on tähtsamaid asju teha ja musta töö teevad tema eest ära teised. Kas selline alfaisane ka parim partner ja abikaasa on, see on enam kui küsitav. Enamasti armastavad sellised inimesed kõige enam iseennast ja oma aupaistet.

Muidu aga ütleks seda, et doktorikraad ei välista käteosavust, samuti nagu ilus välimus ei välista head südant või tarkust.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 10 korda. Täpsemalt 31.07 17:52; 31.07 18:00; 31.07 18:27; 31.07 18:36; 31.07 18:41; 01.08 00:35; 01.08 17:09; 09.08 13:42; 09.08 14:15; 09.08 14:21;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Mina olen \”alfaisase\” mõistest natuke teisiti aru saanud, minu jaoks ei ole alfaisane mitte kuldsete kätega oskustööline, vaid pigem tugevate liidriomaduste ja kõrge intelligentsiga ambitsioonikas mees. Ühesõnaga mitte see, kes kodus ise remondi ära teeb, vaid see, kellel on hea töökoht ja kes remondi ära organiseerib ja kinni maksab. Seda lihtsalt alfaisase kohta kommentaariks. Ise olen beetaisasega abielus. Alfaisaseid kohates võib mõnikord nende naisi kadestada, aga samas me ei näe ju fassaadi taha ja tihti võib seal leiduda koledaid mõrasid — võib-olla on loodus juba nii seadnud, et kuna alfaisastel on kõige enam paljundamist väärivad geenid, siis võib neid sattuda ka perekonnast väljapoole.

[/tsitaat]

Mul kodus olev alfaisane ongi sündinud juhiomadustega. See, et ta kõike ise teha oskab, ei välista juhiomadusi. Aga tema ei taha olla juht. Mis veel hullem, ta ei taha olla isegi meister. Ta tahab olla lihttööline. Miks? Sest ta on nooruses olnud kambajuht. Karja, kus igaüks jookseb eri suunas, on raske juhtida. kuna mu mees on ka pedant, siis tema juhtimise all ei ole võimeline keegi töötama. Tema nõudmised on liiga kõrged. See on ka põhjus, miks ta eelistab kõik tööd ise ära teha. Siis on kvaliteet tagatud ja ei pea teiste jama ringi tegema.
Vanad meistrid ei taha enam meistrid olla ja lasevad noortel tõmmelda. Noored tahavad silma paista ja tegijad olla. Vanad hoiavad oma tervist, sest füüsilise tööga ülepingutamine võib lõppeda kurvalt.
Sellised alfaisased muutuvad ükshetk üksikhuntideks, kes on nõus veel oma perekonda juhtima.
Mina lähtusin siiski looduses valitsevatest alfaisastest. Neid iseloomustab ju tegelikult tugevus, sitkus, hea välimus, hea tervis, oskus metsikus looduses ellu jääda ja muidugi oskus oma peret kaitsta (ülal pidada). Ma pole päris kindel, kas firmajuhid ikka vastavad kõigele sellele. Looduses paarituvad ainult kõige tugevamad isendid, et parimate geenidega järglasi saada. Inimesed paarituvad absoluutselt valimatult, küürakad ja muidu lollid lähevad ka loosi. Tulemuseks on nõrk rahvas, kes paljuneb pidurdamatult. Elus püsime ainult tänu arstiabile. Ja siit jõuamegi probleemini, mis on ülerahvastatus. Aga see juba teine teema.

Oma lapsed ma suunan kindlasti õppima ja mul pole midagi selle vastu, kui minu pojast või tütrest saaks arst. Sellepärast ongi võibolla hea, kui ema ja isa on erinevad, isegi erineva haridustasemega. Minu poolt on suunamine õppimisele, isa poolt kõik muud vajalikud oskused, mida elus vaja.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 31.07 00:35; 06.08 16:06; 08.08 11:33; 08.08 17:39; 09.08 12:13; 09.08 14:03;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil Eestis on raske haridustaseme järgi inimesi hinnata. Paljud hakkajad ja targad on ülikooli pooleli jätnud, sest tööl käimise kõrvalt pole aega ja nii mõnigi on ülikoolist magistrikraadi saanud, ilma, et midagi olulist õppinud oleks. Pähe tuupides ja tublilt tööd tehes, on paljudel erialadel võimalik eksamid ära teha, ilma sisu mõistmata. Selles mõttes paber pole kõige olulisem. Tähtis on, et väärtused ja arusaam maailmast oleks piisavalt sarnane. See eeldab ka enam-vähem võrdset vaimse arengu ja intellektuaalsuse taset .

