Esileht Veebikonstaabel Kas heategu saab karistatud?

Näitan 2 postitust - vahemik 1 kuni 2 (kokku 2 )

Teema: Kas heategu saab karistatud?

Postitas:

Olukord oli selline: eelmisel nädalavahetusel oli väga vihmane ja tuuline ilm, sõitsin mööda maanteed ning teeääres hääletas naisterahvas umbes aastase lapsega. Võtsin nad peale ja sõidutasin nad sinna kus nad soovisid (ei pannud neid oma kodu teeotsas maha). Kuna mu oma laps istus turvatoolis, siis tema lapse jaoks turvatooli mul pakkuda ei olnud, seega istus laps ema sülle. Ja nagu kiuste sõitis vastu politseipatrull. Õnneks nad last ei märganud ja kinni meid ei pidanud. Minu küsimused sellised: kas politsei sellises olukorras oleks inimlikult käitunud? Kes oleks trahvi saanud (kas mina juhina või lapsevanem, kes süles hoidis)

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Politsei käitumine ilmselt oleks sõltunud hääletaja lapse vanusest/kasvust. Sülelapse puhul võimalik, et oleks kõiki asjaolusid arvestatud ja hoiatamisega piirdutud, ent minul ei ole siiski võimalik ennustada teise isiku käitumist. Samas võib siinkohal tekkida küsimus, miks ei kinnitatud last nt 2-punkti turvavööga või 3 punkti vöö alumise osaga, kui lapse kasv seda võimaldanuks.
Seadus võimaldaks antud olukorras karistada juhti. Laps, ei ole veel süüvõimeline.

Seega väike kokkuvõte, et kui võtta peale hääletaja koos väikese lapsega, siis lapse süles hoidmisele võiks eelistada tema kinnitamist kas 2-punkti vööga või 3-punkti vöö alumise osaga. Sellisel viisil on oluliselt vähem põhjust politseid karta kui süles istuva lapse puhul. Ja lõppkokkuvõttes on nii ka lapsele endale ohutum.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 2 postitust - vahemik 1 kuni 2 (kokku 2 )


Esileht Veebikonstaabel Kas heategu saab karistatud?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.