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 31.07 17:45; 09.08 14:13;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Mul kodus olev alfaisane ongi sündinud juhiomadustega. See, et ta kõike ise teha oskab, ei välista juhiomadusi. Aga tema ei taha olla juht. Mis veel hullem, ta ei taha olla isegi meister. Ta tahab olla lihttööline. Miks? Sest ta on nooruses olnud kambajuht. Karja, kus igaüks jookseb eri suunas, on raske juhtida. kuna mu mees on ka pedant, siis tema juhtimise all ei ole võimeline keegi töötama. Tema nõudmised on liiga kõrged. See on ka põhjus, miks ta eelistab kõik tööd ise ära teha. Siis on kvaliteet tagatud ja ei pea teiste jama ringi tegema.
Vanad meistrid ei taha enam meistrid olla ja lasevad noortel tõmmelda. Noored tahavad silma paista ja tegijad olla. Vanad hoiavad oma tervist, sest füüsilise tööga ülepingutamine võib lõppeda kurvalt.
Sellised alfaisased muutuvad ükshetk üksikhuntideks, kes on nõus veel oma perekonda juhtima.
Mina lähtusin siiski looduses valitsevatest alfaisastest. Neid iseloomustab ju tegelikult tugevus, sitkus, hea välimus, hea tervis, oskus metsikus looduses ellu jääda ja muidugi oskus oma peret kaitsta (ülal pidada). Ma pole päris kindel, kas firmajuhid ikka vastavad kõigele sellele. Looduses paarituvad ainult kõige tugevamad isendid, et parimate geenidega järglasi saada. Inimesed paarituvad absoluutselt valimatult, küürakad ja muidu lollid lähevad ka loosi. Tulemuseks on nõrk rahvas, kes paljuneb pidurdamatult. Elus püsime ainult tänu arstiabile. Ja siit jõuamegi probleemini, mis on ülerahvastatus. Aga see juba teine teema.

Oma lapsed ma suunan kindlasti õppima ja mul pole midagi selle vastu, kui minu pojast või tütrest saaks arst. Sellepärast ongi võibolla hea, kui ema ja isa on erinevad, isegi erineva haridustasemega. Minu poolt on suunamine õppimisele, isa poolt kõik muud vajalikud oskused, mida elus vaja. [/tsitaat]

Kusjuures mulle kangastub alfaisastest rääkides mees, kel on nii välimust-suurust-jõudu kui juhiomadusi. Sellised on loodud juhtima ja leiavad igas olukorras-ajastus võimaluse liidriks tõusta. Küllap need oleks omal ajal jaksanud ka roomlaste väge juhtida ja mammuti sabas joosta.

Bill Gates on kahtlemata üks selle maailma liidritest, ometi on mul tema kohta raske ‘alfaisane’ öelda. Hoolimata sellest, et pappi ja ajusid mehel on. Napoleon oli ka ju võimas juht, aga kas just alfaisane…

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 10 korda. Täpsemalt 31.07 17:52; 31.07 18:00; 31.07 18:27; 31.07 18:36; 31.07 18:41; 01.08 00:35; 01.08 17:09; 09.08 13:42; 09.08 14:15; 09.08 14:21;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Aga tema ei taha olla juht. Mis veel hullem, ta ei taha olla isegi meister.[/tsitaat]
Sul ei ole kodus mitte alfaisane, vaid omega. Miks? Sest ei suuda või ei taha juhtida. Tõenäoliselt ei taha, sest ei suuda. Alfa ei pea olema kõige targem või tugevam või ilusam, alfa on see kes karja juhib. Nii kurb kui ka tunnistada ei ole, siis Savisaar on puhas alfa.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 09.08 14:15; 09.08 14:31; 10.08 12:47; 12.08 19:31;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Meil Eestis on raske haridustaseme järgi inimesi hinnata. Paljud hakkajad ja targad on ülikooli pooleli jätnud, sest tööl käimise kõrvalt pole aega ja nii mõnigi on ülikoolist magistrikraadi saanud, ilma, et midagi olulist õppinud oleks. Pähe tuupides ja tublilt tööd tehes, on paljudel erialadel võimalik eksamid ära teha, ilma sisu mõistmata. Selles mõttes paber pole kõige olulisem. Tähtis on, et väärtused ja arusaam maailmast oleks piisavalt sarnane. See eeldab ka enam-vähem võrdset vaimse arengu ja intellektuaalsuse taset . [/tsitaat]

Just, selle teema küsimus on ehk juba eos valesti püstitatud. Tihti on lõpetamata kõrg palju intelligentsem ja hakkajam kui mõni suvaline magister. Lihtsalt inimene on juba peaaegu et keskkoolipingist tööandjate poolt ära rabatud ja siis selline noor ei näegi enam erilist mõtet väärtuslikku aega ülikoolipingi nühkimise peale raisata.
Põhiline ongi see, mil määral tunneb inimene huvi elu vastu ja kui palju on talle ka loomulikult antud.

Muidugi seda, et koos oleks õnnelikud põhiharidusega mees ja doktorist naine, ma eriti ei usu. Kui inimene ei suuda keskkooligi ära lõpetada, siis tal ikka eriti suurt huvi enesetäiendamise ja õppimise vastu ei ole, ning tööpõldki piirdub sellisel juhul enamasti vaid füüsilise lihttööga. Akadeemiliste huvidega inimesele selline partner lihtsalt ei sobi, suundumused ja väärtushinnangud on liialt erinevad.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 10 korda. Täpsemalt 31.07 17:52; 31.07 18:00; 31.07 18:27; 31.07 18:36; 31.07 18:41; 01.08 00:35; 01.08 17:09; 09.08 13:42; 09.08 14:15; 09.08 14:21;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jep, minu isa nt on kraadidega teadur ja õppejõud ülikoolis, aga suvevaheajal ja ka talvel müttab maal talu kallal ja metsas nagu üks tõsine maamiis:D, kõik oma kätega rajatud laastukatusest õunapuuaiani, aidavundamendist kalatiikideni, langenud puud metsast väljaveetud saetud/lõhutud kütteks jne jne, ei ole kuskilt otsast siidikäpp.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Muidugi seda, et koos oleks õnnelikud põhiharidusega mees ja doktorist naine, ma eriti ei usu. [/tsitaat]
Ma tean ühte sellist paari, kes elavad väga õnnelikult, aga selle mehe haridus jäi poolikuks segase pealesõja aegse olukorra tõttu. Praegusel ajal põhiharidusega leppimine viitab laiskusele, rumalusele või siis äärmisele põikpäisusele. Kõik kolm asja toovad hiljem targema naise puhul vältimatu konflikti.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 09.08 14:15; 09.08 14:31; 10.08 12:47; 12.08 19:31;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul läks näiteks eelmine suhe lörri. Tegelikult ei ole asi isegi mitte hariduse vahes vaid pigem harituse vahes. Ja seda ilmselt pead ise teadma konkreetset meest silmas pidades, kui suure silmaringiga ja maailma asjadest huvitatud ta on.

Minu eelmisest suhtest niipalju: Kui ikka meesterahval üldse mingeid ambitsioone ei ole ja küsib veel minu käest ka poolirooniliselt, et kui kõrgele sina siis lennata kavatsed? Kusjuures selline sarkastiline märkus tuli peale seda, kui ma rääkisin sellest, et tahaks ikka magistri ka võimalikult kiiresti ära teha ja siis peaks mingit enda kinnisvara hakkama vaatama – mõtlesin seda loomulikult meile koos koduks ja täiesti tõsiselt, sest kuskil vanemate kukil elades ju enda peret ei loo. Aga temast ei saanudki asja, tema ükskõiksus minu silmis aina süvenes ja mis seal salata, ühel hetkel hakkasin meeldima endast veidi vanemale mehele, kellel juba haridus olemas ja ambitsioone ka parasjagu – ühesõnaga tundsin, et tema võiks olla inimene kellega koos saan kasvada ja üksteist täiendada, mitte iriseda selle kallal, et kui kaugele ja kõrgele keegi lennata tahab. Tegin kiire lõpu oma suhtele, sest ei ole petja tüüpi.

Usu mind, sind hakkab lõpuks kohutavalt häirima, kui mehel üldse huvisid ei ole ja jututeemas pead igaks juhuks lihtsamaid sõnu valima. Teine äärmus on muidugi tõesti see, kui partnerid peavad omavahel võitlema ja võistlema. Tean, et minu praeguse elukaaslase eks oli selline, kes kohe ei sallinud, kui temast keegi parem on või rohkem raha saab või üldse. Selline konkureerimine ei ole terve ja see lõhub loomulikult suhte ära – aga mina sinu asemele eksist latti madalamale küll ei laseks, pigem sätiks kõrgemale ja otsiks samasuguste omadustega meest, kellel muuhulgas oleks ka enesehinnanguga kõik korras ja kes suudaks sinu saavutustest rõõmu tunda – loomulikult ka vastupidi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil on erinev haridustase, ei ole siin midagi võimatut kui endale sellest numbrit ei tee. Ilmselt see jube \”probleem\” algabki siis, kui ühel on juba kõrgharidus:, enne seda pole migit vahet, kui inimesed sobivad:)

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.

Siin on nüüd räägitud ja võrreldud seinast seina variante. Ühineks ka nende arvamusega, kes leiavad, et ainult! põhikooliharidusega mees ja kõrgharidusega naine kokku hästi ei klapi. Tavaliselt on sellistel inimestel ka ääretult erinev tutvusringkond, hobid jne. Ja kui paarina/perena koos kusagil käia ei ole( ühel on surmigav või teisel padupiinlik, siis tavaliselt poel ka suhtel pikka iga. Kui jutt ikka noorematest inimestest, nii 30-35 kandis, siis ei tea küll ühtki adekvaatset põhjendust( peale oma laiskuse/lolluse), miks haridus ainult 9 klassi või vähem. Keskharidusest edasi on variandid juba igatpidi mõeldavad.
Huvitav, et keegi kommenteerijatest pole siin maininud vastupidiseid variante, noh et tark ja haritud mees ja vaevalt keskharidusega( kui sedagi) naine…

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] Kui jutt ikka noorematest inimestest, nii 30-35 kandis, siis ei tea küll ühtki adekvaatset põhjendust( peale oma laiskuse/lolluse), miks haridus ainult 9 klassi või vähem. [/tsitaat]Keskealiste ja vanemate hulgas tean palju õnnelikke paare, kus mees madalama haridusega. Mõtlesin alati, miks on paljudel raske uskuda, et kõik põhiharidusega mehed pole mõttetud jobud. Siin ongi põhjus! Varem oli koolitee varasel lõpetamisel mitmeid teisi põhjuseid.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]mina ei suutnud, mind hakkas meie erinevus vaikselt üha enam ja enam häirima. ta oli minuga tõesti hea, hooliv ja hell ja imetlev, aga tõsiselt, ta pidas ¦vejki lasteraamatuks ja oli elu jooksul lugenud läbi KAKS raamatut!!!! neist ühte (mida mina polnud lugenud) tsiteeris ta aga selle-eest lakkamatult. see oli mingi tarkuseterade raamat, midagi sellist mida wannabe beibed armastavad.
võõrsõnade oskusega on aga selline lugu, et on neid, mida ikkagi peaks teada, mind on tõsiselt üllatanud, kui inimene ei tea näiteks selliseid sõnu: dementne, korpulentne, arrogants, iroonia, sümpoosion, dekadents jne…ehk sõnad, mis nagu polegi enam võõrsõnad vaid üsna omad.
ma siiski üritasin, tõin talle mõned raamatud, mis talle isegi meeldisid, aga lugemistempo ja asjade mõistmine olid ikkagi kardinaalselt erinevad. jäi see suhe sinnapaika ja usun, et tegin õigesti. sest kahetsenud ei ole ma päevagi.
[/tsitaat]
Suurele osale tsiteeritud võõrsõnadest on olemas ilus eestikeelne vaste (vaimuvaene, ülekaaluline, ülbus jne). Sümpoosion – millega seoses seda sõna üldse tänapäeval kasutatakse?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]elenna kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]
Keskealiste ja vanemate hulgas tean palju õnnelikke paare, kus mees madalama haridusega. Mõtlesin alati, miks on paljudel raske uskuda, et kõik põhiharidusega mehed pole mõttetud jobud. Siin ongi põhjus! Varem oli koolitee varasel lõpetamisel mitmeid teisi põhjuseid. [/tsitaat]

sõjaaegses ja järgses põlvkonnas, 60+ vanuses võib haridustee tõesti olla erinevatel põhjustel katkenud.
samas tänaste 50 aastaste koolis käimise ajal oli meil suisa kohustuslik keskharidus.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 08.08 08:34; 08.08 11:38; 09.08 11:14; 09.08 12:24; 10.08 08:22; 11.08 14:42;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Praeguste 40ste hulgas on päris palju neid, kes kohe tööle läksid. Keskkooli läksid need, kes ülikooli edasi tahtsid. Teised valisid kutsekooli või läksid tööle. Mõnda noomisid vanemad, et täismees juba, marss tööle. Mõni tahtis ise kiiremini ema-isa tiiva alt välja. Mõnel oli mõne aine või õpetajaga probleeme. Et klassi õppeedukus oleks kõrgem, puksiti probleemseid välja. Praegu veetakse igasugused lohed poolvägisi koolist läbi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]elenna kirjutas:[/small]
[tsitaat]Praeguste 40ste hulgas on päris palju neid, kes kohe tööle läksid. Keskkooli läksid need, kes ülikooli edasi tahtsid. Teised valisid kutsekooli või läksid tööle. Mõnda noomisid vanemad, et täismees juba, marss tööle. Mõni tahtis ise kiiremini ema-isa tiiva alt välja. Mõnel oli mõne aine või õpetajaga probleeme. Et klassi õppeedukus oleks kõrgem, puksiti probleemseid välja. Praegu veetakse igasugused lohed poolvägisi koolist läbi.
[/tsitaat]
Kullakene, praeguste 40ste kooliskäimise ajal oli ENSV ja kohustuslik keskharidus. Need kes selle ajal kesk või keskeriharidust ei saanud olid enamasti diagnoosiga või kriminaalid.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 09.08 14:15; 09.08 14:31; 10.08 12:47; 12.08 19:31;
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 91 kuni 120 (kokku 123 )


Esileht Pereelu ja suhted Kas hariduse vahe teeb suhte võimatuks?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.